Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) webdeejay


webdeejay
aktív tag

Lehet bírálni, kapjak hideget, meleget, el fogom viselni. :)) :B

(#2) nvidiahun válasza webdeejay (#1) üzenetére


nvidiahun
csendes tag

én inkább a traktor dj-t favorizálom. a virtual dj sajnos pontatlan néha, és ez fájo mivel általában loopolásra - loop remixre használom

Tiltakozz!! http://logout.hu/iras/irj_ala_a_microsoft_szerzodes_ellen.html

(#3) webdeejay válasza nvidiahun (#2) üzenetére


webdeejay
aktív tag

hát részletesen nem nagyon ismerem, de ha meglesz elemzem, és írok majd róla is cikket :))

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Juj mennyit szórakoztunk mi is ezzel annakidején :) Pár házibuli erejéig faxa volt.
Bár a Dj-k leszólják az ilyet, mert a többszáz ezer ft-os keverők sokkal sokkal jobbak, sz.tem a mai techno hard house zenéket simán észrevétlenül lehet keverni a Virtual Dj-vel is. Egy profi kezében talán 100% ig helyetesítheti a keverőket meg a Cd lejátszókat stb...
Mondjuk mi annak idején 2winamppal kezdtük (lol) na az nagyon gagyi volt. Aztán jöttek a winampos fader plug-inok. Aztán mindenféle Dj program, míg végül rátaláltunk az Atomix-ra. És az lett a tökéletes. És persze abból fejlődött ki a Virtual Dj is! Sz.tem aki ért hozzá, veszi a fáradságot, nagyon jó mixeket lehet csinálni. És élőmixekhez is tökéletes program.

(#5) Fooler89


Fooler89
őstag

Én már várom a kövi részt, jó lett, csak nagyon kezdőknek szól, de ez is kell:)

(#6) Vandit.


Vandit.
addikt

Hol állítom be,hogy a fülest is normálisan tudjam használni keverés közben?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#7) Emosz válasza Dany007 (#4) üzenetére


Emosz
tag

Én is játszogattam már ezekkel a programokkal.... Szerintem a valódi profik inkább abletonnal küldik, nem ilyen kis egyszerü programokkal :)
Megjegyezni kívánom még, hogy volt már szerencsém kipróbálni milyen két cdj-800 mk2-ön játszani, százszorta jobb és könnyebb mint akármelyik ilyen program, higyjétek el.
Egyébként nagyon jó lett az írás, otthonra és házibuliba valóban megfelelhet :K

(#8) divergens


divergens
tag

Egy haverom final scratch-et használ..úgyanugy igazi bakeliteket tekerget,(referencia lemez) csak mp3-ról megy!Iszonyat milyen filingje van, hogy csak berakod számot, pár kattintással rendszerezed őket...minden ilyen kényelmi dologgal, nem kell cipelni soka bakelitet de az érzés megvan...

quake III arena

(#9) Vandit. válasza divergens (#8) üzenetére


Vandit.
addikt

Jah.
Laptop dj rulz. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#10) szente


szente
addikt

Igen lehet vele jó mixeket is csinálni,csak hát ugy az elismerés...Sokkal jobb az érzés ha nem csak a gombokat nyomogatod(varázspálca ;] )hanem pl lemezjátszón húzod,tolod a tányért és tekered a keverőn a potikat és úgy sikerül a mix.Csak ugye ezek drága cuccok,De pl egy alap keverő és mondjuk egy dupla cd lejátszó már kihozható bőven 50ből(használtan).Még ezekkel is nagyobb sikerélmény mint progival.Ha meg már progi akkor Mixvibes,esetleg Traktor.Mixvibes-nál az a jó hogy ugyan úgy van jog mint egy cd lejátszón és nincs sync gomb mint átlag a többin.Van 3 darab effekt benne.Elég "keveset" tud de pont annyit amennyi kell.Az Ableton-t és társait szerintem ne ezekhez soroljuk.

