Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) o0tomy0o


o0tomy0o
tag

Nagyon jó! A matematikai részét nem ellenőriztem, de elhiszem. amúgy nem lottózom, de lehet belefogok... :U

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Csak a lényeg maradt le a cikk végéről.
A tulajdonságokkal felruházott vagy nem felruházott számokat kell megjátszani?
Egy matematikusnak nyilvánvaló, de ettől még egy cikk végén nem maradhat ilyen fajta nyitott kérdés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én a hatoslottónál számolgattam, amikor 2 milliárd felett volt a 6találatos.
Ahhoz, hogy tuti legyen egy telitalálatosunk 45 alatt a 6 ([link])szelvényt kell +játszani, azaz 8145060db szelvényt kellett volna vásárolni, ami csak kb másfél Milliárd Ft-ba került volna 175Ft-os áron számítva.

+még hozzá kell adnunk a bevételi oldalhoz az 5+1eseket, 5, 4, 3 találatosokat, bár sacc/kb a főnyeremény hozná a legtöbbet a konyhára. Viszont mégsem lett volna jó üzlet banki hitelt felvenni rá, lévén 3db telitalálatos volt azon a bizonyos 18. héten, és csődbementünk volna, (sőt, jó eséllyel mi lettünk volna a negyedik ''boldog'' nyertes, így nem 680, hanem kb 500 millával kellett volna beérnünk 3x ekkora kiadás mellett)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) föccer válasza t72killer (#3) üzenetére


föccer
nagyúr

És akkor gyos fejszámolás:

1 szevény kitöltése legyen 6 másodperc. (1 x /sec)

8145060 db szelvény = 48870360 másodperc, ami nagyyából 565 napnak felel meg. Tehát, ha 1 hetünk van kitölteni ezt az irgalmatlan mennyiségű szelvényt, akkor 80 ember munkájára lesz szükség, figyelve arra, hogy senki nem aludhat, nem mehet wc-re, de még az időközben kifogyott tollat sincs nagyon idő kicserélni :)


On: valszám csakon számoltunk valami olyasmit, hogy sacc 20 forintnyi nyeremény kifizetés történik minden megvásárolt szelvény után (akkor, ha volt 5ös találat....) Akkor került 150 forintba egy szelvény feladása :)

jó mi?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5) t72killer válasza föccer (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

lehet elektronikusan is kitölteni:) és sztem lehetne bizniszelni a szerencsejáték Rt-vel, hogy szoftveresen 1 gombnyomásra kitöltődjön az a másfél milliárd értékű szelvény:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) föccer válasza t72killer (#5) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, ja, erre nem is gondoltam :)

Felderengett elöttem egy vízió: vajh milyen arcot vághatott volna az az ügyfélszolgálatos, akit felhívsz az ötlettel: csókolom: szeretnék 1,5 milliárdot bifizetni, viszont cserébe kérnék egy szivességet... :)
lol

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7) Digital


Digital
addikt

Az 1,2,3,4,5 a Valami Amerikában is bejött! ;)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#8) Vamp válasza bambano (#2) üzenetére


Vamp
senior tag

Szerintem teljesen nyilvánvalóan fogalmaztam. Ha többen teszik meg ugyanazokat a számokat, akkor az ötös nyereménye annyifelé oszlik, ahány különböző ember teszi meg ugyanazt a számot.

Ezek után gondolom kitalálod hogy érdemes-e az általam vázolt logikák alapján számokat megtenni...

