Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moleculez


moleculez
veterán

Én egy P9-cel járultam hozzá.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#2) kiezTe90 válasza moleculez (#1) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Én egy Mate 8-al. Veszett jó telefon, nem csoda a Huawei sikere!

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#3) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Hihetetlen ez a fejlődés. Maxi respect! :)

[ Szerkesztve ]

(#4) atike


atike
nagyúr

Nem semmi látni ezeket a számokat. Pár éve még csak egy kiskínaiújnévvagyokéstelefontiscsinálok cég voltak (kis túlzással :DDD ) - erre lassan szorongatják a samut és az almát. Nem semmi.

(#5) Pjotr


Pjotr
senior tag

Idei telok nagyon jók. Sokalltam a P9 árát, de a lite is teljesen jó vétel volt.

(#6) dikan válasza moleculez (#1) üzenetére


dikan
tag

Dettó. Meg egy Huawei Watchal.

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#7) Prien válasza moleculez (#1) üzenetére


Prien
addikt

Én egy Mediapad X2 phablettel. Nagyon elégedett vagyok, nagyon sokat fejlődött a Huawei az utóbbi időben, prémium minőségű fém ház, stabil szoftver. Nem is csodálom , hogy szárnyalnak!

A kevés is több a semminél.

(#8) KoryHu


KoryHu
aktív tag

Nekem még a 2011-es Ideos tabletem is működik :) (gyári akksi, gyerek ütöm használat)

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#9) doooo válasza atike (#4) üzenetére


doooo
veterán

Mostanában úgy tűnik az Almának kell a legjobban "félnie" tőlük, nincs már olyan messze a kínaiaknak a 2. hely.

(#10) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Nem rossz számok.

A térerő veled van!

(#11) janeszgol válasza atike (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem már az U8500 is nagyon tetszett anno. Jó minőségű volt, igaz dedikált GPU nem volt benne. Aztán utána több is.

Mostanában a kamerával bicsaklik picit a huawei, pedig eddig sosem volt gond ezen a téren vele. De csak szoftveres probléma lehet. De hajrá Huawei!

(#12) pomorski válasza Balint1408 (#10) üzenetére


pomorski
őstag

Kellenek is a jó számok, mert Messi biztos nem volt ócsó.

(#13) #86973952 válasza atike (#4) üzenetére


#86973952
törölt tag

Tekintettel arra, hogy 1987 óta tudtak pénzt kuporgatni (mert közben sikeres cég lett), azért nem volt nehéz nekik nagyobb pénzösszeget átmozgatni egy kezdő üzletágba. :) Persze a mostani eredményeknek is meg van az oka, mert életben is kell tartani.

(#14) Pipiripi válasza atike (#4) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Az a kis kínai hatalmas cég volt, csak telefonokat nem gyártott :D

(#15) #70516736 válasza atike (#4) üzenetére


#70516736
törölt tag

Ja az a kis cég építgette a kétezres évek elején az itthoni mobilhálózatot

(#16) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jövő héten én is Huawei-re váltok. Csak azt nem tudom eldönteni még hogy melyikre. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#17) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Csak így tovább. Lassan kezdheti is szorongatni az előtte állót.

(#18) AMD Power válasza moleculez (#1) üzenetére


AMD Power
titán

Meg is értem! :R

(#19) Mr.Silkó válasza .LnB (#16) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Y300? ;]

[ Szerkesztve ]

(#20) shiftac


shiftac
aktív tag

Használtam már Huawei telót és nagyon is jók. Bár tőlem nem mostanában fog kapni pénzt a Huawei (Xiaomi telót veszek, mondjuk az is kínai). Hajrá, remélem legyőzik az Apple-t.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#21) hibavissza válasza .LnB (#16) üzenetére


hibavissza
veterán

Mindegy. Nekem Win 10 után a P8 Lite is űrhajó. 60-ért 2 év gyári garral...most bestbuy

[ Szerkesztve ]

(#22) Prien válasza .LnB (#16) üzenetére


Prien
addikt

Szerintem P8-tól felfelé már nem érhet csalódás. :K
De a Mediapad sorozat is nagyon jó , valamint a Honor is.

