Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) djgeg


djgeg
őstag

Hajrá csak így tovább!

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#2) Clickbait válasza djgeg (#1) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Igyekszem! :R

You got clickbaited.

(#3) #45185024


#45185024
törölt tag

Nyitottunk egy Játékmotorokkal és Techdemókkal kapcsolatos fórumot hogy aki szeretne róla cikkektől függetlenül beszélni, az OFF mentesen megtehesse valahol, várunk sok szeretettel.
Ugyan a Direct X és általában az API-k nem kerültek bele a témába de talán így is kapcsolatteremtő lesz.
Ha érdekel néz be.

(#4) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Gratula, :R inspiráló írás lett, jó látni, hogy halad a project szépen az ötlettől a megvalósulásig.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#5) Ragnar_ válasza #45185024 (#3) üzenetére


Ragnar_
addikt

Örvendetes hír, nagyon gyér az enginekkel, és úgy álalában hasonló témákkal foglalkozó topikok felhozatala magyar oldalakon. :R

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#6) atike


atike
nagyúr

Gratula! Szépen alakul! :R

(#7) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Bár nem az én stílusom a pszicho horror kiváncsi vagyok mi kerekedik majd ki belőle

(#8) #45185024 válasza VinoRosso (#7) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ha egy kezdő választani akar
akkor melyik 3d Rajzolót ajánljátok neki ?
Blender? 3d Studió ? Maya ?

[ Szerkesztve ]

(#9) Clickbait válasza #45185024 (#8) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Max vagy Maya.
Hiába kezdő, érdemesebb egyből az ipari standardbe vágni. Tanulási lehetőség mindegyikhez adott. :)
Ne felejtsük ott van még akár a Cinema 4D és Modo is.

You got clickbaited.

(#10) haxiboy


haxiboy
veterán

Gratulálok, nagyon izgi követni egy játék fejlődését :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#11) Cifu válasza Clickbait (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Először is ismét gratula a cikksorozatért, szorítunk! :)

Ebben a témában viszont minden rossz indulat nélkül, de egyfelől persze, éljen a 3DS Max / Maya ( / Modo), való igaz, hogy az AAA és AA, meg talán az A kategóriás fejlesztők azt használják. Másfelől viszont megnézem, hány kezdő fejlesztőnél van jogtiszta szoftver? Csak mert hát egy 3DS Max 2016 1 éves bérleti díja 1600 euro plusz áfa.

Én azt javaslom, hogy ha valaki kezdő, és szeretne tisztán belevágni a lecsóba, nézze meg a Blender-t.

Nem, nem azt mondom, hogy a Blender mindenre olyan jó, mint a 3DS Max, viszont azt sem mondom, hogy kezdésnek egyből szokjon valaki hozzá egy fizetős, felső kategóriás szoftverhez. Olyat ugyanis sokszor hallok, hogy egy 3DS Max-hoz szokott ember elsőre lefikázza a Blendert, mert hát nincs hozzá ilyen modul, vagy nem olyan gyors, vagy valami. Viszont fordítva más a leányzó fekvése. Főleg egy kezdőnél sokat számít, hogy mivel tanul. Blenderről egyszerűbb továbblépni 3DS Max-ra, mint onnan vissza, ha egy kisebb stúdióban próbálkozol például - ahol viszont az ingyenessége miatt általában Blender-t használnak.
Szerintem. De én csak egy partvonalon álló laikus volnék. :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) haxiboy válasza Cifu (#11) üzenetére


haxiboy
veterán

Ha jól tudom Autodesknél van ingyenes változat (EDU)

LINK

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13) Clickbait válasza haxiboy (#12) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Igy van, jómagam is az EDU teljesértékű verziót használom, teljesen ingyenesen.
Jelenleg 3DS Max 2014 és 16 van nálam, és Maya 16. :)

Cinema 4D is EDU nálam. :)

Jó az a Blender, de véleményem szerint nem olyan komplikált és nehéz a Max, mint azt hiszik. Csak más.
Nekem a Blender bonyolultabb. :DDD

You got clickbaited.

