Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) baluka26


baluka26
veterán

Ez igen!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#2) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Nem semmi... 2007-es jogsim van, eddig szűk 100-at mentem.

Same rules apply!

(#3) Lauda


Lauda
félisten

[link] Itt vannak 3 millio felettiek. ;)

(#4) EQMontoya válasza Lauda (#3) üzenetére


EQMontoya
veterán

Persze, az én papámnak mindig nagyobb.
Kicsit más kamionnal autópályán, mint busszal. Nem azért, mert a kamionosokat lebecsülném, csak esélyes, hogy többet mennek egy nap alatt.

Same rules apply!

(#5) Lauda válasza EQMontoya (#4) üzenetére


Lauda
félisten

45 ev alatt ez a km mennyiseg nem sok egyaltalan.

(#6) Viszlát válasza Lauda (#5) üzenetére


Viszlát
addikt

Ahhoz képest, hogy elvileg hivatásos voltál/vagy, akkora blődségeket tudsz összehordani, hogy az hihetetlen. Évi 50 000 km nem sok egyáltalán, aminek jelentős része belföldön, nem autópályán, átlag 50 emberrel a hátad mögött, napi több száz, néha ezer feletti utasszámmal történt... Pff...

Nem az a gond, hogy nem tudod felmérni mit is jelent ezt véghezvinni, hanem az - legalábbis engem ez zavar -, hogy újfent érvek nélkül, benyögsz egy elementáris baromságot, amit ha megkérdőjelez az ember, akkor eljátszod a sértődöttet és a hivatásosságod mögé bújva duzzogva beszólogatsz, hogy itt mennyi okos ember van. De érvelni, alátámasztani, megindokolni, meg egyáltalán átgondolni azt luxus. Nem tudom milyen környezetben létezel nap mint nap, ahol ez a hozzáállás elfogadott, de akkor én itt most szólnék, hogy normális helyen ezzel csak lejáratod magad, ami nyilván téged nem érdekel, csak kezd bosszantó lenni, hogy képtelen vagy megállni, hogy ne fröcsögj be valami tudálékos idiótaságot a bejegyzéseimhez.

Ha valóban sokat tapasztalt hivatásos lennél, akkor nem linkelgetnél itt, hogy bezzeg itt meg ott, hanem kicsit összébb húznád magad és elismernéd a kivételes teljesítményt. Vagy ha ez nem megy, akkor legalább maradnál csendben, vagy élnéd ki máshol a komplexusaidat meg a frusztrációdat.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7) baluka26 válasza Lauda (#5) üzenetére


baluka26
veterán

Tomegkozlekedes keringesi sebessege jo esetben 12km/h.

Ez fuvarozasnal a kereskedelmi ido kb, ami feladastol megerkezesig szamitott.
Azert ez oriasi kulonbseg.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#8) Norbi0517


Norbi0517
csendes tag

Érdekes rekord, Itthon van apum, egy szintén volános emlék plakettje 2,5 millió balesetmentes kilométerről

(#9) baluka26 válasza baluka26 (#7) üzenetére


baluka26
veterán

Természetesen kereskedelmi sebességet akarta írni, fú, de korán volt 5:30-kor :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10) Viszlát válasza Norbi0517 (#8) üzenetére


Viszlát
addikt

Gyanítom, hogy édesapád nem a Bakony Volánnál dolgozik. A rekord cégen belüli, ahogy az a linkelt újságcikkből egyértelműen kiderül.

Egyébként a gratuláció kijár neki is. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11) Norbi0517 válasza Viszlát (#10) üzenetére


Norbi0517
csendes tag

szintén a korai időpontra fogom az értelmezési problémáimat :DDD

(#12) Lauda válasza Viszlát (#6) üzenetére


Lauda
félisten

A 45 ev alatt levezetett kilometer mennyisegre gondoltam, ahogy azt irtam is. Ez nem sok abszolute. A helyi jaratos soforok tobb szaz kilometereket mennek egy nap, o pedig tavolsagi buszsofor volt es jarta angliat es finnorszagot is.

De ha a velemenyemet baromsagnak tartod, akkor a jovoben megkimellek tole.

(#13) Viszlát válasza Lauda (#12) üzenetére


Viszlát
addikt

Ahogy az éjjel is írtam, képtelen vagy felmérni mit is jelent ez a teljesítmény. Ezt bizonyítandó, most leírtad újra ugyanazt a sületlenséget, tetőzve azzal, hogy megpróbálod eljátszani a körülményekkel tisztában lévőt (indoklás természetesen megint nem volt).

" 1968-ban kezdtem, Várpalotán dolgozom azóta is, 1971 óta vezetek. "

Várpalotán a leghosszabb helyi járatos útvonal a Készenléti Lakótelep és a Tési dombi buszforduló közötti járat, a maga 7.4 kilométerével. Ezt a távot még a megritkítás előtti legsűrűbb időszakban is csak kétszer tette meg óránként az autóbusz vezető, a reggeli műszakban összesen 18x, a délutániban 16x, ami 133 és 118 km-t jelent egy nap.

Aigner úr több mint 30 évig dolgozott részleges nyugdíjba vonulása előtt a hévizi fordán, ami a reggeli váltásban egy Várpalota-Veszprém-Várpalota-Székesfehérvár-Budapest-Székesfehérvár-Várpalota-Veszprém-Hévíz-Veszprém-Várpalota kanyart jelentett (~ 460 km). A délutáni/esti váltásban pedig Várpalota-Székesfehérvár-Budapest-Székesfehérvár-Várpalota-Veszprém-Várpalota utat tette meg (~ 240 km).

Azt is illene tudni véleményformálás előtt, hogy a Volánbuszt és egy-két nagyobb társaságot (Balaton Volán, Alba Volán) leszámítva a volánok nem külföldi járatokra vannak berendezkedve, ezek csak egyedi különjárati felkérések, évi 1-2 lehetőséget nyújtva csak a monotonitásból kiszakadásra.

Mint írtam, nem az a baj, hogy ezeket nem tudod, az a baj, hogy tájékozatlanul sommás véleményt formálsz és osztod az észt, miközben teljesen egyértelmű az inkompetenciád a témában. A korábbi esetnél igyekeztem finoman érzékeltetni veled, hogy ez így nem járja, de úgy tűnik túlságosan finom voltam. Persze nincsenek illúzióim arról, hogy a tényekkel és érvekkel alátámasztott állításaim bármiben is megzavarnának téged, de úgy vélem szükségszerű a helyreigazítás, mert még valaki jóhiszemű hozzá nem értő elhiszi az összehordott sületlenségeket.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Jó sofőrök, amikor otthon vagyok (Bakony), akkor általában ezeken a járatokon utazok. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.