Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) greenity


greenity
aktív tag

Kitartás!

Remélhetőleg vége a sorozatnak :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#2) Vakegérke válasza greenity (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, kitartok a végsőkig. :)

A nagy büdös igazság az, hogy '77 szeptemberében kaptuk, vagyis vettük ezt a (volt szövetkezeti) lakást, vadi új volt. Fizetésem soha nem volt sok, feleségem sajnos korán lett rokkantnyugdíjas. Soha nem jött össze annyi pénz, hogy egy alapos felújításra elég legyen. Most, hogy egyedül élek, kizárt dolog, hogy a nyugdíjamból ki tudjam spórolni. Barkácsolok, ha kell, csak végső esetben hívok szakit.
Jó jel, hogy csökkenő összegek terhelték a zsebemet. A tegnapi 2 ezres kiadás szinte semmi, örülök, hogy ennyiből megúsztam. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) tope válasza Vakegérke (#2) üzenetére


tope
addikt

Talán a remény se hal ki, akadnak még rendes emberek :K

(#4) 7 válasza Vakegérke (#2) üzenetére


7
addikt

Szerencséd volt a vizesekkel, 2 emberre 1 óra rendesen elvégzett munkáért 2000 Ft nagyon ár alatt van. Általában a kiszállási díj önmagában legalább 5000 Ft, és akkor még rádobják a munkadíjat minden megkezdett óráért. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) Vakegérke válasza 7 (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

A lakásszövetkezet alkalmazottai, volt egy lukas órájuk, így megcsinálták. Ha külső vizest hívok fel, szerintem nem úszom meg 10 ezer alatt, és nem biztos, hogy gondos munkát végez. Ők viszont tényleg gondosak voltak, mert ugye ha elégedett a tulajdonos, máskor is őket hívja, nekik pedig jól jön egy kis bérkiegészítés.
Részemről karácsonyi ajándéknak tekintem, hogy ilyen olcsón megúsztam a dolgot. :)

tope: Ahogy mondod. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) deja vu válasza 7 (#4) üzenetére


deja vu
addikt

Nekünk egyszer 10 ezer volt a kiszállási díj+10 ropi az 1 óra munkadíj+anyagköltség. Ez évekkel ezelőtt volt, most nem tudom mennyiért mívelik.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#7) Vakegérke válasza deja vu (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Rablás.
Volt már szó a tévében róla, még be is vágták a hanganyagot, amelyben a kisiparos a telefonban azt mondja, hogy annyit kér, amennyit akar.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) deja vu válasza Vakegérke (#7) üzenetére


deja vu
addikt

Nem is volt anyámnál annyi pénz, a dugi zsebpénzemet odaadtam :DDD , hogy ki tudja fizetni, mert jóval kevesebbre számított.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#9) moonlight115


moonlight115
tag

"Három a magyar igazság. Megvan, és remélem, hogy ezzel vége anyagi megterheléseimnek."

Reménykedj csak, de ne feledd, mindjárt itt a karácsony! Ilyenkor menetrendszerűen jönnek a váratlanságok, talán egy nem működő karácsonyfaégővel megúszod... :DDD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#10) Vakegérke válasza moonlight115 (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

A karácsonyi "megterhelés" beszámított kiadás, nem úgy, mint a felsorolt 3 tétel. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) moonlight115 válasza Vakegérke (#10) üzenetére


moonlight115
tag

Persze. Én a "rosszkor romlik el" kategóriára gondoltam. A karácsonyfaégőknek megvan ez a rejtélyes tulajdonsága. Genetikus eredetű lehet, az tuti!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#12) Vakegérke válasza moonlight115 (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Halkan mondom, nekem ez lesz a nyolcadik alkalom, hogy nincs karácsonyom. Persze van némi összeröffenés, de semmi extra hajcihő, fát nem állítok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) deja vu válasza Vakegérke (#12) üzenetére


deja vu
addikt

Elhunyt a Feleséged vagy mi miatt?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#14) Vakegérke válasza deja vu (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

2006 karácsonya előtt, de visszahoztam az életbe. Rá egy évre megismétlődött az eset, nem lehetett rajta segíteni. Ennyi a történet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) Crystalheart válasza deja vu (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jaja, pláne vidéken, ahol esélyed sincs mást hívni. Itt vagy megbuherálod magadnak a dolgokat, vagy a gatyád is rámegy.