(#14) Cifu válasza haxiboy (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

@haxiboy: Az EDU változat nem egészen egyenlő az ingyenességgel. Igen, használhatod iskolai, tanulási célból, de olyan feladatra nem, amiből pénzt láthatsz. Itt a probléma ezzel, mert addig oké, hogy SCR3AMN00B esetében jogos a használat, de más 'kezdő' projekthez csak addig használható, amíg non-profit alapon dolgozol... Aztán ha tovább akarsz lépni, akkor jön a fal, hogy most vagy megveszed (bérled), vagy lewarezolod, vagy átlépsz valami más programba...

@SCR3AMN00B: Jó az a Blender, de véleményem szerint nem olyan komplikált és nehéz a Max, mint azt hiszik. Csak más.
Nekem a Blender bonyolultabb.

Pontosan erről beszélek. Azoktól, akik 3DS Max-on "nevelkedtek", folyton azt olvasom/hallom, hogy a Blender bonyolult, nem olyan kézre álló, nem olyan 'simulékony', mint a 3DS Max. Ezért aztán nem is használják.
Ellenben aki megtanulta a Blender-t használni, az általában vagy át tud "szokni" fájdalommentesen a 3DS Max-ra, vagy inkább azt mondja, hogy köszöni szépen, de megcsinálja inkább Blenderben.

Én ezért gondolom azt, hogy kezdőnek talán megéri elgondolkodni a Blenderen. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) Clickbait válasza Cifu (#14) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Jogos, jogos. Bár kinek mi, ebben megállapodhatunk. :DDD
Sokan egy kőbe vésett szabálynak tartják, hogy életük végéig egyetlen programot kell használniuk.

Nem baj az, ha valaki ismeri a legtöbb modellezőt, csak jól jöhet ki belőle, és ez mindennel igy van, nem csak épp modellezésnél vagy játékfejlesztésnél.

Egyébként passz az EDU Max licensszel kapcsolatban, nem tartom valószinűnek, hogy korlátoznák a Maxban létrehozott tartalmat, ha mondjuk pénzt kérsz a játékért pl. Steamen.

Szóval ilyen kis indie projektben aligha ellenőrzik, nagy cimeknél ez természetes, ott meg is értem. De ugyan már, lefogadom azért 80% lazán warez EDUn kivül. :Y

You got clickbaited.

(#16) Ragnar_ válasza Cifu (#14) üzenetére


Ragnar_
addikt

Kérdés, hogy mit szeretne kezdeni vele. Egy totál kezdő a modelezés alapjait Blenderben is el tudja sajátítani. A material rendszert, High/Lowpoly modelezést, animálást is akár, és a legtöbb enginehez azért már vannak import/exporterek Blenderben is, viszont az meg hasznos, ha eleve iparági standardon tanul meg modelezni.. azért szerintem kezdésnek majdnem mindegy.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#17) Jack Napier


Jack Napier
újonc

Gratula és további sok sikert! 😀 Lehet hogy nyáron én is belekezdek egy saját CryEngineV projektbe! :)

Az őrület olyan, mint a gravitáció. Csak egy kis lökés kell hozzá...

(#18) Maxximus


Maxximus
őstag

Az UT3 nagyon nagy kedvencem volt (az utolsó...),kb mikor esélyes egy UT4 ?

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#19) copass válasza Clickbait (#15) üzenetére


copass
veterán

csak és kizárólag oktatási célra lehet használni. nem kérhetsz pénzt érte, még a modellért sem. pölö a turbosquid is ellenőrzi.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20) pomorski


pomorski
őstag

Ügyes vagy, szépen alakul! Gratulálok hozzá, csak így tovább!

(#21) Ragnar_ válasza Maxximus (#18) üzenetére


Ragnar_
addikt

[UT4 topic]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22) Rico83


Rico83
tag

Ha a fény, árnyék effekteket jól sikerül eltalálnod, és mellé kellően párosítható hangokat használsz, pl. zörejek, leeső tárgyak stb, már teremtesz vele egy atmoszférát, ezáltal megadod a játék alap hangulatát, (szerintem) ha pedig egy ilyen produktumnak megfelelően nyomasztó és ijesztő a hangulata, az már nem is fél, hanem háromnegyed győzelem.
Gratula, csak így tovább. :R

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#23) Dyingsoul válasza Clickbait (#15) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Azt megkérdezhetem, hogy mi az a szak, ahol 3DS-t lehet EDU-ban tölteni illetve melyik egyetemen van ilyen képzés? Én programozóként tanultam nekünk microsoftos dolgok vannak MSDNAA licensszel, de ezt a modellezést nem tudom hol oktatják.