A kevés is több a semminél.

(#23) Scholes9 válasza shiftac (#20) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az, hogy legyőzik elég relatív. Max más Androidos telefonban utazó gyártó tarthat tőlük. Aki almát használ az eléggé kicsi eséllyel fog a patformról váltani. Persze a konkurencia mindig jót tesz a piacnak :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#24) Ricardo válasza #86973952 (#13) üzenetére


Ricardo
félisten

"azért nem volt nehéz nekik nagyobb pénzösszeget átmozgatni egy kezdő üzletágba. :) Persze a mostani eredményeknek is meg van az oka, mert életben is kell tartani."

Itt azért a második rész a fontosabb feladat. Jó példa a Microsoft. A pénzük nekik is megvan, mégsem mentek eddig túl sokra vele a mobil ágon.

(#25) #86973952 válasza Ricardo (#24) üzenetére


#86973952
törölt tag

A mobilos szférában nem igazán van gyakorlatuk. Meg eleve halotthoz közeli platformon próbálkozik erős ellenszélben egy olyan piacon, amihez ő nem nagyon szokott hozzá.

Volt egy magyar (nagy-) cég a műszaki vonalon (a neve most mindegy), ami korábban is milliárdos tételekben forgalmazott. Aztán jött egy francia óriás cég, tele pénzzel megvásárolta, és majdnem teljesen becsődöltette kb. 2 év alatt. Utána fillérekért vissza vásárolta a régi tulajdonos, azóta pár év kemény munka után újra piacvezető lett. Ennél még az sem volt igaz, hogy teljesen más szektorból érkezett, csak egyszerűen nem volt gyakorlata a magyar és közép/kelet-európai értékesítésben.

[ Szerkesztve ]

(#26) #86973952 válasza #86973952 (#25) üzenetére


#86973952
törölt tag

Közben lejárt a szerkesztésim...amúgy a Huawei -nek is volt több próbálkozása WP fronton, aztán fel is adta ezt a vonalat.

(#27) istnag válasza doooo (#9) üzenetére


istnag
addikt

Ha valakinek akkor az Apple-nek szvsz nem kell félnie, ugyanis a 2 cégnek teljesen más a célközönsége a vásárlói réteget tekintve. Ha az Apple megcélozná azt a réteget és mondjuk annyiért adná telefonjait, mint a Huawei, akkor elég nagy bajba kerülnének és meredeken csökkennének az eladásaik. Amúgy a darabszám egy szám a profit, na az az igazi értékmérő.

(#28) Mr.Silkó válasza istnag (#27) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

+1

(#29) Carlas válasza istnag (#27) üzenetére


Carlas
senior tag

Hát én 5 iPhone után ürültemn hogy váltottam. Sokan vannak vele így. Adhatnák nekem 120ért is akkor sem venném már meg. A hype nagy, semmi más. A Huawei brutál jo FW-t ír, semmivel nem rosszabb sőt.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#30) Pjotr válasza Scholes9 (#23) üzenetére


Pjotr
senior tag

Na, ezt már cáfolom is, én vagyok az élő példa, hogy iPhone-rol érdemes váltani...Emui meg hasonlít is iOS-re, szóval a szemnek se bántó.

[ Szerkesztve ]

(#31) AMD Power válasza Carlas (#29) üzenetére


AMD Power
titán

Én akkor sem vennék Apple ha 50e lenne. ;)

(#33) Fall-N válasza istnag (#27) üzenetére


Fall-N
veterán

Mégis arról szólnak a cikkek, hogy sokan unják az iOS-t és az iPhone-t a kevés újdonság miatt. Ha valaki valami újat akar akár válthat platformot is ha nem rendezkedett be annyira sok fizetős alkalmazással...