[ Szerkesztve ]

(#16) djculture válasza Crystalheart (#15) üzenetére


djculture
félisten

Vidéken a helyi kocsmákban bármihez lehet embert találni, meg úgy a környékbeli emberknél is működik az hogy a bartel melózás. Mgecsinálom neked a melót de nekem meg ezt kéne megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#17) deja vu válasza Vakegérke (#14) üzenetére


deja vu
addikt

Nem olvasom a blogod, így nem tudtam, de sejtettem, hogy mi állhat a hátérben. Onnan gondoltam, hogy 2006-ban a mi családunkban is elment 2 ember, azóta nem volt karácsonyfánk, meg minden ünnepre szarunk.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#18) Crystalheart válasza djculture (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Persze, de hát ezek közül senki sem szakember, hanem inkább amolyan házi ezermester-félék. Ha tönkremegy a hűtő, hűtőszerelőt nem találsz az utcában; ha tönkremegy a tévé, akkor meg tévészerelőt nem.

(#19) deja vu válasza Crystalheart (#18) üzenetére


deja vu
addikt

Nem fog kihalni a hűtőszerelő, tv szerelő meg a többi szakma? Én nem nagyon ismerek olyan embert aki kihívna ilyen szerelőt, mindenki inkább újat vesz.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#20) djculture válasza Crystalheart (#18) üzenetére


djculture
félisten

Biztos én élek akkor jó helyen mert mindenkiröl tudom kb melyik szakmában profi a környéken. Nyáron is mivel már lerohadtak a széldeszkák a házon ácsot kerestem, utána kérdeztem ki mit tud egyböl volt minimum 10 ember abból egy lett a befutó. Még azt is mondták hogy nem nagyon szabad itatni a csávót meg körmére kell nézni de jól dolgozik. Meg is csináltuk ketten szépen a dolgot, én voltam a segédmelós ő meg a szaki.
Mondjuk elektromos dolgokkal nem szaladok el szakit keresni mert annak én vagyok a mestere.

[ Szerkesztve ]

(#21) djculture válasza djculture (#20) üzenetére


djculture
félisten

Viszont a környező utcában lakik gáz viz szerelő szakember arra is volt már sokszor szükségem, meg köműves is arra is volt már szükségem..De volt már olyan hogy beszrt a gáz kazán este a gázszerelő szomszéd pesten volt és egy a város másik felén lévő öregebb szakit hivtam fel, kijött megcsinálta egy fillért se kért hiába kérdeztem többször is.

(#22) Crystalheart válasza djculture (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát van ez így. :D Én mondjuk nem is ismerek sok embert az utcából meg a faluból, csak 11 (vagy 12?) éve lakunk itt, közvetlen szomszédunk meg nincs is. Viszont minden szakemberből csak egy-egy hirdeti magát, kőművesbrigádból is csak egy van, az, amelyik nem ismer derékszöget meg függőlegest sem, na meg egyenletes téglarakást se nagyon; a tetőácsolásunk meg katasztrófa. Ja, a kéményt és a lépcsőt is máshova és méshogyan építették, mint ahogy a tervrajzon volt, ezért kellett módosítást kérnünk. A burkolás huplákos padlót eredményezett, ráadásul a fürdőben a fal felé lejt, nem a túlfolyó felé. A helyi (azóta becsődölt) asztalos-cég kétszázezres ajtóiban meg azonnal tönkrementek a zárak és hamar leszakadtak a súlyhoz mérten túl gyönge rézpántok, a mart ajtófélfa ragasztásai elengedtek, javítgathattam magam, szaktudás és céleszközök nélkül. Akik a külső nyílászárókat betették, kifelejtették az ablakok gumi tömítését és csak egyszer festették le az ablakot. (Tíz év után jöttem rá, hogyan kell beleapplikálni a tömítést :D De az is kiderült, hogy kevesebbet adtak, mint ami kellene.) A festők a lámpák rozettáit csálén ragasztották a plafonra, a plafon-sarokdíszeket pedig csúnyán vágták egymáshoz. A tizenkét éve másfélmillióért építtetett, beépített konyhabútor - a váza pozdorjából, másfél milláért... - vízvetőit rosszul vagy sehogyan sem ragasztották le, a váz is megrogyott, a gránit pult megrepedezett... és persze egyik fiók sem cserélhető ki a másikkal, mert mind más méretű. A nappalit és étkező-konyhát elválasztó két dór gipsz oszlopból az egyiket a beépítő cégmunkások összetörték, ezért van két oldalt csak fél-fél. Soroljam még? :D

