Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beefjeez


beefjeez
senior tag

Minden más sport teljesen háttérbe van szorítva, csak a "fociba" ölik a pénzt...

(#2) r-chee


r-chee
őstag

Maximálisan egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#3) Lenry


Lenry
félisten

+1

egyetemek állnak a csőd szélén, nincs pénz az iskolákban fűtésre, és az egészségügyet a csoda tartja már csak működésben, mégis stadionokat építünk... áh
mégsincs, aki azt mondja Viktornak, hogy "hagyjuk már a ***sába ezt az egészet"

annyi, de annyi elszabott ötletet próbálnak megvalósítani, mégis számomra ez a focibuzéria a legfelfoghatatlanabb. ebből soha nem lesz pénz, soha nem fogja visszatermelni a beleöntött milliárdokat. ha annyira meg akarják tömni az építőiparos haverok zsebeit, akkor tudnék pár kátyúzandó utat és felújítandó vasútállomást meg iskolát.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Egy jó dolog azért volt a meccsen, ami mellett nem mehetünk el szó nélkül...

....a szünetben legalább nem kaptunk gólt ;] :DDD

(#5) Vakegérke válasza Nordic (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

:K
No meg rúgtunk is egyet. Igaz, 11-esből. :D
Az lett volna igazán szép, ha 8:0-ra kapunk ki.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#5) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Én úgy láttam hogy azt is kegyelemből adta meg a bíró.
Ebből a kis sokkból magamhoz térek, lesz még megjegyzésem, bár a fórumtársak gyakorlatilag majdnem mindent elmondtak....

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#7) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ellent kell mondjak, megérdemelt büntető volt.
Talán nem lett volna 11-es, ha testhez szorított lett volna a holland játékos karja, de ott hibázott, hogy talán pont elkerülendő a 11-est hátra rántotta a karját, így bizony "lengőből" változtatta meg a labda útját.

Várom a megjegyzésed, véleményed. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) #56573440


#56573440
törölt tag

el se merem gondolni ilyenkor, hogy ha ezek a pénzek olyan szakágakba folynának, amikben most is az élmezőnyben vagyunk, ott mit lehetne tenni, meddig maradhatnánk, kézi, vizi, kajakkenu, stb fronton az élmezőnyben.

a foci egy univerzális sport, mindenhol népszerű, néha viszont azt érzem, hogy olyan mint a nemzeti légitársaság. valamiért ragaszkodnak sokan hozzá, hogy legyen itthon, ha sz@r akkor is, mert csak. mert kevesebb lenne kicsiny országunk ha nem lenne. pedig nem, sőt... mindegy. lesz majd egy csomó kihasználatlan, fentarthatatlan, rohamosan pusztuló stadion, amiben úgyis felszaggatják a székeket a "szurkolók". és ez nem az én pesszimista hozzáállásom, hanem a jelenlegi tények, most is ez megy mindegyikben, mégis miért változna? nemrég volt cikk csaucseszku stadionjáról, az is megért egy misét mi maradt belőle...

kár...mondom ezt úgy, hogy minimál focit nézek, max a vb-eb egyenes kieséses szakaszából a jobbakat, és ennyi...

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

Nincs ebben semmi érdekes, a foci pontosan ugyanazt hozza mint amit el lehet várni attól amit az állam "támogat".
Amikor a semmittevés és a nulla eredmény kifizetődő akkor ezt fogják hozni.

Meg kell vonni az állami támogatást és lehet csábítani a szurkolókat meg a szponzorokat.
(esetleg egy EB-VB győzelemért dobhat a játékosokra némi aprót az állambá')

