Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Én azt várom, hogy a levegőt mikor adóztatják meg...pl. fizess, ha nem otthon lélegzel. :(((

Élő példa arra, hogyan csinálj pénzt a semmiből törvényesen.

[ Szerkesztve ]

(#2) Vladi válasza Nordic (#1) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah. Kár, hogy nem vagyunk benne a bizniszben. :DD

Egyébként én kis naív, azt hittem az adó kivetés állami monopólium. Jó hát tudom, hogy nem adó... a neve. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3) Lenry


Lenry
félisten

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) danih


danih
addikt

Agyrém.
De megint hadd kérdezzem meg - hova vándorol a pénz?

(#5) ferensz válasza danih (#4) üzenetére


ferensz
senior tag

Ahogy kispálandris mondta: a jogvédőkBE :D

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#6) hoffman_ válasza danih (#4) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az ország épülése-szépülése bankszámlára :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7) Z86


Z86
őstag

Azon túl, hogy teljes agyrém, tudja valaki mi a francért éri meg állambácsinak ezt megengedni? Ebből részesedést kapnak? :W

Amúgy meg nagyon gagyi. Bármikor bármelyik óvónéni ki tud találni egy másfél órás mesét...

[ Szerkesztve ]

(#8) Vladi válasza Lenry (#3) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ennyire azért nem vészes. Csatlakozz a polgári engedetlenség mozgalmamhoz, Benedek Elek meséket fogok óvodásoknak nyilvánosan felolvasni. :DD

(#7) Z86:

Azért nem olyan színvonalon, mint a fent nevezett pl. De igaz, a szerzőt megilleti a jogdíj.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9) moha21


moha21
addikt

Mesébe illő a dolog. :U

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#10) Domxc


Domxc
senior tag

Lol. Engem mar semmi nem lep meg az utan, hogy nem lehet nyilvanosan hugyalni. ;]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#11) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Haver annak idején kicsit tintásan megbüntették a sünök műemlék rongálásáért, történt ugyanis, hogy egy ilyen falusi nyomós utcai kút(érdekes műemlék:U) mellett csövelt:D. Mi persze szakadtunk a röhögéstől, mert amikor ráordított a yard, hogy hagyja abba a csövelést, az szimplán visszaszólt, hogy "Nem tudom vazze", és folytatta tovább:DDD.

(#12) 8th


8th
addikt

Költsék rákgyógyszerre az artiszfasz-fejek... :U

(#13) moha21 válasza Domxc (#10) üzenetére


moha21
addikt

Hát pedig már elég régóta nem lehet. Anno fateromat nagyapám büntette meg ezért :D

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#14) TazLeacher válasza Z86 (#7) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Persze, aztán úgy hívják a főszereplőt, hogy Jancsi, és a nyakukba akasztanak egy plágium pert... :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#15) Kassadin válasza hoffman_ (#6) üzenetére


Kassadin
addikt

:DDD :R

(#16) Ringman


Ringman
nagyúr

egyébként mégis hogyafaszba kell ezt majd elképzelni?

artisjus rendőrökkel óvodáról-óvodára járkál? vagy razziákat szervez, aztán rárugják az ajtót a kiscsoportra?

vagy névtelenül valaki felnyomja az óvodát valaki, hogy "itt kéremszépen illegális meseolvasás cselekménye forgott fenn, tessék kivizsgálni" mondjuk az emberi geciséget/kisstílűséget/szarrágást sohasem szabad alábecsülni

(#17) Vladi válasza Ringman (#16) üzenetére


Vladi
nagyúr

Reggel a rádióban egy ex-artisos mondta, hogy alapvetően a reklámját fogják figyelni.
Pl: kiplakátolják, hogy ebben a könyvtárban ekkor felolvasás lesz. Na arra csapnak le.

De lehet önként is bejelenteni, és fizetni, gondolom. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18) Z86 válasza TazLeacher (#14) üzenetére


Z86
őstag

Ők meg azzal védekeznek, hogy személyesen ismerték a Grimm testvéreket, és még anno közösen írták le a régi népmeséket. (a la Dr. Smittt) ;] :DDD

(#19) TazLeacher válasza Z86 (#18) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Arra azért kíváncsi lennék, hogy ezt hogy ellenőrzik. Elvegyül az ellenőr az oviba, hátha nem veszik észre...?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#20) Ringman válasza Vladi (#17) üzenetére


Ringman
nagyúr

patkánykurvaéletbemán.

belépés ingyenes, artisjus-os igazolvánnyal a mindenkori bírság kétszerese.

az egyes szerzők leszármazottjairól is meg van a véleményem, ehhez aszisztálni is pofa kell.