Már ott vagyok, hogy csak az lesz jó, amit az ember magának húszannyi idő alatt csinál meg... Vagy inkább az sem, tapasztalat - és sokszor a céleszközök - hiányában.

(#23) djculture válasza Crystalheart (#22) üzenetére


djculture
félisten

Aha:
[link] ;]

(#24) Vakegérke válasza djculture (#23) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hatalmas. :K

Egyébként én is így szoktam. Ha nem tragédiáról van szó, csak valami engem ért kárról, találok benne valamit, amin nagyot röhögök.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) Crystalheart válasza djculture (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na igen :DDD

(Ezt a filmet még nem is láttam.)

[ Szerkesztve ]

(#26) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Hogy mi jön még,azt nehéz megmondani,kitalálni,mert nincs olyan gép,szerkezet,tárgy amivel ne történhetne valami.Általában rosz,mert javulni nem szoktak maguktól sajnos,ez a tulajdonságuk.
Ahhoz képest hogy mennyi kellemes dolog van még egy lakásban(villany,gáz-ezek húzósak,ha nem értesz hozzá-tömítések,házt.eszközök,tv,pc,meg még ezer, hát bizony lehet hogy erre az évre olcsón megúsztad.A szöv.önkényről nem beszélek,mert miért nem bizík egy lakásfenntartó a tagokban hogy nem fogják elcsalni a vízdíjat,de ők már csak ilyenek,a te pénzedből kicserélt órát ők lesik,nehogy csalj.
Szóval mondhatnám neked egész szimpi dolgot hozott a Mikulás !

Bár még 2013 van egy darabig

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#27) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

Részemről üdvözlöm a rádiós vízórát, semmi bajom vele. Azt viszont többektől hallottam már, hogy a szolgáltató költsége kellene, hogy legyen a csere, ha már fizetünk, és nem is keveset.

Mit mondjak, velem együtt minden öregszik. Anno még minőséget gyártottak, ma már kérdés, hogy mi meddig hajlandó működni. Legfeljebb majd kézzel mosok, és bábjátékkal szórakoztatom magam. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) moonlight115 válasza Vakegérke (#27) üzenetére


moonlight115
tag

Árnyjátékkal! :DD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#29) Vakegérke válasza moonlight115 (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Naná, csak az fényfüggő. Egy líraian szerelmes történetet viszont intim félhomályban is elő tudok adni kesztyűbábok segítségével. Amikor meg huncuttá válik a történet, akkor kinevezem a félhomályt erotikusnak. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) moonlight115 válasza Vakegérke (#29) üzenetére


moonlight115
tag

És ha már félhomály sincs, akkor leveszed a napszemüveged. :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#31) Vakegérke válasza moonlight115 (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vagy kitaperolom az eseményeket. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) djculture válasza Vakegérke (#27) üzenetére


djculture
félisten

A fővizmérőért törvényileg nem lehet pénzt kérni, a mellékvizmérőkért viszont a felhasználó fizet(csere és hitelesítés)

(#33) Vakegérke válasza djculture (#32) üzenetére


Vakegérke
veterán

Zokszó nélkül fizettem, csak nem hiszem, hogy 10 évente ne nyerne rajtam annyit a szolgáltató, hogy gond nélkül kiköhögné azt az összeget, amely ha nem is óriási, de azért megterhelő számomra.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34) djculture válasza Vakegérke (#33) üzenetére


djculture
félisten

Mondjuk 2 év alatt brutálisan megdrágult erre fele is a vizdij..

