Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Brutális! Úgy néz ki, mintha a '70-es években tervezték volna...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2) twollah1976


twollah1976
őstag

Milyen az a giabit ethernet?

Rettenetesen vastag a gephez, kinszenvedes lehet vele jatszani.

Nem ertem mi az ertelme egy ilyen DTR notebooknak, viszonylag hamar elavul a benne levo hardver es eleg sokat veszit az ertekebol.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) Daywalker válasza twollah1976 (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Megkérhetlek, hogy legközelebb normális hangnemben közöld, ha elírást találsz? Nagyobb segítség lenne, mint gúnyolódni. Köszönöm...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) t72killer válasza twollah1976 (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vékonyabban nem lehet működőképesen a hűtést.

Hátigen, gyorsabban avul az értéke, mint a napon felejtett lóhúsé:U. Ez nem a vékonypénztárcájú gémereknek van kitalálva, hanem olyanoknak, akiknek nincs lehetősége asztalit venni, hajósoknak, állandóan úton lévőknek, stb.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) edari


edari
őstag

Itt van még egy:
"az USB 3.1-esés Thunderbolt 3.0-"

(#6) Daywalker válasza edari (#5) üzenetére


Daywalker
addikt

Köszi!

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) AxBattler válasza t72killer (#4) üzenetére


AxBattler
félisten

Jól szituált hajósoknak, kamionosoknak... :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) Sinesol válasza twollah1976 (#2) üzenetére


Sinesol
veterán

Már miért avulna el hamar?
Még 3 éves hardverekkel is bőven jó színvonalon lehet játszani.

[ Szerkesztve ]

(#9) Mustaros válasza twollah1976 (#2) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Mert a gtx 980m gyorsan elavul.. hm.. hogyne.. meg az i7-es proci is.. :DDD

Cool story..

[ Szerkesztve ]

(#10) #06658560


#06658560
törölt tag

Van egyébként más, hasonlóan értelmes hűtéssel notebook?

(#11) Khelben válasza #06658560 (#10) üzenetére


Khelben
nagyúr

MSI-ből van szimpla 980M-es, ami képes is lehűteni és csak félmillióba kerül. Cserébe olyan gagyi a ház, hogy jóérzésű ember csak fekete lepellel letakarva képes használni...
A 17-es Asus G sorozatnak is rendben van a hűtése, de abban lehet, hogy nincs ilyen erős hardver.

[ Szerkesztve ]

(#12) t72killer válasza AxBattler (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Normális hajós/kamionosfizuból nem gond:)

"PCIe alapú SSD-t"-> vajon az NVMe-támogatás is meg lesz oldva? ACHI-rendszerben kb mind1, hogy normáls SATA-n vagy PCIe-n lóg az ssd, a következő ugráshoz kell a párhuzamos végrehajtás.

"USB 3.1-es és Thunderbolt 3.0" <- nem semmi:R, ezt én is tudnám értékelni a laposomban, kár, hogy a 3.0-s USB-t nem lehet 3.1-re hekkelni:))

Amúgy ha már az intel kiadta, igazán tehettek volna Skylake procikat bele. Tudom, nem egy óriási lépés, de lehet DX12-vel lenne némi haszna az IGP-nek. Illetve betippelném, hogy a Skylake-cuccok fogyasztása/energiagazdálkodása lényegesen jobb, mint az itt felsorolt Haswelleké, ergo terhelés alatt nem 1.5GHz-en cammogna egy 4magos proci (pláne ha 2 VGA van a gépben).

#11: Az SLI tuti nem éri meg, főleg, h sok játék egyáltalán nem támogatja. Egy db GTX 980M a nagy házikóba, valami energiatakarékosabb procival és kész a nyerő kombó.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Robert07


Robert07
aktív tag

"Az friss masinák közül most már mindegyik típus kompatibilis a külső Graphics Amplifier kiegészítővel, amit egy évvel ezelőtt mutatott be a cég. Ez egyébként szintén változott, így immár támogatja az USB 3.1 és Thunderbolt 3.0 szabványok képességeit."

Akkor most kompatibilis lesz a régivel is vagy kap egy teljesen újat, ami Thunderbolt 3-at fog használni az egyedi csati helyett?

