Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) akela91


akela91
addikt

Nekem most tűnt fel ez a márka mint potenciális jelölt, és ezt szemeltem ki magamnak.
UMI Super

Csak nekem tűnik ez baromi jó ajánlatnak?

Egyedül ez a Helio P10 tart vissza, valaki meg tudná mondani, hogy Snapi 801-hez képest mennyit tud?

(#2) jocoka1848 válasza akela91 (#1) üzenetére


jocoka1848
tag

http://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-2-X620-5_5-FHD-16MP-3GB-32GB-X20-10-core-Full-Netcom-4G-Smartphone-p-1050607.html én ezt néztem ki magamnak ! Super tetszik ! De más ez a szerelem ! ! :Y

(#3) Obyboy


Obyboy
addikt

Fehér fényerő (max.) 256 nit :W
Sötétben nem fogja kiégetni a júzer szemét, napfénybe pedig nem kell vele menni... :F

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#4) tothmaxy182 válasza Obyboy (#3) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Vámpíroknak jó lesz... :)

Minden szavam magánvélemény!

(#5) picsirti


picsirti
tag

Nem kötekedni akarok, de az 5 nap 11 óra alatt 2x is fel lett töltve a telefon, ami elég siralmas akksi időt eredményez.

[ Szerkesztve ]

(#6) H.Istvan25 válasza picsirti (#5) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

5 nap alatt két feltöltés? Az nagyon jó. Én naponta töltöm a telómat :D. Ha valami jó ebben a telóban az az akksi

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#7) trebrona


trebrona
nagyúr

"A hivatalos UMi fórumokról szedhetünk TWR és CWM recoveryt"

TWRP lesz az szerintem. ;)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Mikor elkezdek olvasni egy tesztet, megpróbálom kitalálni, hogy ki az író.
Nos, ez most az első mondatnál kiderült. :D ;)

Hogy a készülékről is írjak.
Nálam ott ássák el magukat ezek a gyártók, hogy már a honlapon, specifikációkban csúsztatnak. Innentől komolytalan az egész, és tutira nem venném meg a készüléket. :((

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#9) picsirti válasza H.Istvan25 (#6) üzenetére


picsirti
tag

Ha kiszámolod, akkor az jön ki, hogy kb. 240%-ot merült 5 és fél óra kijelzőhasználattal. Ez alig több mint 2 óra kijelzőhasználat 100%-ra levetítve.

(#10) AliceWake válasza picsirti (#5) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Nem töltöttem. Második ciklus volt, de első körben is gyanúsnak tűnt, hogy jól bírja a cucc, direkt kimaxoltam. Pár perceket töltött csak gépre kötve, amíg a képek és screenshotok átmásztak.

Non omnis moriar.

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Kár, hogy a kamera ennyire pocsék, pedig nem rossz ennyi pénzért, főleg azoknak, akik szeretnek az androiddal főzőcskézni. :D

(#12) Viktor0610 válasza AliceWake (#10) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Pár perceket töltött csak gépre kötve, amíg a képek és screenshotok átmásztak."

Hogy ne tudjanak ebbe belekötni a delikvensek (én is hajlamos vagyok ilyenen problémázni :D ), javasolnék valami wifis fájl-mozgató megoldást vagy egyéb, nem vezetékes küldési módot, amihez csak net kell (pl. AirDroid). ;)

Samsung Galaxy A54

(#13) picsirti válasza AliceWake (#10) üzenetére


picsirti
tag

Érdekes, a screenshoton az látszik.

(#14) Lirion válasza AliceWake (#10) üzenetére


Lirion
addikt

Ezen a képen az látszik, hogy az 5 nap alatt kétszer is teljesen fel lett töltve.

[ Szerkesztve ]

(#15) drfedayn


drfedayn
tag

Hát hardverileg khm inkabb hagyjuk kategoria ellenben h gyarilag rootolt plusz a gyarto tamogatja a twrp/cwm valamint a custom romokat koztul a CMt az hatalmas bonuszpont. Titanium Backup es a mentett alkalmazasadataim nelkul nalam megall az elet az egyeb roottal jaro nyalanksagokrol nem is beszelve. Ezt egy snapi 800-801 al es jobb kameraval nekem talaltak volna ki. Kar erte

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#16) gutriqper válasza Viktor0610 (#12) üzenetére


gutriqper
tag

Vagy ha az ember kicsit átgondolja, akkor rájön, hogy ha 1 óra alatt fél %-ot töltődött a teleron, akkor nem Paks-ra kötötték rá.

