Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Löncsi


Löncsi
őstag

Szokásos flém cikk.

Popcorn-t kér valaki ?

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#2) Ptech válasza Löncsi (#1) üzenetére


Ptech
őstag

Ide jöhet.

(#3) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Használd egészséggel :)

Egy hónap után még ezt biztosra nem tudod megmondani gondolom, de nem hiányzik a választható, testreszabható launcher?

Engem talán ez tart a leginkább vissza.

[ Szerkesztve ]

(#4) V.Stryker válasza Löncsi (#1) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem hiszem annyira nagy szám lenne ma egy 3GS , hogy flame legyen... :U De hát ezért lett ez személyes bejegyzés. :)

DeFranco : Egyáltalán nem. Mondjuk kicsit mókoltam, mert a legördülő panelre kitettem néhány ikont, de bőven jó így. Az előző androidos telómon se nagyon mókoltam már. A lényeg az volt,hogy mindig megbízhatóan működjön. És ebben nem versenyezhetnek. (Mókolásra ott az androidos tabletem. ;) )

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5) Löncsi válasza Ptech (#2) üzenetére


Löncsi
őstag

Tessék: [link]

Kezdődhetne lassan, felmelegszik a kólám...

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#6) DeFranco válasza V.Stryker (#4) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az én telefonom megbízható, azzal nincs egy fia gond sem, csak kíváncsi vagyok.

Hogy mérnek mostanában egy 3GS-t? Jó állapotút.

(#7) V.Stryker válasza DeFranco (#6) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát nem tudom. Hivatalos google szoftverrel a Nexus S se volt nagy szám nekem.
40 körül lehet már jót találni. Én karcmentest, garist kaptam - igaz sok tartozék nélkül - egy első generációs Defyért, amit megtoldtam egy tizessel. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8) Иван


Иван
őstag

Sznob vagyok (sokak szerint), de utálom a zeppült.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#9) Löncsi válasza Иван (#8) üzenetére


Löncsi
őstag

Ne hazudj.
Irány a pláza, szerezz menő napszemcsit és rózsaszín izompólót és mehet a tucc-tucc zene és fejrázás. :DDD

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#10) V.Stryker válasza Иван (#8) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Minden meg van engedve. :) :C

ON: Frissült kicsit a bejegyzés vége.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#11) V.Stryker válasza Löncsi (#9) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Neked meg mi bajod van? Nem írtam, hogy mindenki szeresse az epült.

Hogy jön ide a napszemcsi, rózsaszín póló? Butaság általánosítani, legalábbis ezzel magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt. Mellesleg nekem hajam sincs, napszemcsit is max kocsiba hordok...rózsaszín póló, meg pfujj. Ne légy butus vagy maradj csöndbe. :K

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#12) DeFranco válasza V.Stryker (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na, mondjuk ez butaság volt szerintem, innentől jogosan indul a flame... :U

(#13) Иван válasza V.Stryker (#10) üzenetére


Иван
őstag

Az a gondom az apple-el, hogy pont nem sznob termékek. Semmi különleges nicns bennük, ugyanolyan konzumerista kütyük, csak más logóval.

Többek közt most akartam venni egy okostelefont, de aztán minek? A mostani faék telefonom is pont jó, inkább veszek egy szép elegáns karórát, nyakkendőt, kalapot, akármit. Sokkal különlegesebben hat, mint egy iPhone. Szerintem.

Az Apple nekem azt sugallja, hogy nem hogy különleges nem az illető, de még márkából is azt választotta, amit a marketing mondott neki.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#14) Löncsi válasza V.Stryker (#11) üzenetére


Löncsi
őstag

Én csak azt mondom amit villamoson látok. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#15) V.Stryker válasza Иван (#13) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Valszeg félreértjük egymást. Szerintem én sehol nem írtam,hogy attól menő vagyok, hogy van ájfonom és akkora császár lettem, hogy bögyös szőke macák akarják cibálni a himbilimbim minden sarkon.