(#9) bambano válasza Vamp (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerintem teljesen nyilvánvalóan nem fogalmaztál sehogyse. Ez az írás úgy néz ki, mintha az utolsó bekezdés lemaradt volna.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) concret_hp válasza bambano (#9) üzenetére


concret_hp
addikt

ezzel én is egyet értek :U
leírt a szerző pár dolgot és ennyi, de valahogy nem egy kerek egész a dolog :U

a páratlanban egyébkétn az a ''logika'' hogy sokan azt mondják, hogy tuti nem húznak ki 5 páros vagy 5 páratlan számot (ez persze hülyeség) és vegyesen ikszelik. tehát ha így nyersz, kisebb eséllyel kell osztozni.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11) szepi79 válasza Vamp (#8) üzenetére


szepi79
őstag

Szerintem teljesen nyilvánvalóan fogalmaztam

ja, teljesen nyilvánvalóan pontatlanul.

pl: A nyerési sanszok után lássuk azok számszerű megoszlását. 10 millió megjátszott szelvény esetén:

na itt az első bődületes hiba. sehol se mondtad, hogy mind a 10 millió szelvény különbözik. márpedig nagyon nem zárható ki annak az esélye, hogy magyarországban van két mari néni is, akiknek a szeme fénye egyetlen unokája ugyanaznap született ergo ugyanazokat a számokat játszák meg. innentől kezdve minden egyes számitásod pontatlan és légbőlkapott. mert ha azt is beleveszed a számításba, hogy a 10 millió szelvényből csak 3 millió különbözik, akkor már nem annyi az esélye az 5 találatnak, mint amit te irtál.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#12) Vamp válasza szepi79 (#11) üzenetére


Vamp
senior tag

Ne haragudj ha kiragadok néhány részletet abból, amit írtál:


''mert ha azt is beleveszed a számításba, hogy a 10 millió szelvényből csak 3 millió különbözik, akkor már nem annyi az esélye az 5 találatnak, mint amit te irtál.''


Maradjunk annyiban, hogy a fogadás pillanatában SENKI nem tudja, hogy ki hány szelvényt játszott meg, milyen számokkal, mekkora arányban. Ergo arra, hogy öttalálatosod legyen, bármely létrejött alapjáték után ugyanannyi az esélyed, függetlenül attól, hogy ki mit tesz meg. Ha ez nem így lenne, cégek végeláthatatlan sora szakosodna a lottóötös ''kikutatására''. A 0,23 db 5 találatos/10 millió szelvény annyit mutat meg mindössze, számszerűleg az 1/44 milliós nyerési esély hogyan mutatkozik meg 10 millió darab megjátszott szelvény esetén. Ez nem a megnyert játékok számát veszi figyelembe, mindössze egy elvárható valószínűség a fogadás pillanatában a lottóötösre.


''innentől kezdve minden egyes számitásod pontatlan és légbőlkapott''


Innentől kezdve minden egyes számításom megállja a helyét, ha gondolod kérdezz meg ezzel foglalkozó szakmabelit is.

[Szerkesztve]

(#13) Vamp válasza bambano (#9) üzenetére


Vamp
senior tag

Megpróbálom még egyszer:


''Amennyiben kettő vagy több öttalálatos sorsjegyet találnak, a nyereményt a fogadók közt egyenlően elosztják.'' ---> tehát, ha többen ugyanazokat a számokat teszik meg, a nyeremény felosztásra kerül ---> melyik számokat teszik meg a legtöbben (tehát melyikekre NE fogadjunk, mert osztoznunk kell)? ---> lásd a felsoroltak.


Hidd el, éppen elégszer elolvastam az írást, mielőtt kiraktam. Fölöslegesen kár magyarázni, mondhatjuk úgy, az olvasóra bíztam a komoly talány megfejtését. Ennyire rosszul tettem volna?

(#14) concret_hp válasza Vamp (#12) üzenetére


concret_hp
addikt

nos 0,23 az nagyjából nem 1/44 hanem 1/4,4 :)
de az hogy azt állítod, hogy 10M szelvénynél 0,23 a anyerési valószínűség, azt jelenti, hogy felteszed, hogy mind különbözik és koránt sem azt, hogy egy szelvénnyel 1:44M :U

''ha gondolod kérdezz meg ezzel foglalkozó szakmabelit is.''

ehhez nem kell ''szakmabelinek'' lenni, elég ismerni pár alap valszám dolgot :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#15) Vamp válasza concret_hp (#14) üzenetére


Vamp
senior tag

Áruld már el nekem kérlek, mennyi 10M/44M?



