Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Közben egy pár helyen utánaérdeklődtem, és beszereztem egy pár segédprogramot. Többek között a SpeedFan nevű kis programocskát, ami ugyan tuninghoz kell, de nekem is szükségem van rá a CPU Meter nevű gatget-hez, ami a hőmérsékletet és az aktivitást mutatja.

Alapórajelen az idle hőmérséklet olyan 40°C környékén stagnál, ám ha adunk a procinak egy kis munkát, amit huzamosabb ideig kell végeznie, és ki is használja mind a négy magot, akkor hamar felugrik 50-55°C környékére. A processzorhasználat olyan 60% körül mozgott, amikor a - fenti képen látható - vírusellenőrzést és MP3-lejátszást végeztem.

Nemsokára lehet hogy beújítok egy coolert is, hátha lejjebb sikerül nyomni az értékeket.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#2) Thunderzolee

Osztozok az örömödben! :R
Én még csak egy régi Pentium D-s Extreme Editiont (965) hajtok,
egy lassan feledésbe merülő letünt kor dicső erőművét.
A nyers ereje (TDP 135W) még hajtja egy darabig,
de az új architektúrákkal már lassan nem tud versenyezni. :(

Játékokról:
Emlékszem, a Crysist azzal hirdették, h ez miatt kell majd a kétmagos procikat kicserélni négymagosra. Hát ehhez képest kiderült, a Crysis is csak 2 magot használ ki. :)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#3) Vistaboy válasza Thunderzolee (#2) üzenetére


Vistaboy
veterán

Az szép, nekem a Q6600-nak 105W TDP-je van, a régi E6600-nak 65W volt. Mondjuk én nem tuningolok, így nem hinném hogy baj lenne a gyári hűtővel. Mindenesetre az most jó, hogy éppen a legmelegebb időszakban sikerült megvenni. Ha túléli a nyarat, a télen nem lesz vele gond. :U

A Crysis-t csak addig játszottam, amíg egyszer végigvittem. Plusz egy pár pályát kipróbáltam a 8800GT megvételekor DX10-ben, de ennyi. Most már abszolút nem érdekel.

Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy nekem jó lesz. Ha kihasználják a játékok, akkor meg még jobb. A Vista mindenesetre sokkal rugalmasabban működik az új procival, hamarabb áll fel a rendszer és kevesebbet is kell várnom kilépéskor. Kipróbáltam minél több programot futtatni egy időben, és pillanatok alatt lehetett váltani közöttük, így hát valami előnye csak van a négy magnak. A játékok pedig - ahogy egyre jobban elterjednek a négymagos procik -, előbb-utóbb ki fogják használni. :K

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4) cizoe


cizoe
őstag

"Eszméletlen, hogy mennyire avulnak el a cuccaink. :U"

Ami a szörnyű az egészben, hogy ezidő alatt 4-5 nagy értékelhető játéknál több nem jött ki.. :O Amúgy grat a procihoz, bár én már 45nmben gondolkozom.. :)

(#5) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Én a helyedben mást vettem volna, ezen a pénzen.

(#6) cizoe válasza Tibiajax (#5) üzenetére


cizoe
őstag

Ugye Wolfit te is? ;) Én spec egy E8500-at 35ért... :U

[ Szerkesztve ]

(#7) Vistaboy válasza cizoe (#6) üzenetére


Vistaboy
veterán

Azért vettem ezt, mert az 100% volt hogy lekezeli az alaplapom. Az 1333MHz FSB-jű procikat nem kezeli le a 965P-DQ6, így a Wolfdale kiesett. Márpedig új alaplapot most nem akarok venni. Nézzétek meg az oldalt:

Gigabyte GA-965P-DQ6 CPU support.

Itt egyből látszik, hogy az általatok ajánlott CPU "N/A" jelöléssel van. Tehát nem támogatott.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#8) cizoe válasza Vistaboy (#7) üzenetére


cizoe
őstag

Neked rev.1.0 van? Csak mert a 2.0 és a 3.3-as 965p-DQ6 már kezeli az F12-es biossal...

[ Szerkesztve ]

(#9) Vistaboy válasza cizoe (#8) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nekem még rev.1.0, sajnos. Mint említettem, akkor jöttek ki ezek a lapok, ez volt a legdrágább darab, és pont azért vettem meg a DQ6-ot, és nem egy olcsóbb változatot, mert akkoriban ez az egy tartalmazta a Quad-Core procik támogatását.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#10) feka007


feka007
nagyúr

Nekem tetszik, megérte a 37.200.Ft.-ot, amennyit fizettem érte. Emlékszem, a Core 2 Duo-t 2006.09.30.-án vettem, majdnem 85K-ért, és most 19K-ért vitték el. Eszméletlen, hogy mennyire avulnak el a cuccaink.
Én meg 140-ért vettem annó 2006-ban a 8800gtx-et, most meg 30-at ér... De azért azt meg kell hagyni, hogy jól tartotta az árát a cucc, és még most is nagyon gyors kártya

(#11) Vistaboy válasza feka007 (#10) üzenetére


Vistaboy
veterán

Az biztos, hogy a 8-as széria nagyon jól sikerült az Nvidiá-nak. :R
Csakúgy, ahogy a Core 2 széria az Intelnek. ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#12) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Közben volt alkalmam nyúzni a procit a dögmelegben, futtattam rajta az Oblivion-t, a Legend - Hand of God-ot, sokszor órákon át. A maximum hőmérséklet 55°C volt, ami szerintem egész jó. Persze lehet hogy csak azért, mert a játékok nem használták ki mind a négy magot. :U

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.