Épp azt szándékoztam írni, hogy divat fosnak tartottam és mikor végül lett egy, majd két termékem tőlük, akkor láttam, hogy bizony igen komoly, elismerésre méltó tartalom van a termékeik mögött.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16) DeFranco válasza Иван (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, biccentesz, továbbmész. Jogod van nem szeretni, a te dolgod, magánügy, de akkor nem kell elkezdeni flamelni. Bántott téged bármilyen almafon vagy droid user? Bántott téged valamelyik cég?

Akkor meg mit jössz ide lötyögtetni a szarosbilit?

Komolyan nem értem, miért volt erre szükség, mostanában teljesen meg voltam lepődve milyen értelmesen fórumozol... ne cseszd el.

(#17) sirály12


sirály12
őstag

"És még egy pótlás, egy fricska, ami az androidnál nagy szívás, hogy a már ősréginek mondható 3GS is megkapja az ősszel érkező iOS 6 frissítést....igaz, hogy sok funkció kimarad belőle, amit a 4S megkap, de akkor is jó hozzáállás az Apple-től. És ugye a hosszútávú rendszertámogatás igencsak ismeretlen az androidos telefonokat gyártók körében. Ezzel nem igen lehet vitatkozni szerintem."

Végülis akkor a xarnak egy pofon, mert frissebb lesz, de az újdonságokat nem tudod használni, vagyis nem ér semmit! :C

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#18) V.Stryker válasza DeFranco (#16) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ismét cikk végén Update!

sirály12: De néhány dolgot megkap, ha keveset, apróságot is. "Máshol egy év múlva is kapsz valami frissítést, akkor örülhetsz."

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#19) Иван válasza V.Stryker (#15) üzenetére


Иван
őstag

Nem tagadom, hogy jók a termékeik. Próbáltam ki iPadet, és tényleg profi. Nem azzal van a bajom, hogy szar amit gyártanak. Hanem amit leírtam. Nekem van egy ilyen mellékzöngéje.
Divat sznobok veszik általában. (Divat sznob? Na ez aztán a wtf kifejezés.)

DeFranco:
"Bántott téged bármilyen almafon vagy droid user? Bántott téged valamelyik cég?"

Nem, de jogom és lehetőségem van elmondani a véleményem. El is mondom.

"Akkor meg mit jössz ide lötyögtetni a szarosbilit?"

Nem állt szándékomban, csak leírtam miért nem szeretem az apple-t. Alkotmányos jogom :DD

"Komolyan nem értem, miért volt erre szükség, mostanában teljesen meg voltam lepődve milyen értelmesen fórumozol... ne cseszd el."

Nem akarom. Nézzétek, leírtam annyit, hogy én inkább költeném a pénzem egy szép órára, mint iPhone-ra. Ennyi a történet.
V. Stryker vett egy apple terméket, használja egészséggel, lelje benne örömét. Nem akarom ezt elrontani neki. Mint írta, ő sem azért vette mert apple, hanem mert jó a termék.

:R

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#20) V.Stryker válasza Иван (#19) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mint írta, ő sem azért vette mert apple, hanem mert jó a termék. - :R Ez pontosan így van. Ha ne fussak bele a külföldi akcióba, és ugye külföldi nyaraláskor kicsit többet megenged magának az ember, akkor nem lenne ipod-om és ha azt nem használtam volna, akkor bizony az életbe nem vettem volna iPhone-t.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#21) DeFranco válasza Иван (#19) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jogodban áll, de ha már sznob vagy, akkor legyél igazán az, és tartsd be, hogy úriember nem flamel. Az maradjon meg a buta plebsnek.

Már pedig ez a hsz-ed igaz jogodban állt, de flame keltésére adott okot. Ez tény.

(#22) Löncsi válasza V.Stryker (#18) üzenetére


Löncsi
őstag

Kár volt megírni ezt a cikket bejegyzést.