Blenderben én is szórakoztam régebben, de nagyon sokat kell tanulni hozzá, ha az ember a nulláról kezd. Én is kacérkodom a játékfejlesztés ötletével, nagyon sok ötletem van, mindegyik teljesen egyedi és még nincs a piacon. Nem írok regényeket, de volt olyan eredeti ötletem amit csak papírra vetettem és rá 1-2 évre megjelent a piacon... Egy emberként rengeteg idő egy ilyen projektbe belefogni főleg ha az embernek elvárásai is vannak magával szemben és szeretne egy picit többet egy alap akárminél.

Azt nem tudom elképzelni hogy tudják ellenőrizni, hogy egy játék modelljei warezolt vagy edu verzióval készültek és nem egy eredetivel. Mármint van képzelőerőm de nem tudom hogy megy ez.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24) Clickbait válasza Dyingsoul (#23) üzenetére


Clickbait
aktív tag

(#23) vitko

Szerintem játékban nem kérik számon a forrást, nem is gondolom, hogy lehet e ilyet, főleg ingyenes játék lévén. De passz. :DDD

Autodesk EDU

Már nem emlékszem pontosan, nekem olyan 3 éve van meg ez a regisztrációm, ha jól tudom négy évig érvényes. Lényegében szerintem ha diák vagy, beengednek.

Cinema 4D-ben van """komoly""" ellenőrzés, ott elbirálás is van, diákodat be kell szkennelni stb.stb. Ott a telepitések száma is meg van szabva, és ellenőrizve is van.

Modellezés van BME-n, Metropolitanen, és Óbudán is volt 2013ban, most passz. Aztán még Széchenyin is volt ha nem csak BP.

Külön szak nincs, csak tantárgy. :K (Sajnos)

(#17) Jack Napier

Köszönöm, sok sikert hozzá! :) Ha belevágtál, és megosztanád, engem itt megtalálsz. Illetve elindult a motoros topik is.

(#20) pomorski

Köszönöm! :R

(#22) Rico83

A fény itt fontos szerepet kap, nem csak látványilag, de sokszor fogom jelenségekhez is használni. Árnyékokat és sötétséget is egyaránt. :)
Nagy küzdelem van részemről a minőségért, egy nagyon jó egyensúlyt kell találnom, mivel modulárisak + mozognak a falak, néhol nehéz kivitelezni szép árnyékokat. :(

Build idők is nőnek, cserébe lassul a projekt haladása, de azért igyekszem.

You got clickbaited.

(#25) Maxximus válasza Ragnar_ (#21) üzenetére


Maxximus
őstag

:R

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#26) copass válasza Clickbait (#24) üzenetére


copass
veterán

etikátlan egy pöttyet és ha kiderül (mert ugye mindíg kiderül) akkor örökre leírod magad. a philoslabsra mindenki emlékszik.
de itt egy hivatalos válasz

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27) Clickbait válasza copass (#26) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Jogos, nem szivesen mondok ellent, de egy első projektes indie-nek szerintem az utolsó gondolata, hogy nem commercial licenszes maxja van. :DDD Ez még a jobbik eset, a másik ha warez.

You got clickbaited.

(#28) copass válasza Clickbait (#27) üzenetére


copass
veterán

nem feltétlen.
linux,blender,krita/gimp,inkscape,libre(open)office kombóval leváltasz egy win,3dsmax+vray,ps,illustrator,ms office-t. ingyé. persze kompromisszumokat kell kötni.hogy mire is van feltétlen szükséged.
pölö nekem nem jó a linux ezért vettem win-t, cadprogit is, mert azt nem tudom leváltani semmivel.
a blender egy kva jó kis svájci bicska, minden benne van és jön felfelé mint a talajvíz!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#29) Ragnar_ válasza Clickbait (#27) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ha élesedne a helyzet, van 90 napos project licensz, amin csak át kell pörgetni a modelleket, és elmenteni azzal, ha jól értettem. De ingyenes játékhoz elvileg nem szükséges.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#30) Cifu válasza Clickbait (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pontosan ezért szóltam lent (fent, fórumbeállítás függvénye) hozzá és hoztam fel a témát.