A 0,23 az nem a nyerési valószinűség, azt állítom, hogy az ötös nyerési esélye alapján 10 millió szelvényből átlagosan 0,23 darab öttalálatos. Továbbra is, amikor fogadsz, te nem tudhatod, hogy a másik mire fogad, tehát az esélyed 1:44M az öttalálatosra.

(#16) bambano válasza Vamp (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Egyrészt nem vagyok hívő, másrészt láthatóan nehezen érted meg, hogy nem matematikai hanem stilisztikai hibát vétettél.

Igen, rosszul tetted. Ha kérhetem, ne próbáld még egyszer, akárhányszor is erőlteted a dolgot, nincs igazad.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) bambano válasza Vamp (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

''a fogadás pillanatában SENKI nem tudja, hogy ki hány szelvényt játszott meg, milyen számokkal, mekkora arányban. Ergo arra, hogy öttalálatosod legyen, bármely létrejött alapjáték után ugyanannyi az esélyed, függetlenül attól, hogy ki mit tesz meg'': ez konkrétan tévedés. Annak az esélye, hog öttalálatosod legyen, akkor is ugyanannyi, ha a fogadás pillanatában ismert lenne, hogy ki hány szelvényt játszott meg. Tehát az állításod első felének semmi köze a második feléhez.

Végülis mindegy, lett megint egy OSI modelles cikkünk...

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Vamp válasza bambano (#16) üzenetére


Vamp
senior tag

Legközelebb felkérlek a cikkeim lektorálására, vedd megtiszteltetésnek.

A következőhöz:

Most akkor ez konkrétan tévedés, avagy sem? Lehet rosszul kapcsoltam össze a két mondatot (hajnali 4 kor), ebben igazad van. Az elsőből nem következik a másik. Viszont szepi azon állítása hogy az öttalálatos esélye más, ha több ugyanolyan szelvény van, akkor is baromság.

(#19) bambano válasza Vamp (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az ''ergo'' szó jelentése az, hogy az előtte levő mondatból levonsz következtetést, amit a mögötte levő mondatban írsz le. A két mondat ''ergo'' szó nélkül akár helyes is lehetne, azzal együtt viszont téves.

Szepi állítása, hogy ha sok hasonló szelvény van, több lenne az öttalálatos, két ok miatt nem helyes: 1. nem igaz. 2. nem ezt állította. Ő azt állította, hogy ha sok az egyforma szelvény, akkor az öttalálatos esélye kisebb, mint az általad nem leírt, de odaképzelt esetben, amikor 10 millió különböző tétet tartalmazó szelvényről van szó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Vamp válasza bambano (#19) üzenetére


Vamp
senior tag

Mi vagy te valami ügyvéd? Tisztában vagyok az ergo szó jelentésével, mint mondtam, hibásan alkalmaztam. Mit csináljak még, alázkodjak meg?:D



Akit érdekel a dolog, elolvassa az összes kommentet, és levonja a konzekvenciát.

Ha gondolod egyszer odaülök melléd, és elmagyarázom az egész lényegét, nem állt szándékomban senkit sem ilyen szinten megvezetni.

[Szerkesztve]

(#21) bambano válasza Vamp (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Egyik diplomám szerint programtervező matematikus lennék...