Már csak a cím miatt is dráma fog kitörni, nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#23) reload. válasza Иван (#19) üzenetére


reload.
csendes tag

hogy lehet összehasonlítani egy órát egy telefonnal? :D szerintem 10/9 ember azért vesz telefont, hogy használja, nem azért, hogy elegánsabb legyen. :))

(#24) V.Stryker válasza Löncsi (#22) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem cikk, bejegyzés. Még csak eléd se lett téve, te lépkedtél idáig. Ergo, nem kell olvasni és "bilit borogatni". Annyi szép fórumtéma van itt, ahol játszhatod az eszed, miért pont ez választottad? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25) Иван válasza DeFranco (#21) üzenetére


Иван
őstag

De ha sznob vagyok, akkor az nem az, hogy valójában plebs vagyok, csak úrnak tettem magam? :D

Amúgy meg flém nem az úriembereké? Hallod, '49-'67 közötti politika a Lajtán-innen és a Lajtán-túl másról sem szólt, csak a főnemesség flémeléséről és offolásáról :C

Jó, mindegy, leírtam amit akartam, innentől béke, mindenki igyon egy kupicával/szívjon egy slukkot/lőjjön egy menetet/nyaljon egy bélyeget... kinek mi a pótléka :))

:R

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#26) Lenry


Lenry
félisten

nem merek igazat adni neked :)

számomra az Apple az IT-ipar BMW-je, és pont ugyanazért nem vennék Apple-t se, mint BMW-t (már azon fölül persze, hogy egyikre sincs pénzem :D ): mert BMW-t csak kopasz, kigyúrt hurkástarkójú állatok vezetnek, meg seggfejek.

legalábbis ez a kép alakult ki róluk. én meg nem akarok ebbe a körbe tartozni.

az Apple-termékeknek is van egy negatív felhangja, amiben nem akarok részt vállalni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) V.Stryker válasza Lenry (#26) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ebben egyébként tök igazad van. Mellesleg ugye tudod, hogy a BMW gyártja hosszú évek óta a világ legjobb diesel motorjait? (és persze még van pár díjnyertes benzines motorja is, 1.6 turbo stb) ;]

De te is látod, ahogy itt még egy két ember, nem a telefont fikázod le, hanem a használóit, ami szerintem a telefont nem minősítheti. :U

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28) DeFranco válasza Lenry (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát ez már nincs így egy jó ideje. Boldog-boldogtalan iPohneval mászkál, 40+os digitális analfabéta anyukák is ugyanúgy, mint a hipster geekek. Használati tárgy lett. Olyan amilyen, én sem vagyok vele 100-as viszonyban, jelenleg nem is váltanék rá, de már egyáltalán nem trendi és nem dicsőség birtokolni egyet.

Kb. "és akkor mi van" faktor. Ami az almának kifejezetten kellemetlen egyébként.

(#29) Löncsi válasza Lenry (#26) üzenetére


Löncsi
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#30) Иван válasza Lenry (#26) üzenetére


Иван
őstag

Na látod ez egy jó hasonlat! A BMW, igen. Egy drága autó, lényegében csak azért veszik, hogy "kinek ha nem nekem?" alapon menőzhessenek. Hiába jó autók, senki sem mondja majd, hogy "biztos azért vetted, mert jó autó", hanem "biztos azért vetted, hogy menőzz".

Kb már mindenki leszarja, hogy fasza cuccok az apple meg a BMW, a 99,9% csak a márka miatt veszi.

Ráadásul a BMW -mint az iPhone - használati tárgy, drága, de elérhető. Nekem hamarabb kéne egy Bentley vagy Rolls Royce menőzéshez, mint BMW. Még ha rosszabb is motorilag. Sokkal sznobabb márkák. Amúgy a Mini Cooper a kedvencem, mert egyszer talán még meg is engedhetem magamnak :))

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#31) Lenry válasza DeFranco (#28) üzenetére


Lenry
félisten

én valahogy nem így látom. bár az iPhone már tényleg elterjedt, akkor is van mellette egy kis sznobizmus, meg különállóság meg felsőbbrendűség tudat (elég nekem, hogy Linuxosként fölöttetek állok ;] :P ). erre most rájön pluszban, hogy rettentően taszít, amit az Apple a szabadalmi rendszer fasságait kihasználva tesz.

mondom mindezt úgy, hogy a termékeik... na azok tényleg odavissza nagyon durván jók. de a céget és a körülötte lévő "imidzset" nem szeretem.