(#15) xmaas


xmaas
őstag

Draganak nagyon draga de legalabb van benne anyag rendesen nem szetmalo muanyagbol van ami szetesik 1 ev utan a meleg miatt, es a hutese is meg van oldva rendesen nem fognak az alkatreszek se kipurcani a meleg miatt , akinek kell egy "konyen" mozdithato jatekos gep mert sokat utazik stb es nem opcio egy egesz szamitogephazat meg monitort a "hatan" cipelni annak egy jo alternativa lehet

(#16) #06658560 válasza Khelben (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Gyors ellenőrzéssel bár lehet le tudja hűteni, de szar, mint a többi, ami alulról szív/fúj.

(#17) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Tetszenek, végre nem valaki, aki nem A4-es papírvastagságba akar atomreaktort préselni, ami ideálisan nyomja terhelés alatt a thermal throttlinget és bármikor tojást lehet rajta sütni.

(#18) -Alvin- válasza PR0JECTNR56 (#17) üzenetére


-Alvin-
tag

Mér mibajod pl az msi gt72 illetve az asus g751 később g752es típusokkal teljesen throtling nélkül teszik a dolgukat csak olcsóbban.

a cikkhez az alienware 18ashoz meg 980m 8gb a 970es meg 6 gbos vrammal vannak szerelve:
Azaz sliben 980m 8gb x2 (16gb) és sliben 970M 6gb x 2 (12gb)
Dual NVIDIA® GeForce® GTX™ 980M with 8GB GDDR5 each
Dual NVIDIA® GeForce® GTX™ 970M with 6GB GDDR5 each

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19) Daywalker válasza -Alvin- (#18) üzenetére


Daywalker
addikt

Ez van odaírva a cikkbe is, csak a ram nincs külön említve. "SLI-be szervezett, azaz dupla NVIDIA GeForce GTX 970M vagy 980M VGA"

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20) PR0JECTNR56 válasza -Alvin- (#18) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

MSI-t akkor sem vennék, ha a pokol kilencedik köre nyílna meg a forgószékem alatt és a Sátán harmónikázna azzal az iszonyatos gamer sárkány logóval. :D
Komolyra a fordítva a felsoroltak egyike sem 15" vagy az alatti. :)

(#21) -Alvin- válasza PR0JECTNR56 (#20) üzenetére


-Alvin-
tag

Ez csak magán véleményed semmi gond nincs msivel és a sárkány logós amúgy is csak limitált kiadás mindig...

15" és alatta meg nincs gamer laptop csak annak nevezett.... max casual gamehez eleg dota 2 meg ilyenekhez..

(#22) Reggie0


Reggie0
félisten

Kar, hogy nincsen 13" 970M vagy inkabb 980M karival.

(#23) Daywalker válasza Reggie0 (#22) üzenetére


Daywalker
addikt

Hoznám is a tojást :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#24) Muerte válasza t72killer (#12) üzenetére


Muerte
addikt

Több mint 2 éve használok SLI-t,100-ból 99 játék támogatja,a skálázódással sincs gond,a proci meg 4,3GHz-en "cammog" throttlingmentesen alattuk szóval...

(#25) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Volt már AW-m( 17r5 ) és nagyon szerettem, csak újabban azt hallottam már itt is dúl a bga mánia.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#26) -Alvin- válasza egyedülülő (#25) üzenetére


-Alvin-
tag

Procinál érthető hogy nem socketes (játékra a mostani i7es mobil cpu teljesen jók, másrészt meg a prociból ha megveszed a csúcsot azt úgyse tod majd fejleszteni mert arra a tokozásra nem lesz új cpu és amúgy se eget verő különbségek vannak max 10-20%) de azért vganál mxmnek talán van értelme, bár néha annak se sok mert pl egy 980m kit 600-800 dollár, új laptopot meg kapsz 1100 dollárért... magyar honba dollár árra még rájön vám meg áfa...

De msinél van mxm , clevo\xmg nél meg mxm meg asztali cserélhető cpu.

[ Szerkesztve ]

(#27) Reggie0 válasza Daywalker (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

Siman hutheto abban a meretben is, csak az olyan baromsagokat kell elfelejteni, mint a DVD meghajto es maris marad hely.

