Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Csak nem Star Trek fan a kedves kollega? :)

Köszi a tesztet. Azok a képek nem a legszebbek.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#2) rdt89


rdt89
addikt

Van ára a gépnek, talán az Allview-el versenyez? :D
Köszi a tesztet, az nagyszerű élmény volt, cserébe a telefon nem győzött meg. Az elején említett X20-al kellett volna eleve kiadni, az biztos kellemesebb lett volna minden téren ennyiért. A Xiaomi ezt megeszi reggelire ebben az ársávban. :D

(#3) gerii


gerii
addikt

Valahogy mindig AliceWake kapja ezeket a kínai vackokat :DDD

(#4) Potrien


Potrien
senior tag

Hát ez nem jött össze nekik,majd talán legközelebb ;)

(#5) atike


atike
nagyúr

Papíron még csak-csak, de látva a kinézetét, olvasva a tesztet, mellérakva az árát... Hááááát.... Future helyett Past lett volna a jó név neki.

(#6) Dester31


Dester31
tag

A telefon az enyém, és van még pár megjegyzésem a fenti cikkhez, csupán kiegészítésképpen (nem magyarázkodni akarok, tényleg nem életem legjobb vétele a telefon sajnos).
- A design "ránézésre" egyébként rendben van, kár, hogy nem mindenhol sikerült tökéletesre a kidolgozása
- A fényképező problémát (zöld kép) nekem nem sikerült produkálnom, de állítólag van gond a vakuval, és a GPS-szel együtt a kamerára is várható fix
- az ujjlenyomatolvasó (nálam) ugyanolyan szarul működik tokkal és anélkül is. Néha elsőre megy, néha csak negyedjére.
- a hangszóró nagyon szarul szól valóban, de nekem nem szempont, általában némítva van a telefon, kihangosítva nem használom soha, csak BT fülessel.
- nálam (még) nem jelentkezett a ghost touching. Igazából ez az egyetlen olyan probléma, ami nem javítható szoftveresen a hangszóró mellett.
- fülessel nekem nem volt túl rossz a hangminőség, sőt, a korábban használt Galaxy S3-nál jobban szól egy hajszálnyival. Xiaomi Piston 3 fülessel hajtom.
- tegnap volt az első teljes napom a telefonnal. Sok nyomkodással, index app 2x40 perc, zenehallgatással éjjel fél 12-re 30% volt a töltöttség (reggel 8-tól). A kijelzőidőt sajnos nem néztem, de ma ugyanilyen terhelést kap majd, este lesznek pontosabb adataim.

Kár, hogy ilyen kis hülyeségekkel elrontották, mert nagyon lehetne szeretni egyébként. A rendszer pattogós, belassulást sose vettem észre, használni egyébként jó.

Des

(#7) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Pont ezek a telefonok ássák alá a többi korrekt kínai gyártó presztizsét, és szülik meg "az összes kínai telefon mocsok hulladék szemét" baromságot. Túlvállalta magát az uleFone (is).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) atike válasza Dester31 (#6) üzenetére


atike
nagyúr

"A design "ránézésre" egyébként rendben van, kár, hogy nem mindenhol sikerült tökéletesre a kidolgozása"

De most komolyan... A mondaton belül van egy állítás, meg kb annak a cáfolata... :U

De a többi is amit kiegészítettél is csak azt erősíti bennem, hogy nem egy hűde jó vétel... :(

(#9) Scrydhan


Scrydhan
aktív tag

Ez a 2 és fél óra kijelzőidő komoly? Am hatalmas flagship killer lett,a 299 nit főleg tetszik a helio p10 is felér egy SD 820-al és a kamera kb az x performance szintjén van.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#10) no more


no more
addikt

Egy újabb kínai szemét, semmi látnivaló, haladjanak tovább! :DD

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#11) Dester31 válasza atike (#8) üzenetére


Dester31
tag

Megmagyarázom a kettősséget. Ha ránézel, "hű, tök jól néz ki". IT szektorban dolgozom, a kollégáknak is tetszett a design, mindenki kézbe akarta venni, megnyomkodta. Aztán elkezded nézegetni, közelebbről, forgatod, és látod a kisebb hibákat, amelyek nem tűnnek fel elsőre. Erre mondom azt, hogy kár érte, mert elkerülhető lett volna.

És ja, sajnos nem volt jó vétel ennyiért. Amikor telefont kerestem, a hardveres specit néztem főleg. Hiba volt.

Des

(#12) Bog válasza gerii (#3) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Szereti, külön kéri, úgyhogy csak a kedvében járunk ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#13) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ennyiért drága ipari hulladéknak.....érdemes lenne megfontolni a "Különösen NEM Ajánlott" plecsnit.

Jól néz ki a rablóhusis kép.... :))

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#14) Hallosz


Hallosz
senior tag

Figyelem! A készük nyomokban telefont tartalmazhat!

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#15) szetib


szetib
tag

Annyira, de annyira várom már azt a tesztet, aminek a magyar alcíme a TELJESEN GÁZ, vagy az ULTRAGÁZ lesz :-D

Micsoda pazarlás, ráadásul minden téren. Idő, pénz, energia, nyersanyagok. Borzasztó.