Ha ilyet írsz: ''Most akkor ez konkrétan tévedés, avagy sem?'' akkor ne csodálkozz, hogy válaszolnak. Senki sem gondolja, hogy meg kell alázkodni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) concret_hp


concret_hp
addikt

belegondolva:
10M szelvény esetén valóban 0,23db az ötösök várható értéke, de ez koránt sem azt jelenti, hogy annak esélye, hogy ötös lesz 0,23, bár igaz ezt senki nem írta. viszont a több egymás utáni héten át számított: X héten át ne legyen ötös táblázat egyértelműen hülyeség. mert az viszont már csak akkor lenne helytálló, ha nem lenne 2db egyformán kitölött szelvény, aminek valljuk meg eléggé kicsi esélye van.
szóval gyakorlatilag teljesen össze van keverve az ötösök várható értékének darabszáma, és annak valószínűsége, lesz-e ötös az adott héten.

a kettő értéke, nyílván nem egyenlő... :U

szóval azért némi valszám előismeret nem ártott volna egy ilyen íráshoz :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23) Elbandi


Elbandi
aktív tag

atolvasva a cikket, meg ami meg megmaradt valszambol, nekem ugy tunik Vamp-nak van igaza... mert ''matematikai'' nyeresi eselyt szamolunk, a 10M szelvenyrol feltetelezzuk, hogy mind kulonbozo.

(#24) Vamp válasza concret_hp (#22) üzenetére


Vamp
senior tag

Nincs erőm erre válaszolni most, talán este megteszem, vagy előbb megteszi valaki helyettem. Amit írtál, nem lenne hülyeség, ha a húzások egymástól nem lennének függetlenek.

(#25) concret_hp válasza Vamp (#24) üzenetére


concret_hp
addikt

:)) :C

most nem azért de én azt írtam, hogy a 10M szelvényenkénti 0,23db várható érték az ötösre, koránt sem jelenti azt, hogy 77% az hogy nem lesz ötös (bár hozzávetőlegesen valóban annyi), ahogy a táblázatodból látszódna. ez hogy függ össze az egymás utáni húzások függetlenségével? :U

tudod te mi az a függetlenség? mi az a várható érték? (tanultál te valszámot? (egyetemen?)) :U

imádom amikor van egy jólmegmondó ember aki ír valami összevisszaságot és amikor közlik vele, hogy nem teljesen úgy vannak a dolgok, ahogy leírta, akkor a, felháborodik b, jön a most nem érek rá elmagyarázni szöveg c, megpróbálja meggyőzni ismét a másikat a hülyeségéről, amiről valójában foglama sincs d, előzőek tetszőleges kombinációja


[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26) Hujikolp


Hujikolp
őstag

és megszületett :R nagyon jó lett.

(#27) concret_hp válasza Elbandi (#23) üzenetére


concret_hp
addikt

hol esett a cikben egyetlen szó arról, hogy a 10M szelvény különböző? :U

''Látható azonban, hogy egy komoly lottóláz esetén, hetente 10-12 millió vásárolt szelvény mellett az egész országot vizsgálva kb egynegyed eséllyel születne telitalálatos.''

mindez akkor lenne igaz, ha a szelvények különbözők lennének. de nemhiszem, hogy a 10M szelvény több mint 9M kombinációt lefedne :U

csak a különbség érzékeltetése végett:
(10M/44M)^10 ~ 3,67*10^-7
(9M/44M)^10 ~ 1,28*10^-7

de mindezt máár fentebb is írták (#11) ...

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28) Elbandi válasza concret_hp (#27) üzenetére


Elbandi
aktív tag

sehol nem volt leirva, hogy kulonbozo vagy sem.

leirta, hogy 5-os eselye 1/44M vagyis 0.23/10M, a 4es 1/103000 vagyis, 97/10M, stb

ertelem szeruen az 1/44M akkor all, ha mind kulonbozo. (90 alatt az 5)

(#29) Vamp


Vamp
senior tag

Abban igazatok van, hogy a sorsoláson az egymást követő húzások nem függetlenek, ellenben két sorsolás egymástól teljesen független. Az utóbbi számít a ''22 hétig nincs ötös'' valószínűség számításánál.

