Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

és ez jó?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Nemertem a cikket. Most akkor ket keszulekrol van szo, vagy egyrol?
Kulonbozo procik vannak feltuntetve.

(#3) Lecs@ válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


Lecs@
addikt

És ez nem jó ?

512 GB

(#4) -Faceless- válasza Lecs@ (#3) üzenetére


-Faceless-
őstag

SAJT!

(#5) Lecs@ válasza -Faceless- (#4) üzenetére


Lecs@
addikt

Kutya!

512 GB

(#6) dejaris válasza Lecs@ (#5) üzenetére


dejaris
addikt

Hodor

(#7) H1N1 válasza Gerr'y (#2) üzenetére


H1N1
aktív tag

A Snadragon 800 az elődjében van.

(#8) Dominó85


Dominó85
veterán

F/1,8 és 24MPixel? :C
F/1,8 és a nagy fényáteresztő képesség?
Haha a Hongmi-ban F/2,2 van 8MPixel mellett. Na az korrekt! De ez? :))

OK, innentől kezdve csak a fotozás terén kevésbé érintett embereket lehet átverni ezzel az MPixel-faxveréssel... Informálok mindenkit, hogy F/2,2-2,8 alatt NE higgyen a 13+ MPixel-es "optikáknak"... Szánalmas, hogy mennyi embert vernek át csupán a nagy számok törvényével. :W

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#9) big-J


big-J
őstag

Két napja váltottam 4.5"@720p telóról 5.0"@1080p-re, 330 helyett ez úgy 440ppi, és jelentem, abszolút semmi részletbeli külömbséget nem képes tenni a szemem.
Annyi, hogy ha mégközelebb hajolok, mégkissebb szöveg is olvasható lett. De ez már az előzőn is centiket jelentett, és nem az lenne az értelme, hogy azért 5" hogy ne kelljen 3 milis betűket olvasni?

[ Szerkesztve ]

(#10) DemonDani válasza Dominó85 (#8) üzenetére


DemonDani
addikt

Mi a fenét szívtál te? :DDD Kérek én is!

Az apertúra, tehát F-értéknél a kisebb érték a "nagyobb". Úgy ömlengesz, hogy ennyire, de ennyire alap dologgal nem vagy tisztában?

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11) erdeirem válasza Dominó85 (#8) üzenetére


erdeirem
csendes tag

Lehet én vagyok a hülye, sőt szinte biztos, de nem látom a lehetetlen összeférhetetlenséget az optika és az érzékelő között (főleg az idézem; "13+ MPixel-es "optikáknak" " WTF?! között), miért is ne lehetne egy érzékelő 24 MP, és miért ne lehetne a blende értéke F/1,8, főleg, hogy az új ájphoneban is állítólag ilyen lesz. [link]

[ Szerkesztve ]

"...sosem tudhatod meg, mit lát egy kutya, amíg képessé nem válsz túllépni önnön emberségeden..." - Coelho von Nietzsche

(#12) Graphics válasza Dominó85 (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt most benézted :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Dewsy válasza erdeirem (#11) üzenetére


Dewsy
csendes tag

Amennyire én tudom az apertúra hivatott az írisz lenni. Ami az emberi szemnélnugye változni tud. Szűkebb és tágabb is tud lenni. Ugyan úgy, ahogy az igazi fényképezőknél is. A telefonok viszont fix írisszel érkeznek, magyarul ez a szám jelen esetben csak annyit jelent, hogy mekkora lyukat vávtak a szenzor elé. Minél kisebb a szám, annál nagyobb a lyuk, annál több fényt ereszt be, annál jobban az éjszakai fotók.

De a probléma az, hogy ez az íriszelés lett az új megapixelmánia, amivel a népet hülyítik. Nem a nagy nyílás a jó, ahogy a kicsi sem. Itt a változtathatóságon lenne a lényeg, mert minden szitu más apertúrával dolgozható fel szépen.

Értsd: kisebb nyílás mellett a kép sötétebb, de élesebb és nagyobb a mélységélessége is.

Nagyobb nyílásnál a fotó világosabb (ami nappal egyenesen rossz, mert könnyebben kiég, mesterségesen kell alulexponálni, hogy korrigáljuk) viszont csökken az élesség és a mélyélesség is.

Amit itt látni kell, hogy egy nagyobb lyuk önmagában nem jobb, pont ahogy az agyament megapixelhajrá sem hozott sok pluszt önmagában.

Majd ha az aperúra változtatható lesz telefonokban is, akkor lesz értelme az f értéken vitatkozni, de akkor is csak tól-ig tartományban. Így, hogy egy darab besütött számról beszélünk, ez nem jelent se jót, se rosszat. Olyan. Mibt ha azt mondanám, hogy ennek a lánynak barna a szeme. Aki. szereti a barna szemű lányokat annak jó, aki nem, annak rossz. Önmagában viszont a szem barnasága nem teszi jobbá a csajt.