Nem ez az első "dehát a 3DS Max az ipari standard, azt kell használni" érvelés, amit látok indie fejlesztőknél (bocsánat, téged is ide sorollak), miközben bojkottálják a Blender-t, a fenti érv, és amiatt, mert megszokták a 3DS Max kényelmét. Esetedben is előbb kerül említésre a warezolt vagy EDU verziós 3DS Max, mint hogy a Blenderhez nyúlnál... :U

Ne érts félre, értem és megértem az érvrendszered, de ha megengedsz egy javaslatot, legalább gondolat szinten légy rugalmasabb.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#31) Ragnar_ válasza Clickbait (#27) üzenetére


Ragnar_
addikt

Közben találtam egy ilyet Alison Road Ez kb. hozza a PT színvonalát hangulatilag. Húzós lenne egy ilyen AR-ban látott item rendszert tenni a játékba ? Mármint, hogy néhány dolgot föl lehessen venni, megnézegetni stb..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#32) kenwood


kenwood
veterán

"fontos a sűrű line-trace update, egy másodperc szerintem pont elég, hogy ne forduljon meg a player és vegye észre az animációt."

nekem tamadt mar olyan gondolatom,hogy a vilag is igy mukodik.
ha eleg gyorsan fordulnek hatra,kiderulne,hogy nincs is mogottem semmi :DDD

egyebkent a kvantummechanikaban egy ehhez hasonlo dolog bizonyitottan letezik.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#33) #45185024


#45185024
törölt tag

Akartam már ezt kérdezni van ezeknek a játékmotroknak VR támogatottsága bármilyen formában , vagy esetleg tervezik e?
Mert ott most kis programmal is lehetne ütős eredményt elérni amíg ez a hatalmas Hájp van körülötte, meg egy külön piac.

(#34) Clickbait válasza #45185024 (#33) üzenetére


Clickbait
aktív tag

(#33) Pepeeeee

Persze, hogy van, őszintén szólva gondoltam is rá, sokból nem tarthat implementálni. Maximum több optimalizálás kell, de ennek utána kell néznem. Bevallom szokszor gondoltam már erre, a hype feldobná. :K
Bővülne a szerény kinálat, és szerencsére van rá bő kereslet. :K
Szóval ezt mindenképpen átrágom a hétvégén, és meglátom.

(#32) kenwood

Legnagyobb brainfuck ez az érzés, azért is kerül be hozzám is. :DDD
Nem sok játék operál ezzel, illetve én igyekszem minőségi brainfuckot kinálni.

(#31) Ragnar_

Őt nem is emlitettem, pedig ez a játék is hatalmas inspiráció volt, ez a projekt első körben egy luxusvillában játszódott volna, de sok ilyesmi van, kórházból is van persze, de nem ilyen környezetben. Végül maradt a kórház.

(#30) Cifu

Értem mit mondasz, volt dolgom Blenderrel, igaz, hogy nem túl sok, valóban nem merültem el benne.
De szerintem az "normális" ha valami tetszik az embernek, azt megszerzi ha van rá mód, ahelyett, hogy más alternativa után kutasson.
Nekem a legkényelmesebb ez a program, mondom miért:

- A legtöbb letöltött, licenszelt modellem 3DS Scene (.max) fájlban van, oké át lehetne konvertálni, de .max ot eleve csak 3DS-sel tudok megnyitni, most oda a Blender egy plusz karika

- HalasKYO kollega is Maxot használ, olyan formátumban is kapom, nativan Maxból. Tapasztalataim szerint nem szerencsés átvinni Max-Blender között a dolgokat SŐT, még két különböző kiadású Maxban sem szerencsés.

Nem hiába ipari standard, a piacon lévő modellek 80% lazán Max. A többi Cinema4D, Blender, vagy más CAD.
De ha valaki tényleg csak saját modellekkel operál, vagy az egész csapatban Blender van, akkor nem kérdés, oda tökéletes, felesleges a Max. :)
De általában egy kezdőnek, ha modellezésben is kezdő tegyük fel, akkor Max. Már csak a beszerzett modellek miatt is.

De ha kéne, használnám, néha fent is van a gépemen. Nem gyűlölöm, remélem nem ez jött le tőlem. :DDD

You got clickbaited.