(#30) concret_hp


concret_hp
addikt

azt mondom (harmadszor) hogy az hogy heti 10M szelvényt vesznek, valóban azt jelenti, hogy az ötösök darabszáűmára a várható érték, 0,23db. de mindez nem azt jelenti, hogy 0,23 az esélye annak, hogy lesz ötös, mert a nép nem 10M különböző kombinációban tölti ki a szelvényeket. viszont az X hétig nem lesz ötös c. részben úgy számol a cikkíró, mintha 10M különböző féle szelvényünk lenne. holott erre utalást sem tesz. mellesleg, ha 10M különböző szelvénnyel számolunk, akkor az a rész jó, csak akkor annak nincs értelme, hogy azzal számolunk, hogy mi van ha két ötös lesz... :U

ennek semmi köze a húzáshoz... :U

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#31) shaipo


shaipo
csendes tag

Tetszik az írás, tudott újat mondani.
''A cikk nem jöhetett volna létre egyik középiskolai tanárom idestova négy éve megtartott alternatív matematika órája nélkül.''
Ha nem tévedek, Számadóné tanárnő volt, vagy mégsem? Kötél T. nekünk is szokott hasonlókat tartani. :)

(#32) Vamp válasza shaipo (#31) üzenetére


Vamp
senior tag

Nem, nem ő volt:D. Ő is sokat adott, de ezt Koncz Leventének köszönöm!:D

(#33) Sirpi


Sirpi
senior tag

A várható érték - valószínűség vita parazsát inkább nem piszkálnám meg, így is erősen izzik :) Viszont örülök a cikknek, jó volt olvasni egy ilyen elemzést. Volt 1-2 éve az indexen egy cikk, hogy egy fickó hozzájutott az utóbbi pár év kitöltött szelvényeinek adatbázisához, és ez alapján arra jutott, hogy ha ritka számokat játszik, akkor a nyereménye várható értékét akár a kétszeresére is tudja növelni.

Egyébként pár éve Németországban a hatoslottón kihúzták a 2,3,4,5,6,37 számokat (nem 100%, hogy jól emlékszem, de a 37 biztos, meg hogy az első 6-ból 5 kijött), és mindenki azt gondolta, hogy ilyen hülye számokat nem játszott meg senki, és mégis rekordszámú nyeremény lett.

Nálunk meg volt egy olyan hét, amikor 13 db telitalálatos volt, és egy írásszakértő megállapította, hogy ebből 10-et ugyanaz az ember töltött ki. Összességében tényleg fura lehet 10 szelvényt ugyanúgy kitölteni, mert már a 2 ötös is aránylag ritka, szóval néhány ugyanolyan szelvénynek még látom értelmét, de 10-nek már annyira nem. Mindenesetre ezen a kivételes héten mégis nagyot szakított ezzel az illető, mert a főnyeremény 25%-a helyett a 77%-át vitte el.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#34) Jarod1


Jarod1
addikt

Üdv: A Héten 1 milliárd van meg az apró, valamelyik mocsok elvitte a majd 3 milliárdomat a 6-osról... :( :DDD

(#35) regina87


regina87
újonc

sziasztok!
szerintem ez fasszság a lottó matematikája!
tök véletlenszerű számok és kész!
ha isten ugy akarja ugyis megnyeri az a valaki akinek meg kell hogy nyerje és kész!
jó játékot sok szerencsét mindenkinek!
puszi

(#36) VladimirR válasza regina87 (#35) üzenetére


VladimirR
nagyúr

LMAOROTFLBTCSTCNDBFOOTWIFOAGWLLBGWTHROOTSAIAKBAYB

(#37) bélabá'


bélabá'
csendes tag

A 43,949,268 db szelvény beikszelgetésére semmi szükség, és megdumálni sem kell az SZRT-vel, hogy leegyszerűsítsük a dolgot, amióta léteznek kombinációs szelvények. Az ügy más okokból problémás inkább. Nem éri meg általában, de ha a nyereményalap már olyan magas, hogy esetleg meg is érhetné ( feltéve hogy más nem találja el a héten a számokat) akkor pedig a magas finanszírozási igény szűri meg az érdeklődőket. Most már ugye ez egy teljes spektrumot lefedő kombináció esetén 9.9 Mrd Ft lenne, ami cash-ben igen húzós.