(#11) yoogie


yoogie
aktív tag

Mj studio forever! :U :DDD

(#12) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Hmmm, vicces, hogy épp most nyomtam le egy napos bulit Virtual DJ-vel, erre megjelenik róla egy cikk.

Nagyon fasza program.
Mindjárt bele is kezdej az olvasásba.

(#13) webdeejay


webdeejay
aktív tag

azért örülök, hogy tetszik nektek :)

(#14) Emosz válasza szente (#10) üzenetére


Emosz
tag

Az abletont csak és kizárólag azérthoztam fel mert azt írta Dany007 kolléga, hogy ez profiknál teljes mértékben helyettesíthet mindent...
Másrészt azért szeretném megtudni, hogy milyen cumót raksz össze 50K-ból mert én is gondolkodtam egy kis itthoni "ügyeskedésen" :)

(#15) webdeejay válasza Vandit. (#6) üzenetére


webdeejay
aktív tag

Szia!

Felül rákatt a Config gombra, majd ott a Sound Cards fülön kiválasztod azt az ábrát, amilyen rendszered van...majd a beállításokról is lesz egy cikk :) .

(#16) tevEeee


tevEeee
csendes tag

En is sokaig virtual Dj-ztem :))) elegge jo program egyik legjobb!

AMD 64 , 3000+ , 1,28GB DDR 400,MSI NX7600GS,160GB ATA,350W

(#17) tevEeee


tevEeee
csendes tag

Persze Traktor Dj meg mindig jobb,de virtual djnek jelentosen elonyosebb konnyebb a hasznalata!:)

AMD 64 , 3000+ , 1,28GB DDR 400,MSI NX7600GS,160GB ATA,350W

(#18) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

bearshare, mi? :DDD
Egyébként jó cikk, szárnyróbálgatásnak nem rossz :D Kicsit más, mint élőben, főleg mert csúcs-hiperszuper Pioneer CD-s pulttal volt dolgom, de már az is el van rugaszkodva a bakelittől :U Nembaj, szeretjük ezt a zenét, és amíg van franciául beszélő állam, addig biztos, hogy el leszünk látva ilyen zenével :C

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#19) I-S-T-I


I-S-T-I
tag

Én anno Traktorral kezdtem (v1) utánna Atomix most meg ha éppen kedvem támad akkor Virtual DJ. Meg persze sok mást :) Mixvibes , Pioneer DJS
Eddig szerintem a Pioneer szoftvere a legprofibb és nálam sokkal szebben szólnak vele a zenék mint pl Virtual DJ!
Ha érdekel valakit:-> [link]

Virtual DJ hez egy jó megoldás hogy rákötsz egy keverőt (hangkari 4.1 és belehet állítani VDJ-ben, hogy jobb oldal egyik csatornán , bal oldal meg másik csatorán szóljon. Én Numark DM1050-el próbáltam) így szoktunk sulidiszkókat csinálni:) persze közel sem olyan mint egy pult, de nem is olyan nehéz keverni :)

-| i7-9700K + RTX 2080 AORUS |- -| Samsung S20 FE 4G |- -| Sabbat E12 Ultra |-

(#20) webdeejay válasza Mákos7észta (#18) üzenetére


webdeejay
aktív tag

szétnézek bírseren a pioneer progi után... xD igazából volt egy jó kis diabemutatóm erről, 30 diás volt, de az anno formázáskor elveszett, pedig az remekmű volt... :(

(#21) Mákos7észta válasza webdeejay (#20) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

na ennek örült volna soksok ember :D mennyi karrier múlna rajtad :D
na nembaj, a logout jobban szereti a folytatásos tutorial-okat :P

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#22) szente válasza Emosz (#14) üzenetére


szente
addikt

A legalapabb dolgot össze lehet rakni 50böl talán 40böl is,de szerintem tanulásra ez is jó.Ha érdekel konkrét példákkal is tudok szolgálni(mégegyszer:használtan!). ;) Ableton is jó de szerintem az inkább live act-ra,zene szerkesztésre való.Bár ennyire azért nem vagyok benne az Ableton témában. :B

