Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JóképűIdegen


JóképűIdegen
tag

Lett is 3 halott pixel a nagy hajtogatasban :DDD

(#2) wolfman válasza JóképűIdegen (#1) üzenetére


wolfman
veterán

Miről beszélsz? A jobb oldalán konkrétan egy egész sor ment ki ha jobban megnézed! Átment zöldbe. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#3) Patice


Patice
nagyúr

Letekerhető vetítő vászon helyett feltekerhető OLED panel? :DDD :C

Az átlátszó mögé meg jöhet egy nagyon fekete háttér a kontraszt javításához. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4) ROBOTER válasza JóképűIdegen (#1) üzenetére


ROBOTER
addikt

Jó nagy pixelek azok a halottak. :)

Egyébként alig bírja meghajlítani, és a sugár is eléggé nagy. Szerintem ennek (a korai formában) inkább változatos formák "beburkolásában" lesz jelentősége, mindenféle hajlított, íves interaktív falak, nem hordozható eszközökben.

(#5) DaveJr válasza JóképűIdegen (#1) üzenetére


DaveJr
őstag

AZt nem mondták hogy ki is bírja:D

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#6) ROBOTER válasza DaveJr (#5) üzenetére


ROBOTER
addikt

Olyan lesz egy mint az egyszer írható és az újraírható CD.
OLED-F, OLED-RF

(#7) JóképűIdegen válasza wolfman (#2) üzenetére


JóképűIdegen
tag

azt hittem ez feature nem hiba :N

(#8) haddent válasza JóképűIdegen (#1) üzenetére


haddent
addikt

De és akkor mi van? Itt az LG, bejelentették megint, hogy elsők ebben is az senkit nem zavar, hogy amúg 3. -ak és mellesleg szart se ér ;]

(#9) Taybore válasza wolfman (#2) üzenetére


Taybore
aktív tag

A halott pixelek, meg a zöld csík már a legelején is ott vannak. Nem biztos, hogy a hajlításban mentek ki. De ez amúgy is csak egy technikai demó.

(#10) Daywalker válasza Taybore (#9) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem baj, de lehet fikázni egy prototípust, ez a lényeg :U ;)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#11) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Attól függetlenül, hogy még nem életképes nagy reményeim vannak a hordozható eszközök piacán. Nagyon nagy segítség lenne, ha leejtem a telefonom és nem folyik be a kijelző.... Akár a notikban is jól jöhet törik őket még mindig rendesen.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#12) Duree


Duree
veterán

Erre azért élőben lennék kíváncsi.valahogy nem tudom milyen technologiával csinálják meg,hogy tartós pixelhiba vagy csíkmentes legyen.

duree54

(#13) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

hát ezek fényében már egy ugrás a Sugár :C
lassan jönni fognak az androidos wc gurigák is, hamár a kijelzőt fel lehet tekerni... :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#14) Findzs


Findzs
addikt

később biztos lesznek területek ahol jól be fognak válni

pl. az átlátszó jó lehet járművek szélvédőibe a szokásos műszerek helyet így a figyelmet sem kell elvonni az útról

a hajlítható ha valamennyire törésálló is akkor mobileszközökbe, notikba, tabletekbe, lehet jó
stb.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#15) ukornel


ukornel
aktív tag

Engem is inkább ez az átlátszó kijelző érdekel.
El tudnék képzelni egy olyan e-könyv olvasó / tablet hibrid kütyüt, aminek két kijelzője van egymás mögött: egy átlátszó OLED, illetve egy e-ink. Attól függően, hogy milyen "üzemmódban" használnák, kapcsolhatna a színes, gyors OLED, és a szinte semmi energiát nem fogyasztó, napfényben is olvasható e-tinta között.

[ Szerkesztve ]

(#16) xmaas


xmaas
őstag

Az atlatszo kijelzonek mi az ertelme ? Mert finoman szolva tre a kepminoseg hacsak nincs valami sotet hatter mogotte akkor pont olyan mint a napon hunyorogni valami sima kijelzo elott alig lehet latni a reszleteket ?

(#17) ROBOTER válasza xmaas (#16) üzenetére


ROBOTER
addikt

Head-Up Display jellegű dolgok vetítés nélkül, optikai eszközök (keresők, távcsövek, célzók) adatainak megjelenítése belső vetítés nélküli technológiával, papír alapú rajzok átrajzolása, virtuális valóság és valóság kombinációk stb.

(#18) ukornel válasza xmaas (#16) üzenetére


ukornel
aktív tag

Az általam írt átlátszó OLED + e-ink kombóban a mögötte levő villanytinta kijelzőt feketére állítva megvan a sötét háttered. Valahol láttam is ilyen kombinált kijelzős okosóra leírását, de lusta vagyok megkeresni, melyik az.
Máshol meg nem is kell a sötét háttér - Roboter kolléga elég kimerítő listát adott.

