Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Jó kis masina. :) A hangkártyához mit szólsz? (kell az infó a hangkártyás topicba :D )

(#2) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Úgy látom az esti olvasnivaló is megvan. :) :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Frankó kis gép lett, használd örömmel... :C

Live-Die-Respawn

(#4) Vistaboy válasza Recon666 (#1) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem vagyok egy nagy audiofil, de nekem tökéletesen bevált, elégedett vagyok a hangjával. Driverek vannak Win8 alá is, így minden téren ki tudom használni az új rendszerrel is.

MOD: Ami viszont érdekes, hogy a lapon egy Creative Sound Blaster X-Fi MB2 Audio chip van, és valamiért nem szólnak a hátsó szatellitek, pedig megfelelően be volt kötve, amikor kipróbáltam. A korábbi alaplapom integrált kártyájánál is voltak problémák, de az ASUS tökéletesen működik a hangfalammal. :K

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#5) Recon666 válasza Vistaboy (#4) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

X-fi chipes hangkártyánál már nem lepődök meg ilyesmin. ;]

(#6) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Egész korrekt kis gépet raktál össze. :D
Sok örömöd legyen benne és sok játékot tesztelj nekünk rajta! :) :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7) Vistaboy válasza Bjørgersson (#6) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi, a játéktesztekkel nem lesz baj, ahogy eddig sem. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#8) krystman válasza Vistaboy (#7) üzenetére


krystman
őstag

Használd egészséggel, stabil működést, és sok jó játékot kívánok. Jó cucc. :D Majd 5 év múlva megöröklöm tőled. :D

(#9) strike-force


strike-force
őstag

ez is egy stratégia, én inkább évente teszek a gépbe 30-40k-t, amiből visszajön még a régi alkatrészek ára (néha ezt is ráköltöm inkább) és mindig kicserélek benne egy főelemet. CPU, VGA szoktak ebbe beletartozni. ALAPLAP 3 évig ki szokta bírni, az előzőt is ennyi idő után cseréltem le a mostanira. HDD-t meg akkor veszek, amikor betelik. :)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#10) Bjørgersson válasza Vistaboy (#7) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Innen HardverApróról szerezted be a hardvereket vagy boltból? :B

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11) Vistaboy válasza Bjørgersson (#10) üzenetére


Vistaboy
veterán

Boltból, de sokat segítettek a PH!-ragok is a választásban. :K

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#12) Bjørgersson válasza Vistaboy (#11) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Értem. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#13) Vistaboy válasza strike-force (#9) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igaz, azért írtam én is, hogy általában az alaplap az, amin nem érdemes spórolni. Később fejlesztgetheted a géped többi alkatrészét, de a deszka megmarad minimum 3, az én esetemben pedig 4-5 évig.

VGA tekintetében én most kihagyom a 8xxx sorozatot, mert nagy újítást nem fognak tartalmazni, más pedig nem nagyon jön, ami esetleg kellhet. HDD egyelőre elég, bár nekem a sok TB-nyi anime miatt mindig helygondjaim vannak. Egér majd kell hamarosan, de azon felül nem sok minden van, amire megérné költeni.

MOD: Amit már régóta tervezek, az egy igazán brutális monitor, amin végre ki tudnám használni a 10-bites kódolást (Pláne a most animés körökben elterjedni kezdő Hi444P (4:4:4) profilt). Ami tetszik, az a:

DELL UltraSharp U2713H 27" PremierColor (2560 x 1440 felbontás és 1,07 milliárd szín kezelése). ;]

Majd meglátjuk, sikerül-e összeszedni rá a pénzt, ha nem, akkor a következő gépfejlesztést nem 4-5, hanem 6-7 év múlva ejtem csak meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#14) strike-force válasza Vistaboy (#13) üzenetére


strike-force
őstag

Igen a monitorba bele lehet kavarodni, én decemberben váltottam 22 col 1680x1050-ről 24 col 1920x1200-ra, igaz egy régebbi Samu modell személyében, egyelőre nagyobbnak nincs értelme, mert az 1 gigás 5850 nem tudja kihajtani.... így márciusban nekem is 2 gigás 7850 lesz a következő befektetés.