(#23) Emosz válasza szente (#22) üzenetére


Emosz
tag

Én már próbálgattam, keverni is kiválóan lehet vele... Igen, konkrét példák érdekelnének mert én akárhol nézelődtem mindehol magasabb árakba ütköztem...Előre is köszi!
Ami szükségeltetne: 2 tűrhető cdlejátszó és egy minimum 2 sávos keverő... Ez 40-50K-ból szerintem nagyon nehéz...

(#24) szente válasza Emosz (#23) üzenetére


szente
addikt

Szerintem a dupla cd lejátszókat nézd.Ez kb 30-35-ből meg van.Keveröt meg már lehet találni 15-20-ért.Tudom gagyi(de ha komolyan gondolod a dolgot még mindig jobb mint a programokkal játszani)meg minden de tanulni jó.Aztán ha bejön és megy,akkor lehet váltani jobbra.Kezdésnek szerintem felesleges jobb mert ha nem jön be,megunod,esetleg nem megy,akkor nem adtál rá kis sok pénzt...Félre értés ne essék,nem a programokat fikázom én is sokat szenvedtem velük(2-3évig),aztán egyszer vettem egy keverőt és azt kötöttem rá a progira.Késöbb kaptam kölcsönbe két tök alap lemezjátszót.Rákattantam a dolgokra és vettem magamnak jobbakat.Sosem bántam meg hogy költöttem rájuk a pénzt.Teljesen más érzés.Na mindegy itt a Virtual dj-röl van szó nem rólam. :D

(#25) webdeejay válasza szente (#24) üzenetére


webdeejay
aktív tag

szerintem meg ennyi erővel egy laptop+konzollal is keverhetsz...most mért jó az neked, hogy feleslegesen írd ki cd-re a zenéket? egy konzol bár nem a legjobb, ha komolyan veszed, az is jobb mint a progi, sőt! ráadásul o'ccsó is

[ Szerkesztve ]

(#26) (Kolombusz) válasza webdeejay (#25) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Mi laptopot kötöttünk erősítőre és virtual dj segitségével kevertünk.

(#27) Mr Sm!tH


Mr Sm!tH
tag

Nekem nem jött be a cucc. viszont Traktor Dj Studio annál inkább! Az ujak nem valami jók (én nem birtam normálisan beállítani a bill. konfigot) ezért 2.61et használok a mai napig!

(#28) szente válasza webdeejay (#25) üzenetére


szente
addikt

Persze az is jobb mint hogy csak programmal...

(#29) infectedmann


infectedmann
őstag

Én PC -s zenéléshez csak az Ableton -t ajánlom.
Főleg annak aki esetleg félprofi/profi szinten akarja űzni az ipart.
1 Laptop (ha esetleg zenélni is szeretnél itt-ott).
1-2 jó Midi Controller (ha már valaki PC -n/notin zenél ne egérrel motoszkáljon).
Már mehet is a móka.

Persze lehet még egyéb nyalánkságokat is venni, de kezdésnek ennyi bőven elég míg az ember megismerkedik az Abletonnal.

A ableton.hu fórumán pedig biztos segíteni fognak ha valahol elakad az ember. Esetleg érdemes elmenni egy Ableton talira ahol a profiktól lehet kérdezni és akár meg is mutatják mi merre hány méter ;)

[ Szerkesztve ]

(#30) #54715584 válasza Mr Sm!tH (#27) üzenetére


#54715584
törölt tag

en is leragadtam a 2.6-os verzional...
a 3as az nekem mar kinezetre remiszto :D
es nekem iszonyatosan lefogta a gepemet...
meg a 2.6-os is ugrik neha egyet, ami csak eloben zavaro, de az eppen elegge...