(#17) Richie86


Richie86
senior tag

Nekem tetszett a teszt (a telefon kevésbé). Nyomjad Alice :)

(#18) Cifu válasza drfedayn (#15) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igen, a gyári root olyan plusz, amit kötelezővé lehetne tenni. :DDD

Mondjuk nem véletlen, hogy 4.4.4 van rajta, mert ugyebár ezzel lehetett megoldani könnyen és fájdalommentesen. Viszont így meg esélytelen a 6.x update...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) Viktor0610 válasza Cifu (#18) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Igen, a gyári root olyan plusz, amit kötelezővé lehetne tenni. :DDD "
Szerintem nem. Inkább csak az kellene, hogy ne vesszen el a garancia, ha rootolni merem a készülékem...

Azért nem jó fűnek-fának-bokornak kezébe adni a rootot, mert akkor az is hekkelné a készülékét, aki fullra nem ért hozzá, a másik meg a különböző malware-ek sokkal durvábban tudnának pusztítani, hogyha több lenne a rootolt gép.

Samsung Galaxy A54

(#20) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem olyan rosszak ezek az UMI-k. Legalábbis a Hammer-rel nem volt gond.

(#21) csongi


csongi
veterán

Jó teszt, köszi!
Jó lett volna ha nem csak AOSP rommal kerül kipróbálásra, ha már adott a lehetőség. Mindjárt jobb rálátás lenne, a kamera valós tudására. Mivel hivatalosan is van rá lehetőség, egy rom csere ildomos lett volna.
Kár hogy kimaradt a tesztből, egy pár sorban is elegendő lett volna megemlíteni, hogy a rom csere milyen kihatással van erre a gyengusz láncszemre.

(#22) Cifu válasza Viktor0610 (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

Revizionálom a hozzászólásom, tehát jó lenne, ha a felhasználók kezébe könnyen végrehajtható ROOT jog kerülne.

Egyetértek azzal, hogy nem feltétlen jó mindenkinek a szabad root jog lehetősége, viszont az ellenben iszonyatosan zavaró, hogy sok-sok telefon esetében végbéltükrözéssel lehet csak megoldani, vagy néha még úgy se... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Kösz a tesztet! Bár nem egy kiemelkedő készülék de jó volt olvasni téged. Remélem a srácok téged bíznak meg a Verne bácsi tesztelésével is.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#24) Shyciii válasza drfedayn (#15) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem újdonság, hogy a gyártó támogatja a root-ot, és főzött romokat. Lásd Oneplus One (minő véletlen pont Snapi 801, és jó kamera ;)) teló is. Ráadásul arra hivatalos COS, és CM is van, míg az UMI-ra max Unofficial CM van, ami pont annyit ér, mint maga a telefon.

(#25) Cifu válasza Shyciii (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mi a bajod az unofficial CM-el? :U
Használtam olyat, nem volt vele semmi gondom...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) Dominó85


Dominó85
veterán

Spóroltak itt mindennel, amivel csak lehetett. Az ára pedig borzalmasan magas. És mi az, hogy nem tudja a Glonass és Beidu holdakat? LOL a K3 Note-omban ugyanez a SoC van és bizony valamennyi műhódot befogja. Az UMI egy szerencsétlen xar márka, sajnálom azokat, akik beléjük fektetik a bizalmuk mellett a pénzüket. EU raktárból szállítással együtt 120USD a Lenovo K3 Note. És az úgy tudja a 4-4,5 óra SoT-ot, hogy nem volt 2x is feltöltve teljesen, mint a teszt alanya. És van rá 218 (kétszáz tizennyolc) féle rom a needrom.com-on (Lewa, AICP, AOSP, CM, MIUI, FlyMe, Color stb). De persze a hazai forgalmazók is megérik ám a pénzüket. Ahelyett, hogy A7000Plus néven behozták a K3 Note butított változatát B20-val. Forgalmazták volna a "sima" K3 Note-ot aktivált B20-val. Szánalmas világban élünk...

