Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Imádom, amikor egy terméket utód nélkül szüntetnek meg... :U

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#2) t3tv3s


t3tv3s
tag

Félórája gondolkodtam azon, hogy jó lenne beszerezni majd új nexus táblagépet mivel az utóbbi időbe sokat utazok és kényelmesebb lenne azt vinni mint lapost. Erre ez a hír fogad mikor feljövök.. :D Remélem ettől függetlenül lesz utód.

(#3) vicze válasza sz.balazs.95 (#1) üzenetére


vicze
félisten

Miért ne lenne utód? :U
Pixel C...

(#4) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nem volt akkora siker mint a Nexus 7 széria az biztos, olyan ez mint anno a nexus 10-es volt..

Finn the human

(#5) arn válasza vicze (#3) üzenetére


arn
félisten

Nezd meg mennyire kaphato az euban :) nem tul sok helyen erheto el.

Lejjebb menne az ara, siman cserelnem ra az air2ot.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) vicze válasza arn (#5) üzenetére


vicze
félisten

És ez úgy mégis hol érdekli a Google-t? :) (Eddig se érdekelte őket.)
Amúgy pont annyira érhető el mint a Nexus 9, annyi a különbség, hogy mivel most valósan Google a forgalmazó, így ők kontrollálják hol elérhető nem pedig egy 3. fél.

(#7) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Kár, mert egy nagyobb árcsökkentéssel még lehetne rá kereslet.
Plusz még utódja sincs. :W

[ Szerkesztve ]

A térerő veled van!

(#8) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

A Nexus 7-ért voltam anno megőrülve, amikor bemutatták.

(#9) Darth Sith


Darth Sith
tag

Nexus player-nek van utódja? Vagy melyik android tv-s lejátszó az amely hasonló minőséget képvisel és tényleg működik? (Tehát pl. egy apple tv-vel felvenné a versenyt minőségben, szolgáltatásban)

(#10) vicze válasza Darth Sith (#9) üzenetére


vicze
félisten

A Nexus Player sok mindent képviselt csak minőséget nem. :) Hacsak azt nem érted alatta, hogy jókora késésekkel kapott frissítést. Ugyan úgy kapható lesz egyéb forrásból jó sokáig.
Két alternatíva van, ami doboz a Shield TV(legerősebb HW jelenleg) és a Razer Forge TV ezenkívül TV-be épített OS-ként találkozhatsz vele Sony, Philips, Sharp, Vivo TV-ken.

Apple TV-vel nem kell felvenni a versenyt, mert kb. annyira elterjedt mint a Nexus Player semennyire... Fire TV, Roku és a többi uralják a piacot. A sor végén kullog mind a Google mind az Apple megoldása.

[ Szerkesztve ]

(#11) macskea válasza vicze (#10) üzenetére


macskea
őstag

Van valami topik, ahol ezekről a félig TV okosító félig konzol dobozokról lehet bővebb infót kapni?

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#12) zizi7229 válasza Matada2.3 (#4) üzenetére


zizi7229
tag

nem értem pedig, semmire nem cserélném le a nexus 10-em

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#13) Matada2.3 válasza zizi7229 (#12) üzenetére


Matada2.3
veterán

Azt meg tudom érteni, nekem is volt sokat a kezemben, viszont nem volt olyan nagy bumm mint anno a 7-esek. :K

Finn the human

(#14) vicze válasza macskea (#11) üzenetére


vicze
félisten

Specifikusat még nem láttam. Többnyire a kínai csodákkal a mini PC topikok foglalkoznak különböző SoC-ra lebontva. Amlogic S905 Rockchip termékek. Android TV-s eszköz nagyon nagyon kevés van még.
De van ilyen kihalt mint ez.

Ha játszani akarsz akkor Shiled TV és kész, igazából semmi értelme bármi mással foglalkozni, minden más jóval gyengébb, kisebb játék kínálattal(optimalizálás nagy előny). Nyilván hátránya hogy drága.

[ Szerkesztve ]

(#15) edward2 válasza arn (#5) üzenetére


edward2
addikt

viszlát nexus 9! Nem hiszem hogy sokan fognak könnyeket ejteni.

160ért hozok neked pixel C-t ha kell :D

(#16) Zitta válasza arn (#5) üzenetére


Zitta
őstag

És akkor megtudnád hogy milyen is a szar tablet! :K

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#17) Darth Sith válasza vicze (#10) üzenetére


Darth Sith
tag

Nekem 2 dologra kellene igazából: DNLA NAS-ról illetve Plex fusson rajta zökkenés mentesen.

