Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Vladi:] 20 év

Hozzászólások

(#1) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ki mikor, hogyan, mivel, miért kezdte? :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2) lsebestyen válasza Vladi (#1) üzenetére


lsebestyen
addikt

én még az egyik 2005-ös ubival, azt még telepíteni is nehéz volt :DDD most nincs is linux a gépen, mert a wifi routerem nem kellett neki, és időm sincs foglalkozni vele :(

(#3) lezso6 válasza Vladi (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Valamikor nagyon régen, UHU 1.2-vel. Egy vicc volt mai szemmel. De pár hetet így is kibírt a gépen.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem mindkettő megvolt. Az ubuntu nem bootolt grafikusan az akkori x1300-as kártyámmal. De az uhut elég sokáig használtam. Volt benne pár hajmeresztő dolog, de jó kis kezdő rendszer volt az. Én sajnálom, hogy befuccsolt.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) Rickazoid válasza Vladi (#1) üzenetére


Rickazoid
addikt

6-7 éve (csak 22 vagyok), kíváncsiságból. Egy SuSE Linux volt az első, egy 9.x (nem tudom már melyik), egy újságmelléklet formájában. Telepíteni sem sikerült úgy, hogy jól működjön, de valami megragadott benne. Aztán némi visszatérés WinXP-re majd Vista-ra, majd onnan sok, hosszabb-rövidebb próbálkozás, például Ubuntu, Debian, Sabayon, Gentoo és Fedora után kikötöttem az Arch Linuxnál, lassan két éve már.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#6) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ezek szerint csak én nézegettem az őskövületet? Egy floppyn volt, és csak parancssoros. Mivel nem tudtam mit kezdeni vele, elajándékoztam.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) kmisi99


kmisi99
addikt

Én androiddal kezdtem valamennyire linux tudomásom szerint és rohadt jó :DDD

(#8) Vladi válasza Vakegérke (#6) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy tudom már pettingelsz vele egy ideje. :P

(#7) kmisi99:

Most úgy fest, ez a jövő.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9) plömplöm válasza Vladi (#1) üzenetére


plömplöm
őstag

abit alaplapokhoz csomagoltak egy időben sszem valami gentoo-t, azzal tettem néhány bátor(talan) kísérletet, sztán a csúcson (mármint a személyi csúcsomon) abba is fejeztem, jó nekem a windows is :DDD

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#10) ftc


ftc
nagyúr

Én még Mandrakre linuxal kezdtem...talán 5-s verzioval... azóta volt Fedorám is de mindig visszatérek a MAndrivához :) Jelenleg várom a véglegest :)

(#11) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Én nagygépen írtam életem első programját, cobol-ban, kb. a hello world szinten, kb. 1982 környékén...
utána régi tpa gépeket programoztunk a gimiben időosztásos basicben, 83-87 között.

az első unixom az interactive unix volt, de azzal nem jutottam semmire. majd lett sco, de azt is nagyon utáltam.

Az első linuxom egy slackware volt, valamikor a 0.95-0.98 közötti időszakból. 1-2 év után váltottam debianra, sparcon meg intelen. Még a.out-os rendszereim is voltak, úgyhogy ez valamikor az 1.0-s debian környékén lehetett.

Azóta csak debian. Nézegettem gentoot, archot, redhatot, suset, freebsd-t, meg hasonlókat, nekem nem jött be egyik sem.

Láttam az országba először behozott linux cd-t, meg volt még pár érdekes momentum a régi szép időkben :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) Vakegérke válasza Vladi (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Keddtől nagyon ráérek. Először jól kipihenem magam, aztán rászánom az időt, hogy barátságába fogadjon. De melyik?
Windows kell, virtuális gép szükséges. Talán Ubuntu?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) Fooler89


Fooler89
őstag

Boldog szülinapot neki! Én nem untatnám a társaságot a fél éves pályafutásommal.

(#14) Vladi válasza plömplöm (#9) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk gentóval kezdeni meredek. :D

(#11) bambano:

Aha.. '82. Jó hát akkor születtem. :DD

(#12) Vakegérke:

Végy egy jó kis pendrájvot... :K

(#13) Fooler89:

cöcöcö :U Na láss neki szépen! ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15) BigManus


BigManus
addikt

Boldogat Linux!

