Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Szóval így történt. Majdnem a szülinapom előtt egy nappal haltam meg. :(
Holnap lesz a szülinapom, bár ha belegondolunk, mostantól kétnapos ünnep lesz. :P
Ugyanis ma is újjászülettem... :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#2) adalbert1 válasza Vistaboy (#1) üzenetére


adalbert1
veterán

Jó hír hogy épp bőrrel megúsztátok.
Na az ilyen paraszt faszokat nem kellene soha volán mögé engedni... Valahogy vannak páran, akik azt hiszik, hogy attól hogy levezettek x kilométert, meg hogy x éve sofőrök, ők kurva jól tudnak vezetni, ez okozhat ilyen problémákat is mint ami veletek is történt...
Hát a helyetekben én már ott átültem volna a vezetőülésbe, a sofőr meg gondolkodjon el a hátsó ülésen hogy mit tett... Azzal még semmi baj nem lenne, ha csak magát veszélyezteti, de ott a közlekedés többi résztvevője meg még 6 utas is...
A legjobban akkor járna a közlekedés összes résztvevője, ha az ilyen vezetőknek egy életre bevonnák a jogsiját, vagy egy fának csapódnának, mikor nincs senki velük éppen.

Amúgy boldog születésnapot.

(#3) tkazmer


tkazmer
addikt

bár jöttünk már 140-el is hazafelé
szerintem ezzel még nincs baj csak a kresz szempontjából(üres autópályán, vagy megfelelő autóval akár közúton is miért ne), de amit leírtál, az tényleg figyelemre méltó. Főleg a változás a sofőr vezetési stílusában:)
Én egyszer egy túristabuszon voltam így törökországban, olyan sebesen vette a kanyarokat a tenger felett 30m-el a sziklafalon kialakított utakon, hogy többen hánytak is. Egy menetrendszerinti járatot majdnem belelöktünk a szakadékba, ahova mi is többször majdnemhogy beleestünk...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#4) Vistaboy válasza adalbert1 (#2) üzenetére


Vistaboy
veterán

Csak az a baj, hogy közülünk senkinek sincs jogsija. :( Ja, például ma is, amikor jöttünk hazafelé, és én szokás szerint bekapcsoltam a biztonsági övet (Megjegyzem, rajtam kívül senki sem köti be magát :( ), elkezdtek hangosan nevetni rajtam, hogy én annyira félek, hogy bekötöm magamat. Na szép. :(( Majd meglepődnek, ha legközelebb ilyen esetnél rákenődnek a szélvédőre... :U

Ui.: Köszi szépen! Maholnap öregember leszek... :O Ha megérem... :(

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#5) Vistaboy válasza tkazmer (#3) üzenetére


Vistaboy
veterán

Gondolom, hatott rá a válalkozónk is, már csak azzal is hogy a tükör árát levonta a fizetéséből. Meg hát ha tényleg másik sofőrt hozat, akkor a haverunk számára megszűnik a jólét.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#6) Calibos válasza Vistaboy (#5) üzenetére


Calibos
addikt

Az ilyen felelőtlen faszok miatt halnak meg emberek :W

(#7) hiaklo


hiaklo
újonc

Ezek szerint a sofőr tanult az esetből.
És te? Neked mi az üzenete ennek az eseménynek.
Hiszen azért azt tudni kell, hogy nincsenek véletlenek...nem véletlen az sem, hogy benn ültél az autóban... :K

Hiaklo

(#8) finest


finest
őstag

Hát én rohadtul beolvasnék a srácnak és többet nem is mennék vele, hülye pöcs! És ha nem a kamion hanem én jövök békésen veletek szembe? És a mellettetek lévő autóban lévők, amit kikerültetek, nyilván őket is összetörte volna a kamionról lepattanó maradványotok...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#9) Calibos válasza hiaklo (#7) üzenetére


Calibos
addikt

Üzenet?
Üzenet a sofőrnek szólhatna, jelezvén legközelebb az Őrangyala nem lesz mellette :(

(#10) Vistaboy válasza Calibos (#6) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát sajnos ez mindig is legtöbbször így van sajnos. Mindig a vétlenek válnak áldozatokká. Az ilyen eszement barmoknak biztos valami külön védőszentjük lehet. :((

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#11) Vistaboy válasza hiaklo (#7) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem hiszem hogy komolyan megváltozott volna. Talán egy kicsit megszeppent és eszébe jutott (Igaz, egy kicsit megkésve), hogy meg is halhatott volna. :((

Számomra az üzenet az az, hogy még egyszer ilyen szerencsénk nem lesz. :(

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#12) Vistaboy válasza finest (#8) üzenetére


Vistaboy
veterán

Megkapta a magáét tőlünk is és a kamionsofőrtől is. Sajnos nincs sok választásunk, addig amíg nem kapunk új sofőrt, el kell viselnünk. De mivel már a többi szakban lévők is panaszkodtak rá, előbb-utóbb biztosan leváltják.
Más kérdés persze, hogy addig nem lesz-e egy másik ilyen eset, kevesebb szerencsével.

