Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Engem is rettenetesen idegesítenek az ilyen és ehhez hasonló szituációk, akár a boltban bambuló népek keresztbe tolt kocsikkal, vagy "hárman megyünk egymás mellett a járdán" bunkókkal legyenek az agresszorok.

De biztosan én jövök nagyon faluról.

(#2) #56573440


#56573440
törölt tag

ez szerintem minden normális embernél kb hasonló reakciót vált ki. én pusztán azért szomorkodok, mert ennyire magasról és telibe a másikat ugye, látja, tudja, de egy métert nem mozdul meg. súlyosbíthatnám a kerékpár úton andalgókkal, babakocsizókkal, és társaikkal, de simán gyalogosan is belefutok pesten tömegesen ezekbe.

mondjuk van ehhez egy jól kifejledt tömegundorom is, és találtam vállalható konditermet a melótól egy megállóra, ill kb bicóval 10 perc haza, úgyhogy most redukálódik ez a konforntációs felület :DDD

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Megtetézem a dolgot.
A bunkóság egy dolog, de hogy a gyereket, babakocsit használják a nők erre a célra, vagy előny kicsikarására, azt már gusztustalannak tartom.
A gyerek a karon, vagy a babakocsiban nem előny, hanem állapot.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Ha ez Nálad a korral jár, akkor 19 éves lehetsz. :D Ugyanis ez engem is bőven idegesít. Személyes kedvencem, mikor valaki beáll valahol az ajtóba, aztán menj ahogy bírsz.

Nyugodj békében Integra!

(#5) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Tegye fel a kezét az, aki még nem morgott legalább magában a sor közepén keresztbe tett bevásárlókocsik miatt. Aki nem vágta volna még le azt a hátizsákjánál fogva azt-aki nem elfelejti, hanem simán b*szik levenni.
Amikor a melletted ülő elkezd üvölteni telefonálni, és te is üvöltenél rá. Akinek a csomagjának külön helye van.

Stb-stb. Apró dolgok, de nagyon felcseszik az embert... :(

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#6) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Emlékszem régen engem is ugyanígy zavartak ezek a dolgok. Azóta nem tudom megfogalmazni, hogy mik változtak, de egyszerűen észre sem veszem ezeket a szituációkat.
Ha észre is veszem, kikerülöm magamtól és fel sem merül bennem hogy beszóljak, vagy megjegyezzem az egészet.
No stressz :D

(#7) Vakegérke válasza Szatyor95 (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bizony több, mint 3 a szorzószám a saccolásodhoz képest. Blogom legelső írásában pontos adatokat találsz. :K

Pont azért bosszant a dolog, mert "bezzeg az én időmben" még létezett olyan, hogy udvariasság, másokra való tekintettel viselkedés. Sajnos kihalófélben van mindkettő.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Martin97


Martin97
aktív tag

Engem is zavar, sajnos sok példa van rá, pl.: buszon néhány fiatal felteszi a szemben lévő székre a lábát mikor a busz amúgy is tele van, és ha valaki pl.: idősebb személy le szeretne oda ülni még nekik áll feljebb. :( Ilyenkor szörnyülködök a korombelieken és szégyenlem magam, de lehet, hogy bennem van a hiba, hogy nem vagyok ekkora tapló. De az idősebbek közt is van rá példa, de szerencsére ott sokkal kevesebb.
#7 Vakegérke: Kihalófélben van, de vannak még udvarias/jólnevelt egyének szerencsére. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Szatyor95 válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Mentségemre szóljon, hogy 5 évvel az első bejegyzésed után regisztráltam. :D Amúgy régebben egész más volt minden valóban. Még én is ezt tapasztaltam, pedig állítólag még "gyerek" vagyok.

Nyugodj békében Integra!

(#10) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Sajnos egyre inkább önzővé válik a világ (tisztelet a kivételnek). Mindenki azonnal akar mindent, csak magára gondol és ahol csak teheti belerúg a másikba. :(
Nem vagyok egy öreg vágású gyerek (idén leszek 28), de engem a szüleim megtanítottak még arra, hogy az időseket, a kismamákat/kisgyerekeseket és alapvetően a nőket tisztelni kell.

Sajnos az évek során a felsoroltak 75%-a már elkopott részemről és csak az maradt, hogy általánosságban a hölgyeket tartom tiszteletben (már amelyik megérdemli).

Az idősek, mint valami vérlények, egyre inkább agresszívabbak, ha kell fellöknek csak azért, hogy az amúgy üresen begördülő és első ajtós felszállást alkalmazó buszra ők szálljanak fel leghamarabb, még akkor is, ha ők érkeztek meg legkésőbb a buszmegállóban várok sorába.