(#27) V.Stryker én tudom, hogy a BMW jó autó, ültem már olyanban, hogy besza-behu, pedig "csak" egy tizenpár éves 328-as volt, tényleg nagyon rendben volt (bár én hülye vagyok az autókhoz) de én akkor se vennék. inkább egy Škodát vagy Volvot.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) Ptech válasza Иван (#30) üzenetére


Ptech
őstag

A Mini meg elég langyi. Mellesleg a BMW gyártja :P

(#33) Иван válasza Ptech (#32) üzenetére


Иван
őstag

Úgy tudom csak a márka a BMW-é. Akkor Németföldön is gyártják? :F

Amúgy meg miért lenne langyi? Szerintem inkább kifinomult. (Jó mondjuk manapság a köznyelvben a kettő ugyanaz. :DDD )

SZERK
Wiki szerint Oxfordban rakják őket össze, a BMW csak tulaj, de nem gyártó

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#34) anulu válasza DeFranco (#3) üzenetére


anulu
félisten

flame generálás nélkül próbálok a saját szemszögemből válaszolni, hogy miért fogok androidról (SGS) vagy WP8 vagy iP5-re váltani: számomra sokkal fontosabb a stabil, gördülékeny működés, mint az, hogy szét tudjam szoftveresen berhelni. amennyire vártam céges telefonnak az SGS-em, akkorát csalódtam. nem a telefonban, hanem az Androidban. az ok, hogy tényleg azt és úgy hegesztek rá, amit akarok, de ennyire szoftveresen megbízhatatlan telefonom még soha nem volt (tizensok év alatt). próbáltam főzött cuccokat és hivatalost is. egyik rosszabb volt, mint a másik, és nem egyszer hagyott cserben. valamint egyszer beállítottam a programokat és utána nem nyúlok hozzájuk, nem csesztetem. annyit kérek tőlük, hogy stabilan fussanak.

szóval részemről inkább kifizetek egy telefonért jóval többet, ha biztos lehetek abban, hogy nem hagy slamóban. no persze akkor, amikor a legjobban kellene...

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#35) xlife11 válasza Иван (#30) üzenetére


xlife11
senior tag

Meg is lepődtem volna ha nem Mini lenne a kedvenc autód.:D

(#36) Ptech válasza Иван (#33) üzenetére


Ptech
őstag

Nem hiszem, hogy ott gyártják, de a BMW irányítja a gyártást, a fejlesztést, mindent, mivel megvették kilóra.
A kinézete az. Aránytalan és szükségtelen csicsa belül. Tipikusan az, amire egy nő azt mondaná, hogy 'milyen cuki'.

(#37) Иван válasza xlife11 (#35) üzenetére


Иван
őstag

Mazdákat is bírom. Meg a nagy amerikai Dodge-oket pölö.
Azért a brit autókkal nem vállalkoznék mondjuk... A brit szigetek elhagyására :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#38) xlife11 válasza Иван (#37) üzenetére


xlife11
senior tag

[link]

Nem szeretem a japán autókat, de egy ilyenért súlyos pénzeket fizetnék.:D

(#40) DeFranco válasza anulu (#34) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az en telefonom egy galaxy 3, az aktualis gyari rommal hasznalom, stabil, megbizhato, a sebessege kielegito, szeretem hasznalni. Igaz nem egy erobajnok, de ha figyelek ra, hogy maradjon 30+ mega rom hely szabadon, akkor gordulekeny. es megbizhato. nincsenek crashek, fagyasok.

most volna lehetosegem valtani, de nem valtok, mert meg vagyok elegedve

az viszont teny, hogy erdekel az iphone, szivesen kiprobalnam, hogy milyen tartosan hasznalni

(#41) nincsisbéla válasza Ptech (#2) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Én inkább SÖRT kérnék! (igen V.Stryker mester, ez célzás volt! :)) )

Mentalita'