(#10) tope válasza D1Rect (#9) üzenetére


tope
addikt

Utolsó mondatodra annyit reagálnék, ahhoz ki kellene jutni, de erre esély az 0

(#11) Lenry válasza tope (#10) üzenetére


Lenry
félisten

nem gond, addig se kerülnek pénzbe az adófizetőknek

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) nikilauda


nikilauda
senior tag

Az is a fő gond, hogy meccs előtt akkora felhajtás volt. Mindenki fogadkozott, hogy úgy megy ki és játszik, mint még soha. Aztán mégkeservesebb a vége. A 8-1 nem szégyen, mert ennyire képes a mai magyar labdarúgó (volt kosárlabda edzőm szerint labdaelrúgó) társadalom. Csak ilyenkor ezeknek az embereknek a nagy részétől megvonnám egy időre a válogatottsági jogot. Miért? Mert szívtelenül játszottak. Próbálja meg más is, rosszabb nem sokkal lehet.
Középiskolában (92 körül) harmadosztályban kosárlabdáztam. A bajnokságban másodikok lettünk és ennek örömére mindenki kapott 3(!) dl kólát. Ja, és a buszjegyet hazafelé is megvették nekünk. :)
Ez a mennyiségű pénz mehetne pl a vízilabdába, kézilabdába, stb. Tudomásul kellene venni már így 50-60 év után, hogy nem vagyunk futballnagyhatalom.
Néhány éve egy öreg német emberke mondta, hogy az 50-es években a magyar fociválogatott olyan nagy sztárnak számított, mint most pl a brazilok.

(#13) #56573440 válasza nikilauda (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

elhiszed hogy akármit monhatnak, és kikapnak 70:0-ra akkor se lenne semmi ha úgy jönnének le a pályáról, mint a halottak? szénné izzadtan, kimerülve, mocskosan, lihegve? ha látom az igyekezetet egy szavam nem lenne, és szerintem másoknak se. a gond az, hogy még ezt se láttam. belőtt séró az van persze, és így nehéz ezt benyelni nah...

(#14) Vakegérke válasza nikilauda (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Anno volt még olyan, hogy grundfoci. Szerintem nem kell bemutatnom. Tény, hogy a játékosok megfellebbezhetetlen lelkesedéssel rúgták a lasztit, pláne, ha sörmeccsről volt szó.
Piti jutalom, mégis mindenki a beleit húzva is azon volt, hogy a csapata győzzön.

No, ez a mentalitás hiányzik manapság.

Megrongálta a játékot a pénz. Mennyit ér egy focista? Sokat, nagyon sokat.
Mennyit keres? Sokat, nagyon sokat. Megérdemli? Én aztán nem hiszem, mondjon bárki bármit.

Régen nem csak kamu volt a meghatottság, amikor egy focista magára húzhatta a címeres mezt. Úgy érezte, hogy elérkezett pályája csúcspontjára, és érezte az elkötelezettséget, mely szerint ha kell, akár a pályán hal meg a csapat érdekében.
Mit kapott érte? Dicsőséget, szeretetet, halhatatlanságot. No meg némi pénzt, amely elég volt ahhoz, hogy megéljen a családjával. Vállalta, és a neve örökre beleivódott a tudatunkba.

Ezek a szerencsétlen, impotens mai focisták csak felfújt sztárocskák. Jól, mi több, királyi módon megélnek abból a pénzből, amelyet egyáltalán nem érdemelnek meg.
Itt van például ez a Dzsudzsák gyerek. Mennyit is keres? Havi több, mint egy milliárdot. Naná, hogy nagy a szája, és a reptéri fogadtatásnál meglehetősen goromba volt az operatőrrel. Úgy gondolom, hogy a hollandok által kitömött maciként lehetett volna szerényebb is. Sokkal szebb lett volna, ha lehajtott fejjel kushad be a buszba, és nem villogó szemmel jártatja a száját.

Bányába velük. Lesz szén.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) Lenry válasza Vakegérke (#14) üzenetére


Lenry
félisten

évi 1Mrd, de csak a pontosság kedvéért, egyébként maximálisan egyetértek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) Vakegérke válasza Lenry (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó, legyen havi 83 millió Forint. Pár millión nem veszünk össze. ;)

No most azért minden egészséges érzelmű, munkából élő ember felkapja a fejét ezt látván, olvastán.
Ez az ország szégyene ennyit vág zsebre havonta, pedig semmit nem produkál. "Én", aki a belemet kidolgozom, egész életemben nem keresek ennyit.
Jogos a duzzogás? Jogos bizony.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) Lenry válasza Vakegérke (#16) üzenetére


Lenry
félisten

Jogos is, meg nem is. Kapitalizmus van, minden és mindenki annyit ér, amennyit valaki hajlandó fizetni érte, márpedig ha van, aki ezért a kétballábazásért képes ennyit adni, hát tegye, amíg nem az én adómból teszi (mert ugyebár a fenti összeget nem tőlünk, hanem valami orosz milliárdostól kapja).

