Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

az usb3 kábelhossza lehet nagyon hosszú is, csak a sávszél fog csökkeni, és az ajánlott max hossz 3 méter.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) #65675776


#65675776
törölt tag

Az előző azonos cikket miért is kellett törölni?

(#3) pmheros


pmheros
senior tag

inkább lennék kíváncsi a jóval el terjedtebb 3,5" -os 7200rpm -em merevlemezek eredményeire.

nem vagyok tökéletes

(#4) LackoMester


LackoMester
addikt

Grat jó, hasznos írás, teszt. :C
Olyan kérdésem lenne, h. valami végett a eSata USB2-es külső winyóm, eSata-n keresztül nemhajlandó működni. Valami ötlet?

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#5) pmheros válasza LackoMester (#4) üzenetére


pmheros
senior tag

kiveszed a sata -s vinyódat a házából, és közvetlenül rákötöd a lapodra, ha menni fog akkor egyértelműen a házbekötése vagy kábele rossz

nem vagyok tökéletes

(#6) Zoleee19


Zoleee19
csendes tag

Amúgy létezik Power Over Esata is:
Ipon hír
kép a kábelről
Igaz ezt a kábelt csak egy pucér winyóhoz tudod kötni de azt hiszem vannak olyan külső házak is amik támogatják ezt a spéci Usb+Esata csatlakozót:
külső ház
Így két kábelt kell hordanod a házhoz: egy PowerOver Esata-t magadnak és egy sima Usb-t ha valaki más akarja használni.

[ Szerkesztve ]

(#7) LackoMester válasza pmheros (#5) üzenetére


LackoMester
addikt

Érdekes, mivel egy hátsó kivezetésű panel, ( mi csatlakozik a deszkára ) és a mellette lévő 2 db. USB 2 gond nélkül mennek. Köszi, megpróba a deszkára. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#8) kisza25 válasza #65675776 (#2) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szia azért, mert tanácsolták tegyem ki címlapra :B nem kellett volna attól még törölnöm?
pmheros: sajnos azzal nem tudtam tesztelni, de szerintem nincs olyan 3,5"-os 7200RPM-es merevlemez ami 180MB fölötti sebességet tudna ;)
LackoMester:köszönöm :R áramot miről kapja?
az eSATA nálam úgy működött, hogy az USB-re is rá kellett kötni, hogy kapjon áramot

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#9) hodostamas


hodostamas
addikt

Az USB 3 egyik másik nagy újítása, hogy nem 500mA-t, hanem max 900mA-t tud leadni.
A cikkben meg úgy van írva hogy ez nem változott :)

(#10) pmheros válasza kisza25 (#8) üzenetére


pmheros
senior tag

valóban, az SSD sebességénél nem lesz gyorsabb,
hibáztam mikor betettem mondatomban az eredményire szót, tesztjére lettem volna kíváncsi, legalábbis a tesztben használt eszközre
(több nagyobb 3,5" hdd -t használok itthon ViPower belső rack -ekben, ezeket szeretném kiváltani valami külső egyszerű dokkolóval. És örültem volna ha látok a tesztben olyan eszközt ami kiszolgálja a 3,5 -es vinyók áramigényét 2(-3db) usb aljatról+ 1 eSatáról/usb3 -ról.)

nem vagyok tökéletes

(#11) proof88 válasza kisza25 (#8) üzenetére


proof88
addikt

Törlés előtt igazán átmásolhattad volna a hozzászólásokat ide, na mindegy. :D

(#12) Taranti


Taranti
senior tag

Ha jól tudom, a FireWire is pont-pont kapcsolat (1394a, 400Mbps, 4,5m kábelhossz), és 2002 óta létezik a 2-es verzió (1394b, 800Mbps, 100m kábelhossz), ráadásul visszafelé kompatibilis az elsővel. Ugyanúgy ad áramot is, mint az USB. Azt hiszem, az FW-t inkább üzleti szempontok (Intel-Microsoft) miatt hanyagolgatták a gyártók. Meg aztán eSata-ból is általában egy kivezetés van, és igazából FW-ből sem kell 1-2-nél több.