(#39) OMagus


OMagus
tag

Találtam egy blogot, amit elvileg egy nyertes indított: http://lottootos.wordpress.com

[ Szerkesztve ]

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#40) EmberXY válasza Vamp (#8) üzenetére


EmberXY
addikt

"Ha többen teszik meg ugyanazokat a számokat, akkor az ötös nyereménye annyifelé oszlik, ahány különböző ember teszi meg ugyanazt a számot."

Ez így van, viszont az csak a húzás után derül ki, hogy ha van is telitalálat, azt hányan érték el, szóval pusztán azért játszani más számokkal, mert bizonyos számokat nagy eséllyel többen is megtesznek, szerintem értelmetlen.
Viszont én úgy gondolom, hogy ha valaki állandó számsorral játszik, akkor egy picit talán több esélye van, hiszen tulajdonképpen azt várja, hogy az ő kombinációját húzzák ki valamikor, azzal ellentétben, mintha mindig más számokkal játszana, továbbá minél több a kitöltött szelvény, annál nagyobb a nyerési esély...
Mindent összevetve szerintem az egész úgy esélytelen, ahogy van :D, ha én nagy ritkán játszok valamit, akkor olyan játékot, ahol a nyerési esély nagyobb, pl a Kenó egyes változataiban, vagy épp a Skandináv lottón..

Up the Irons!

(#41) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Engem az érdekelne, hogy van-e olyan nyereményösszeg, ami felett megéri megjátszani az ötöst? Tehát belszámolom h lehet bármilyen találatom és mondjuk belefeccelek 10-20k-t ? :U

All Black...

(#42) Stalker-2572 válasza regina87 (#35) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Isten azt akarja, hogy feküdj le velem. De csak ha jó nő vagy. Ma álmodtam :U

All Black...

(#43) dabadab válasza Stalker-2572 (#41) üzenetére


dabadab
titán

Nincs.
(Napiregesz? :) )

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#44) Watt25


Watt25
veterán

Kicsit offtopic kérdésem lenne... A 7-es lottón önmagában 1/6,7 millióhoz a nyerési esély. Kimondhatjuk-e, hogy amiatt, hogy egy héten két számsort húznak, az esély 1/3,3millióhoz növekedik emiatt?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#45) dabadab válasza Watt25 (#44) üzenetére


dabadab
titán

Nem. Illetve igen, de nem ugy, hogy szimplan megszorzod kettovel a nyeresi eselyt.
Ha ugyanaz a szelveny tobb huzason vesz reszt, akkor a nyeres eselye (1-(1 - x)^n), ahol x annak az eselye, hogy egy huzason nyer, n meg a huzasok szama. A heteslotto szamaival ez azt jelenti, hogy a nyeresi esely 1/3362260,25-re no.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#46) Watt25 válasza dabadab (#45) üzenetére


Watt25
veterán

Jó, a lényeg, hogy nem kis különbség van a 7-es lottó javára az 5-ös lottóval szemben... Így akkor 13-szoros... (Az meg nekem hót mindegy, hogy 300 milliót nyerek, vagy 1 milliárdot. :) )

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#47) Stalker-2572 válasza dabadab (#43) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Napiregesz??

All Black...

(#48) dabadab válasza Stalker-2572 (#47) üzenetére


dabadab
titán

Nezd meg, hogy mikori hsz-ra valaszoltal a #42-ben :) (Raadasul egy egyhozzaszolasos trollregtol szarmazik.)

DRM is theft

(#49) Stalker-2572 válasza dabadab (#48) üzenetére


Stalker-2572
addikt

:DDD már értem

All Black...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.