(#18) macskea válasza vicze (#14) üzenetére


macskea
őstag

Igazából mindenre is kellene. Legyen egy kicsit konzol, de azért vállalható teljesítménnyel, legyen benne egy tényleg profi böngésző, ami minden beágyazott videót visz, esetleg a flash lehet a kivétel, illetve legyen hozzá valamiféle appstore, hogy a változó igényeimet is ki tudja majd később elégíteni. Köszi a linket, próbálkozom majd azért ott is, bármennyire is kihalt.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#19) TheSaint


TheSaint
aktív tag

Hát nem tudom kinek fog hiányozni, aki használta annak biztos nem, ennél már csak az nagyobb büntetés ha valaki még mindig használja(ná...).
Vállalhatatlan ez a tab, elképesztő, hogy piacra tudott kerülni és a kugli felvállalta a nevével.

(#20) arn válasza Zitta (#16) üzenetére


arn
félisten

mer? nexus7esem volt sokaig... szerettem. az apple okoszisztemat viszont ruhellem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) Valaki1234


Valaki1234
tag

Nexus 9 tulajdonosként írom, hogy sajnos nem hozta azt a színvonalat amit egy Nexustól elvárna az ember. Nexus 7 sorozatot nem használtam, de egy 10-es is van a családban, nem éri meg arról váltani 9-re... Szerintem minden baj forrása a 9-es szériában a Tegra chip...

[ Szerkesztve ]

(#22) arn válasza Valaki1234 (#21) üzenetére


arn
félisten

jah, nexus9 nem kellene (2g ram keves volt, mar amikor megjelent), ahelyett vettem az ipadet. viszont a pixel c nagyon bejon.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) vicze válasza Darth Sith (#17) üzenetére


vicze
félisten

Most így azért elgondolkoztam, hogy milyen TV nem támogatja a DLNA-t alapból? :)
Plex-nél a kódolást végzi a NAS, nézéshez a legolcsóbb S905-ös stick is bőven elég. Sőt Chromecast-ot is támogatja Plex szóval bármiről átrakhatod arra. Kérdés, hogy milyen kimenetekre van szükséged esetleg, ha elég az alap HDMI akkor nagyon olcsón meg lehet úszni.

@macskea: "legyen benne egy tényleg profi böngésző"
Ebben az esetben most felejtsd el az Android TV-t, ugyanis arra NINCS értelmes böngésző. Igen ezt így elsőre nehéz megemészteni és megérteni meg minden, de így van sajnos.
Igen fel lehet telepíteni bármit, nekem is Chrome van fenn, DE az alap Android TV launcher nem jeleníti meg ezeket az appokat, mivel hivatalosan nem támogatja, illetve nagyon vezérleni se lehet sehogy, csak is kizárólag bill+egér kombóval máshogy esélytelen. Erre a célra Android TV egyszerűen nem nyújt túl jó élményt.(Apple TV és a többi dettó ugyanez)

Ebben az esetben jobban jársz a lehető legerősebb Android miniPC-vel. Arra viszont már vannak topikok csak mint írtam modellek szerint.

(#24) csubbaka


csubbaka
tag

Hogy ilyen hozzászólás is legyen nekem hiányozni fog, ősszel akartam 8"-ról 9"-ra váltani, Részemről szoba sem jöhetne más készülék. Nem baj majd használt piacon beszerzem "olcsón" :K

csubbaka felhasználónak 43 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#25) Matada2.3 válasza Valaki1234 (#21) üzenetére


Matada2.3
veterán

Pontosan, a tegrák mind el vannak átkozva, volt sokáig tegra 2-es telefonom, semmi driver, semmi frissítés. A tegra 3 merülőforraló volt..

Finn the human

(#26) edward2 válasza Valaki1234 (#21) üzenetére


edward2
addikt

nem hozta azt a színvonalat amit egy Nexustól elvárna az ember

Konkrétan nem tudok olyan nexusról ami hozta volna az elvárt színvonalat.

(#27) arn válasza edward2 (#26) üzenetére


arn
félisten

Mi az elvart szinvonal?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) Zitta válasza arn (#27) üzenetére


Zitta
őstag

Mondjuk az hogy etalon vagy ahogy a tisztelt nagyerdemu mondja referencia keszulek legyen.

Na ez nem volt az, meghozza nagyon nem! :(

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#29) edward2 válasza arn (#27) üzenetére


edward2
addikt

Jól működjön (bugtalan), legyen egy jó kamera és bírja sokáig az akku.

(#30) arn válasza Zitta (#28) üzenetére


arn
félisten

Nexus7 budget megoldas volt, a pixel c keszult draga tabletnek. A tobbi meg vhol kozotte. A telok is fejlesztoi keszulekek voltak az android prezentalasra. Miert is kellett volna a legjobbnak lennie? Ez szerintem vmi fogalomzavar.

En speciel mindig azert vettem nexust, hogy megkapjam vele a swtamogatast, nem azert mert hardverileg hudejo. Sot legutobb inkabb megvettem az egy eves nexus6ot felaron, mint az aktualis nexusokat. A nexus 4/5tol alig valtozott a telefonok hasznalati erteke.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) arn válasza edward2 (#29) üzenetére


arn
félisten

Bugtalan telo nem letezik... Legalabbis en meg nem lattam. Swesen a nexusoknak kevesebb gondja van, mint az atlag androidnak, a sebessegrol nem is beszelve. Hamarabb erkezik ra a javitas is.