Gratula a Huaweinek, következő a Samsung után nekem is valószínű P9 lesz. ☺

[ Szerkesztve ]

(#34) #86973952 válasza istnag (#27) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezt egy kicsit túlzásnak érzem. Én használtam 5s -t és sima 6 -ot is, de nálam nem vált be.

Az kétségtelen, hogy a felhasználók mászkálnak az OS -ek között, és biztos nőne a népszerűsége a fenti valótlan próbálkozásnak, de most is van olyan gyártó, aki fejlődik abban az árkategóriában, ahova az iPhone helyezte magát.

A margin persze megint más kérdés, de nem is erről szól a cikk. Android vonalon talán a Samsung tud érdemi nyereséget realizálni, Huawei is többségében konszolidált kimutatásokat tesz közzé.

(#35) istnag


istnag
addikt

Ennyi álszent embert :DDD

(#36) #16820480 válasza AMD Power (#31) üzenetére


#16820480
törölt tag

Magamnak én sem, ellenben ha a szüleimnek kellene most okostelefont venni, akkor szerintem biztosan valami jó állapotú, használt szifont néznék. Anyukám már 1-2 éve elég sikeresen használ egy ipad-et, de azt el nem tudnám képzelni, hogy 2 perc után ne fakadna sírva az EMUI mindenbe belekérdező, oldalas szövegeket eléd toló, kaotikus sok helyen átgondolatlan felületétől. Ez a része amúgy nekem sem hiányzik, más gyártók érdekes, de meg tudják kompaktabban oldani a dolgot, nekik nem nagyon akar menni.

(#37) Fall-N válasza #16820480 (#36) üzenetére


Fall-N
veterán

Kiváncsi leszek, hogy milyen lesz az új EMUI, mert több külföldi portál írta, hogy az amerikai terjeszkedés miatt közelíteni fog a stock droidhoz a felület. Remélem tényleg így lesz.

instang Milyen álszent? Remélem nem arra gondolsz, hogy titokban mindenki szifont akar csak nincs pénze rá? Az már elég lejárt lemez.

[ Szerkesztve ]

(#38) #16820480 válasza Fall-N (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, nem tudom, elképzelhető, de én nem mernék rá fogadni. Az utóbbi években arra mentek, hogy közelítsenek az iOS-hez, legalábbis kinézetben, mert letisztultságban sajnos nem nagyon. Bár most éppen a MIUI-val pendülnek nagyon egy húron, a MIUI 8 az közel mindenben megegyezik az EMUI 4.1-gyel, csak egy-két funkció/app tér el.

(#39) Straw válasza pomorski (#12) üzenetére


Straw
senior tag

Szerintem ScarJo se ingyen vállalta...

42

(#40) Blyan válasza doooo (#9) üzenetére


Blyan
félisten

Ahhoz a mostani adatok alapján közel triplázni kellene azért az eladásokat.
De nincs olyan messze.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41) Roxbury válasza kiezTe90 (#2) üzenetére


Roxbury
őstag

P9 Lite. Nem bantam meg. 😊

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#42) jUUh


jUUh
addikt

Emlékszem egyik havernak volt Y200-as Huawei-je, és pfhú hogy szidta mindig :DDD Nem gondoltam volna, hogy ennyit fejlődnek, csak így tovább

Samsung Galaxy S23+

(#43) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Mint a büdös víz! Csak ne kövesség a Samsung példáját. Maradjon meg szépen ez a paletta + a Honor széria és ezeket fejlesztgessék! :)

Finn the human

(#44) #86973952 válasza #16820480 (#38) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az elején még nekem sem tetszett az EMUI. Apámnak (60 éves) nagyon bejön, de anyumnak a Lenovo tetszik. Családban van pár Huawei, de van aki semmi pénzért nem mondana le az iOS -ről. Szóval elég vegyes a felhozatal nálunk. :)

Az érdekes az, hogy Sony, Samsung, LG, nem nagyon van a környezetemben, de a fentiek, illetve pl. BB annál inkább. Passport sikeres volt több ismerősömnél is.