USA legmagasabb vízdíj: San Diego 1,65 USD
Ausztrália legmagasabb vízdíj: Sydney 1,61 USD
Kanada: 0.86 USD
Japán: Kumamoto 1,04 USD
Ázsia: Szingapúr 0,61 USD
Afrika: Windhoek 0,42 USD (megj.: Már ahol van víz, gondolom)
Európa: Budapest 2,89 USD
Más európai városok: Róma: 0,50 USD
Amszterdam: 0,93 USD
Írország: 0,00 USD
Spanyolország: 0,62 USD
Finnország: 1,22 USD
DUK: 1,46 USD
Ami közelít hozzánk:
Belgium: 2,37 USD
És van egy, ami magasabb – Dánia: 3,43 USD

[ Szerkesztve ]

(#35) pgyorgy59 válasza djculture (#34) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Azokon a helyeken, amiket felsoroltál nagyon szakszerüen vízdíj költségileg, a csatorna díj több mint a vízdíj ?
Úgy értve,hogy mint nálunk,úgy van a dolog?

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#36) djculture válasza pgyorgy59 (#35) üzenetére


djculture
félisten

Ezek már mindennel együtt értendő árak a natgeo ujság szerint, ha 1köbméter vizet elhasználsz a helyi szolgáltató rendszeréből ennyi a végszámlam onnan vettem én is. Egyébként információim szerinte legtöbb helyen nincs is külön csatorna dij meg a nyavaja külön alapdij is magyar találmány. ..

[ Szerkesztve ]

(#37) pgyorgy59 válasza djculture (#36) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Köszi a választ.Én is valahogy így gondoltam.
Nálunk dolgozik a csavaros magyar(vagy más) ész, mert külön van a víz és csatorna díj,sőt a melegvízhez ugyanúgy (ha van ilyen szolgáltatás,pl.lakótelepek:csak Bpesten 240.000. lakás), szóval van mit felszámolni bőven,hatalmas nyereséggel.
Arról nem beszélve hogy én még azon a lakótelepen, amit ismerek,soha nem láttam sem csatornát,sem csatorna pucolást.Akkor mire fel a horribilis csatornadíj,ami jóval több mint a vízdíj ?Ehhez kell a tudás !!!
Bár hülyeséget mondtam,mert nyilván az a csatorna, ahol az esővíz is elvezetődik.Tehát ha út van, az esőt el kell vezetni.Szóval azt mégis láttam rács formájában.
De sem emberek,sem gépek zaját(hogy pucolták volna) soha nem vettem észre.

De nem értem mit höbörgök, mikor a hideg és meleg víz csat.díja egyforma. Mert lehetne több is a melegé,biztosan jobban rongálja csóri csatornát (onnan indulok ki hogy a csapoknál sürűbben kell melegnél tömítést cserélni).
Az hogy útépítésnél kell a vízelvezető,az természetes.Az utat karban kell tartani-az is-tiszta sor.
Benne is van az üzemanyag árban,meg még nem tudom miben.De az úthoz van a csatorna-----és innen én már nem tudom követni hogy mit miért? Közterület Fenntartó,Közút Fenntartó,Közút Építő,Közúthálózat Fenntartó, Önkormányzat,stb.
vajon kinek a feladata lenne az egész?
Magyarország jobban teljesít !!!! (gyakorlatilag a legtöbb nyugati országnál is)

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.