(#16) no more válasza szetib (#15) üzenetére


no more
addikt

Volt már egy hasonló egyszer... Ár-érték arány -100 xDD

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#17) Postas99


Postas99
senior tag

Mégis Nomen est Omen - H(ule)Fone

Tudom hogy felesleges erről kárognom, de ezek a D brand gyártók képtelen egy katagóriával feljebb lépni.
Ennyi pénzért van már telefon is.

Elnézést a tulajtól. RÉSZVÉTEM

(#18) Dester31 válasza Postas99 (#17) üzenetére


Dester31
tag

Nem haragszom. Azért adtam oda tesztre a telefont, hogy más ne a saját kárán tanuljon, hanem inkább az enyémen. ;)

Des

(#19) macskea válasza gerii (#3) üzenetére


macskea
őstag

Biztos neki még van hozzá türelme. Nekem már biztosan nem lenne. :D

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#20) Scrydhan válasza no more (#16) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Tesó,te vagy az?
(a képek az xpedia x performancere emlékeztettek :DD )

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#21) no more válasza Scrydhan (#20) üzenetére


no more
addikt

jujjj :DDDDD

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#22) szupermacs


szupermacs
veterán

Nekem tetszik a telefon. :C 70-ért elfogadnám, de áfával már nem kifejezetten jó ajánlat.

(#23) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Akárhogy is nézem ezek a kínai vackok nem érnek semmit.
D X5 Pro (családban is van szörnyű, kijelző érintésen spóroltak)
Vernee Thor ( digitizer spórolás )
Ez az ulefone future is ingyen se kéne így, első amit az ember néz a kijelző és megtapint, miért azon spórolják telibe az egészet, így használhatatlan kacat.

(#24) .DLL


.DLL
veterán

Imádom a tesztjeidet! :D A témakövetés -> teknős poénnál hátradőlve nevettem.

A kézben tartós termékfotó viszont illetlenül bemozdult, az ilyet cserélném.

(P.H.)

(#25) jUUh válasza no more (#10) üzenetére


jUUh
addikt

Egyszer majd kifog valami használhatót is... :D :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#26) Ghard


Ghard
őstag

Ennek is az a baja, mint az összes olcsó "flagship killer"nek, ennyi pénzből ez nem megy.
A káva nélküli kijelző bejelentéskor is szemfényvesztő megoldásnak tűnt, az is lett.
Kameráról meg az akkuról jobb nem is beszélni, kis túlzással fele ennyibe kerülő telefonokba jobbat tesznek.
Kínai telefonokat viszont megéri venni, csak a közép vagy alsó kategóriában kell szemezgetni.

(#27) Dester31 válasza ADAM1337 (#23) üzenetére


Dester31
tag

Lehet, hogy én nem voltam elkényeztetve eddig, de nekem a kijelzővel semmi bajom. A lekerekítés parasztvakítás, az tény, és hülye szögekből nézve nagyon szar. Szemből elmegy. De valóban jobb lett volna, ha nem erőltetik ezt a 2,5D hülyeséget. (Főleg amiatt, amit AliceWake is írt, hogy így a tok csak három oldalról védi, és hát tudjuk, hogy a vajaskenyér is mindig melyik oldalára esik...)

Des

(#28) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a tesztet! A címválasztás zseniális.

(#29) ANOka


ANOka
őstag

Ez uleFone F*cktour lett...
..nem elég, hogy - számomra - b@szott nagy, de még sz@r is.

[ Szerkesztve ]

(#30) Csapoati válasza ADAM1337 (#23) üzenetére


Csapoati
nagyúr

#7

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#31) Bibby


Bibby
addikt

Felhalkítani?
Szakzsargon? :)

Ελευθερια η θανατος

(#32) TTTotya


TTTotya
senior tag

Max 30 ezerért játszósnak. :))

(#33) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Újabb kudarc az ulefone-tól... Amúgy se nagy elvárással olvastam a tapasztalatokat róla... :D

Igazából a gyártóját kéne megtalálni, és bezáratni...

A kijelző megoldása trükkös, és azt mondom okés is lenne, de az egész készülék elnagyoltnak tűnik, minden téren..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) Dominó85


Dominó85
veterán

A készülék nem, de Alice kisasszony szépsége megfogott (már mikor... ;] ). Ahogy Duliee kolléga is írja ez az Ulefone vagy mi a szösz a szó szoros értelemben a "dzsunka" szintjén ragadt. Hatalmas marketing pátoszok és a nagy semmi mögötte.

* Péter - 06302461862 *

(#35) szupermacs válasza Dominó85 (#34) üzenetére


szupermacs
veterán

Még mindig van, aki nem tudott túllépni Alice külsején? :U

(#36) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

A vérteknősös kép egész jó lett!

