Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Az ábrák, vagy a rájuk mutató linkek merre vannak? :F

(#2) dajkopali válasza #06658560 (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

kösz, pics, kimaradtak, már teszem is be :R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) Assimilator


Assimilator
őstag

A jelentosege reszbol hianyolom azt, hogy ez mikent hathat a hetkoznapi eletre. (szamitogepekre)

(#4) #06658560 válasza Assimilator (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ennek a jelentősége nem direkt a számítógépekre lesz, hanem problémák feldolgozására. És ott sem a programkódra, hanem a program logikájára.

(#5) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Úristen, ezt érti valaki?? :B

Romani ite domum.

(#6) Darth Sith válasza ZCoyote (#5) üzenetére


Darth Sith
tag

Az értést nem kockáztatnám meg, pláne a bizonyításra vonatkozóan, de ha pl. BME mérnök info bsc-msc-t elvégezte vki, ezzel a gráfelméleti problémával tucatszor találkozott különböző algoritmusok kapcsán, így annyira nem black magic a dolog :)

(#7) ZCoyote válasza Darth Sith (#6) üzenetére


ZCoyote
őstag

Lehet de nekem ez black magic sajnos.

Romani ite domum.

(#8) bkercso válasza Assimilator (#3) üzenetére


bkercso
nagyúr

Olcsóbb lesz minden. A sör is. :P

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#9) alevan


alevan
őstag

Amit felfogtam a cikkből: az öreg nagy ész valamiért, amit valszeg soha nem fogok megérteni.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#10) E770 válasza Darth Sith (#6) üzenetére


E770
senior tag

ohh, ha ezt anno 1991-ben Andrásfalvi Béla előadásán hallattuk volna "partedlivel a nyálcsorgató bizonyításhoz"

(#11) tomazin


tomazin
veterán

A cikk alapján sajnos csak kbra értettem meg miről van szó (bár taps ilyen egyszerűen leírni), akit érdekel Iványi Antal leírása alapján közelibb képet kaphat a P, NP, NPC témakörben.

(#12) somogyib válasza Assimilator (#3) üzenetére


somogyib
őstag

Szerintem a számítástechnikára talán abban lehet hatással, hogy a bonyolultságelmélet az algoritmusok hatékonyságát vizsgálja: mennyi idő alatt tud egy számítógép megoldani egy feladatot, ha a feladatra nincs matematikai algoritmus.
Ha nincs algoritmus, akkor "sokáig tart", ha van, akkor "ésszerű időn belül" megoldható.

Pl.: egy szám prímtényezőkre bontására nincs algoritmus, tehát csak találgatni tudunk. Azt képzeljük, hogy a számítógép elég gyors és ha találgatni kell, akkor megadja a választ "ésszerű" időn belül. De úgy néz ki, hogy nem. A "hatékony" működéshez algoritmusra lenne szükség.

...

Egy matematikai állításra három válasz lehetséges:

1. Igaz az állítás.

2. Nem igaz az állítás.

3. Soha nem fogjuk megtudni, hogy igaz-e vagy hamis.

A kérdés nem az, hogy mikor fogunk egy állításra válaszolni, hanem az, hogy tudunk-e egyáltalán.

(Fenti gondolatok agyamban elraktározott emlékek összeollózott vázlatain alapulnak :) )

[ Szerkesztve ]

(#13) danih válasza alevan (#9) üzenetére


danih
addikt

Yep, minden tiszteletem az ilyen embereké - akik olyan dolgokat oldanak meg, melyeknek én még az alapfeltevését sem értem.

(#14) Alchemist


Alchemist
addikt

Azért részletes szakmai megértés nélkül is sejthető, hogy ez a felfedezés nagyban hozzá fog járulni sok feladatra hatékonyabb algoritmusok alkalmazásához.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#15) bkercso válasza Alchemist (#14) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én pont azt olvastam, hogy az eddig használt kevésbé hatékony algoritmusokat is kellően gyorsan futtatják a számítógépek, így várhatóan ennek nem sok gyakorlati haszna lesz; lehet, hogy át sem ültetődik a gyakorlatba... :F

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16) Kékes525


Kékes525
félisten

Nekem ez túl bonyolult, de gratula hozzá. :C :R

(#15) bkercso: Tehát (a sör árának csökkenésén kívül ;] ) szerinted nem lesz gyakorlati haszna?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17) bkercso válasza Kékes525 (#16) üzenetére


bkercso
nagyúr

Fogalmam sincs. Biztos használni fogják néha, de ennek inkább elméleti jelentősége van. Nem hiszem, hogy bármilyen logisztikai feladatnél is probléma a processzálási idő. Hogy a navigálásnál előjön-e egyáltalán a gráfizomorfizmus, szintén nem tudom, de nem gondolnám, mivel a térkép adott, nem kell több félét egymással összehasonlítani. Gyakorlati jelentősége a szabadalmaknak szokott inkább lenni. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18) Alchemist válasza bkercso (#15) üzenetére


Alchemist
addikt

Nem létezik olyasmi, hogy kellően gyors algoritmus vagy elég gyors számítógép. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.