A rossz inkább az, hogy az USB hub-rendszere miatt a sávszélesség minden eszközre együtt szól, tehát ha 3 külső HDD-t csatlakoztatsz, a sávszél megoszlik köztük. (Ki lehetne próbálni egy ilyen tesztet is...) Az én tapasztalatom az, hogy egy USB eszköz max. a teljes sávszél felét kapja meg (talán valami szoftveres dolog) pont ezért.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#13) LackoMester válasza kisza25 (#8) üzenetére


LackoMester
addikt

Az áramot nemkap semmiről, erre nemgondoltam :W hoppá akkor ez lehet a gond. :K Én hülye. :DD
Egyébként egy ilyen [link] winyóról beszélek. ( Toshiba HDD van benne ). Teljesen jó. :K
Köszi az Info-t. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#14) ruti válasza LackoMester (#13) üzenetére


ruti
Közösségépítő

:K
jaja, ez a csalóka a kis 2,5-es eSATA-sokban,
h nem adnak hozzá külön tápkábelt,
mert az USB úgyis ellátja
:K

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#15) koxos:8]


koxos:8]
senior tag

Jó ez az usb3. :C

(#16) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Jó kis összehasonlítás! Én is most tervezek USB 3.0-s külső vinyót venni, csak éppen a választék nem valami nagy, főleg ha megfizethetőre gondol az ember. Tulajdonképpen csak a WD My Book 3.0 az egyedüli ami még megfelelő áron van, de annak is csak az 1TB-os változata. A 2TB-os már aránytalanul drága szerintem.

(#17) kisza25 válasza pmheros (#10) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sajnos, csak azt tudtam tesztelni ami volt itthon, van egy 3,5"-os 1TB Hitachim, csak nem tudtam megoldani, hogy csatlakoztassam is meg áramot is kapjon, mert mindkét eszközben össze van integrálva a sata és a táp, anya apa sata kábelem meg nincs sajnos :N
hodostamas: igen igazad van javítom :R
proof88: bocsi, cserébe flamol hatsz kicsit a topikban :DDD
Taranti: igen ezt én is tapasztaltam, hogy ahány eszköz úgy fogy a sávszél és, ha csak valami csatlakoztatva van már az is foglal magának pár MB-ot :N
ha lesz még 1 USB3.0 eszközöm akkor már letudom tesztelni bír e 180MB-nál többet :)
LackoMester: látod látod legközelebb figyelmesebben olvasod a cikket :D abban is benne van :)
Nordic: köszi :R
én 21,5eFt ért vettem ezt a Silicon Power 2,5"-os 640GB-os USB3.0-ás külső HDD-t,
ütés , víz és porálló, szerintem ez nem volt veszélyes, pláne hogy keret nélkül is ennyi egy640-es 2,5"-os HDD :K

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#18) Nordic válasza kisza25 (#17) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Csak éppen nekem legalább egy 1TB-os méret kellene. Ekkora méretben, egyenlőre szűkös a választék, főleg a helyi viszonyokat nézve.

(#19) LackoMester válasza kisza25 (#17) üzenetére


LackoMester
addikt

Bsszus pedig olyan figyelmesen olvastam, hátha találok megoldást a problémára, csak ugye munkahelyen elég nehézkes. :U Biztos megzavartak, vagy elsiklottam a sorok között. :DDD
Köszi még1x. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#20) kisza25 válasza Nordic (#18) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

értem
van 1TB-os 2,5"-os is csak 39eFt USB3.0-val
míg 3,5" ban 1TB USB3.0-val 22,5eFt
LackoMester: szívesen és most működik?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#21) LackoMester válasza kisza25 (#20) üzenetére


LackoMester
addikt

Persze, simán. :C
Egyébként összeszámoltam, összesen 10db. winyóm van 2 gépben , ebből 2 külsö. Ami nagyjából 5TB hely :DD

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#22) Nordic válasza kisza25 (#20) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Te most a silicon power armor-ról beszélsz? Én abból nem találtam 1TB-osat se 2,5"-et se 3,5"-et.

