Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mm00


mm00
aktív tag

A linkből kimaradt a http után a : pont

[link]

Én is hallottam végig

[ Módosította: Viktor77 ]

(#2) eastsider válasza mm00 (#1) üzenetére


eastsider
nagyúr

én végig hallom

(#3) VladimirR


VladimirR
nagyúr

az enyem romai katolikus

(#4) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

20Hz-et is be lehet állítani (a léptéket kell 10-re csökkenteni és akkor úgy sikerül...)

Végig hallom, 20Hz-tól 16kHz-ig. Egyszer SoundForge-al teszteltem a hallásom, különböző frekvenciákat generáltam és megnéztem meddig hallom. Fejhallgatóval (HD202) 21kHz-et még hallottam, de már csak nagy erősítés mellett.

Harrrr!!!!

(#5) marcell4500


marcell4500
csendes tag

50-15700

(#6) Eagle16


Eagle16
addikt

20Hz - 16kHz - végig hallom. Bár a 20Hz már nem igazán jött át ezen a Philips Hp-200-as fülesen :D

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#7) eastsider válasza Eagle16 (#6) üzenetére


eastsider
nagyúr

nekem sem jön át nagyon, de azért hallom a 20hz-t is :)

(#8) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Es tessek mondani ezek a kivalo erteke mijjen zajforrasbol masznak alo???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) Probiker


Probiker
aktív tag

Én hallotam végig. Creative Inspire 5300 power :K

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#10) Eagle16 válasza Eagle16 (#6) üzenetére


Eagle16
addikt

A Genius 1250X-en a 40Hz-et még hallottam, alatt nemigazán...(félig tekertem a hangerőt)

MOD: mégsem, le volt véve a winampban a hangerő :D Szóval Geniuson is megy még a 20Hz, alig hallhatóan.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#11) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Bal füllel végig hallom 50% hangerőn, a jobbal valahol 13 kHz körül veszítem el a fonalat... :U

Samsung Galaxy A54

(#12) KrAt


KrAt
veterán

Fülem jó, hangcucc jó, áthozza az egészet :D

(#13) Dany007


Dany007
veterán

ööö lehet amatőr kérdés, de nem játszik ilyenkor szerepet az is, hogy milyen hangfalon / fülhallgatón tesztel az ember? Csak mert bizonyos frekvenciákat az átlag hangfalak ki se tudnak adni...

(#14) Ndruu válasza Dany007 (#13) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nyilván nem 1000Ft-os teszkós hangfalon és 100Ft-os kínai fülhallgatón kell hallgatni.
Nyilván az erősítő átivteli karakterisztikáján is múlik (hangrendszer esetében), valamint a fejhallgató minőségén.

Harrrr!!!!

(#15) 7


7
addikt

Nem hallok belőle semmit... :O

Nincs Windowsom ;]

(#16) Feketelyuk


Feketelyuk
tag

Én csak 30-9000 Hz-ig hallom.
Valószinűleg a 70. életkor sajátossága?

(#17) 7 válasza Feketelyuk (#16) üzenetére


7
addikt

Elképzelhető, bácsi... vagy pedig saját magad elől nyeled el a hanghullámokat. :K

Mikor lépted meg a 70-et? Mikor legutoljára láttam tőled korbevalló hsz-t, még 69 voltál. (hejjdeszépisazaszexben :D)

[ Szerkesztve ]

(#18) Feketelyuk válasza 7 (#17) üzenetére


Feketelyuk
tag

No, ne viccelj kisöcsém! :Y
Jól be vannak állítva a hangszórók! (bár mást is így be tudnék állítani... :P :DD
Az idén...-no jó pár hnap még hiányzik!

[ Szerkesztve ]

(#19) 7 válasza Feketelyuk (#18) üzenetére


7
addikt

Csak azért, mert durván háromszor annyi a korod, mint nekem, még nem kéne kisöcsizni :DDD

(#20) Feketelyuk válasza 7 (#19) üzenetére


Feketelyuk
tag

Ne is törődj vele, szeretetből írtam! :K
(no nem olyanból, hogy esetleg félreérthetően valakik csámcsogjanak rajta) :DDD

(#21) 7 válasza Feketelyuk (#20) üzenetére


7
addikt

Tehát nem is szeretsz úgy igazán? :O

:P

(#22) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ez nekem 100-16000-ig van, de azt még hallom, úgy-ahogy. A hangfal kattan egyet, mikor bejön a hang, de utána is van valami... :D A mérvadó az, hogy hallom, mikor van vége.