(#31) #54715584 válasza infectedmann (#29) üzenetére


#54715584
törölt tag

ez nagyon bonyolultnak tunik nekem :)
lehet vele keverni is?

(#32) gunár


gunár
csendes tag

szevasztok Miki vagyok. valaki meghalgatná az egyvelegem? 56 perces lett és szeretném tudni van e benne jo is vagy szar az egész. 49 éves vagyok és imádom a mixeket. Ezért ugy dőntőttem magam csinálok.

[ Szerkesztve ]

(#33) zs.tom


zs.tom
tag

Valaki legyenszíves küldjön egy linket, hogy hol találok 4.1-eshez crack-et!
Köszönöm!

(#34) zs.tom


zs.tom
tag

Nekem van egy ismerősöm, aki dj és Ableton Live Act-el nyomja!
Szerintem jó az a program, csak számomra egy kicsit bonyolult! :B

(#35) CactuS válasza zs.tom (#33) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Használd egészséggel [link]

"Amit tiltunk fórumunkban" rész

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#36) zs.tom


zs.tom
tag

Opp! :B
Tiltott a crack-elés? :D

(#37) zs.tom


zs.tom
tag

Igaz ha belegondolunk ez feltörés!
:B
Bocsi! :D

(#38) zs.tom


zs.tom
tag

Akkor valaki tudja, hogy mennyibe kerül?
É Székesfehérváron hol lehet kapni?

[ Szerkesztve ]

(#39) CactuS válasza zs.tom (#38) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

[link]

Virtual DJ Pro $299/214.97 € akciósan, ha letöltöd, nem pedig dobozzal rendeled.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#40) zs.tom


zs.tom
tag

Nem mondod komolyan, hogy 53 ezer Ft? :Y

(#41) CactuS válasza zs.tom (#40) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem mondtam, hogy - szerintem - megéri az árát.

Egyébként privi ment ;)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#42) c41r0^


c41r0^
őstag

Előre leszögezném: nem vagyok DJ, de majdnem minden PC-s keverőprogramot használtam már, legalább kipróbálás szintjén, ez alapján osztom meg a tapasztalataimat.

Alapvetően ez a program szvsz nem rossz, meglehetősen user-friendly az egyértelmű grafikus felülete miatt és támogat skineket is, azonban csupa olyan dolog van, amiben jóval elmarad a Traktor DJ Studio-tól és a MixVibestól:

hangminőség, EQ minősége, program stabilitás, nagyon finom sebesség állítás (0.1% hiánya vagy kisebb lépték hiánya), paraméterezhető effektek, a gain feltekerésénél erős torzulás hallható, és még néhány dolog, ami nem jut eszembe...

amiben a Traktor DJ Studio gyengébb, az egyértelműen a skinek hiánya és a nehezebben konfigurálhatóság (de ha 1szer be van lőve...:C)

éppen ezért a PCDJzéssel csak most ismerkedőknek ajánlanám tiszta szívből, mert van ennél sokkal jobb szoftver is

az általam felállított szubjektív sorrend figyelembe véve, hogy egy Behringer BCD-2000-es DJ konzolt használok a keveréshez:

1. Traktor DJ Studio
2-3. MixVibes 6 Pro/DVS
3-2. Virtual Dj
4. Deckadance
...ezek után már lényegtelen a sorrend

A MixVibes és VDJ harc egyértelmű győztese a MixVibes, kivéve ha BCD-2000-et használ az ember :) ugyanis a MixVibesban a jog-wheel nem fogható munkára, ami igen csak nagy érvágás (ugyanis hagyományos MIDI kiosztást nem lehet hozzá definiálni a programon belül, de lehetséges, hogy egy új verzióba beleintegrálják a kezelését), a VDJ-ben viszont tökéletesen működik a konzol, minden egyébben azonban (stabilitás, hangminőség, stb.) a MixVibes a befutó.