A posztban szereplő és azzal megegyező mentalitású kisgyerekes anyukákkal a bajom, hogy azt hiszik mert (előre is bocsánat a kifejezésért) leellettek, már nekik minden jár és rájuk nem vonatkozik semmilyen törvényi vagy illem szabály (lásd a saját történeted például).

Egyedül már az maradt, hogy használom a "kérek szépen", "köszönöm szépen", "tovább kellemes napot" mondatokat valamint az ajtóknál előre engedem a hölgyeket. És ezekben a szituációkban is az a legfurcsább, hogy már ezen lepődik meg a másik fél. Leírhatatlan egy két ember arca. Látszik, hogy átfut a fejükön: " Jézusom ez tud kérni, meg megköszönni" vagy "Hűű x év után az első férfi aki előreenged az ajtóban".

Sajnos a világ ahogy tapasztalom egyre Önzőbb lesz és ha ezen nem változtatunk akkor csak egy csapat droid leszünk, akik szarnak mindenkire csak a maguk érdekeit nézik.

Bocs, hogy hosszú lett, itt egy krumpli annak aki végigolvasta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) #56230144


#56230144
törölt tag

Én ugyan ilyen helyzetben voltam mint te, csak nálam 2 öregasszony zárta el az utamat a bevásárlókocsikkal, én megálltam, és mosolyogtam rájuk, hirtelen átengedtek, nem tudom miért.

(#12) ricinus13


ricinus13
senior tag

Nekem is vannak hasonló élményeim. A legjobb: Ülök a buszon, zenét hallgatok, közben még alszom is. Az ablak mellett csücsültem, tőlem balra volt még 1 szabad hely. Egyszer csak arra kelek, hogy egy vén banya ütögeti a vállamat, hogy azonnal álljak fel, mert le akar ülni. Kiveszem a fülhallgatót a fülemből, majd mondom neki, hogy itt a szabad hely mellettem. Erre a válasz, hogy az nem jó mert a szatyrait oda akarja rakni ahol én ülök(volt nála 2 kisebb TESCO-s nejlon). Először nem akartam hinni a fülemnek. Aztán tovább mérgeskedett már elég hangosan, hogy a többi utas is hallja/lássa, hogy ez a mai fiatal mekkora tuskó, hogy nem adja át a szatyrainak a helyét. Na erre úgy felhúztam magam, hogy rögtön átültem a mellettem lévő helyre a táskámat meg feltettem oda ahol addig voltam, és vigyorogva mondtam, hogy sajnos nincs már hely. Az rendben van, ha azért ébreszt fel, mert nincs már hely és le szeretne ülni, és erre udvariasan megkér, de hogy azért álljak fel, mert a nejlonok nem jók a padlón....(hozzátéve, mindig, átadom a helyet a rászorulóknak, kivéve ha parasztok). Azt nem értem hogy a nyugger idejébe miért nem fér bele, hogy ne akkor menjen vásárolni amikor a suliból megyünk hazafelé. Az is jó amikor direkt hangosan bosszankodnak, hogy milyen sokan vannak a buszon. A rák egye ki a belét az ilyennek,

(#13) petipetya


petipetya
nagyúr

Beteg vagy. Ahelyett hogy bolhából elefántot csinálsz, fogod és kikerülöd a két babakocsis nőt, ennyi.

"nincs rá lezsóidő"

(#14) Vakegérke válasza petipetya (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

Te talán örülsz annak, ha az orrod előtt csukják be a kaput?

"- Köszönöm, hölgyeim, nagyon kedvesek. - Ennyi volt a reakcióm..."
Talán goromba voltam? Utána már csak a nők ordibáltak, és még anyámat is belevonták szidalmazásomba. Szerintem ez parlagi mulatság.

Netán úgy véled, hogy egészséges dolog, ha két nő babakocsival jelentősen leszűkíti a közlekedési lehetőséget?
Esetleg te is megtennéd?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) Krugszvele válasza Vakegérke (#14) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

http://ejfelkapitany.hu/theory.htm#pozicioharc

(#16) Vakegérke válasza Krugszvele (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem bocsátkoztam "harcba", nem tartottam hegyibeszédet, nem gorombáskodtam. Egyetlen (udvariasnak mondható) mondattal részemről lezártam az ügyet.
Azt viszont nem rejtem véka alá, hogy a hölgyek viselkedése (szerintem) kritikán aluli volt.
Az a kisebbik baj, hogy fröcsögve gyalázkodtak, és anyámat emlegették.
A probléma ott kezdődik, hogy másokat semmibe véve, kedvük szerint gátolták a közlekedést.

