Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vamp


Vamp
senior tag

Helpet ide, de nagyon gyorsan, tudom hogy nagyon sokan fórumoznak Angliából!:D

(#2) Viszlát válasza Vamp (#1) üzenetére


Viszlát
addikt

Mikor érkezik és indul vissza a géped?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#3) Vamp válasza Viszlát (#2) üzenetére


Vamp
senior tag

Péntek reggel 7:35-re érkezik, és 17:40kor indul. Úgy számoltuk, hogy 9 óra alatt meg kellene járni...

(#4) Viszlát válasza Vamp (#3) üzenetére


Viszlát
addikt

És ott mennyi időre van szükségetek?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5) Vamp válasza Viszlát (#4) üzenetére


Vamp
senior tag

Egy adott címre kell elmennünk, igazából max egy óra, ha már ott vagyunk.

(#6) Dare2Live válasza Vamp (#1) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

de minek 1 nap alatt?

És porstmouthba pontosan hova?

vonattal és kb busszal is összejöhet, de Magyar pénztárcához képest egyik se olcsó... egyébként elég jó hely... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7) Vamp válasza Dare2Live (#6) üzenetére


Vamp
senior tag

Igazából most rendelem a jegyeket, megeshet, hogy egy nappal később jövünk vissza, és bevállaljuk a stoppot... Tudja a rosseb:D

[ Szerkesztve ]

(#8) Dare2Live válasza Vamp (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

9h?

hát az úgy egy kissebb csoda lenne.... még ha nem is kéne ott max 1h.

mennyetek inkább több napra és nézzétek meg a warriort meg a tengerealattjáró múzeumot. :DDD

btw ott hova/kihez mentek?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) Vamp válasza Dare2Live (#8) üzenetére


Vamp
senior tag

És hol lakunk?:D

(#10) Dare2Live válasza Vamp (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

repülőn/vonaton alusztok, éjjel meg moziztok.... :DDD

btw bed&breakfirts kijön max 50Łbol.... de egy hétre szállás az meg 70Ł.... :)

mi ez a rohanás? drogbiznisz? :D 9hra semmi értelmét nem látom kimenni még meg se lehet vszeg fordulni.... pincér aki kimegy?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11) Vamp válasza Dare2Live (#10) üzenetére


Vamp
senior tag

Oké, lebeszéltél a fél napos kinttartózkodásról. Dehogy drog, távol álljon tőlem!! Inkább nem részletezném, a lényeg, hogy nem ott akarjuk elérni a nyugdíj-korhatárt, mert hétfőn iskola van.

(#12) Viszlát


Viszlát
addikt

Az én javaslatom, maradva az eredeti kérdésnél: autóbérlés. Megnéztem, 17k egy Grande Punto, de 19k-ért már kétezres Vectrát kaptok (plusz üzemanyag), míg a legolcsóbb vonatjegy is majdnem 50 font fejenként, tehát kettőtöknek 30k. Plusz a vonat több mint 3 óra oda és vissza is, miközben a távolság mindössze 160km, tehát két óra alatt kényelmesen meg lehet járni, de autópályán mész szinte végig, szóval az a két óra tényleg nagyon kényelmesen annyi. Így minimum 4 órátok lesz ott, ha közbejön valami, akkor sem vagytok megszorulva.

mod: a vonatot elszámoltam, nem gondoltam, hogy 340 a font, szóval több mint 30k. A Grande Punto fogyaszt max 5-6 litert, szóval 20 literből megjárjátok oda-vissza, ami nem több 6k-nál.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

na majd benézek ide kiváncsi vagok mi lesz a story vége..... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) Vamp válasza Viszlát (#12) üzenetére


Vamp
senior tag

A Lutonon tesz ki a röpcsi, onnan hogyan tovább? Hol találok antóbérlőt?:D Úgy értem a Lutonon hol találok?:D

[ Szerkesztve ]

(#15) Viszlát válasza Vamp (#14) üzenetére


Viszlát
addikt

A reptéren van autóbérlés, előre le tudod foglalni pl náluk: http://www.europcar.com

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16) Vamp válasza Viszlát (#15) üzenetére


Vamp
senior tag

Most kapcsolok, a gyereknek akivel megyek (ugyanaz aki a cote dazurre jött velem) egy unokatestvérrel rendelkezik kinn, akinek speciel autóbérlős cége van.... Eh:D

(#17) Viszlát válasza Vamp (#14) üzenetére


Viszlát
addikt

Egyébként vonattal is megjárható, csak kissé kényelmetlen, mivel Luton Londontól északra helyezkedik el, így háromszor át kell szállni. Megnéztem a menetrendet, a 8:15-ös vonatot bőven eléritek, 11:27-re érkezik Portsmouthba, 13:35-kor indulás vissza, ami 16:46-ra érkezik Luton reptérre. Tehát így csak két óra van, viszont a vonatok percre pontosak, szóval amiatt ne aggódj.

Ettől függetlenül én az autós megoldást minden tekintetben jobbnak látom.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18) Vamp válasza Viszlát (#17) üzenetére


Vamp
senior tag

Én is afelé hajlok (lásd feljebb). Innentől kezdve szerintem probléma megoldva, micsoda hülye voltam, hogy nem jutott ez eszembe... Remélem el tudunk repülni pénteken, még nem foglaltunk semmit, mert ezt a gyereket nem tudom elérni. Viszlátovics kolléga, zaklathatlak esetleg holnap emezen problematikával, ha saját kútfőből nem megy (úgyértem ha mégis vonat mellett döntünk, ajánlhatnál majd valamit, meg mivel járatos vagy a témában, nem ártana egy Anglia gyorstalpaló is telefonon!):D

(#19) Viszlát válasza Vamp (#18) üzenetére


Viszlát
addikt

Persze, számom tudod. :)

Vonathoz: http://www.nationalexpresseastcoast.com/ Én itt vettem meg a jegyet neten előre, nagyon korrekt volt minden, csak fel kellett vennem a reptéren a jegyet, már ott várt.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20) Vamp válasza Viszlát (#19) üzenetére


Vamp
senior tag

Wow, köszi, keresgéltem a guglin, de normálisat nem kaptam. Nagyon-nagyon hajlok a puntos megoldás felé, bal kezes közlekedéssel mennyi gondunk lehet?:D

(#21) Viszlát válasza Vamp (#20) üzenetére


Viszlát
addikt

Többnyire autópályán fogtok közlekedni, ott nem vészes. Én azt csináltam, hogy mentem pár kört kevésbé forgalmas részen, kicsit szoktam a járgányt, meg a baloldalt. Kicsit jobban előre kell gondolkodni, ennyi a történet. Ha van rá mód, kérjetek automata váltós autót, annyival is egyszerűbb lesz a dolgotok.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22) Vamp válasza Viszlát (#21) üzenetére


Vamp
senior tag

Még egy kérdés, Angliás GPS-e nincs valakinek kölcsön?

Nah jó no more smile, még abszolút hülyének néznek.

[ Szerkesztve ]

(#23) Viszlát válasza Vamp (#22) üzenetére


Viszlát
addikt

Na ebben sajnos nem tudok segíteni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#24) Vamp válasza Viszlát (#23) üzenetére


Vamp
senior tag

A dolog lefújva... Nagyon de nagyon drága lett volna a repülőjegy, arról nem is beszélve, hogy elfelejtettem, hogy nem lehet 50n-él többet terhelni egy nap a kártyámra, a másik gyereknek meg nem volt pénze... Eh, majd máskor:D

Azért köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.