(#29) #22743424 válasza Reggie0 (#22) üzenetére


#22743424
törölt tag

Akinek ez nem elég az vesz hozzá egy Alienware Graphics Amplifier bele egy Titan X :DD Mehet is a super marió vagy az Angry Birds :D

(#30) tibaimp válasza #32839680 (#28) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, ezzel egyetértek, ennyi pénzért beletehették volna.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) Fücsök007 válasza tibaimp (#30) üzenetére


Fücsök007
őstag

Azért az illenék tudni, hogy NINCS jelenleg 144Hz-es laptop panel! Vagy 120Hz-es TN, vagy 75Hz-es IPS panel a választék ha a két végletet nézzük, és ez is csak 17,3 hüvelykes méretben létezik. A 18 hüvelykes AW 18 panel pedig a legjobbak között van, se az MSI GT80, se a régebbi 18 hüvelykes notikban nem találsz ettől jobb kijelzőt. Egy darabig még marad a 60Hz a legtöbb IPS panel esetében, ha lesz jobb, akkor tesznek bele ne félj. ;) :K G-Sync elvileg lehetne a gépben, talán lesz hozzá később moddolt driver. :))

[ Szerkesztve ]

(#32) Strezi


Strezi
őstag

Ritka gusztustalan a kinézete, de értelmét sem igen látom a kategóriának :F Talán ha valaki profi gémer (ebből él) és sokat utazik, akkor?

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#34) farkas1


farkas1
tag

Ha már ilyen vastag, igazán csinálhattak volna bele egy bővítő helyet R9 Nano-nak.
Még vastagabb pénztárcához szabva.

[ Szerkesztve ]

(#35) whited válasza Reggie0 (#22) üzenetére


whited
addikt

nem biztos, hogy lenne értelme azért, szvsz

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#36) Reggie0 válasza #22743424 (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

De a hordozhatosag... Ha nem mobil 980 kene, akkor desktopot vennek nem? (mondjuk pont ez van, de az mas kerdes)

(#35) whited: Miert ne lenne? FHD es QHD+ panelek kozul is lehet valasztani.

[ Szerkesztve ]

(#37) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Elég penge, bár hordozható gamerbázist nem tudom összeegyeztetni. Ha feleennyiért összeteszek egy gamer PC-t, majd negyed ennyiért veszek egy laptopot, akkor is jól jártam. Ha valaki elmegy nyaralni, ismerőséhez, vagy valamilyen oknál fogva máshol tölti a hetet, és nem bírja ki játék nélkül, akkor nekik ajánlott. Vagy vegye meg, akinek sok pénze van. :DDD Nem fikázom, mert nagyon brutál gépeket adnak ki, belesűrítenek egy atomreaktort egy laptopba.

gölmétcsül ©

(#38) Kristof93


Kristof93
senior tag

Itt is megemlitem az xmg p505/schenker h505-t, hatha megmentek valakit ezektol az ocsmanysagoktol. 980m jol hutve, vekony, 15"-os hazban.

(#39) -Alvin- válasza Kristof93 (#38) üzenetére


-Alvin-
tag

jol hutve vekony 15 hazban...

Ez ellentmondas te is jol tudod. Sajna ami nem 17"es hazban van mindegyik leszabalyoz hot nem tudjak elvezetni ennyi :W

De ebben igazad van xmg szerintem is jobb mint alienware ár\értékben.

(#40) Reggie0 válasza Kristof93 (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak ezektol a vekony rettenetektol mentene meg valaki a vilagot. Remelem meg purhabbal is kifujtak a hutobordak helyet.

(#37) Ricardo128: A gamerbazis mellett egyedul az szol, hogy ugyan azt a gepet tudod tovabb hasznalni, tehat nem ket gepen kell szinkronban tartani az adatokat/jatekokat/beallitasokat.

[ Szerkesztve ]

(#41) whited válasza Reggie0 (#36) üzenetére


whited
addikt

nem tudom mennyire lehetne ésszerű keretek között megoldani a hűtést

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#42) Kristof93 válasza -Alvin- (#39) üzenetére


Kristof93
senior tag

Itt ülök előtte, tudom miről beszélek. Még közel 30 fokban sem volt throttling játék alatt, 20 fok körül pedig fel sem kapcsol maximumra a 3 ventilátor.