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Vakegérke válasza Lenry (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kereslet, kínálat.
Ha csak havi 200 rugót kapnának a focisták, akkor sem váltanának életvitelt. Megmaradnának a laszti rugdalásánál, hiszen sokkal jobb, mint egy gyárban gürcölni.

Kétlem, hogy a foci itthon nem kerül pénzbe, méghozzá az adófizető melósokéba. Itt nem konkrétan a stadionok építésére gondolok, hanem a focisták bérezésére. Márpedig ha a vért izzadó melósok pénzéből élősködnek a focisták, akkor elvárható, hogy megfelelő teljesítményt nyújtsanak akár nemzetközi szereplésen is.

Marhára nem érdekel, hogy melyik milliárdos hány csapatot tart kézben, hány focistára szórja a pénzét. Élvezettel nézem a jó meccset, eszembe se jut, hogy ez kinek mennyibe kerül. Aki áldoz rá, annak biztos megéri, különben nem tenné.

No, szóval valahol ott tartok, hogy a válogatott az ország szégyene.
Hogy merik felhúzni a címeres mezt? Hogy merik a magyarságot lejáratni? Hogy mernek szégyent hozni elődeikre?

No és akkor miféle hulladék a többi? Azok, akik még arra sem képesek, hogy kiemelkedjenek a masszából?
Őket ki fizeti? Talán valamely milliárdos? Vagy a prózai, netán lebecsült melósok?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) beefjeez válasza #56573440 (#13) üzenetére


beefjeez
senior tag

Hagyjuk már, hogy ha izzadtak, akkor már kapjanak ennyi pénzt?
Évi 1 milliárd? F*szom eldobom, ez hihetetlen.
A semmiért ennyi pénzt...

(#20) Lewzke válasza #56573440 (#13) üzenetére


Lewzke
őstag

szerintem is. láttam már amatőr csapatokat sokkal profibban játszani, nem kaptak semmit érte csak egy pohár sört a végén, én nem látom a válogatottan, hogy beleadnak mindent ami a csövön kifér.... egy ország szurkol értük és akkor kerülgetik a labdát mint az idős tanárok a tanár-diák meccsen? hagyjuk már... ezen a szinten alap, hogy vért izzadva játszik az ember és motiváltan küzd még akkor is ha mérföldekkel jobb az ellenfél

(#21) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Lassan leülepszik bennem a megemészthetetlen.
Kommenteket végig olvasva nem sokat fűznék hozzá. Mert mind igaz, minden szemszögből.

Ami még felmerült bennem:

Magyarországon annyian élnek a fociból, húznak (nem kis) pénzt, mint egy aránylag jól teljesítő iparágban.
Talán még Csányi úr is, pedig ő aztán nem szorul rá. Lehet hogy inkább beleöl, nem tudom. Ilyen súlyú emberek nem szoktak pénzt kidobni az ablakon.

De egyben biztos vagyok.Rengeteg kisebb beosztásban lévő ember ebből él, és persze "nagyon értenek" a focihoz. Legyen válogatott vagy klub szint.

Mivel ők jól végzik a dolgukat, nyilván a játékos is. Látszik.

Rettenetesen nem jó szívvel, de én is azt mondom: meg kell szüntetni nálunk a "profi" labdarúgást.

Átirányítani az egyébként is kiemelkedően teljesítő sportágakba, lásd olimpia, hogy ha lehet még jobbak legyünk azokban ! Még több örömet, büszkeséget okozzanak. Mert mi nagyon tudunk szeretni.

De nagyon kiábrándultak is tudunk lenni. Most ez van.....

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#22) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Rettenetesen nem jó szívvel, de én is azt mondom: meg kell szüntetni nálunk a "profi" labdarúgást."
Úgy bizony. :K

Kedden vajon mit művel a falka Andorrával? Hogy őszinte legyek, nem tudok már a magyar csapatnak drukkolni.
Ha kikapunk, csak pont lesz az i-n.
Ha győzünk, széles vigyorral nyilatkoznak majd a játékosok, hogy tessék, tudunk mi, nem kell ám minket leírni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#22) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Kedves Vakegérke
Ugye csak nem hagy békén a dolog. Ez a mi bajunk. Ízzé-porrá törnek minket, mégis fél szemmel oda sandítunk "hátha"

Ezt az érzést a holland meccsnek végképp ki kellett volna ölnie. Én bevallom: meg fogom nézni a meccset, nem tudom miért.
Talán hogy lássak egy fejlődő andorrai csapatot. Vagy....?