(#23) kisza25 válasza LackoMester (#21) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem semmi :) én most adtam el 4db régebbi HDD-t 3,5"-ból 160/320/500GB-ost asztaliból és egy 250GB-os 2,5"-ost a notiból, helyettük lett a 640GB-os Armor külsőnek és egy 2,5" 500GB WD black 7200RPM a notiba
így összesen 2,2TB van 2gépben a külsővel együtt, kicsit több mint 10000Ft-ba volt a váltás, de így most a notiban dupláztam 250->500GB és sebességben is sokat gyorsult, a külső 640GB nekem bőven elég, sokkal gyorsabb kisebb és 3 vezetékkel kevesebb mint eddig a 2DB 3,5"-os külsővel és akkor még a fogyasztást nem is említettem :DD

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#24) kisza25 válasza Nordic (#22) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem abból nincs is max 640GB-os

A-DATA NH03 1000GB Fekete 22463.-
ADATA 3.5" HDD USB 3.0 1TB 5400rpm 8MB Portable Fekete merevlemez.

IOMEGA eGo Portable 1000GB USB 3.0 piros 39803.-
Iomega 2.5" HDD USB 3.0 1TB 5400rpm 8MB Cache eGo Portable Piros

WD MyBook 3.0 1000GB WDBAAK0010HCH 26801.-
WD MyBook 3.0 1000GB WDBAAK0010HCH-EESN merevlemez
3,5"

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#25) gfefe


gfefe
őstag

Nagyon szép kis cikk...

Hasonló eredményekre jutottam én is.
Én maradok az esata portnál egyenlőre.... majd ha jobban elterjed lépek át usb3 ra.

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#26) kisza25 válasza gfefe (#25) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszönöm :R
én mindenképpen egy 640GB 2,5"-os külső HDD-t akartam ami csupaszon is 20eFt környéke,
így 1500Ft egy külső USB3.0 rack-ért, ami ráadásul ütés por és víz álló szerintem ajándék volt :P

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#27) LackoMester válasza kisza25 (#23) üzenetére


LackoMester
addikt

Nekem még van egy WD 80GB IDE, amit ez már kapott :N , filmeket tárolok rajta...Erre teljesen jó.
A legsz@rabb vinyóm az egy 250GB Seagate Sata2, melegszik, hangos, szóval vacack.
A jobbik gépemben viszont már ottcsücsül egy WD CB 1TB Sata3-as, ezen fut a OR+ játékok.Ez nagyon baba. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#28) kisza25 válasza LackoMester (#27) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az asztali mini-ITX -es gépben az oprendszer a tesztben szereplő SSD-n van, kiegészítve egy 1TB-os Hitachi Deskstar™ 7K1000.C amin minden más

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#29) LackoMester válasza kisza25 (#28) üzenetére


LackoMester
addikt

Én még várok az SSD-vel, gondolkodtam rajta, h. karácsonyra egy 60GB-os beleférne, de inkább még kihagyom. Majd jövőre, de akkor már mindenképpen. :K
Vannak nekem is Hitachi vinyójaim egy 320 és egy 500 ( azthiszem Dekst. 7PK a jelölése, egy tipus mind2 ) nagyon jók. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#30) gfefe válasza kisza25 (#26) üzenetére


gfefe
őstag

Én a vinyódat bele küldtem egy natúr 2,5 ös rackbe és film hordozásra használom :)

Nekem bőven elég a 2db 250 es külső vinyó.