(#19) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Majd valamikor lesznek ilyenek :P De komolyan. Vagy csak én látok ebben fantáziát? Újság, palackok oldala. Mindenen lehetne animált reklám :D

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#20) malomkaorm


malomkaorm
tag

Ennek mi értelme, de most komolyan? Kinek van erre szüksége?

Üdv.: Dani

(#21) kigyi_23 válasza malomkaorm (#20) üzenetére


kigyi_23
addikt

Hogy jobb szebb hasznosabb dolgokra is lehessen használni a kijelzőket, de mint már írtam nekem a legjobb felhasználási területnek jelenleg az tűnik, ha belekerülnek a hordozható eszközökbe és végre nem folyik be a kijelző...

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#22) AAAgold válasza Taybore (#9) üzenetére


AAAgold
senior tag

és a hatalmas újításként bemutatott technikai demót miért deadpixeles cuccon kell mutogatni? :DD

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#23) AAAgold válasza malomkaorm (#20) üzenetére


AAAgold
senior tag

"Ennek mi értelme, de most komolyan? Kinek van erre szüksége?"

te most 1870-ből idéztél egy korai fényképészeti bemutatón elhangzott reakcióból? :DD

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#24) malomkaorm válasza AAAgold (#23) üzenetére


malomkaorm
tag

Egyszerüen csak nem értem, ki fogja ezt felhasználni. Talán 10-20 év múlva, ha tökéletesÍtve lesz, akkor elterjedhet, de ennek Így semmi értelme.

Bocsi a fura Írásért, de a billentyüzet angol, és pár karaktert nem lehet vele Írni magyarra állÍtva sem.

Üdv.: Dani

(#25) BlackSoft válasza malomkaorm (#20) üzenetére


BlackSoft
addikt

Eggyel feletted mutattam...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#26) malomkaorm válasza BlackSoft (#25) üzenetére


malomkaorm
tag

Valahogy nem tunt fel, de tényleg nem rossz otlet xD

Üdv.: Dani

(#27) AAAgold válasza malomkaorm (#24) üzenetére


AAAgold
senior tag

igaziból nem a "ki fogja", hanem a "mire fogja" használni az érdekes kérdés
ha már most volt a focivb, képzeld el, hogy a jövőben ilyen ruhája lesz a játékosoknak, és ezen fognak menni a reklámok

ívelt formájú kijelzők bármilyen felületre, ablaküvegeken információs felületek, lakásban, kocsiban

ezek a cuccok közelebb tudnak vinni minket a scifikben látott világokhoz

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#28) malomkaorm válasza AAAgold (#27) üzenetére


malomkaorm
tag

Hát, vegulis igaz, de nem ertem miert van erre szukseg.

Üdv.: Dani

(#29) fairi válasza malomkaorm (#28) üzenetére


fairi
addikt

Először ami eszembe jutott kirakatok üvegjén lesz mint bevonat. Mindenféle reklám fog menni rajta.Futtatott anyag megfelelően kontrasztos akkor ne lesz igazán átlátszó ott, többi részen meg belátsz a kirakatba.
lehet majd asztalra rátenni,felette valami karcálló védőréteg é mehet a reklám vagy valami néznivaló.Tényleg fantázia szab határt,sci-fis világképek valóssággá válnak.

(#30) madamEO


madamEO
csendes tag

DJ-knek pl tuti jó.
Látják a közönséget, ők is látják, hogy mi a mesterkedés.
Bár ott nem kell hajlíthatónak lennie, csak átlátszónak meg könnyűnek.
Ha jó áron lesz, veszek is egy 21:9-es verziót erre a célra.

(#31) wolfman


wolfman
veterán

Mondjuk sisakokba adatok kiírására? Persze eddig is voltak hasonló megvalósítások, de az inkább kivetítés elvére épült, most bele lesz integrálva a bukósisak üvegébe, csak hogy 4x annyiba kerüljön ha cserélni kell. :D

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#32) Taybore válasza malomkaorm (#24) üzenetére


Taybore
aktív tag

Miért gondoljátok, hogy ha bemutatnak valamit, akkor az már tuti egy piacképes kész termék? Ez egy technikai demo, hogy mikre képesek ma már a nagy gyártók. Ez még NEM tömegtermék. Ebből lehet finomítani, és pár év múlva bekerülhet telefonba, laptopba, HUD-okba, sisakokba. Nem fikázni kell, hanem elismerően csettinteni, hogy "ez igen, ebből még akár lehet is valami". VAgy ha tudtok jobbat/szebbet csinálni otthon, akkor demózzatok ti is. :R

(#33) caprine válasza wolfman (#31) üzenetére


caprine
aktív tag

Én is pont erre gondoltam. :R Anno azt hiszem Ralf Shuminak a BMW-nél volt néhány versenyen a sisakjába kivetitő amin az olajfoltokat jelezték példáúl.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#34) laszlohu


laszlohu
addikt

Ezt a hírt már nagyon vártam,
főleg, hogy tudom, hogy a következő generációs tabletek már ilyen feltekerhetős
Oled panellel érkeznek, most már azt is tudom, hogy 2017 előtt ne nagyon várjam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.