Amúgy ha már a szerencse szóba került:
Azon a reggelen ott hagytuk az egyik munkatársunkat. (Tudni kell, hogy nem tudjuk mikorra menjünk ki az úthoz, mivel mindig máskor jön. Kimentem 4:30-ra, jött 4:50-kor, amikor 4:45-re mentem, akkor már ott vártak nagy mérgesen, hogy itt állnak már fél órája.) Szóval akkor is ugyanez volt, 4:35-re értem ki, éppen akkor jött a kocsi és már indultunk is tovább. Rá öt (!) percre telefonált a sofőrnek a srác, hogy miért hagyta őt ott? És az volt a válasz, hogy: "Időben kell jönni!" Viszont még Bátonyban voltunk, lazán visszamehettünk volna érte. És akkor még a kamiont is elkerültük volna!

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#13) esztilány


esztilány
csendes tag

Őszintén örülök,hogy nem történt semmi baj. :) Engem egyszer a suliba menet gázoltak el majdnem kb 70el. Még jó, hogy visszarántottak. Nagyjából nekem is 20 centin múlt. Ezek után gondolom te is sokkal óvatosabb vagy, És persze a sofőr is.

Az élet csak azt az akadályt görgeti eléd, amit képes vagy legyőzni :)

(#14) Dre_Powell


Dre_Powell
tag

Kész szerencse, hogy élsz még.... :)
Velem is voltak már hasonló helyzetek. Utálom azokat az embereket akik így vezetnek, és ha tehetem meg is mnodom nekik nem éppen tetszetős hangnemben. :) Pedig én sem vagyok egy lassú vezető, dinamikusan közlekedek, sebességhatároakt általában kb. 20%al túllépem :D , de mások életét soha nem veszélyeztetem.
Egyszer egy barátom ölt meg majdnem minket, 5-en ültünk golfba, belement egy felelőtlen előzésbe, szemből iveco "mikro"busz szinte állóra kellett lefékeznie, ez a majom meg kb. 160-al rántotta be a golfot a saját sávunkba. Azóta sem ültem mellette. Meg bevallom kicsit félek is, ha kis autóba kell ülnöm. Pedig nem tartozom a félős emberkék közé :)
Múlt7-en 3-as úton miskolc-szikszó között velem szemben látom, hogy távolban kamionsort előz egy suzu stift. Viszonylag nagy forgalom mindkét irányba, stbstb. Kb 110-el mentem, amikor láttam a jóembert, hogy végigszeretné előzni az összes kamiont, akkor is ha csattan, nem számít....mondonaom sem kell, hogy ezt kb 100-as tempóban tette. Tehát épp, hogy gyorsabban ment a kamionoktól....Mire a közelébe értem már réges régen levettem a gázról a lábam, hírtelen megérkezett mögém a többi autós is, és ez a szerencsétlen még ekkor sem fejezte be az előzést, már villogok meg mnident csinálok neki, lelassultam kb. 50-re. ( Még jó hogy nem szalad belém vki hátúlról....) ÉS micsinál az utlsó pillanatban???? KÉT KÉZZEL(!!!!!!) mindenféle dolgokat mutogat nekem, és még ilyesztés képpen rám húzza a kormányt. :W Komolyan mondom, hihetelen emberek vannak! Anyum ott ült mellettem, szegény jól megijedt.

Érdekes látvány lett vonla az a6 elején...mint egy szétkenődött bogár, vagy hasonló? :))

(#15) Makaveli


Makaveli
senior tag

Hát ez azért durva, örülök, hogy ép bőrrel megúsztad

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#16) Vistaboy válasza esztilány (#13) üzenetére


Vistaboy
veterán

Az igazság az, hogy én eddig is óvatos voltam. Egyedül én kötöm be magam, de szerintem az ebben az esetben nem sokat számított volna (Mármint ha az a kamion összelapítja az autónkat). Sajnos többet nem tudok tenni, mert munkába menni meg kell.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#17) Vistaboy válasza Dre_Powell (#14) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát igen. Érdekes emberek vannak. Már jó párszor láttam én is őrült módjára száguldozókat. Rendszerint a 10milliós nagyságrendekkel mérhető árú gépcsodákkal szoktak legjobban legénykedni. Többször fordult már elő velünk is a párommal, egy régi 1000-es Swift-ünk van (Most gyűjtünk egy Ford Focus-ra), és sokszor, amikor éppenhogy kikanyarodunk egy főútra, ha nem gyorsulunk fel másodpercek alatt legalább 100-ra, szó szerint letúrnak az útról. És mindezt 60-as táblánál, lakott területen!