Ami még a K3 Note mellett szól:
- hazai és nemzetközi support
- gyári support (legfrissebb rendszer MM 6.0.2)
- MM és MIUI romok alatt kiváló kameraképek
(MIUI alatt a videófelvétel se kutya)

Shyciii
cUMI telefonok ezek egyelőre. A sZOPO is csak hébe-hóba alkotott valami "jót". Ezek a "márkák" nem biztos, hogy hosszú életűek lesznek.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#27) Shyciii válasza Cifu (#25) üzenetére


Shyciii
veterán

Az a bajom, hogy készülékfüggő, hogy milyen minőségű. Nyilván azon készülékek amik népszerűek, és vonza a developereket, ott jó minőségű unofficial CM-ek vannak, de azon készülékek, amik nem túl népszerűek, vagy alig veszik, ott max a 14-15 éves google-vel keresett leírásból fordítanak eggyet, az meg olyan is...:) Én is használtam már jó unofficial CM-et ezeken: Motorola Defy, Xiaomi Mi4, Samsung Galaxy S2, de lássuk be, hogy ezek jóval népszerűbbek, mint egy akármilyen UMI :)

(#28) kelly416


kelly416
veterán

Nem gondoltam volna, hogy a Nyugati ilyen szép is lehet önnönmagához képest. De a kép(ek) minősége borzalmas. A csigás képen majdnem felsírtam. Nappal ilyen gyatra képet csinálni? Katasztrófa. Akkor inkább ne tegyenek rá kamerát, úgy is talál majd vevőt magának a telefon, ha a kamera modul és a kamera szoftver árát le is veszik a jelenlegiből.

(#29) mdav88 válasza kelly416 (#28) üzenetére


mdav88
senior tag

Jókor akarják behozni, ezt a közel egy éve megjelent készüléket. Nekem volt, kintről.
Az üzemidőn kívül sok pozitívumot nem tudok felhozni.

Nem volt használhatatlan, de az összkép gyenge. Kamera brutálisan f0s.

(#30) D013 válasza drfedayn (#15) üzenetére


D013
aktív tag

A 6752 teljesen jó SoC még most 2016 közepén is, inkább ez mint a 6735, 6753 (mali 720MP3), Snapdragon 615-616-617. Igazából a 6752 annyira jól sikerült hogy a Helio X10 (6795)-nek sem sikerül nagyon lepipálnia [GPU] szinten. Persze CPU nyers erőben jobb.

[ Szerkesztve ]

(#31) szupermacs


szupermacs
veterán

Nagyon tetszik, de miért nem tudnak belerakni egy SAMOLED kijelzőt? Annyira sokat dobna az egészen.
Egyébként vicces abban a kicsi kézben ez a nagy telefon. :C

(#32) fank70


fank70
csendes tag

Ez ennyi pénzért tökéletes.

"Our honor is more important than our wealth"

(#33) drfedayn válasza Shyciii (#24) üzenetére


drfedayn
tag

Sejtettem h valaki fel fogja hozni a Oneplust :) Volt One-om mindjárt kettő is. Az első pixelhibával érkezett ami nem izgatott volna ha negyed óra múltán nem kezd el villogni a kijelző. Cserélték, a 2. pedig 5 percenkent dobta a Voda halozatat. Köszi de elég volt :) Ennek ellenére nem irom le oket csak peches voltam veluk.

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#34) dkface válasza fank70 (#32) üzenetére


dkface
aktív tag

??. :D Na ne viccelj. Kifejezetten rossz az ár/érték aránya. Az már csak szubjektív, hogy nincs olyan összeg amennyit megérne nekem egy ilyenre áldozni.

(#35) Shyciii válasza drfedayn (#33) üzenetére


Shyciii
veterán

Akkor én is leírom. Nekem 2 volt. Egyiksem volt pixelhibás, de még csak a kijelző sárgulása sem jött elő. Elsőt kinyírtam a rommolás során, alaplaphibás lett. Ennek ellenére ingyen kicserélte nekem vadi újra a Oneplus, pedig nyilván én rontottam el. Még a szállításai díjat sem kellett kifizetnem. Nos, ilyet még egy "nyugati" márkánál sem tapasztaltam :) Ennek ellenére lemondtam a Oneplusról, mert azóta már az OxygenOS-t erőltetik, ami a szememben egy hulladék.

(#36) Hallosz


Hallosz
senior tag

A cikk remekre sikeredett. :K
Elnéztem ezeket a "fotókat" azaz érzésem, mintha az objektív, használt kontaktlencsékből lenne összelegózva.

Mert lakni, muszáj.

(#37) judas13


judas13
addikt

Felejtsük el.

.................

Ennyire nem tudtok beszerezni valahonnan egy HTC 10-et tesztelésre?
Lassan kifut a modell....

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#38) Mercel


Mercel
senior tag

A mobil így nem kéne, a cikk viszont jó lett.

De akadt benne egy apró logikai hiba): "..Nulláról 1%-ra 5 egész nap és 11 óra alatt esett az akksi.."