Bár tény, hogy a 650 es vinyódat elfogadnám :):):)

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#31) Boxi88


Boxi88
őstag

Ha ezek elkezdenek terjedni és használható áron hozzájuk lehet majd jutni, egész jó vétel lesz pláne az usb 3.0.

(#32) Himym


Himym
senior tag

Üdv.

Tetszett a teszted, ugyan ezekkel a számításokkal nem értek egyet: :F

USB 2.0 480Mbit/s~40MB, max kábelhossz 5m, 5 V, 2,5 W áramot közvetít
USB 3.0 5Gbit/s~400MB, max kábelhossz ismeretlen, (5 V, 2,5 W) közvetít

Írtad a teszbben, hogy az USB 3.0 3x annyi áramot tud leadni akkor itt miért ugyan az mind2tőnél az érték? :F

Ha esetleg tévednék és mégis csak én számoltam volna el, akkor Elnézésedet kérem :R

USB 2.0 480mbit/s ~ 60MB és nem 40MB
USB 3.0 5Gbit/s ~ 640MB és nem 400MB

Segítségül használtam ezt az átváltót : Bitmatek.hu :R

És így már érhető a ~10*-es sebesség növekedés.

(#33) kisza25 válasza Himym (#32) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi :R
az 5V és a 2,5W stimmel csak az áram erősség nőtt 900mA -ra
azok kódolatlan sebességek, 8b/10 kódolás miatt ennyi az elméletben realizálható:
1,5Gbit=1,2Gbit/8=150MB/s
3Gbit=2,4Gbit/8=300MB/s
480Mbit=384Mbit/8=48MB/s
4800Mbit=3840Mbit/8=480MB/s

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#34) Himym válasza kisza25 (#33) üzenetére


Himym
senior tag

Okés. :R

(#35) kisza25 válasza Himym (#34) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

most nézem tényleg hülyeséget írtam, mert usb2.0-nál még nincs ilyen kódolás, ott valóban 60MB, de valóságban maximum35MB
az USB3.0 pedig 5Gbit=4000=500MB :R

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#36) varsam válasza kisza25 (#35) üzenetére


varsam
őstag

jó kis teszt lett. :K

egy észrevétel:
USB 2.0 480Mbit/s~60MB, max kábelhossz 5m, (5 V, 2,5 W 400mA) áramot közvetít
az ott nem 500mA akar lenni? 5V*0,5A=2,5W

(#37) kisza25 válasza varsam (#36) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

köszi :R
ezt a részt nem magamtól szedtem :R , de akkor javítom, viszont az USB3.0-ra azt írják 3x annyi áramot képes átadni 900mA- akkor az 4,5W vagy mi?meg akkor az mitől 3x annyi?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#38) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

A nagyobb aram miatt azt meg meg lehet emliteni esetleg a kompatibilitas kapcsan, hogy a mar eleve USB 3.0-hoz tervezett eszkozok, nem biztos hogy ugyanugy tudjak hasznali a 2.0-s csatlakozot is, epp az aramkulonbseg miatt, itt is kellhet plusz egy kabel az ellatashoz (pl. par hete jelentettek be es teszteltek egy uj USB 3.0-s pendrive-ot, es az is csak plusz kabellel mukodott a 2.0-nal).

(eSATAp(owered) pedig van pl. az ASRock Atomos hazimozi gepein (pl. Ion 330HT), HDD hazat pedig a Delock is gyart hozza, en ezeket hasznalom)

(#39) kisza25 válasza Kobaljov (#38) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

erre nem is gondoltam, mert a 2,5" os HDD megy 2.0-val is 3,5" meg a 3.0-val se csak +kábellel, milyen pendrive az ami többet eszik egy 2,5"-os HDD/SSD-nél :Y

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#40) Kobaljov válasza kisza25 (#39) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Megkerestem: a Kingston pendrive tesztjében írták (bár nekik működött nélküle is, de a gyártó is ad hozzá Y kábelt a biztonság kedvéért)