Ami biztosnak látszik:olyan nincs hogy a törökök és a románok is kikapjanak.

Ha mégis bekövetkezne, nyugodtan kijelentem hogy nem érdemelte meg a magyar csapat.

Valószinüleg hazaáruló vagyok.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#24) nikilauda válasza pgyorgy59 (#23) üzenetére


nikilauda
senior tag

Nekem is az a gondom, hogy ha kijutnánk, akkor is nagy eséllyel kapnánk a csoportba modern focit játszó nagycsapatot. A világ szeme láttára pedig még kényelmetlenebb lenne egy nagy zakó.(mint az utolsó 86-os vb-n emlékszem, hogy azután is mi ment) Nem vagyok kárörvendő és szeretném ha a magyar foci erős lenne(vagy közepes), de reálisan nézve még sok időnk van addig. Hiába jön az új focinemzedék, ők sem képesek még arra, hogy a jelenlegi helyzeten változtassanak. Addig is ezt a pénzt a kormány beleölhetné mondjuk a vízilabdába vagy más általunk jól teljesítő sportágakba.

(#25) pgyorgy59 válasza nikilauda (#24) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Egyetértek teljesen.
Valószínűleg sokáig nem lesz a legnépszerűbb sport kis hazánkban.
De mindenkin érezni a szomorúságot.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#26) po1son válasza #56573440 (#13) üzenetére


po1son
addikt

1 hétre el kell küldeni őket gondolkozni a bányába és akkor rögtön megváltozva a morál... :DDD

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#27) Vakegérke válasza po1son (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

A "testvér topicban" én is ilyesmit mondtam. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Részben egyetértek veled.

Viszont vegyük figyelembe, hogy foci kell(ene). Ami most van, az tényleg világvége. A szétrobbantatás lehet segítene...

Egyébként a tehetségekkel nincs gond, a nevelésük is jó és az eredményeket is hozzák szépen. Kivéve a fociban. :P

Én már egyre inkább más sportok felé figyelek mostanában. vízilabda is sajnos válságba került, tehát csak vb-t nyertünk. Meg egy bronz igen, igen. Tehát ez egy tipikusan lezüllő sportágunk.

Kéziben is csak 4.-ek vagyunk olimpián. Szóval na. Van mire nézni. :)

(#3) Lenry

Azt viszont szeretném, hogy egyre többen megértenék, hogy a stadionok nem a focinak épülnek, hanem a megdöglött magyar építőiparnak.
Mert azért 10 év múlva is kellene néhány kőműves, aki nem németbe' meg osztrákba' költözött. :(

(#14) Vakegérke:

hogy grund? Hol van az már... ma már csak okostelefon van. :U Egyébként 1-2 egészségügyi statisztikát néztem, a magyar ember mozgása, egészésge a béke segge alatt... hogy lett ebből nyóc arany? :F

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Holnap este nyolckor nagy mellénnyel vonulhatnak nemzetünk gyöngyszemei a pályára. Az az Andorra lesz az ellenfél, amelyet tavaly 5 góllal aláztunk meg.

Mit mondjak, az ellenfél nem remekel. Gólt nem rúgtak, viszont 28-at beszedtek. Korántsem hiszem, hogy rongyosra keresik magukat a fociból.

Itt a lehetőség, aranylábú gyerekek. Meg lehet bosszulni a románoktól, hollandoktól elszenvedett gyalázatos vereségeket. A szégyent úgysem tudjátok magatokról lemosni.

Vladi: Lehet foci, miért ne lehetne? Csak felejtsük el a profizmust, nem ezeknek a falábúaknak, levegőért kapkodó izékéknek való titulus a profi. Pénzt is kaphatnak, de csak módjával.

A fociból felszabaduló pénzt pedig be lehet fektetni azokba a sportágakba, ahol még él a lelkesedés, és van teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) Vladi válasza Vladi (#28) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem alapvetően a focisták mentalitásával van a gond.

2 dolog ami eszembe jut: tavalyi olimpia Magyarország - Izland férfi kézilabda. naugye. :K
Másik szintén olimpia női vízilabda elődöntő. Például. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#31) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Na, eszembe jutott valami.