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#16) plömplöm válasza Vladi (#14) üzenetére


plömplöm
őstag

közben meggugliztam, hát majdnem gento: [link]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#17) bambano válasza Vladi (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A gimiben volt négy teletype konzol, nyomtatós, írógépes, lyukszalaglyukasztós, azokon lehetett dolgozni. Ha nem törölted ki a programodat, benne maradt. A gépet nem shutdownolták, hanem megállították az órajelét és simán kikapcsolták. Másnap meg be, ment tovább.

Meg volt még egy abc-80 tipusú gép, az volt az elején a csúcshardver. Ehhez nyertek az akkori diákok egy aircomp-ot. Később lett egy kicsit felbővített commodore vic-20, majd egy darab c64 meg több ht-1080z. Mire végeztünk, kb. akkor jött egy csomó plus4.

Daliás idők voltak. Bitlet újságot ismeri valaki? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Dany007 válasza bambano (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Jesszusom te hány éves vagy ? :D
Olyan géptipus neveket használsz, amiket én csak kvízkérdésben hallottam eddig :B

(#19) bambano válasza Dany007 (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A válasz az életre, a világmindenségre meg mindenre: 42 :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Vakegérke válasza Vladi (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Pendrive nem probléma. De minek az?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) Vladi válasza Vakegérke (#20) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Arra felrakod és kész. Elég kényelmes megoldás.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22) BigManus válasza Dany007 (#18) üzenetére


BigManus
addikt

Én is 40 vagyok... Vannak itt ezek szerint olyan öregek mint a kőbalta :D

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#23) Noddy


Noddy
senior tag

Kb. 6 éve volt az első ismerkedés, de 3 éve ez a főrendszerem. Próbáltam uhu-t, Suse-t, Fedorát, Debiant. De az Ubuntu lett a kedvencem, jelenleg 10.04 LTS. Kár hogy most itt is mennek a nagy variálások, újítások. Remélhetőleg a következő LTS is ilyen jó lesz mint ez.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#24) Vakegérke válasza Vladi (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem offolok, privi ment.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) body007


body007
addikt

Sok bódógat :)

Én Amigán láttam (hallottam) először a linuxról. De miután kihalt szegény (az enyém '98 környékén) kellett vmi alternatíva pc-re, sokáig kerestem de meglett :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#26) body007


body007
addikt

semmi :B

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#27) Lenry


Lenry
félisten

Ubuntu az egyetem miatt 2007-ben, aztán gyorsan túlléptem rajta, és lett belőle Debian, de kellett az izgalom meg a fapad, ezért most egy szépséges, de még itt-ott csiszolandó Archot nevelgetek néhány éve, és boldog vagyok vele :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) rii


rii
nagyúr

Részemről is még sok-sok boldogat, Linux!

94-ben láttam elősször Linux-ot, már akkor magával ragadott.
asszem az egy slackware volt, unokatesóm gépén ... (a win 95-96-xp végig szarabbnál szarabb GUI-val jött ki .... de a Linux már 94-ben is egyrészt több ablakkezelőt ismert, és az ablakezelőkön belül is más-más kinézet volt még lehetséges ... )

akkoriban külön guru-k voltak, - meg persze net-es segítség sehol - , akik felrakták

sőt, az X-ről olyan mndemondák keringtek, hogy rossz konfigolás esetén haza lehet vágni a vid.card-ot ... Tseng ET 6000, S3 Virge GX/VX ... Oo ... nemtom ez igaz-e

majd 97-ben Red-Hat, majd jöttek láttak, elbűvöltek .. megmutatták, és feltették a Debian-t ... utána legközelebb én 2000-ben tettem fel a Debian-t ... potom két hét alatt sikerült is ... 2 gép, egyiken ment fel a debian .. msáikon meg volt a net, rajta a PH, és okítottak ...

2002-ben Uhu 1.x ... én nagyon meg voltam vele elégedve, mint home-user
felismerte vid-car, snd, egyből volt X. Ready to Use volt azonnal ...

sajnos már rég nem a berhelés köt le, volt, hogy a sun solarist is feltoltam még 98-ban ... most asztali PC-n OSX, notebook-on XP van, mert a videoDVD csak win alatt fut .... mint DTP-s, a Linux-ot nem tudom használni, PS, ID, Ilu, nincs Linux alatt

jó lenne látni valami összefoglalót, hogy mit is tudott elérni a Linux, vagy merre halad, .... pld, harware felismerés ... stb. pld valami jó windows program futtató lenne már :D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#29) bambano válasza rii (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a videokártyát nem lehetett tönkretenni szerintem, de a monitort igen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Vladi:] 20 év
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.