[ Szerkesztve ]

(#23) Thrawn


Thrawn
félisten

Hallok! :DD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#24) Lenry


Lenry
félisten

én hallottam végig, bár jobb oldal egyáltalán nem volt, de ez lehet, hogy a füles hibája...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Hogyan tudom ezt a progit letölteni?Mert nekem még telepíteni se akar semmi se azt irja ki, hogy ismeretlen alkalmazás.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#26) Crystalheart válasza Jégkokó (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az első hsz-ban ott a link.

(#27) Viktor77 válasza Crystalheart (#26) üzenetére


Viktor77
titán

Ami link szimplán rossz, ugyanis egy kiterjesztés nélküli fájlt akar letölteni.

De ha utánaírjuk a .exe-t már működik.

MOD: A fenti link javítva. Most már jó fájlt akar letölteni.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#28) VladimirR válasza Viktor77 (#27) üzenetére


VladimirR
nagyúr

moderald a linket erre, ugy jo lesz, esetleg a szerzo is javithana az irasban

[ Szerkesztve ]

(#29) concret_hp


concret_hp
addikt

14.5kHz-nél kezd nagyon halkulni, de max hangerőn még a 16ot is hallom, sztem a hangszóró miatt van. majd kiprószálom több különböző hangcuccon is, hogy mi a különbség :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#30) Vamp


Vamp
senior tag

Link javítva, bocs csak nem néztem a totyik felé.

Egyébként valszeg itthon megfelelő a hancucc, 2 db Tesla hangfal. A 3 húgom hallja a 20-at is, én kicsit megerősítve végülis elhallok 17-ig. Nah jah, 5 év dobolás:D

(#31) Crystalheart válasza Viktor77 (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hmm, érdekes, nekem Opera lehozta azt, amit mm00 írt. Na mindegy, már jó a cikkben is :)

[ Szerkesztve ]

(#32) Tüzi

Mostmár értem, hogy BM-es hallásvizsgálaton miért vakarta a fejét a néni, hogy én mindent hallok.
Érdekes ez az emberi szervezet. Elesel egy érzékszervedtől, és a többi felerősödik. Én nem érzek szagot/illatot, viszont csendes nyári estén hallom a denevérek kommunikációját. Néha :)

100hz az fain, szép mély. :)) audigy->marantz sc-8->akg 240s

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#33) Vamp válasza Tüzi (#32) üzenetére


Vamp
senior tag

Wow, ízeket azért érzel, nem? Úgy tudom, kajálás közben 60-40% arányban "élvezzük" a szánkkal és az orrunkal az ételt, így hogy megy?:D

Egyébként anno biztos jobb volt a hallásom, csak a mértéktelen dobolás nyilván lecsippentett belőle... 14KHz azért nem normális 21 évesen...

(#34) Tüzi válasza Vamp (#33) üzenetére

Ízeket érzek persze. Bár szerintem ez sem 100%os, de lehet, hogy igen.
Szagot/illatot tuti nem. Ne tudd meg milyen áldás ez sokszor :DDD nincsen puki-manó észlelése. Igaz a fülem meg jobb, szóval hallani hallom az ülgyűrűfüttyöt :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#35) Vamp válasza Tüzi (#34) üzenetére


Vamp
senior tag

És tűzoltóként (ha jól tudom, azt csinálod) nem zavar, hogy pl. nem érzed a füst szagát?

(#36) feka007


feka007
nagyúr

Hát a lodzsitek hangkeltőm 10k felett meglengeti a fehér zászlót, hallani egy pukkanást, aztán hang sehol, szerencsére ki tudom venni még 16k-nál is, hogy mikor van vége a hangnak, bár olyan halk, hogy lehet, hogy csak beképzelem... Mindenesetre ez a hangfal szar ehhez, bár most csak ezért nem fogok jobbat venni, a hallásom jó, az a lényeg.
Igazából régen nem így volt, elég rosszul hallottam, sokszor nem is értettem mit mondanak, és mindig fárasztottam az embereket azzal, hogy háromszor kellett elismételniük néha, de aztán két-három éve zenerajongó lettem, és minden nap átlagban egy-másfél órát hallgatok zenét (főleg rock), és egy idő után teljesen kifinomult lett a hallásom, annyira, hogy néha már az is idegesít, ha csiripel kint egy madár. Nem volt rossz a hallásom, csak be kellett hangolni.