Újra elmondom, mindketten látták, hogy pár lépésnyire jövök, mégis összezártak előttem. Nevezhetem modortalanságnak, neveletlenségnek, gorombább kifejezéseket nem akarok használni.
Mondd, tényleg az lett volna helyes, ha meg sem szólalok? Ha igen, akkor miért? Hogy méginkább elkönyveljék a hölgyek, hogy önkényes pozíció foglalásuk jogos, és mindenkinek kuss?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Ilyen nyílt provokációra ugrok, és anyám emlegetése kb egy halálos ítélet ilyenkor. De minimum visszaszólok, hogy befogod ribanc vagy visszatolom beléd a gyereket a babakocsival együtt.

(#18) #56230144 válasza Vakegérke (#16) üzenetére


#56230144
törölt tag

Ezt hozta nekünk a nagy szabadság :) Régen az embereket nem nézték le ennyire, mint most. Fiúknak sorkatonaság vissza, lányokat normálisan megnevelni, és rendbe lehetne hozni ezt az elb*szott generációt.

Fr0z3n: +1

[ Szerkesztve ]

(#19) Armahun


Armahun
addikt

Mindenki a saját sorsának kovácsa.

Az anyuka a gyerekétől visszafogja ezt kapni, kamatosan.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#20) Luck Dragon válasza Vakegérke (#3) üzenetére

Ugyan ez még a legkevesebb, az én kedvenc szituációim az öreg"hölgyek" amikor ha a kórházba vagyok, vagy csak bevásárláskor a kasszánál szeretnék odaállni, azt a fiatalokat megszégyenítő pofátlanságot, arroganciát, és felsőbb hatalmat és egyben félelemet nem ismerő sport mamákat amit tesznek hihetetlen. :(((

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Fr0z3n: Nem akartam botrányt, és semmiképp se győzhettem volna. Egyébként is méltóságomon aluli lett volna, hogy leálljak huzakodni két öntörvényű nővel.

Danielssss: Link, link.

Arni: És ez meddig ragozható? Mikor jön el az a világ, amikor nem kell senkitől elviselni a bunkóságot?

Luck Dragon: Kétféle öreg van. Az egyik agresszív, a másik szelíd. Az utóbbiakat is észrevetted már?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Ezekkel nem lehet mit csinálni , pláne ha nőről van szó , csak fogom magam és kikerülöm férfiú létemre nem fogok szóváltásba keveredni egy nővel , legfőképpen nem a gyereke előtt aki nem tehet arról , hogy olyen az anyja amilyen ...

Viszont ami már leveri a biztosítékot , ha még utánam is böfögnek valami megjegyzést , ilyenkor meg szoktam őket tapsolni , ettől rendkívül elszokták szégyellni magukat :U

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#23) petipetya válasza Vakegérke (#14) üzenetére


petipetya
nagyúr

Hagyjuk.

"nincs rá lezsóidő"

(#24) Vakegérke válasza petipetya (#23) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kérdéseim bizonyára elrettentettek. Elnézést kérek érte.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) Luck Dragon válasza Vakegérke (#21) üzenetére

Én észre vettem a "szelídet" is, de valahogy engem mindig megtalálnak az "agresszív" mamák. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#26) #56230144 válasza merkucyo (#22) üzenetére


#56230144
törölt tag

"nem fogok szóváltásba keveredni egy nővel" A nők egyenjohuságot akarnak nem? Akkor pofán is b*szhatod ha ugat. ;]

(#27) Luck Dragon válasza #56230144 (#26) üzenetére

Akkor pofán is b*szhatod ha ugat. <> Nálad ez egy megoldás egyik formája, ha nem megy szép szóval majd megy ököllel? :U

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#28) #56230144 válasza Luck Dragon (#27) üzenetére


#56230144
törölt tag

---> ;] <----

Egyébként igen, csak nem nőknél.