A tobbi egyeni szempontod. Amugy a n6 is elmegy 5-6 ora kepernyoidot, az ujakat nem tudom, viszont fenykepezoben a legjobbak kozott vannak a 2015os teloknal. Ezek a dolgok a topteloknal es evrol evre a trendeknek megfeleloen valtoznak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#32) edward2 válasza arn (#31) üzenetére


edward2
addikt

Egyéni nem egyéni. Az volt a kérdés megüti-e a színvonalat. Nálam nem ütötte meg. 6P-n gondolkodtam de akku tesztek újra eltántorítottak.

(#33) arn válasza edward2 (#32) üzenetére


arn
félisten

Persze, en is szeretnem, ha hetente kellene tolteni... de nem mindenkinek ezek a prioritasok. A telefonok 95%at naponta tolteni kell, de egyeni hasznalaton mulik. Nalam speciel tipikusan 50%ig sem merul a nap vegere.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) edward2 válasza arn (#33) üzenetére


edward2
addikt

Ha hetente? Hát én egy normális 1 napos üzemidőt várok el ez is azért nehezen van teljesítve. Eddig ahogy mondtam az OPO-m volt a legjobb ilyen téren, de aztán pár szoftverfrissítés után az is meghülyült.

Amúgy egy 3+ óra SOT-nak 1 napon belül már nagyon örülnék.

(#35) Valaki1234 válasza arn (#33) üzenetére


Valaki1234
tag

Nálam az elvárt színvonal az a lag mentes (tehát nem bug mentes, az mindig lesz) szoftver. Ez egy cseppet se valósult meg. A multitasking borzalmas, a chip nyers erőben nagyon jó, de a párhuzamosításban hardveresen valamit nagyon elrontottak.

[ Szerkesztve ]

(#36) arn válasza Valaki1234 (#35) üzenetére


arn
félisten

neked az ios lagmentesebb mint a nexus? en nem ezt tapasztalom :) sebessegre en mar semmilyen differenciat nem erzek, viszont az egyik egy jol hangolhato rendszer, a masik meg buta, mint a tok, idegesito kotottsegekkel.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) Valaki1234 válasza arn (#36) üzenetére


Valaki1234
tag

Sose használtam pár percnél tovább egyetlen egy Apple készüléket se, így nincs viszonyítási alapom hozzájuk, és a hozzászólásomban sem említettem meg őket mint referenciák.

Amivel a Nexus 9-et össze tudom hasonlítani, az az LG G2-es telefonom, az azelőtti Galaxy S4-es telefonom és a családban lévő Nexus 10. Az én Nexus 9-em jelen pillanatban, Android M-el, ugyanolyan sebességet produkál mint a G2-es telefonom. Nexus 10-et használva, a kijelzők minőségét leszámítva, nem érzékelhető nagy sebességkülönbség.

Én a tabletet úgy használom(nám) mint egy mini laptopot: háttérben zene elindítva (Spotify), Chrome előtérben használva több lappal, közben FB messengeren ("buborék fej" kikapcsolva, az teljesen megölte a készüléket) üzenetek fogadása és válaszolás. Ez egyszerre minimum 3 alkalmazás futtatását jelenti, amivel a rendszer hosszabb távon képtelen megbirkózni. Ha megy a háttérben a zene, akkor a Chrome és FB között váltva, szinte 90%-ban biztos, hogy az épp aktuálisan előtérbe hozott alkalmazást újratölti a rendszer. Nesze neked 2 GB RAM... És akkor arról nem is beszéltem, hogy egy-egy ilyen app váltás során, ha szükség lenne kapásból a billentyűzetre (Swift Key) akkor van hogy másodpercekig elő se jön.

Sokszor volt olyan, főleg Android N alatt, hogy ha ment a háttérben a zene (akkor épp a Google Play Music), akkor bizonyos honlapokat ha megnyitottam, egyszerűen a zene megállt, és az alkalmazást kilőtte a rendszer. És itt most 2, a Google által fejlesztett appról beszélünk, amik a Google által fejlesztett operációs rendszeren futnak, a Google által kiválasztott hardveren.

De szerintem elég csak Redditen elolvasni a felhasználói élményeket, a többség panaszkodik az alacsony teljesítményre. De itt MA-n is, kb 10-ből 3 felhasználó teljesen megvan elégedve a tablettel, a maradék 7 nincs, legalábbis aki kommentel.

Én nem hiszem hogy a Google pont egy Nexus 9-nél felejtett volna el programozni. Kiválasztottak egy teszteken ugyan jól teljesítő processzort, ami később a fejlesztési fázisban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, új processzorra meg nem volt idő portolni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.