(#35) copass válasza Clickbait (#34) üzenetére


copass
veterán

a licenszelt modellek 99%-a több formátumban is rendelkezésre áll, ha már megveszi az ember.
játékfejlesztők kva ritkán használnak letöltött és liszenszelt modelleket.

"Tapasztalataim szerint nem szerencsés átvinni Max-Blender között a dolgokat SŐT, még két különböző kiadású Maxban sem szerencsés."
bocs, de ez így nettó baromság...
"Nem hiába ipari standard, a piacon lévő modellek 80% lazán Max."
azért mert warezolják...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#36) Clickbait válasza copass (#35) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Warez, nem warez, de egy igy van.
Nem játékfejlesztőkről volt szó, hanem kezdő indiekről.
Letöltött + licenszelt nem feltétlen kerül pénzbe. TurboSquid hogy példát is mondjak.
Nem, nem baromság. :DDD Tapasztalat.

You got clickbaited.

(#37) Ragnar_ válasza Clickbait (#36) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ott van az FBX, obj többek között azokat a formátumokat gyakorlatilag mindegyik 3D progi ismeri azon kívül vannak persze a saját formátumok, amiket más progival nem biztos, hogy meg lehet nyitni. A többféle 3D progi használatnál akkor lehetnek problémák, ha más a koordinátarendszere, vagy scaling problémák, de általában van olyan lehetőség, hogy importnál, vagy exportnál lehet korrigálni a scalet, meg a koordinátairányokat. De a legegyszerűbb, ha ugyanabban a programban készülnek a modellek az tény, azzal lesz a legkevesebb gond.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#38) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Nem tudom a mostani helyzet milyen, mert már rég modelleztem, de anno volt egy olyan progi, hogy XSI, ennek volt egy ingyenes u.n. mod tool változata, amihez a legtöbb engine-nnek volt pluginje.

Ez egy elég jó cucc volt, minden igényt kielégítő ami egy kezdő játékfeljesztőnek kell, ha ez még létezik akkor szerintem ez a legjobb alternativa max vagy maya helyett

(#39) Ragnar_ válasza VinoRosso (#38) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ott van a GMax is az egy 3DSmax csökkentett featureökkel, voltak pluginek enginekhez, de nagyon régen nem frissítik már.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#40) Joccc07 válasza VinoRosso (#38) üzenetére


Joccc07
addikt

Az XSI már megszűnt helyette ajánlják a max-ot vagy a maya-t. :DDD

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#41) copass válasza Clickbait (#36) üzenetére


copass
veterán

volt. a 3dsmax egy alapdolog, úgy mint a maya.
de már nem vesznek annyi licenszet, ezért találták ki a bérlést. úgy mint az adobe, fizetned kell folyamatosan hogy legyen supportod
nagyon-nagyon-nagyon sokan kiváltják a 3dsmax-et ha lehetséges, pont az anyagiak miatt.
fél misi évente elég jelentős összeg csak 1 szoftverre évente.

alapok:
"Mi is az az indie?
A wikipedia (angol) szócikke szerint azokat a játékfejlesztő csapatokat, kisebb cégeket nevezzük indie-knek, akik anyagilag függetlenek, azaz a játékuk fejlesztése során nem áll mögöttük egy videojáték-kiadó. (Nagy játékfejlesztő cégek is lehetnek anyagilag függetlenek, azonban őket nem soroljuk ebbe a csoportba.)
Az indie játékok elkészítése - attól függően, hogy mennyire összetettek - néhány naptól vagy órától akár több évig is tarthat, jellemzően 1-10 fős fejlesztőgárdával. Az alkotókat általában nem elsősorban az anyagi haszonszerzés, hanem a játékfejlesztés iránti szenvedélyük motiválja, így gyakran születnek olyan szűk rétegnek szóló játékok, amiket a mainstream, hagyományos játékfejlesztő cégek nem engedhetnének meg maguknak. Ezek a játékok gyakran helyezik a hangsúlyt az innovációra, és ezzel esetenként rendkívüli népszerűségre tehetnek szert."