[ Szerkesztve ]

(#45) doooo válasza istnag (#27) üzenetére


doooo
veterán

Semmi köze ide a vásárlórétegnek. Ha több telefont ad el a Huawei akkor megelőzi az Apple-t a rangsorban. Ennyi. Semmit nem kell ezen magyarázni. Azt meg azért látni lehet, hogy a Huawei és az Apple között csökken a "távolság", vagyis "szvsz", ilyen értelemben véve, kell félnie. A profit meg persze, hogy más, nyilvánvalóan. De látható, hogy van menedék a fanoknak. Ha a darabszám már nem játszik, akkor majd előhozakodnak a profittal, valamivel muszáj megnyugtatni magukat. Csak aztán nehogy egyszer ott is forduljon a kocka. Már megmutatkozott, hogy az a bizonyos lufi nagyon sérülékeny tud lenni (és itt minden lufira gondolok, nem csak az Apple-ére).

(#46) #16820480 válasza #86973952 (#44) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem nem volt vele bajom, amíg nem kerültem vele közelebbi kapcsolatba :B Az a baj, hogy én a lightweight szoftvereket szeretem, nem az ilyen svájci bicskát, ami mindenre próbál jó lenni, de igazán semmiben sem az annyira, de cserébe el lehet veszni benne, olyan komplex. Meg az utóbbi időben olyan funkciók kerülnek bele, hogy néha sírnom kell, bár ezek szerencsére inkább Kínában kerülnek kiadásra, és a nemzetköziben nem erőltetik, de előbb-utóbb elképzelhető, hogy megjön felénk is.
Meg az a Samsungos hozzáállás, hogy mindenből legyen saját, mert a gyári nem jó. Legyen saját Pay, mert az Android Pay nem jó, Beam, mert az Android Beam nem jó, meg saját üzenetküldő, meg telefon optimalizáló, stb stb. Aztán a Samsungnál is rá kellett jönniük, hogy senki nem használja igazából az ő cuccaikat. Kínában még nem jöttek erre rá.

(#47) pomorski válasza Straw (#39) üzenetére


pomorski
őstag

Óóó, adtak neki egy ingyen telefont oszt kísz...

(#48) istnag válasza doooo (#45) üzenetére


istnag
addikt

Szerintem az Apple kb annyira vett eddig tudomást a Huawei-ről, hogy jé megint jött egy cég ,aki kicsit lekoppintotta az UI- nkat. Na jó kicsit túloztam, de nem nagyon zavarja az Apple köreit a Huawei.
Fan nem vagyok, bár szerintem nagyon jó telefonokat csinál az Apple.

(#49) doooo válasza istnag (#48) üzenetére


doooo
veterán

"Fan nem vagyok, bár szerintem nagyon jó telefonokat csinál az Apple."

Akinek nem inge, nem veszi magára.

Egyébként meg lehet jobban tenné az Apple, ha mégis kicsit több figyelmet fordítana a konkurenciájára.. lehet, hogy akkor nagyobb erővel próbálná vonzani a vásárlókat, több dologgal mondjuk, mint a home gomb, kapacitivvá tétele. De nem szólok semmit. Csak legyenek el a kis világukban, másoknak az csak jó lehet.

(#50) #86973952 válasza istnag (#48) üzenetére


#86973952
törölt tag

Pár éve a Veletech -en a Samsung -nál azt mondták (nem hivatalosan), hogy szerintük a jövőre tekintve (androidon) a Huawei lehet számukra erős konkurencia.

Egyébként jelenleg én sem hinném, hogy nagyon számolnak velük. Nem azért, mert más OS vagy más a célcsoport, hanem azért, mert még márkaértéket növel a Huawei. Illetve az erősödés ellenére elég messze van az első két hely piaci részesedésétől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.