(#37) Dester31


Dester31
tag

Nem védeni akarom a terméket, mert tényleg melléfogtam vele, de azért kíváncsi lennék, hogy a teszt olvasása nélkül kézbefogva a fórumozóknak mi lenne a véleménye. Azt ugyanis már megszoktam más tesztek alatt is, hova mindenről látatlanban is nagyon határozott véleménye van mindenkinek. Most abban a szerencsétlen helyzetben vagyok, hogy ezúttal van első kézből összehasonlítási alapom.
Mert ennyire nem szar. Félreértés ne essék, láttam már nagyon szar telefont. Ha ez is az lenne, már visszaküldtem volna.
Ahogy írtam, teljesen használható, gyors, meg se röccen, stabil, kisebb-nagyobb hibákkal (a nagyobbakra elvileg jön egy OTA frissítés még a hónap végén).
Persze ha Galaxy S7 Edge-hez van szokva az ember, akkor csalódni fog, naná, de nem is annyiba kerül.

Engem inkább két dolog bosszant:
- hogy elkerülhető lett volna sok hiba kis odafigyeléssel és körültekintőbb teszteléssel
- néhány hiba esetleges, nem konzisztensen jelentkezik - és ez a rémisztő inkább. ("Mi jöhet még?" effektus.)

Na befejeztem :)

Des

(#38) Ghard válasza Dominó85 (#34) üzenetére


Ghard
őstag

+(#33) Duliee
Jó, hogy megmondjátok a frankót. :)
Ettől függetlenül van 2 másik ulefone a piacon (paris,power), amiket elég sokan használnak és meg vannak vele elégedve.
Kettőtöket kéne bezárni/összezárni, nem? ;]

(#39) ADAM1337 válasza Csapoati (#30) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

ulefone elephone és többi társaira gondoltam.
Nyílván nem egy meizu-ra, vagy redmi szériára, azokkal nincs gondom csak ezeket best buy-ként reklámozzák közben meg egy ipari hulladék kategória.
Kijelző az első amit megnéz az ember, ha ott elvérzik vagy az érintése rossz akkor lehet csilivili szuper hw alatta, ha nem lehet irányítani élvezni a GUI-t, véleményem szerint, és ez is itt vérzik el.

(#40) Csapoati válasza ADAM1337 (#39) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ja akkor egyetértünk. Nálam az uleFone ott lesz komolytalan, hogy a Lenovo logotípiáját képtelenek lecserélni valami sajátra. Biztos van jó telefonjuk is, csak na... valahol itt kezdődik egy igazi márka, hogy legalább egy saját logót képesek legyenek megalkotni.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#41) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Lesz jövőre is, lehet próbálkozni.
Köszi a tesztet.

(#42) drfedayn


drfedayn
tag

Ingyen sem kene de azert 2 dolgot megjegyeznek. 1 az h a play aruhazon meg par rendszerszintu alap cumon kivul nincs semmi rajta azt meg tudnam szokni mas gyartoknal is. Ilyen szempontbol kamaznam ezt a gepet. Viszont a kinai recoverynal hangosan felrohogtem gyaa :DD eloben valszeg repult volna az emeltetrol :C

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#43) #65537792 válasza Dominó85 (#34) üzenetére


#65537792
törölt tag

Miért? Volt róla kép?

(#44) citkar


citkar
addikt

Két éve volt uleFone készülék a kezemben hosszabb ideig. Nem volt tökéletes, de jól nézett ki, olcsó volt (120-130 USD), tulajdonképpen működött minden lényeges dolog, akkor annyit megért...de ennyiért? :D

(#45) #70516736 válasza #65537792 (#43) üzenetére


#70516736
törölt tag

Energikus istennő

[ Szerkesztve ]

(#46) blueMerle


blueMerle
veterán

"Kár érte, jó ügynök volt"
:)

Sajnálom hogy így sikerült eltolni ezt a készüléket, formára nagyon bejön.

(#47) dlaj válasza #65537792 (#43) üzenetére


dlaj
őstag

Nem csak kép, mozgókép is.
Egy (vagy több) MATV adásban is szerepelt. Nem rossz csaj, de sokszor már a barokkos fogalmazást is túlzásba viszi. Ez nem erény, (Jöhettek azzal, hogy olvassak mást!)
Ma mai lead-et meg nem is értem: A gyártó az idei MWC-n mutatta be (majdnem) káva nélküli készülékét, amit kellemes formaterv, elképesztően gyors rendszer és ijesztő minőségi kihozatali arány egyaránt jellemez.

Nem hiszem el, hogy ez mindenkinek világos!!!

(#49) beyruth82


beyruth82
veterán

A xiaomi redmi note 2 sem produkál 2-2,5 órás kijelzőidőnél többet,főleg mobilnetezéssel.Legalábbis ami nekem volt még nemrég.Annál botrányosabb üzemidőt még életemben nem láttam.Szerintem azt még ez sem tudja alulmúlni.

[ Szerkesztve ]

(#50) spect80


spect80
senior tag

A kínaikban mindenképp becsülend az a túltolt önbizalom, ahogy a telefonjaikat elnevezik és promotálják. Ez a telefon annyira jövőbemutató, mint amennyire az Umi super. Flaship killer? Ja, max. a súlya miatt. Ha ráejted egy flagshipre, biztos kinyírja azonnal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.