(#42) madgie válasza Kalandor (#39) üzenetére


madgie
titán

Apple-nél óriási fegyvertény a szoftverkínálat, én 3G-ről nyargaltam át bő másfél éve Androidra, nemrég meg WP7-re, de az otthoni iPad-en nyomon követem az iOS-t is. Lehet, hogy fapados a kinézete, lehet, hogy zárt az egész, de annyi zseniális programot adnak ki rá (és X hónap/év késéssel talán (!) androidra is) hogy az ember csak bámul. Emlékszem, még az egyes iPad-em volt, de felhegesztettem kerülőúton rá az iMovie-t. Nagyon durva volt, milyen gyorsan és egyszerűen összevágtam egy komplett slideshow-t az esküvői képeinkből... egy egyszerű tablettel.
Mondhatnék még sok ilyen példát (képszerkesztésre Snapseed, zenélésre GarageBand/MorphWiz, stb) a lényeg a lényeg, alkalmazáskínálatban továbbra is az Apple a legjobb. Szvsz persze.

3Gs-t csak azért nem vettem most, mert már megszoktam a nagyobb felbontású kijelzőt, a négyes iPhone meg olyan árral rendelkezik még most is, amit nem tudok elfogadni.

(#43) #43960832


#43960832
törölt tag

Veszélyes cikk.

(#44) Иван válasza #43960832 (#43) üzenetére


Иван
őstag

Csak nehogy a terroristák kezére kerüljön. :(

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#46) V.Stryker válasza Иван (#37) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Örülök, hogy páran az iPhone mellé is állnak. :)

Mini Cooper - Anyám a munkája mellé ilyet kapott, fullost. Mikor meglátogatom külföldön, akkor rendszerint én használom, tehát évente egy-két hetet stabilan. Engedd meg, hogy lebeszéljelek róla. Szép, karakteres, imádom a billenőkapcsolóit, de egy fos. Ahhoz képest,hogy kicsit, nem megy rosszul, cserébe bárhogy méssz vele, sokat fogyaszt. Ami meglepő volt számomra, mikor néha megnyestem neki ;] , hogy ahhoz képest, hogy gokart szerű élményt kapnál, jó stabilitással, valahogy az általam elvárt stabilitást nem hozta. A csomagtere? Na, az meg egy vicc. Tényleg, vegyél bármi mást...Fiat 500-ast, vagy mit tudom én, de a Cooper nem éri meg a pénzét, szerintem.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#47) sirály12 válasza Kalandor (#39) üzenetére


sirály12
őstag

Én csak arra próbáltam utalni, hogy minek az új firm ha semmi pozitív dolgot nem hoz magával? Őszintén egy 2+ éves telóra amire már ennyi idő alatt kijött legalább 1-2db stabil használható firm minek bántani? Mi az a + amiért megéri?

"3GS egy halom új funkcióval lett gazdagabb az évek során" gondolom amit már belerakhattak volna az első rendszerbe is, csak így van mire fogni, hogy megint csináltak valamit! :U

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#48) GabN73


GabN73
addikt

Nekem sincs ájfónóm, csak a kezemben volt eddig egy 3GS és egy 4S. Tetszett a rendszer, meg a programok is rajta... Csak azért nincs szifon négyessem, mert nincs rajta fizikai bill :)

Az meg hogy valaki lesznoboz egy másik embert mert iPhone-ja van, az csak szimplán irigység. Meg a rendszer elleni lázadás.
Fiatalabb körökben (tudjátok, az ilyen én vagyok a menőcsávó) villogásra jó, fényképezőn, smsezésen, telefonáláson kívül nem nagyon használják másra. iPhone + Bíccc ódió füles + szakadt BéjEmWé/apuci BéjEmWéje és te vagy az istenkirály. (Semmi bajom a BMW-vel, ugyan ez behelyettesíthető Audival/Mercedessel)
(Mondjuk ezek nagy része itt mifelénk csak "látszat"gazdagok. Bimmer az udvaron a kölöknek, de a házat mindjárt viszi a bank...)

(#50) Иван válasza V.Stryker (#46) üzenetére


Иван
őstag

Persze csak városi autónak használnám. :K

Amúgy meg mielőtt megveszem, tuti olvasnék róla tesztet :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.