Ja természetesen ezzel párhuzamosan beleugrottam a házimozi/hifi vonalba, oda is elment egy jobb konfig ára. :S

Á nem kfizetődő, de örömteli hobbi! :DDD

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#15) aaa3


aaa3
csendes tag

hy!
van pár hsz-ni valóm, nagyon kíváncsi vok! :R

1, sztem olyan genius hangfal mellett az alaplapi hang is ugyanolyan jól szólt volna. (viszont az biztos h az x-fibe több feature van ami nagyon jó lehet játékokhoz úgyh nem szóltam :)

2, visszaolvastam a 2009-es topikodba, hogy miért nem tuningolsz, és légyszi ne vedd úgy h rá akarlak venni, csak kérdezem -

vannak bizonyos procik, mint az én első generációs phenomom, amit nem nagyon lehet 400-nál többet húzni csak feszültség emeléssel. viszont más, 45nm utáni intel procikban eszement beállítási rés van, kb 3x-os. na jó, legyen 2. és ha feszt nem emelsz, vagy ha feszt csökkentesz, akkor nem árthatsz a procidnak. egyszerűen fizikai képtelenség h bármi kockázattal járjon. így tehát a te i7-ednél megtehetnéd azt, hogy nem hogy emelsz, sőt gyári alá viszed a feszt ( = TÖBB élettartam, kevesebb "kopás"/rizikó, mint gyári ALAPállapotban, azta!!), és meg is kétszerezed a procid sebességét. ok, kicsit túlzok, de az arányok hasonlóak. nem kell érteni hozzá, csak egy amd-s k10stat-szerű progi inteles megfelelőjét (ha van) fölrakod a winben, nuku bios. kb az a szint, hogy "és csak egy gombot kellene benyomni rajta hogy levedd a limitet".

- tehát ha ez így van, akkor ennek fényében - (ez olyan, mintha egy 400LE-s motort, ami csak 700LE-nél törik, lefojtanának 35 lóerőre és úgy árulnák, "csak úgy") - mi a véleményed a tuningról? és ha továbbra sem szimpi, miért?

3, sztem megtehetted volna, a mem-mennyiséges érvelésedet olvasva (jövőkonzolgame), hogy most megveszel 2-t vagy 3at, és a negyedik modult 1 évvel később veszed hozzá. az előny, hogy addigra jóval olcsóbb lesz, és pont csak akkor kell majd, és így is az 5-ből 4 évet 16-al húzol majd le, addig meg 12 is elég lett volna. ha erre esetleg te is gondoltál, miért vetetted el? ha nem, utólag mit szólsz hozzá, csinálnád így?

4, az emberi szem még a 8bitesnél is kevesebbet lát csak, kb 6-ot, tehát ilyen monitor csak parasztvakítás, mint a cd-minőség-fölötti-forgalomba-hozott zenék! ezek a dolgok, a bőkezű felülmintavételezés, csak arra jók, hogy a szerkesztésnél (ill jövőbeli szerkesztésre, újrakódolásra való tekintetteli tárolásnál), a 20-adik vagy 2000-edik lépés után se szorszódjanak össze az elenyészően apró hibák, láthatóvá. a hdr-nek is ez a lényege, meg a 24/96 audiónak is. megjelenítésnél semmi értelme.

(utóirat: igazából azt már nem írtam hozzá, de 70°C alatt még az sem árt neki, ha felfeszeljük - esetleg 20 helyett 18 év (LOL...) lesz az élettartama -, csak ha valaki óvatos szeretne lenni akkor még szuperebb, ha nem ;)

[ Szerkesztve ]

[off]eladott gépem: http://hardverapro.hu/apro/9850_black_edition_felkonfig_-_3gb_hd4550[/off]

(#16) keIdor válasza Vistaboy (#13) üzenetére


keIdor
titán

Azt azért vedd számításba, hogy 2560x1440-re az a HD7870 kevés lesz. U2711 van nekem amúgy, imádom.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Én is szeretnék majd egy hosszú távú gépet, de én megvárom a Kabini-t
Ritkán játszom de jó lenne valami, ami már azért használható, akár játékra akár számításokra. Majd meglátjuk a teszteket ha kijön.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18) pilu85


pilu85
őstag

3570 is elég nem hoz akkora fps többletet a 3770

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#19) kpal


kpal
veterán

Én i7 920 és a hozzátartozó motyóval nyomulok kb 3 éve , de még kb ennyi idig lesz amíg DDR4 el nem terjed picit . :) Jó VGA + X58 még nagyon sokáig elég , lehet belemegy egy 6magvas aztán kitudja mikorra érzem gyengének :)

Amúgy szép a vasad :R ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) bsh


bsh
őstag

az lenne ott a komolyabb hangfalkészlet? :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.