A 90-es években közölte a bemondó egy rádió adásban, hogy az ifjúsági válogatott utazik messze földre, hogy megmérkőzzön a helyiekkel. Sajnos az egyik kulcsfigura hiányzik a csapatból, ugyanis egy sajtcédulán üzent a mesternek, hogy nem megy.
Ha én vagyok a mester, az ilyen soha többé nem jön sehova, még edzésre sem.

No persze nem sokáig lennék mester, hiszen adna nekem a sajtó, a vezetőség, a közvélemény. Hogy képzelem én ezt, egy tehetséget elásni?
Márpedig igen. Elásom, ha a szavam nem szent neki, ha inkább csajozni megy, minthogy az országot képviseli, ráadásul nem szemtől szemben, vagy telefonon közli indokolatlan döntését, hanem egy papírfecnin.

El vannak a gyerekek (no meg a felnőtt focisták) kényeztetve, tisztelet meg nincs bennük. Nem csoda, ha követelőznek, de teljesítményt nem tudnak felmutatni.

Hasonló időszakban volt riport egy afrikai játékossal. A Honvéd vásárolta meg nem kevés pénzért. Idő előtt kint volt a pályán, edzett becsülettel. Állítólag tudott is valamit, de nem volt alkalma bizonyítani. Féltékenységből kigolyózták a többiek. Egy meccsen se játszott. További sorsát nem ismerem, de gondolom, eladták.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) Lenry válasza Vladi (#28) üzenetére


Lenry
félisten

ha az építőiparnak épülnének, akkor értelmes dolgokat építenénk, nem fölösleges és a későbbiekben csak nyögvenyelősen fenntartható monumentális betondarabokat.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) csƵ


csƵ
őstag

Ó, de tudtam a címből, hogy miről lesz szó...

(#34) Vakegérke válasza csƵ (#33) üzenetére


Vakegérke
veterán

A te véleményedet is szívesen meghallgatjuk, ha nem is értesz velünk egyet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35) csƵ válasza Vakegérke (#34) üzenetére


csƵ
őstag

Olvasnivaló.

Saját vélemény: kezdem azzal, amiben egyet értek. Válogatott meccsért egy fillért nem adnék senkinek, örüljön, hogy rajta lehet a címeres mez. Kivétel ez alól valamilyen nemzetközi siker. Ez esetben megdolgozott a pénzéért.

Az egész világ rajtunk röhög.
Ennyire nem vagyunk a figyelem középpontjában. Na és a Barcelona? Sokszoros BL győztes űr csapat, most tavasszal kapott a Bayerntől egy hetest. Ez mitől jobb? Rajtuk nem nevetett a világ? Képzelem milyen visszhangja lett volna a magyar közvéleménynek, ha egy magyar csapattal történik ez. Pedig ez a Barcelona volt!

Stadionok kellenek. Nem mindenhová (Szombathely, Felcsút), de szükség van rájuk (Ferencváros, Debrecen, Diósgyőr). A stadionok nem a focistáknak épülnek, hanem a nézőknek.

(#36) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Rájöttem miért fogom nézni holnap a meccset.

Kíváncsi vagyok törpeország legjobbjainak hozzá állására, lelkesedésére, foci szeretetére.
Igaz hogy a törpék közül a legnagyobb, de hát összesen nincsenek 80 ezren.

Hát ebből válogatnak.Persze kevés ember,kevés "hozzáértő". Meglátjuk.
15-16 éve van válogatottjuk. Nem tudom mennyi pénzt kapnak.

Két dolog úgy érzem biztos:
Aki bekerült a csapatba, szereti amit csinál és megpróbál helytállni becsületesen

Akármi lesz az eredmény, élvezni fogják a játékot és nem fognak sírni, max.tanulni

Mármint ha lesz kitől......?

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#37) Vladi válasza Vakegérke (#31) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Jó a történet. Most képzeljük el, hogy valami brazil kölyök csinál ilyet a Scolarival 2001-ben. Aha. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38) pgyorgy59 válasza csƵ (#35) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Igaz hogy a nézőknek épülnek, de ahhoz csapat is kell, meg foci.
Bár lehet koncertet stb. is rendezni, de ahhoz nem annyira kell stadion.

És mikor térül meg a befektetés? 50 év múlva?

