Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mrlt


mrlt
tag

Én a télen megcsináltam sokmindent Honda Dio-mon. Kapott új görgőket, szíjat, kuplungrugókat, karburátor felujítást, akksit, hátsógumit, berúgószerkezetet, fékbetéteket, lámpabúrát, a kipufogóból egy folytást kiszedtünk és nagyobb átmérőjű lett a vége is, sokkal szebb lett a hangja is. Még első villát kellene cserélnem nemsokára, meg rendbe tenni az idomokat egy kis festéssel, de már így is nagyon jó. Pöccre indul 70-75-öt megy. Szintén csak a jó időre várok. :)

Go Pack Go!

(#2) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na, felkerült az új hátsó köpeny is. Basszus, el kellett vinnem a mocit a gumishoz,mert nem bírtam a kerékanyát kiszedni, úgy rá volt húzva. Így kipufogó leszerel, mocit a céges kisteherbe be, gumishoz el, ott egy ezresé leszedték, kicserélték, feltették. :C

Így ha a láttatok egy sárga robcsis száguldozót, matt fekete bukóban, na akkor az én voltam. :DDD

mrlt - Nem lehetett olcsó mulatság. Szerencsére nekem alig 10ezer km van a mociba, így még ráérnek az ilyenek. A berugószerkezetem szart be egyedül, de ahhoz megvannak az alkatrészek, csak deknit kéne cserélni. :S
Egy bajom van csak, hogy hiába lett a karbi kitakarítva, hiába lett új automata szivató, új gyertya véve rá, ha áll egy napot, akkor nem hajlandó elindulni, csak ha befújok egy kis hidegindítót. Utána már tök jól megy, pöpec, tökéletes alapjárat, megy mint a barom, de pár óra állás után egyszerűen nem indul el, hiába indítózol. Van rá ötletetek?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3) mrlt válasza V.Stryker (#2) üzenetére


mrlt
tag

A gumizással én is megszenvedtem, a kerékanya lejött könnyen mert volt kölcsön kompresszor meg légkulcs, de a felniről a gumi..áá lefelé még csak-csak de felfelé azthittem besz@rok mire sikerült feltenni :DDD végül jó lett nem ráz, nem üt egyenesen fut.
A nehezen indulás szerintem karburátor gond lehet, nekem is votl hogy nem indult hidegen, aztán meg nem indult melegen. De sok tekergetés és szentségelés közben sikerült egy optimális beállítást találni.

Go Pack Go!

(#4) V.Stryker válasza mrlt (#3) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem fel se merült,hogy én tegyem fel a köpenyt. Pikk pakk megcsinálják a gumisnál, itt van a sarkon pár száz méterre. Én ezért nem állok neki szenvedni. :)

Hát majd kicsit melegebb lesz, akkor szét szedem és megnézem,hogy mi lehet.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5) baluka26


baluka26
veterán

Ez tény. Nincs nála jobb illat :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ejj, ma letekertem vagy 50-60km-ert összeségében a városban és meg kell mondanom, hogy marha jól esett. Hideg se volt, csak egy kis szél. Szuper érzés volt a nyegle tél után a nyeregben. :) :DD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#7) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Bizony, végre itt a tavasz! :)
1 hét és a bajnokság is folytatódik! Hejj, de hiányzik már a könnygáz illata! ;]

Mentalita'

(#8) V.Stryker válasza nincsisbéla (#7) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Gyere át, megoldjuk. Lefújlak könnygázzal, de ha nagyon nagy a hiányérzeted, akkor képen lőhetlek akár CS vagy paprika tölténnyel is. Szabadon választhatsz. ;] ;] :DDD :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9) koshmar


koshmar
őstag

A Piaggo Typhoon évekig a kedvenc robogóm volt!! :DDD :R
Azt hiszem, volt belőle 125-ös változat is.

Ja, én valami félelmetesen nagy kétütemű-fan vagyok. :))

Mondjuk úgy, hogy nekem 400 köbcenti alatt a négy ütem nem létezik.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#10) V.Stryker válasza koshmar (#9) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mondjuk úgy, hogy nekem 400 köbcenti alatt a négy ütem nem létezik. - Ezzel én is így vagyok. :) Bár az én legnagyobb vágyam egy Triumph Bonneville....