(#14) Forest48 válasza Dominó85 (#8) üzenetére


Forest48
aktív tag

Te most tulajdonképpen miről beszélsz?!
Hülyeséget ne add tovább légyszíves. Olvasgass kicsit utána. Műveld ki magad fotózás terén, mielőtt ilyen blődségeket állítasz.
Az f/1.8 értéke azt jelenti, hogy mennyi fényt enged át a képérzékelőhöz a lencsetag. Ez pont, hogy jónak számít...nagyon jónak

(#15) Dominó85


Dominó85
veterán

De imádom mikor mindenki hirtelen olyan okos lesz, mikor valaki félreír valamit és kifut a szerkesztési időből. Imádlak titeket. :D

Kérnék egy Modi-t hogy ezt törölje. Köszke, annyival kevesebb okos pont-optikás bagoly... :R

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#16) Graphics válasza Dominó85 (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fogadd el, igazuk volt :P , nézz át a Samsung topicba, ott is van ámokfutás ;]

Moderátort meg ne itt kérd, hanem a topicban.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) halkow


halkow
őstag

nem látam még olyan jó minőségű no-name kamerát

Alcatel onetouch idol2s the king

(#18) Graphics válasza halkow (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sejtésem szerint ennek is meg van a beszállítója :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) banhammer


banhammer
veterán

Durva!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#20) silmatauki válasza Dewsy (#13) üzenetére


silmatauki
őstag

"Amit itt látni kell, hogy egy nagyobb lyuk önmagában nem jobb, pont ahogy az agyament megapixelhajrá sem hozott sok pluszt önmagában."

Azért az esetek 99%-ában előnyösebb, ha nagy fényerejű (ma, 2014-ben, f/2.0-s vagy az alatti) az optika, ugyanis:

- az ISO érzékenység lefelé történő leszabályozása (jellemzően ISO 50...100-ig) és a fotózási idő akár 1/8000...1/16000s-ig történő lerövidítése egy bizonyos fénymennyiségig meg tudja akadályozni a túlexponálást

- felsőszintű gépekbe (pl. 808) bekapcsolható ND szűrőt is raknak, amely akár négy nagyságrenddel is képes csökkenteni a szenzorra jutó fényt, ezzel növelve a használható expozíciós időt.

Kvázi-sötétben fotózásnál viszont csak egyvalamivel trükközhetsz, ha már annyira megnövelted a expozíciós időt, hogy a kézremegés, ill. a tárgy mozgása ne rontsa el a képet teljesen: az ISO (érzékenység) növelésével. Annak a hatását meg ugyebár ismerjük.

Ráadásul ilyen kisméretű szenzoroknál és (viszonylag) nagylátószögű optikáknál nem igazán lehet a mélységélességgel variálni, amit a változtatható apertúra tenne lehetővé. Még az olyan monstrum-szenzoros és (korai 2012-es szemmel) fényerős (f/2.4) optikával rendelkező gépek, mint a Nokia 808, sem képesek nagy szenzoros DoF-ra kivéve ha makrót fotózol. De portrét (ahol a háttér-elkenést legtöbbször használják) nem fogsz makróban lőni...

EDIT: itt meg itt egy-egy 808-as makro. és ennél kötve hiszem, hogy mosottabb hátteret tud produkálni az új teló – mert ugye fényesebb az optika, de a látószög kb. ugyanakkora, a szenzorméret meg sokkal-sokkal kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#21) Quasi_modo válasza Dominó85 (#8) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

És mekkorát tévedsz.

valami

(#22) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Na ha ez fotózásban annyira jó lesz mit az én Vivo Xplay-em zenélésben, akkor könnyen ez lehet az év legjobb fotós telója, mondjuk azért arra is kíváncsi lennék, hogy ebbe milyen DAC+AMP került, mert ügye a Vivo a zene lejátszás minőségére eddig minden készülékénél elég nagy hangsúlyt fektetett.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#23) DemonDani válasza Dominó85 (#15) üzenetére


DemonDani
addikt

jah ;]

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#24) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Irigykedhet a HTC M8 :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#25) G-Guts válasza Dominó85 (#8) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Legnagyobb baj az internetes fórumokon pont azok miatt van, akik egyértelmű, ellentmondást nem tűrő (vagy legalábbis annak ható) tényként közölnek olyan dolgokat, amelyek valójában épületes baromság.
Jó pont, hogy pár hozzászólást elolvasva legalább beismerted, hogy hibáztál.
Bár ezt a - javítani akartál, de szerkesztési idő lejárt - dumát nem veszem be...(lehet, hogy mások se)
Nem baj, legalább tanultál valamit.

(#26) judas13


judas13
addikt

Tesztképekre várunk!! :U

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#27) Robi BALBOA válasza judas13 (#26) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

+1
Aztán jók legyenek :D

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#28) judas13 válasza Robi BALBOA (#27) üzenetére


judas13
addikt

Türelmetlenül várjuk :K

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#29) judas13


judas13
addikt

Optikai képstabilizátor az xshotban. Egy ismert márka küzd mellette.

vivo Xshot: http://youtu.be/-xd9WgtH_is

leiphone.com

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#30) FókuszPók


FókuszPók
tag

40.000 antutu pont, az már odaver. ;)

Lakatos Gedeon Gusztáv Három - 16LibaMáj - Westel - Sárgaréz

(#31) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Na végre valami, hát ez megint jól eltalált motyónak látszik.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#32) judas13 válasza FókuszPók (#30) üzenetére


judas13
addikt

Nem kicsit:)
Amúgy e hónap 10-én jelenik meg hivatalosan.
gizchina.com

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#33) nexus6 válasza Robi BALBOA (#31) üzenetére


nexus6
aktív tag

igen, én szert tettem egy ilyen készülékre... szenzációs...
(anno én kérdeztem az xplay kapcsán Tőled..., most van egy a goodfogáson egy eladó xplay-az xshotot is ott találtam)
gondolkodtam, hogy rendelkezésre bocsátanám MA-nak egy tesztre, kinek kellene írni?

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.