[ Szerkesztve ]

(#21) banhammer


banhammer
veterán

Majd mesélnek fejből, mint régen a fonóban.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#22) darál0w válasza Domxc (#10) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ötezerért megteheted...tapasztalat. ;] :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23) Domxc válasza darál0w (#22) üzenetére


Domxc
senior tag

:DDD Ismerosom meselte, hogy egyik haverja ment az utcan es kopott egy jo turhasat. Arra ment a rendor megallt kiszallt az autobol, es benyogte neki, hogy utcan nem szabad ezt 10 forint. A srac kotort a zsebeben csak huszas volt nala kopott megegyet es odaadta a rendornek. :D

danih: Okay. :(

;]

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#24) danih válasza Domxc (#23) üzenetére


danih
addikt

Ez pedig egy népmese volt, 10.000 Ft lesz!
(tudom, NÉPmese)

[ Szerkesztve ]

(#25) Z86 válasza TazLeacher (#19) üzenetére


Z86
őstag

Beépített dadus, ovisokból álló besúgóhálózat, az amerikai szesztilalom korszakát idéző rendőri razziák, kommandós rajtaütések, műholdas megfigyelés és Mission: Impossible filmekre hajazó lehallgatási technikák. Ennyi sarcból összejön annyi, amiből már bármit meg lehet oldani :U

(#26) D1Rect


D1Rect
félisten

Hideg van, melegedjünk az artislopsz székházának lángjánál! ;]
(az ötlet semmilyen szerzői jogi védelem alatt nem áll, szabadon megvalósítható)

(#27) danih válasza D1Rect (#26) üzenetére


danih
addikt

Ja, csináljunk rögtönzött hajléktalan-szállót, hátha minket is meglátogat a miniszterelnök!

(#28) Vladi


Vladi
nagyúr

Na lehet lehűlni, pontosítás. link

Nekem akkor már csak az a kérdésem, hogy az előadó díját ki és miből fogja megfizetni?
Jajjértem.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29) D1Rect válasza Vladi (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

Ettől függetlenül nem lett melegebb.

(#30) Ringman válasza Vladi (#28) üzenetére


Ringman
nagyúr

viszont sokat elmond a cég működéséről, hogy senki sem kételkedett az eredeti cikkben lévő állításokban.

(#31) darál0w válasza Domxc (#23) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

urban legend...de amugy autos dudál lakott területen belül az "eredeti történet".

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#32) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Hát erre már komolyan nem tudok mit mondani, szánalom a köbön :(

Romani ite domum.

(#33) kraftxld válasza Ringman (#16) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez régen simán ment a "nagyfülű rendszerben" az öreg Hofi bá is megmondta...

"Egyébként ez a névtelen feljelentés ez nálunk népi hagyomány. Tudod? Ez a sok szemét tetű...
Tudod? Nem döglöttek meg még mindannyian. Van olyan mocsok aki még most is.. Tudod? Ja!
Címet tudja.. Papírja van.. Ceruzája van.. Főjelent. Kész! Tudod ez a három már elég indok, nem?"

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#34) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

újabb sarcot vet ki a bűnbanda, gratulálok.... ahogy feljebb írták, költség rákgyógyszerre...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Szomorodjon meg örökre akinek az agyában megfogant ...

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#36) rt06 válasza TazLeacher (#19) üzenetére


rt06
veterán

bevallasos alapon megy

az irashoz:

a dologban semmi uj nincs, nem most mar nincs ingyen a mese, ennek a magyar jogszabalyok ertelmeben regota (legalabb 6 eve, akkor valtozott legutobb a vonatkozo paragrafus) igy kellene tortennie

mitobb, epp most vezetnek be egy kedvezmenyt, mely szerint iskolai, ovodai felolvasasokon, melyekre sem belepot nem szednek, sem az eloadonak nem fizetnek gazsit, ezen jogdijkotelezettseget elengedik

persze sokkal konnyebb kelteni a hangulatot, anyazni, sirni az ujabb sarc miatt, meg verni a seggunket a foldhoz, hogy (ez a favorit) a kovetkezo a levego lesz, mint esetleg elolvasni azt a k*rv* szerzoi jogi torvenyt, hogy ne beszeljetek zoldeket

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37) Tibor_560sec válasza rt06 (#36) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

"persze sokkal konnyebb kelteni a hangulatot, anyazni, sirni az ujabb sarc miatt, meg verni a seggunket a foldhoz, hogy (ez a favorit) a kovetkezo a levego lesz, mint esetleg elolvasni azt a k*rv* szerzoi jogi torvenyt, hogy ne beszeljetek zoldeket"

Jó ez igaz ...
De akkor is undorító ...