(#43) netferry


netferry
csendes tag

Engem eléggé idegesít a VIrtualDJ-nél, hogy sok esetben szétcsúsznak az ütemek, és nem is igazán lehet minden esetben teljesen összehozni. Ezért is keresek most olyan progit ahol ilyenek nem fordulnak elő. BPM Studio-t használtam régen nem rossz kis szoftver csak az EQ-ja nem tetszik. Nehezen kezelhető.

(#44) c41r0^ válasza netferry (#43) üzenetére


c41r0^
őstag

Persze, hogy elcsúszik, mert hiába van +/- 8%ra állítva a pitch, ha a legkisebb léptetésnél is ~0.25%ot gyorsít/lassít as számokon. Egy profi nagyon keveset pitch-bendel, mert be tudja lőni az ütemet hallásra még a fülesben, de ezzel a programmal kvázi lehetetlen a fine-pitch hiánya miatt az, hogy kb. 20 mp-nél tovább egy ütemben legyen a 2 track (most tekintsünk el az autoszinkrontól, mert azt használva aztán valóban semmi értelme az egésznek...).

Ajánlom a Traktort, a MixVibes-ot és a DSS DJ-t (bár itt sincs finom pitch...), de leginkább a Traktort, itt nagyon finoman lehet a pitchet állítani, a master-tempoja is fényévekkel jobb minőségű, mint a Virtual DJnek. Az más kérdés, hogy bakeliten sincs master tempo értelemszerűen (mert full analóg ugye), tehát igazából ez egy olyan feature, ami szép és jó, de nem biztos, hogy kell.

bill.+egér kombóhoz én a MixVibes Pro5öt és a Traktort ajánom

[ Szerkesztve ]

(#45) zs.tom


zs.tom
tag

Nem tudja valaki, hogy hogyan lehet megoldani az, hogy megy egy szám és a számban kijelölt két pont között loop-olja de úgy, hogy amikor odaér? :F

[ Szerkesztve ]

(#46) c41r0^ válasza zs.tom (#45) üzenetére


c41r0^
őstag

Szerintem ezt egy DJ programban sem lehet megoldani azzal a trackkel, ami épp a masteren hallható, mert a loop in pont generálásához a tracket azon részre kell tekerni (szerencsére waveformmal könnyeb ugye a helyzet), ahová el szeretnéd helyezni a markert. Ezt szerintem csak a nem éppen aktuálisan hallható tracken belül tudod megcsinálni (tehát a fülesben - monitoron - hallhatónál), mert ott ugye oda tudod tekerni ahova akarod, a hallgatóság ebből semmit sem hall ugye, megadod a loop ütemhosszát, megadod a loop in markert, és ha a track majd a loop in markerhez ér, addig játsza a loopot, míg nem loop out-olsz.

A reloop az pedig megint más tészta, mert az meg nem csinál mást, mint visszaugrik a loop in pontra és lejátsza a loopot azután is, miután loop out-oltál róla.

[ Szerkesztve ]

(#47) zs.tom


zs.tom
tag

Köszi a válaszod! :)

(#48) zs.tom


zs.tom
tag

Nem tudja valaki, hogy létezik olyan skin amin 4 lejátszó van :F
Ha van legyenszíves valaki küldjön egy linket hol lehet ilyet letölteni!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#49) zs.tom


zs.tom
tag

Én egyszer próbáltam ki bakelites lejátszót a Virtaul dj-n, és szerintem sokkal jobb úgy mixelni mint lejátszó nélkül, mert megvan az az érzés, hogy lejátszóval nyomod! :)

(#50) Volkov


Volkov
aktív tag

Sziasztok!

Remélem tud vki segiteni :)
Egy Pio DCJ100S-as skinnen hol a fenében kell beállítani hogy mind a 3 effekt gomb működjön? És hol lehet beállítani, hogy melyik efefkt gombra melyik effekt induljon el?

Remélem érthető :D

köszi

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.