Egyébként az enyém Malossi tuning kittel kiadott verzió. Tegnap kapott új szívócsövet, új levegőcsövet. Megvettem az új varitátor szettet,meg olajpumpa szíjjat is, de nem tudtam leszedni a csavart, szétcseszni nem akartam, így átvittem egy szerelőhöz,hogy küzdjön meg vele. :) Kicsit mondjuk köhög, el van cseszve a karbi beállítás is,de így is a 100kilóm alatt 70-körül hasított, legalábbis a kollegám, aki jött utánam a kocsival, az mondta,hogy már ő is azt nézte a km órán,hogy hova repesztek és miért mondom,hogy szar. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#11) koshmar válasza V.Stryker (#10) üzenetére


koshmar
őstag

Triumhp Bonneville-ek annyira nem jönnek be.
A Street Triple meg a Daytona már annál inkább. A sorhármas 675-ösnek brutális hangja van.

Persze az igazi vágyam egy kétütemű.
Mondjuk kipróbálnék Yamaha RD 500-ast.
88 lóerő. Ez ugye nem hangzik olyan soknak. De mindez a kétütemű motor sajátságos karakterisztikájával megfűszerezve... ;]
Amikor nyitnak a power szelepek, az brutális lehet.

De pl. az RD 350 YPVS is megy, mint a barom. 63 lóerő. És az a hang...

Jól sejtem, hogy a Typhoonod akkor 70-es?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#12) V.Stryker válasza koshmar (#11) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem, ez a typhoon 50-es...csak jól megy. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#13) koshmar válasza V.Stryker (#12) üzenetére


koshmar
őstag

Ja értem.

Anno egy Motorrevüs tesztben 4,2-t evett meg százon, ezzel a mezőny legiszákosabb tagja volt.
Én meg csak ráztam a fejem: Há' de na, a kétütemű erőnek ára van. :DDD

Meg amúgy is: 4,2? Szerintem a lelkét kihajtották.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#14) V.Stryker válasza koshmar (#13) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát nekem épp nem jó a km számlálóm, de kb annyit megeszik alattam is, a súlyom miatt, no meg én nem szeretek lassan járni, így csutkán járok vele. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#15) koshmar válasza V.Stryker (#14) üzenetére


koshmar
őstag

Igen, a robogóknak valahogy az állandó nyélgázon hajtás az életcéljuk. :D
Bár ez érthető is, mert a kis 50-esek csak így mennek jól.

A 125 ccm feletti négyüteműeket nem szokták nyelezni városban. :DDD

Most hirtelen beugrott a Gilera GP 800... :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16) V.Stryker válasza koshmar (#15) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát igen. Mondjuk én állat vagyok motoron, képtelen vagyok megállni,hogy ne nyélgázon menjek. Volt hogy ráültem egy versenycross mocira...elsőre meglepődtem, de 10 perc múlva már éreztem,hogy már megint hülye vagyok. :DDD

MOndjuk én inkább a váltós moci híve vagyok, bár meg kell mondjam,hogy a honda új duplakuplungos automataváltós mocijai nagyon bizgatják az agyam.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#17) koshmar válasza V.Stryker (#16) üzenetére


koshmar
őstag

Én is az a nyelezős fajta vagyok. 125-ös MZ-t még lehet is.
A 350-es Jawa már más tészta, az 1-2-ben húz, mint a barom, 3-4-ben meg nagyon gyors (idom nélkül a 120 'kellemesen' betámaszt a felsőtesten :DDD )

Asszem, a VFR 1200-eshez lehet rendelni ezt a váltót.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#18) V.Stryker válasza koshmar (#17) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem, már egy rakat motorhoz lehet rendelni, még nakedbike-hoz is....asszem az utolsó automotor-ban olvastam.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#19) koshmar válasza V.Stryker (#18) üzenetére


koshmar
őstag

Rég olvastam motoros újságot, úgy látszik. :DDD

Ez a duplakuplungos megoldás egyszerűen zseniális.
Még anno a Volkswagen Golf V GTI kapcsán ismertem meg (ott DSG).

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#20) V.Stryker válasza koshmar (#19) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát igen, elég "gyors" a dolog. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#21) koshmar válasza V.Stryker (#20) üzenetére


koshmar
őstag

Hondánál mennyi vajon a felára?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#22) V.Stryker válasza koshmar (#21) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Majd megnézem neked, ha megint kell mennem a retyóra, mert ott vannak az újságok és most lusta vagyok bemenni érte. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23) koshmar válasza V.Stryker (#22) üzenetére


koshmar
őstag

Rendben.

Ui.: :DDD :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#24) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Én is agyaltam rajta hogy elő kéne venni a gépet az idő miatt, de még nem szántam el magam, kényelmesebb a kocsival közlekedni.:D Majd ha 20fok körül lesz akkor előkaparom fagyoskodtam eleget rajta régen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.