(#29) Fr0z3n válasza #56230144 (#28) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nem bántunk senkit fizikailag!
1, elmúlik
2, feljelent

Lelkileg kell nekimenni, maradandó "sebeket" lehet okozni. Elvenni a nőjét, lejáratni stb... ;]

(#30) #56230144 válasza Fr0z3n (#29) üzenetére


#56230144
törölt tag

Már túl sokszor csináltam ezeket, új kihívásokra vágyom ;]

(#31) Fr0z3n válasza #56230144 (#30) üzenetére


Fr0z3n
őstag

;]

[ Szerkesztve ]

(#32) Dr. Oid válasza petipetya (#13) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Igy gondolkodva miert csinalna barki barmibol gondot? Miert huznam fel magam azon, ha majdnem elutnek a jardan, ha a biciklisek atmennek a piroson, ha a gyalogosok osszevissza maszkalnak az uton, ha zarovonalon eloznek, ha lekopik a hopapiros bkv jegy, ha egyszerre ujitjak fel a fel varos villamosait, ha ugy rakjak ki a tablakat, hogy nem tudok hazamenni szabalyosan a melygarazsba?

Nem megyek politikai magassagokba es nem teszek egyenlosegjelet a fentiek "karossaga" koze, csak arra celzok, hogy mindenkinek mashol van a tureshatara, illetve egy jo magyar sajatossag az, hogy valaki csinal valami csunyat, erre valaki mas pikirten hivja fel a figyelmet, es ilyenkor 10 esetbol 9-szer az kovetkezik, hogy a problema okozoja nem elnezest ker, hanem meg tovabb elezi a helyzetet. Nalunk valahogy az van, hogy senki sem ismer be semmit, az a tarsadalmilag elfogadott megoldas, hogy tamadj vissza, ne hagyd magad, legyel hangosabb, akkor te gyozol, csak be ne ismerd, hogy hibaztal, mert akkor gyenge luzer vagy.

Ezabaj.

(#33) Fr0z3n válasza Dr. Oid (#32) üzenetére


Fr0z3n
őstag

(#34) EmberXY válasza #56230144 (#28) üzenetére


EmberXY
addikt

Egy öröm lehet veled vitázni. ;]

Up the Irons!

(#35) #56230144 válasza EmberXY (#34) üzenetére


#56230144
törölt tag

Te neszójjábe me megütlek ;]

(#36) EmberXY válasza #56230144 (#35) üzenetére


EmberXY
addikt

Üss még, te állat!!

Up the Irons!

(#37) Simi87


Simi87
senior tag

Sokan azt hiszik, hogy csak azért mert kitoltak magukból egy gyereket, vagy elmúltak 60 évesek, már bármit megtehetnek.

(#38) pgyorgy59 válasza #56230144 (#18) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Na igen.Egyetértek.Itt kezdődne a dolog.

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#39) moonlight115


moonlight115
tag

Hétköznapi udvariatlanság, modortalanság...Ezeken bosszankodni...? Örülj neki, hogy te nem ilyen vagy. Azaz keresd meg minden rosszban a jót. Csak úgy, játszásiból. :D Így könnyebb az élet. Ja, és vidámabb! ;)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#40) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Bizony manapság öröm az is, hogy ha megzavarod a jelenléteddel a dumcsizó,rettentő elfoglalt fiatal kismamákat,hát nem vernek le,nem hívják a párjaikat segítségül a veréshez stb.Ezért szép ez a világ !
Szóval van minek örülni !

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#41) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#40) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kicsit eltöprengtem. Ezek a férjükkel is így bánnak?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#41) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Az az érzésem,hogy otthon csendben kell lenniük,azért agresszívek az utcán.Magyarul ez családi vonás lehet náluk !

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#43) moonlight115 válasza Vakegérke (#41) üzenetére


moonlight115
tag

Szerintem a gyerekeiket is verik. Mert gonoszak. ;]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#44) #56230144 válasza Vakegérke (#41) üzenetére


#56230144
törölt tag

Nyugati kulturában már a nő a főnök...Sajnos idáig jutottunk

(#45) Fr0z3n válasza #56230144 (#44) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Na ja. Náluk van az összes pi.. suna. Már akinek ez számít ugye, mert lassan divat lesz télen-nyáron fűteni... :(((

(#46) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Azért azt a két kedves kismamát ha tehetném,besoroznám egy jó kis 3-6 hónapos ki és átképzésre !

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#47) Hintalow


Hintalow
senior tag

Fölösleges az ilyenen görcsölni, sokkal kevesebb energiába/idegsejtbe kerül vállat vonni és kikerülni, mint ezen fortyogni.
A tuskók úgyis megkapják az élettől ami jár nekik, én maradok illedelmes, boldogabb is vagyok :K

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#48) Vakegérke válasza Hintalow (#47) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem görcsölök az eseten, de maga a tény bosszant, mely szerint a két anyuka úgy vélte, hogy lezárhatja előttem az utat, kisajátítva a sétányt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.