"Nem játékfejlesztőkről volt szó, hanem kezdő indiekről."
képzavar.

turbosquid ingyenes szekciója?!:D ugyanmár...a blikk is újság, meg a hvg is...

tapasztalat. évek mi?!:D oktatási verzióval...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#42) Rico83


Rico83
tag

Ahogy visszaolvastam, eddig csak technológiai rész lett leginkább tárgyalva, mi a helyzet a történettel? Egy jó történet sem elhanyagolható, a grafika és a játékmenet nem minden.

Egy ötlet:
Ha "ellenféllel" találkozol játék közben, megoldható lenne e, ha a körvonalai csak a "szemem sarkából" látszódnának viszonylag élesen, de ha ránézek, alig látni. Szerintem elég para lenne, miközben nagy nyugodtan battyogsz a dolgod után, egyszer csak a szemed sarkából észreveszel valamit, odafordulsz és semmi, de mégis tudod hogy ott van. :B

[ Szerkesztve ]

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#43) Clickbait válasza copass (#41) üzenetére


Clickbait
aktív tag

(#41) copass

Ez már csak kötekedés volt. Bár a tegnapi rossz fogalmazást elismerem a részemről.
Nem feltétlen értek egyet a kukacoskodással, továbbra is Maxot fogok ajánlani, majd az érdeklődő mérlegeli saját szempontjai szerint. :R

(#42) Rico83

Nem lesz velős története, nem kap akkora szerepet. Példának mondhatnám a Layers of Fear-t, P.T, Allison Roadot. Van történetük természetesen, de nem arra épit. Itt már maga a kórház megad egy térben időben való elhelyezkedést, utána a kiváncsiság fogja hajtani a játékost. Később lehet bekerül egy-két emlékfoszlány ami vagy felvehető lesz, vagy olvasható vagy valami.

Az ötleted az már a megvalósulás közelében van, nem teljesen igy, de úgynevezett Raycastinggal követve van, hogy merre néz a játékos. És ebből kiindulva fognak a falak eltűnni vagy megjelenni, illetve nem csak a falak, hanem árnyékok, jelenségek ilyesmik. :K

You got clickbaited.

(#44) copass válasza Clickbait (#43) üzenetére


copass
veterán

a szerzői jogot, legális szoftverhasználatot és a többit nem nevezném kukacoskodásnak...
elkezdesz alkotni egy olyan környezetben, aminek a használatát semmi sem indokolja. verébre ágyúval. 3dsmax egy ilyen játékra totál felesleges. szépen berendezkedsz rá, aztán amikor pénzre akarod váltani majd a tudásod egy saját játékkal, akkor fogsz rádöbbeni az összegekre.
pölö a 3dsmax évente fél misi, a többi progiról nem is beszélve (substance évi 60k, marmosest 150k), plusz az unreal is lefog csippenteni a bevételedből 5% negyedévente. ez utóbbi egy nagyon szuper üzleti model kezdőknek. de hát sok kicsit sokra megy alapon azért fájni fog az is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#45) kenwood válasza copass (#44) üzenetére


kenwood
veterán

Azert a penzre valthato sajat jatek nem hiszem,h a cikkironak realis vagya lenne.
Vagy ha igen,akkor azt egy csapatban, ceges keretekben,az altalad felsoroltakat (es meg sok mast) megvasarolva.

Ertem a problemadat,de sztem te lottel itt agyuval verebre :)

indie,independent,fuggetlen.
az csak annyit jelent,hogy kisebb,de azert nem egyszemelyes.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#46) Clickbait válasza copass (#44) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Nem ilyen területen fogok elhelyezkedni, bár kitudja. Ha mégis (diplomával) természetesen, akkor cégnél váltanám pénzre a tudásom. Tovább had ne ragozzam, hogy egyetem miért Max van, ne tőlem kérdezd.

A többi indie hogy maradt életben? Ne mondd, hogy az összes Blendert vagy más ingyenes programot használt. Amiket irtál, azt egy pénzelt csapat esetleg tudja finaniszirozni, de akkor mi van a független 1-2 személyes projektekkel? Erre jó az EDU, jó az egyetemes licensz, jó a céges licensz.

Most Blender vagy Max.. ugyan már. Továbbra is állitom, hogy a többség Maxot nyúz, hiába fél milka a bérlése. Ha valaha egy pénzes játék fejlesztésébe kezdek, majd átgondolom a lehetőségeket. De ha egy kezdő egyből fizetős játékot akar fejleszteni, hát az vessen magára.
Amúgy meg opció a Max mert "ingyér van". Az emberek többsége szerintem le se.. a licenszeket.