A mai magyar tudáshoz elegendőek szerintem a meglévők. Kivéve a fradiét, mert ha már beindult, egye fene.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#39) Vakegérke válasza csƵ (#35) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az olvasnivalóhoz.
"Olyan szövetségi kapitányra van szükség, aki kőkeményen veri a fejünket, és megfelelő szakmai tudással rendelkezik. Az nem járja, hogy van a válogatottnál egy edző, aki elmondja, mit kellene csinálni, majd hozzáteszi, a többit, srácok, oldjátok meg. Olyan edző kell, aki reggeltől estig a fejünkbe veri a profi futballt."
No, ebben egyetértek Szalaival. Mint korábban mondtam, a mester szava szent kell legyen, és akinek ez nem tetszik, az menjen dolgozni, ne élősködjön, és ne hozzon szégyent a magyarokra.

A Barcelona klubcsapat. Ha a spanyol válogatott kapott volna ki a németektől ilyen különbséggel, nagyobb lett volna a dolog visszhangja.

A stadionok valóban a nézőknek, a népnek épülnek. Azonban hiába vannak stadionok, ha a nézőszám alacsony, mert az "elvakult hívőkön" kívül szinte senki nem kíváncsi rá, hogy miként kínlódnak a focistának titulált lézengők a pályán.

Vladi: Ez a mentalitás nem megengedhető, sőt, irtandó. Aki nem tiszteli a focit, a mestert, az menjen a francba. Öreg korára meg dicsekedhet, hogy hej, amikor én még az ifjúsági válogatott tagja voltam... No persze tovább nem fogja mesélni emlékeit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#39) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

A kedves Szalai nyilatkozata tartalmaz igazságokat, na de akkor ő miért vállalta és vállalja a válogatottságot?

Nemzeti öntudatból vagy mi a bánatért?
És ha szerepelt volna a meccsen vajon ezt akkor is bátran elmondta volna?

Ezek szerint holnap ő is álomképet fog kergetni, nem a labdát?
Ezt nevezem hozzá állásnak.

Igenis kellett idáig mindig egy elérhetetlen cél,mert: lehetetlen nincs(dehogynem) csak tehetetlen..

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#41) #56573440 válasza csƵ (#35) üzenetére


#56573440
törölt tag

mert eddig a stadionok állapota miatt volt több az üres szektor mint a teli? nohát. a kispesti bozsik mellett dolgozok, egy meccsen se láttam félháznál se többet, talán egy fradi ellen, de az is határeset volt.

1: nincs mit nézni
2: a "szurkolók" jelentős része olyan amilyen
3: már az elejétől kvaanyázás ment minden meccsen amin kint voltam
4: amin kint voltam meccs után inkább beültem két sörre egy kocsmába a haverokkal, csak hogy ne a "kemény maggal" kelljen buszozni, metrózni...

és még sorolhatnám...

ezeken mennyit változtat az értem, értünk épülő stadion? semennyit. majd ha lesz mit nézni, majd ha megcsinálják a kamerarendszert és véglegesen kitilthatnak valakit a stadionból lásd anglia, akkor beszélhetünk akármiről. addig a "szurkolók" 90%-ával nem tudok azonosulni, és sajnálom az áramot amit a tv betol 90 perc alatt, én meg szundikálok a székben

[ Szerkesztve ]

(#42) Vladi válasza Vakegérke (#39) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

A Barcelona a lehető legjobb példa amit most felhozhatunk. Igen, klubcsapat. Igen, dúsgazdag. Igen, divat szeretni és szidni.
De.
A spanyol válogatott (2008,2010,2012 bajnoka) 1/3-át adja. Majdnem ki tud állítani egy komplett válogatottat. Jah.

Akkor most nézd meg a 2011-es bl döntőben a kezdő 11-et:
Víctor Valdés (Barcelona saját nevelés)
Daniel Alves
Gerard Piqué (Barcelona saját nevelés)
Javier Mascherano
Éric Abidal
Sergio Busquets (Barcelona saját nevelés)
Xavi (Barcelona saját nevelés)
Andrés Iniesta (Barcelona saját nevelés)
Lionel Messi (Barcelona saját nevelés)
Pedro (Barcelona saját nevelés)
David Villa

Na igen. Valahol itt kellene elkezdeni a magyar foci helyretételét. Erre kellenének a milliárdok.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#43) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#40) üzenetére


Vakegérke
veterán

"A kedves Szalai" könnyen nyilatkozik, hiszen arról papol, hogy kinti csapatokban kell játszani, hogy egy focista érjen valamit. Ő ugye a Schalke csapatának tagja, így érthető, hogy ezt szajkózza. Abban a megjegyzésében viszont nagy igazság van, hogy nincs saját nevelésű játékosunk, aki felnőhetne a feladathoz.