(#37) Tüzi válasza Vamp (#35) üzenetére

Nem, mert marja a szemem, és úgysem látok a könnyeimtől, olyan mélyen meghatódok a látványtól :D
Ha meg nagy gáz van, akkor már régen rossz, ha a füst szagát érzed, mert az azt jelenti, hogy vagy elfogyott a levegőd, és elmormolhatsz egy imát (lásd Műegyetem :O ) vagy betört a légző plexije, és akkor spuri van.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#38) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Na most lehet hogy én vagyok béna, de én csak 16kHz-ig tudom állítani a csúszkát....
Egyébként 70Hztől 16kHz-ig hallom egy Pioneer erősítővel és hozzá való hangfalakkal, (de lehet h a cucc nem bír a méllyekkel, mert a 70-et még erősen hallom, a hatvanat meg semennyire)

(#39) ttower


ttower
aktív tag

20-16000Hz ezzel és ezzel

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#40) Winner_hun


Winner_hun
félisten

végig

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41) Thunderzolee

uhh, de jó, :)) ezt elviszem DJ barátaimnak.. ehhehh :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#42) Khaal


Khaal
őstag

20-30hzet nem hallom, de lehet ez a ramaty alaplapi hangkeltő hibája. Felfele 16k-ig végig minden.
Fejhallgatóval már hallom a 30-at is, 20 ezen se jön át.

[ Szerkesztve ]

(#43) frame>24


frame>24
addikt

Hát ez kész. :(( Például ugyanazon a hangerőn (=1, úgy kalibrálva a tálca-hangerőn, hogy tényleg 1, amit még épp hallok), a bal fülemmel (amit pedig egyszer felszúrtak) még tökéletesen hallom pl. a 9000Hz-et, a jobb fülemmel ugyanezt a frekit már nem(!) (1000Hz-s lépések), csak jóval nagyobb hangerőn. Pl. 50-es hangerőn meg bal fül vége 13k-nál, jobb: 16k Ezt tette velem a dobolás/próbaterem? Asszimmetrikus szétcseszett hallás. (egyébként egy hivatalos hallásvizsgálaton is kiderült, h süket vagyok)

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#44) feel good


feel good
aktív tag

15.500Hz-ig hallom, 15.600-nál semmi. Basszus.
Köszi a programot!

(#45) Vamp válasza frame>24 (#43) üzenetére


Vamp
senior tag

Én is dobolok 5 éve, igen, valszeg ezt tette. 1 hónapja használok zárt zajvédő fülest.

(#46) CséZé


CséZé
őstag

Nekem csak 100hz-16000hz-ig engedi te azt mindet hallom tisztán. Miért nem lehet felvinni 20Khz-re?

(#47) cousin333


cousin333
addikt

Akik végig hallják, azok a "kattanásokról" beszélnek, vagy az utána hallható hangokról? :)

"We spared no expense"

(#48) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

30khz-16Mhz-ig tisztán. 20khz-et nem tudom, lehet fejhallgatóm nem bírja (csak kattanást hallok). Amúgy 16 fölé nem lehet vhogy vinni? Azt még teljesen tisztán hallom, kiváncsi lennék meddig megy (bár már az is nagyon bántó, 1 ütemnél tovább nem bírom hallgatni :D)

[ Szerkesztve ]

(#49) DarkByte


DarkByte
addikt

Úgy tudom az átlagos hallás küszöb 16 Khz-nél van, úgyhogy aki addig hall annak jó a hallása. :U Viszont aki-e felett hall annak pedig zavaróak lehetnek a tömörített zenék, mivel ezeket 16 Khz alá lövik be, hogy ott legyenek igazán hatékonyak (legalább is az mp3 kódolókat igen). Én legutóbb próbálgattam 17-18 Khz körül vége szakad a mókának (de 16Khz felett már én is csak nagyon halkan hallom egyébként). :D Mondjuk felette is érzem minimális fájdalom képében, bár ez gondolom normális.

Egyébként ez nagyban függ a használt fejhallgatótól, hangfaltól. Amelyik hangfalnak például a Frequency Response értéke 16-18 Khz nél véget ér ott nem biztos hogy a fületek gyengébb. :U

[ Szerkesztve ]

(#50) #67688960


#67688960
törölt tag

itt egy másik amivel lehet 20-20k-ig
nekem egyébként 18-19k környékén van(vagy volt) a vége(most nem emlékszem) zsírosságtól függően :D és kb. 1000-el gyengébb a bal(felszúrták kiskoromban)

cousin333: sípolást lehet hallani

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.