Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BaliJack


BaliJack
aktív tag

Köszönjük! :R :R :R

És gratula a cikkhez: lényegre törő, és teljesen követhető :C .

Egy apró észrevétel: a cikk elején lehetne egy összefoglaló a szükséges csomagokról :).

Szuperul működik az ezeréves sólymommal :DD.
Olyan csendes lett a gép kiszedve a helyéről, mint még soha.

Várom a folytatást! :)

(#2) tbs


tbs
addikt

PWM -> Pulse Width Modulation

Egy négyszögjel kitöltési tényezőjét változtatja. Egyenáramú motorok fordulatszámvezérlésére többnyire tök jó. Meg egy csomó minden másra. :DDD

Tök jó az írás..! :K

(#3) lapa


lapa
veterán

szép összefoglaló. jól értem, hogy a k8-at is csak 1000mhz-ig lehet downclockolni? vagy ez linux-függő?

(#4) Vladi


Vladi
nagyúr

Nos köszönöm az érdeklődést. :)

BaliJack!

Ezeréves Sólyom? :F
Amúgy egyszerű:
- lm_sensors és cpuspeed kell csak. Abban minden benne van. Valamint egy desktop alkalmazás. Ez ízlés szerint lehet gkrellm, gdesklet, adesklet, conky, gnome-sensors alapú.

tbs!

Köszi a fixet. Nem állítom, hogy egészen értem, de azért köszi. :DDD

lapa!

Ez beállítás függő. A beállításait a

/etc/sysconfig/cpuspeed

fájlban tárolja. Én nem nyúltam hozzá, de ahogy nézem, lehet állítgatni kézzel. AMD guruk tudják, hogy mivel jár ez. (feszállítás stb.)
Egyszóval szerintem lehet állítgatni.

man cpuspeed

:D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) BaliJack válasza Vladi (#4) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Köszi a listát :).

Ezeréves Sólyom? :F
Az adataimnál szereplő gépemet méltattam :)

[ Szerkesztve ]

(#6) 04ahgy válasza lapa (#3) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem!

K8-at 5-ös szorzóig lehet az automatikus szorzó szabályzással visszavenni! Ha tuningolsz, és 250MHz az external clock, akkor 5*250MHz = 1250MHz...
Ez K8 függő. :D
Egyes K8-ak még a 4-es szorzót is szeretik. További részletek valamelyik K8 topikban.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Vladi, remek cikket hoztál össze! :R (A címen meg fél percig röhögtem, annyira jól eltaláltad. :DDD )

Szerinted ez ugyanilyen jól működik laptop + Mandriva kombinációval is? Az a program ami nálad az órajelszabályzást végzi, szerintem az én Intel SpeedStepes mobil procimat is felismerte. Ez tud feszültséget is szabályozni? (A windowsos CNQ az tud.) Van conf fájlja? Mert menten megszerkesztem. :D

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#8) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Te, Vladi!

Ejnye-bejnye! :((( Ez hogy-hogynem sikeredett címlapos írásra! Energaitakarékossággal (powernow) és csenddel foglalkozik. Ráadásul open-source! Kéretik gyorsan kitenni a címlapra, vagy kénytelen leszek szólni egy modinak. :D:D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9) Vladi válasza 04ahgy (#8) üzenetére


Vladi
nagyúr

Cpuspeed progi. Azt írják, hogy megy Intelekkel is (Intel Pentium 4M, the Intel Centrino, Mobile). Elvileg feszültséget és szorzót is állít. Erről is nézd a manualt.

man cpuspeed

Meg lehet próbálni. Az, hogy mandriva mindegy, mert a kernelben biztos benne vannak a szükséges modulok. Ha mégsem akkor be lehet forgatni. Az érzékelőknél ugyanez. Modul kell és lm_sensors.

Az írás még nincs egészen kész. Lehet kiegészítem akkor Intellel is. Amúgy meg nem gondoltam, hogy ilyen szépen meghízik. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10) 04ahgy válasza Vladi (#9) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Köszönöm, meg is nézem. Az lm_sensors már fenn is van. Felraktam a KDE frontendjét, a KSensor-t is. Milyen frontend már, ami nem teszi be magát a menübe? Terminálból kellett indítanom, de le is szedtem, mert a hülye min problémázott? Fájltársítás-hozzárendeléseken.
Ja, és neked köszönhetően tanultam meg a grep használatát igazándiból. :R

A cikk meg remek, csak így tovább!

A régi aláírásod viszont sokkal jobb volt, már-már összeforrt a neveddel. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11) klambi


klambi
addikt

szevasztok

conky hoz lenne néhány kérdésem, hőfok és fordulatszám kijelzés...
ebben valaki tud segíteni?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.