Amondó lennék, hogy kéne egy új Baróti Lajos. Nála rend volt, azóta sem értünk el olyan sikereket, mint az ő irányítása alatt.
Mondok mást. Mezey György sem lenne rossz választás, '86-ban az ő vezetésével jutottunk ki Mexikóba, a VB-re. Hogy aztán a szakácsra kenték a magyarok szégyenteljes vereségét, az már nem az ő hibája.
Páran biztos felszisszennek, de Csank János sem mellékes figura. Képes volt a Vác lezüllött csapatából bajnokot faragni.

Ja, hogy Szalai...
Könnyen jár a szája, nem kellett átélnie a szégyent. Ha részese lett volna a vereségnek, biztos másként nyilatkozna.

Vladi: Értem én, amit mondasz, csak az anyagiakban tér el a véleményünk.
Hova a faxba kell az a sok milliárd? Csak nem arra gondolsz, hogy ennek a renyhe csürhének többet kell fizetni, hogy produkáljon?
Ismét csak Hofi ide vonatkozó megszólalását tudom figyelmedbe ajánlani.
- Tud úszni?
- Nem.
- Ha adok egymilliót, akkor tud?
- Nem.
Nem milliárdok kellenek a fociba, hanem kemény kezű vezetők, akik gyomlálják a gazt, és nevelik az életképes palántát.
Cukorka, korbács.
Teljesítesz? Elismerjük, jutalmazzuk.
Sumákolsz? Takarodj!

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44) Vladi válasza Vakegérke (#43) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Arra próbáltalak vezetni, hogy az utánpótlás nevelésre kell a pénz. annak van értelme. most a Barcelona, meg a spanyolok mindent - de szó szerint mindent megnyertek az elmúlt 5-6 évben. Ezt a generációt a 90-es évek közepén kezdték nevelni, a rendszert meg a 80-as évek végén kezdték alá kialakítani. Számold ki, 20-30 évet fektettek bele ebbe a generációba.

hát így.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45) Vladi válasza Vladi (#44) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Dejó. Szalai Öszödön ugyan ezt mondta, mint én. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#46) Dany007 válasza Lenry (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Korrekt.
Igazából ez a lényeg, én is így gondolom. Szomorú mikor az ember olvassa a főcímeket, hogy ennek a kórháznak már nem jut pénz, meg az a kórház fogja beszüntetni a műtéteket orvos és pénzhiány miatt... a következő napon meg azt olvasni, hogy hány milliárdból építenek stadionokat... Azért valaki kapjon már az eszéhez...
Én is azt mondom, okés, hogy osszanak szét pénz a haverok cégei között. De lehetne az értelmesen is, hogy legalább valami hasznosat csináljanak...De így...

(#47) Vakegérke válasza Vladi (#44) üzenetére


Vakegérke
veterán

Meggyőztél, erre tényleg nem szabad sajnálni. Arra viszont ügyelni kell, hogy a növendékek áhítatos tisztelettel tekintsenek a sportágra, a mesterre.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#48) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#43) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Azt hiszem hogy először is a felső vezetést kellene leváltani (főleg csökkenteni a fociból "tengődők" számát) mert az biztos hogy fejétől bűzlik a hal.Az MLSZ-nek is saját bevételből kelljen megélni !!!!
De borítékolom hogy kézzel-lábbal küzdenének ellene.
Ez olyan mint hogy meg lett ígérve a Parlament létszámi csökkentése. De kivel?
Holló a hollónak nem vájja ki a szemét.

A többivel egyetértek.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#49) nikilauda


nikilauda
senior tag

(#50) pgyorgy59 válasza nikilauda (#49) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Nagyon érdekes és biztosan hitelt érdemlő olvasmány.

De kíváncsi lennék az Aranycsapat korabeli edzéseire, vagy a mostani brazil,argentin válogatott edzésére.

Nagy köszönet egyébként érte mert tényleg nagyon érdekes.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.