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#18) Vistaboy válasza Makaveli (#15) üzenetére


Vistaboy
veterán

Én is. De a legjobban az idegesít, hogy a lehető legkevesebb mértékben sem rajtam múlt a dolog. :(( Legközelebb nem lesz ilyen szerencsém.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#19) doc


doc
nagyúr

nem semmi...
amúgy nem is tudtam hogy bátonyi vagy, ott lakik apósom, övék az italbolt :)

(#20) Tüzi

A-B-C jogsival, páv1-el a zsebemben én tuti agyonvertem volna a srácot a helyszínen. Anyukájának az életét kockáztassa, ne az enyémet, vagy másét...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21) ollie


ollie
MODERÁTOR

Engem ma reggel ütött el majdnem egy biciklista a zebrán!

Agyam eldobom, baktatok át a zebrán, az összes kocsi lelassít, erre kivágódik az egyik mögül egy biciklista olyan gyorsan, hogy pislogni nem volt időm. Pár centivel hibázott el, de becsületére legyen mondva, hogy nem azért rántotta félre a kormányt, hogy eltaláljon, hanem hogy kikerüljön.

***

(#22) doc válasza ollie (#21) üzenetére


doc
nagyúr

én az ellenkezőjével szoktam találkozni
nagymami áll a járdán, szeretne átmenni a zebrán. elnéz jobbra, elnéz balra, BELENÉZ A SZEMEMBE, majd minden probléma nélkül LELÉP 2 méterrel előttem. én meg persze satufék, csúszkálás, hogy el ne üssem, aztán még ő van felháborodva...

(#23) Vistaboy válasza Tüzi (#20) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Finoman" értésére lett adva, hogy legközelebb ilyet már tuti nem úszik meg. ;] :DDD

Ui.: De lehet hogy mi sem. :(

A vállalkozónál kezdeményeztük a leváltását, de ez sajnos időbe telik. Bár ha ő is ott lett volna velünk reggel, nem biztos hogy azóta is még ez a sofőrünk lenne. :((

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#24) Vistaboy válasza doc (#22) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát sajnos mindenre van ellenpélda, így ez az eset sem egyedi. :( Én is tapasztaltam már ilyesmit, amikor a párommal mentünk valahová kocsival. Bár a mi esetünkben nem kevés önuralomra volt szükség, mert egy zebrán átrohanó csávót ütöttünk majdnem el. Piros volt a lámpa (Az övé!!! :((( ), és egyedül mi jöttünk arra, a csávó pedig elég türelmetlen lehetett. Azt hitte hogy még átér előttünk. Átért, de nem sokon múlott. :U Ha a párom nem lép erősen a fékre, annyi. Azután persze még neki áll feljebb. :((

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#25) ollie válasza doc (#22) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bocs, de nem neked van igazad. A gyalogosnak mindig elsőbbsége van a járdán, neked a kocsival úgy kell megközelíteni, hogy bármikor meg tudj állni.

***

(#26) ollie válasza Vistaboy (#24) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem hasonlítható össze a kettő, a piros az piros a gyalogosnak is.

***

(#27) doc válasza ollie (#25) üzenetére


doc
nagyúr

bocs, kifelejtettem egy fontos részletet (ezért is reagáltam válaszban arra a hozzászólásra), hogy ez bringával történt, nem autóval
biciklin egyszerűen nem vesznek észre a gyalogosok, mintha nem is léteznék
az meg (bocs a kemény szavakért, nem bántani akarlak vele) hülyeség, hogy olyan sebességgel kell átmennem a zebrán, vagy eleve megközelíteni, hogy meg tudjak állni egy elém kiugró őrült előtt, ez a gyakorlatban azt jelentené, hogy minden zebra előtt max. 8-10 km/h-ra kéne lassítani
érdekesen nézne ki így a városi közlekedés...

aki meg 100% a kresz szabályok alapján akar közlekedni, az egyértelműen életveszélybe sodorja magát. pl. ha szigorúan 50-nel megy városban, azzal csak a kevésbé türelmes, de annál agresszívebb autósokat készteti dühös előzésekre, ami szintén komoly balesetforrás
vagy ha jól tudom, a kresz a mai napig előírja a bringások számára (a kötelező csengőn és névtáblán (!!) kívül) hogy kanyarodás közben VÉGIG kint kell lennie a kezednek mint irányjelzőnek, vagyis pl egy kereszteződésben kanyarodni úgy kell, hogy végig csak egy kézzel fogod a kormányt...