Eredeti a Windowsod? Most érted a nagyságrendeket. :DDD

You got clickbaited.

(#47) copass válasza Clickbait (#46) üzenetére


copass
veterán

nekem minden progim legális. win 40k? ugyanmár az aprópénz!:D archicad 400k a butított verzió. az nekem elég amire kell...pénzt keresek vele. ami nem létszükséglet azt megoldom ingyenessel.
blender,krita,libreoffice,stb. most cseréltem gépet mert kipusztult a vas alól az alaplap.8 évet bírt, szépen kitermelte az árát.de már nem kaptam hozzá új deszkát, még használtat se. új vas 200k és muszáj mert akkor nincs mivel dolgoznod, ami fagy azzal meg nem lehet ugye. ördögi kör ez.
egyetemen is oktatnak archicad-et, háát botrányosan, mondjuk én örülök mert így legalább vannak tanítványaim!:D mesharray az jó, ott ismerek pár oktatót. profik.
blender iszonyat elterjedt. keress rá, megfogsz lepődni mennyien állnak át.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#48) #45185024 válasza copass (#47) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ha te keresel vele pénzt akkor jó neked. De aki nem keres az nem fog kiadni érte 400 ezret.
Ez az egész fizetéses dolog is hülyeség.
Legyen ingyenes mindaddig amíg pénzt nem keresel vele.
Kérjék el mondjuk a Steamnál a seriált amikor kiadod mondjuk a véglegest.
De hogy úgy fizessek valamiért hogy betanulom.. bármiért na ez a full hülyeség.
A motrok is a bevétel 5%át kérik és nem azt hogy ha leütöd az első entert fizess ki 5 miliót.

(#49) Cifu válasza #45185024 (#48) üzenetére


Cifu
nagyúr

De aki nem keres az nem fog kiadni érte 400 ezret.

Őőőő... A téma pont az volt, hogy van ingyenes alternatíva, tehát megteheti bárki, hogy nem a fizetős szoftvert, hanem az ingyenest használja...

Legyen ingyenes mindaddig amíg pénzt nem keresel vele.

Szóval ha egy játékkal akar játszani valaki, akkor azért ne fizessen, mert nem keres pénzt vele? :F
Tudom, erős hasonlat, de itt nem a pénzkeresetről van szó, hanem a használatról.

De hogy úgy fizessek valamiért hogy betanulom.. bármiért na ez a full hülyeség.

Bocsi, de ez minden professzionális szoftverrel így működik. A fizetős OS-ektől kezdve a 3D modellező programokig. Ezért jöttek létre ingyenes alternatívák. Aztán dönthetsz, hogy melyiket tanulod meg. Az ingyenest, amiért nem kell fizetned, vagy a fizetőset, amit viszont sok helyen használnak.

A motrok is a bevétel 5%át kérik és nem azt hogy ha leütöd az első entert fizess ki 5 miliót.

A komolyabb engine-ek esetében nem nagyon volt ilyen opció pár évvel ezelőttig. Ezért volt anno nagy szó, amikor az ID ingyenessé tette a régebbi elavult szoftvereinek a forráskódját (persze csak akkor, amikor már elavultak lettek).

A Unity hozott ebben hatalmas változást, de ők meg csak így tudtak normális felhasználói bázist építeni az indie fejlesztőkből. A többi nagy engine, mint az UE vagy a CE ezért lépett, mert már tőlük kezdett elszipkázni felhasználókat a Unity, ezt pedig nem engedhették meg, mert a végén a Unity lehagyhatta volna őket.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#50) copass válasza #45185024 (#48) üzenetére


copass
veterán

azért mondtam hogy jó az üzleti modell az unreal-nél, hogy ingyen kapod, de amint van bevélteled tudod fizetni. addig oktatási van.
de ez 3dsmax-nál nem működhet. értehető okokból ugye. mert az oktatási teljes értékű, tanulásra tudod használni meg munkára is.
de pl. archicad-nél az oktatási az keményen büntet dolgokat, export bünti, formátum bünti. trialban nincs mentés, nincs export, semmi szinte. megnyitod, használod, örülsz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.