OFF:
Tényleg varázslatos egy fickó számára amikor egy nő okos, stílusos és ráadásul amúgy is.:)

Marcel

(#39) Brogyi


Brogyi
senior tag

" Úgy tűnik, a mellékelt 1 amperes töltőfej kissé nehézkesen pakolja meg a telepet, gyorstöltésre viszont semmilyen formában nincs lehetőségünk."

Nehez hiszem el. Az Ulefone Power töltőjét próbáltátok?

(#40) Krill77 válasza Viktor0610 (#8) üzenetére


Krill77
őstag

Az autógyártásban ezt annyira megszoktuk, h nem zavar. (fogyasztás)

(#41) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az a baj ezzel a teszttel, hogy teljesen hiteltelen... Ez a telefon kb. 15 percig volt használva, amíg gyorsan leírtak róla pár gondolatot... Csak nézzétek meg az aksis screenshotot. Mik a legnagyobb fogyasztók? Aida meg antutu... Se egy hívás, se email, se sms, se fotózás, se semmi. Hogy lehet így tesztelni valamit? :((( Oké, reklámnak még belefér, de akkor meg ne írjátok oda, hogy teszt...

(#42) bedibazsa


bedibazsa
senior tag

A 441 ppi az nem 5 colon érvényes?

(#43) Cifu válasza icemad (#41) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az aksis képpel nem értem mi a bajod. Ha lefuttatsz párszor AIDA-t meg Antutut, akkor neked is az lenne a lista tetején, még ha amúgy egy csomót fotóznál és telefonálnál is mellette...

Szóval akkora öngólt lőttél, hogy a fal adta a másik hármat... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#44) icemad válasza Cifu (#43) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Aida-t és antutut elég egyszer lefuttatni, az nem több 20 percnél... Ha másra is lett volna használva a telefon, (arra, amire egy okostelefont vesznek az emberek!) akkor ezek meg sem jelennek a felsorolásban. Biztos mindenki ezeket futtatja félóránként..

De futtass le most párszor antutut meg aida-t, és nézd meg, hogy az első helyen lesznek e. Azután majd rájössz... Vagy nem. :U

(#45) AliceWake válasza icemad (#44) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Köszi a bizalmat.

Más:
(#21) csongi
Rátolom még gyorsan valamelyik ROM-ot, én is kíváncsi vagyok, hogy segít-e a kamerán :K

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#46) zozzo72 válasza Dominó85 (#26) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Két-három év múlva lesznek itt majd jó ajánlatok...
:DD

(#47) icemad válasza AliceWake (#45) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nézd, nem akartalak megsérteni, ha annak érezted akkor bocsánatot kérek. Én voltam az egyik legboldogabb, hogy végre egy igazi nő is tagja a csapatnak, mert azt hittem, hogy női szemmel fogod értékelni a telefonokat. De sajnos olyan szarvashibákat követsz el, ami az én szememben kicsit felemás. Ne akarj a pasikhoz hasonlítani. Használj úgy egy telefont, mint a legtöbb nő. Facebookolj, csetelj, instagrammolj, telefonálj. Engem ezek érdekelnek, mert mindig bajban vagyok, ha egy nőnek kell ajánlanom okostelefont. És az ismerősi körben általában hozzám fordulnak. Egy nőnek teljesen más dolgok fontosak egy ilyen eszköznél, mint egy férfinak. És erre kellene szerintem több figyelmet fordítani. Arról meg nem is beszélve, hogy a Mobilarénát is rengeteg nő olvassa, nekik is hasznos lenne néhány info, első kézből.

Csak néhány kérdés, amiket tőlem kérdeznek a hölgyismerőseim:
-nehéz vele szelfizni?
-van hozzá rózsaszín tok?
-befér a táskámba?
Stb... Ha egy külön oldalon kitérnél az ilyen dolgokra is, akkor már lenne egy rendszeres olvasód!

(#48) scyllarus válasza Dominó85 (#26) üzenetére


scyllarus
veterán

K3 Note? De jó vétel lenne...
Problémás telefonok

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#49) Secretknight


Secretknight
aktív tag

Én még a megjelenésekor rendeltem ilyet ,és az írással ellentétben az enyém tudta a glonasst,sőt a beidu holdakat is fogta...

(#50) AliceWake válasza Secretknight (#49) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Hm, a gyártó mélyen hallgat ezekről, speci szerint se tudja őket, de annál jobb, ha igen :K Dobsz privátban egy screenshotot? Javítom is azon nyomban :R

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.