(#28) Vistaboy válasza ollie (#26) üzenetére


Vistaboy
veterán

Azért kellett volna megállnia. A mi lámpánk zöld volt, és pont azért úszta meg, mert az előírt sebességgel haladtunk. Ha nem 50-el megyünk, hanem mondjuk 70-el (Lazán láttam már ilyeneket lakott területen, 30-as táblánál is), akkor neki annyi.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#29) ollie válasza doc (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"hülyeség, hogy olyan sebességgel kell átmennem a zebrán, vagy eleve megközelíteni, hogy meg tudjak állni egy elém kiugró őrült előtt, ez a gyakorlatban azt jelentené, hogy minden zebra előtt max. 8-10 km/h-ra kéne lassítani"

Lehet, hogy hülyeség, de a kresz ezt írja.

***

(#30) azbest válasza doc (#27) üzenetére


azbest
félisten

Ez úgy tűnik oda vissza igaz :)

Zebránál én is tapasztaltam már párszor, hogy az autósok megállnak, de a bringások simán a gyalogosok közé hajtanak lassítás nélkül.
Persze olyat is látok, hogy bicikliúton kereszben simán a biciklis elé lépnek a gyalogosok, ha épp akkor ér melléjük akkor is...

A névtábláról nem hallottam, de a kézkitétel tényleg durva... látomlelki szemeim előtt ahogy a szabályosan közlekedő bicajos, kezét kiteszi... majd a kátyúk egyikénél kormány keresztbe fordul... és szép íves bukfenc után egyenesen pofára esik a betonon... esetleg még el is ütik a hirtelen pályamódosítás miatt... :U

A lámpa nélküli zebránál gondolom számítani kell a gyalogosokra... de a józan ész azt diktálja (vagy az életösztön), hogy amikor a zebrán van már az autó akkor lehet, hogy nem kéne elé lépni. Gondolom az autósok rémálma az olyan zebra ami fogalmasabb gyalogosútnál van... nem jellemző hogy bevárná 2-3 gyalogos egymást... inkább egyenként és folyamatosan szálingóznak át... (az agresszívebb autósok sebessége, vagy gyalogosok közé gurulása szokott hatni kicsit)

[ Szerkesztve ]

(#31) doc válasza azbest (#30) üzenetére


doc
nagyúr

az utolsó bekezdésedről eszembe jutott a győri sétálóutca, illetve az azt keresztező autók
sajna a belváros nagyon szűk, így rengeteg egyirányú utca van, sokszor nagyon kacifántos helyzetekbe kényszerítik az autókat
a sétálóutcán pl. keresztben kell menni az autóknak, de még út sincs, csak simán keresztül a kövön...
itt a gyalogosok vannak többségben, így többnyire csak csúsztatott kuplunggal, lépésben lehet megtenni azt a pár métert

(#32) [CaveMaN] válasza azbest (#30) üzenetére


[CaveMaN]
tag

Pedig hivatalosan addig állsz a zebra előtt, amíg az összes gyalogos el nem takarodott róla... Más kérdés, hogy ebből a szempontból a gyalogos "kultúra" ugyanaz a szint, mint az autós, senki még véletlenül se engedné el a hátrányban levőt (lásd Győr sétálóutca, ahogy említve lett).

(#33) whitezo88


whitezo88
nagyúr

nyáron a 6-oson mentünk apámmal Dújv. felé egy furgonnal.egy mentő jött mögöttünk, forgalom kevés volt. viszont az előttünk lévő szinte teljesen leállt annyira lefékezett hogy elengedje, persze apám talpig fék, meg is csúszott pár méteren az a nem éppen stabil Transporter amiben voltunk, majdnem lesodródtunk a töltésről :(
minek fékezett be az a kocsi mikor simán elfért volta a mentő?

(#34) Vistaboy válasza whitezo88 (#33) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szerintem reflex volt... :DDD

Ezért kell egy picit jobban lemaradni az előttünk haladó mögött... :U

Mi is sokszor vagyunk úgy hogy sokszor szinte ráhajtunk az előttünk haladóra. És hiába mondjuk a sofőrnek hogy ennek előbb-utóbb ütközés lesz a vége, csak legyintget. Pedig a mi Ford Transit-unk sem az az atombiztos kocsi... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.