(#41) kisza25 válasza Kobaljov (#40) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

értem, bár igazából nem :D

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#42) Findzs


Findzs
addikt

jó írás lett
a 640 2,5 winyó ára nem 20 ezer környéke van már lényegesen olcsóbban is
[link]

20 ezer környékén már 1tb os van
[link]

na ja mennek az árak lefelé :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#43) kisza25 válasza Findzs (#42) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja én is néztem azóta, mennek lefele rendesen az árak, ha 15eFt ért lesz 1TB-os, majd ezt a 640-est eladom és azt rakom bele a keretbe :K

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#44) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

újabb pont az USB3.0 mellett

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#45) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ha minden jól megy akkor lesz egy USB 3.0-ás pendrive-om akkor megnézem a két eszközt is ki tudja szolgálni rendesen a rendszer :)

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#46) Spiler666


Spiler666
csendes tag

Srácok lenne 1 kérdésem. Ezt a Power Over eSata kábelt [link] Budapesten, vagy az országban, hol tudnám megvenni? És használta e már valaki? Nagy segítség lenne. :R :R :R

NÉZZETEK BE HOZZÁM! ;) OLCSÓBB MINT MÁSHOL! ELADÓ TERMÉKEIM: http://hardverapro.hu/tag/spiler666

(#47) mexel


mexel
veterán

Van egy Transcend PCIe 2x USB 3.0 port bővítőkártya a gépemben, mert vettem egy USB 3-as dokkolót és szeretném kihasználni a sebességét. Azt vettem észre, ha az usb3-as bővítőkártyába bedugom a dokkolót elég sokszor "megszakad" a kapcsolat. pontosabban másolás közben egyszer csak kiírja hogy a win nem tudta befejezni a műveletet stb. Ilyenkor eltűnnek a dokkoló betűjelei is, csak akkor látom újra ha újraindítom a dokkolóban lévő vinyókat. ( amik nem állnak le, csak a gép nem látja) Ez teljesen rapszodikus hogy mikor kapcsolja le a dock-ot a gépről.
Most kipróbálom, hogy nem az usb3-as bővítőkártyán keresztül használom, hanem simán az alaplapi usb2-vel. Amióta abba dugtam be, nem kapcsolt szét. Lehet hogy ez véletlen, csak nem tudom mi lehet a roszz: a dokkoló vagy az usb3 bővítőkártya?
Másnak nem voltak ilyesmi problémái az ilyen bővítőkártyákkal?Ez egy olcsó darab, lehet hogy ezzel van a baj? Talán ha lenne alaplapi usb3-am az jó lenne?

(#48) mexel


mexel
veterán

Közben teszteltem: Az alaplapi USB2-es porton stabil a másolás, a PCI csatolós USB3-as kártyán keresztül mindig megszakad a kapcsolat. Mi lehet a gond? A drivert felraktam a kártyához.

(#49) kisza25 válasza mexel (#48) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

lehet késői a válasz, de nincs bekapcsolva véletlenül az energia gazd. nál a merevlemez kikapcsolása?

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#50) vlevi


vlevi
nagyúr

Nekem most egy olyan "problémám" van, hogy az USB3 nem hozza a várt sebességet. Mindenhol 100 mega fölötti sebességről zengenek ódákat, de nálam olvasáskor 83-84 (azaz a külső usb3-s vinyóról másolok a gépben lévő sata vinyóra), íráskor 64-65. Ekkor mentettem vissza a belső sata vinyóról a külsőre. Mindkét esetben többgigás mkv videókat másoltam (30G körüli mennyiségben).
Az alaplap Asus P5QL-Pro, az USB3 kártya Silicon Power, NEC chipsettel. A külső vinyó pedig WD Mybook essential 2TB, USB3. Oprencer Win7 Home.
Az számít-e, hogy Windows Intézővel másolom? Talán pár %-ot, de nem hiszem, hogy ettől esne a felére a másolás sebessége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.