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#38) Vladi válasza rt06 (#36) üzenetére


Vladi
nagyúr

Van egy bizonyos szint, amikor a törvények konok betartása vagy ellenőrzése már a józan ész és jó erkölcsbe ütközik. Ez az a szint.
Ahhoz tudnám hasonlítani, amikor a piacon a 70 éves Mari néni elad 3 foghagymát és nem ad számlát. most komolyan? Ki szerint kellene megbűntetni?

Az ilyen csipcsup ügyek felett mint a "mesék felolvasása egy jogsértés" méltányossági alapon, kis nagyvonalúsággal el lehetne tekinteni. Meg lehet csapkondi az asztalta, hogy márpedig fizessék be a jogdíjat. Nonszensz.

(Zárójelben: a való életben Mari nénit is megbűntetik, láttam erre élő példát párat. Abszolút fülemüle ügyeken rugóznak, igen olyan méltán közutálatnak örvendő szervezetek, mint az artisjus. )

És nem beszélünk zöldeket, egy ostoba és vitatható törvény trollkodás szintű eszetlen betartásán háboroduk fel jogosan.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#39) Dany007 válasza rt06 (#36) üzenetére


Dany007
veterán

"mitobb, epp most vezetnek be egy kedvezmenyt, mely szerint iskolai, ovodai felolvasasokon, melyekre sem belepot nem szednek, sem az eloadonak nem fizetnek gazsit, ezen jogdijkotelezettseget elengedik"

Hogy ezek mennyire rendesek! Hihetetlen... :U
Meglepődtem volna ha az óvodában külön tételként számolják fel a délutáni mesélést a fiamnak... :U Vagy lennének ilyen kuponok. És lehetne váltani heti 2-5 napi egy mesére jegyet a gyereknek az óvodában. Amelyiknek meg nem váltanak, az addig átmegy egy másik terembe... :U Azért ez orbitálisan szánalmas kategória.

És amint látod sokaknak ez teljesen új volt. Így nem számít, hogy már 6 éves a törvény - ami amúgy egyáltalán nem nagy idő - ha sokaknak eleve ismeretlen volt.

(#40) rt06 válasza Dany007 (#39) üzenetére


rt06
veterán

a torvenyt 13 eves, a szoban forgo paragrafus utolso modositasa volt 6 eve

az meg, hogy valaki nem ismeri, majd hirtelen elkezd mocskolodni, nem a torvenyt minositi

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#41) mephi666


mephi666
nagyúr

...aki ezt kitalálta, annak remélem bőven megfizetik a temetésén a szerzői jogdíjat a különböző búcsúztató imák és halotti énekek után :K :W

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42) rt06 válasza mephi666 (#41) üzenetére


rt06
veterán

azok javareszt (mivel a szerzo halala ota mar eltelt tobb, mint 70 ev) nem jogdijkotelesek (tenyleg olvassatok mar el az 1999 evi LXXVI torvenyt a szerzoi jogrol)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#43) mephi666 válasza rt06 (#42) üzenetére


mephi666
nagyúr

tudom, de írják át a törvényt és fizessenek az egyháznak ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#44) rt06 válasza mephi666 (#43) üzenetére


rt06
veterán

szerintem meg aki a tovabbiakban faszsagokat ir, fizessen nekem egy sort
a szamlaszamom 11773346-00083548

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#45) D1Rect válasza rt06 (#36) üzenetére


D1Rect
félisten

Az artiszlopsz egy pofátlanság. A jogokkal való visszaélés tipikus esete.

(#46) rt06 válasza D1Rect (#45) üzenetére


rt06
veterán

a pilsner-t kimondottan szeretem

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#47) Kassadin válasza rt06 (#46) üzenetére


Kassadin
addikt

:DDD

(#48) D1Rect válasza rt06 (#46) üzenetére


D1Rect
félisten

Amikor az étterem konyháján/számtechbolt szervizében szól a zene és megbüntetik az üzletet, akkor az nálam kimeríti a pofátlanság definícióját.

(#49) Tibor_560sec válasza D1Rect (#48) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Jah körülbelül nálam is ...

Megvette a lemezt hallgathatja ...
Megvette az író művét olvashatja ...
És akkor jön a tarkítás ... csak otthon,nyilvános helyen nem,ügyelve mások vallására ... :W

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#50) rt06 válasza D1Rect (#48) üzenetére


rt06
veterán

a multkor ittam - szinten cseh - gambrinus sort, az is remek

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.