(#43) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

Nagyon utos gep lett, alienware meg mindig hozza a szintjét. Egyszer egy mx1 r1 tulajdonos voltam, azota bannom, hogy elkellet adjam ;(

[ Szerkesztve ]

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#44) DithenS


DithenS
senior tag

Az a baj hogy vastag.Pedig ha az a hülye VGA mondjuk 16nm-en készülne nem kellene ekkora hűtés bele.Meg a proci 14en akkor főleg nem.Hihetetlen hogy a telefonok SoC-ja sokkal kisebb csíkszélességgel készül mint az nvidia meg az amd csúcskártyái amiért egy rakat pénzt is elkérnek.
Amúgy az Asus nak is van egy rog szériája,a legerősebbe is ez a hardver van úgy tudom de 550 ért viheted.

[ Szerkesztve ]

(#45) citkar válasza TigerCat (#1) üzenetére


citkar
addikt

Szokásos Alienware dizájn, nem rossz szerintem.

(#2) AzEgyetlen1:

Kell az anyag bele a hűtés miatt, ne fogja vissza magát a forróság miatt, mint sok más noti.

Elavul, mint bármi, ez drágább a szokásosnál az tény, ennyi.

(#32) Strezi:

Ritka rossz az ízlésed, ez egy klasszikusnak mondható, némi hivalkodással.

Mondjuk úgy, hogy nem neked csinálták. Szóval nem értenéd miért kell ez valakinek.

(#37) Ricardo128:

Negyed ennyiért veszel egy laptopot, de azon nem tudsz játszani, ez az almát a körtével hasonlat, teljesen értelmetlen. Nyilván az veszi, aki hordozható, játékra alkalmas gépet keres.

Személyes tapasztalatom: Magyarországon túl drága (persze ez is relatív), külföldön érdemesebb megvenni, garanciát teljes értékűen honosíthatod, emiatt választottam ezt, de én személy szerint ennyi pénzért többet vártam tőle, főleg szoftveres (driveres) support terén, de még hardware-s (összeszerelés/strapabírás terén, nem a teljesítménynél) és kiegészítő terén is. Jó-jó, de ennyiért többet várok a pénzemért.

[ Szerkesztve ]

(#46) devil-k


devil-k
nagyúr

Ronda és drága. Borzasztó ahogy kinéz. Ráadásul 18,4"-es méret valami ormótlan nagy.

- mozi bolondéria -

(#47) citkar válasza devil-k (#46) üzenetére


citkar
addikt

Észrevetted, hogy van kisebb is?
Az pedig, hogy neked nem tetszik...hát szerintem én sem akasztanám ki a portréd a falra :D

(#48) devil-k válasza citkar (#47) üzenetére


devil-k
nagyúr

Gondolom ettől még el lehet mondani a véleményemet, nem? Vagy Te vagy a hivatalos magyarországi disztribútor? ;]

Ráadásul úgy látom, hogy mindenki hozzászólásába belekötsz. Hm... akkor ezek szerint csak igazam van, hogyha ilyen érzékenyen érint ez a téma? :U

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#49) whited válasza devil-k (#48) üzenetére


whited
addikt

az, hogy az adott méret kinek kicsi, kinek nagy, és kinek optimális, mindenki maga döntse el :K

;]

különben is, van aki egy monitort is szeretne kiváltani, és sokkal kényelmesebb használni egy közel 19"-os panelt mint a 15"-t

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#50) citkar válasza devil-k (#48) üzenetére


citkar
addikt

Nyilván épp ezért írtam, hogy külföldön érdemes megvásárolni, na meg azt, hogy az áráért többet vártam és elégedetlen vagy a szoftveres, a hardveres részével, sőt a kiegészítőivel is, logikus :D
De, hogy igazad legyen, tegyél valamit érte és legyek én a hivatalos disztribútor, gondolom jól lehet vele keresni :)

Elég sokan nem tudják a helyén kezelni, hogy miért is csinálják ezeket a gépeket, gondolkodás nélkül ömlik belőlük a butaság. Panaszkodnak, hogy vastag, nehéz, drága meg, hogy néz ki (mintha kötelező lenne megvenni). Aztán persze a többség azt se tudja miért ilyen is ez a gép, nekik a vékony kell, olcsóbb stb. (hozzáteszem a többségnek elegendő is)...tessék azt megvenni, mint írtam ez nem nekik készült, de létezik célközönség, akik valóban ki is tudják használni és kevés alternatíva van (legalábbis sokkal kevesebb, mint átlag laptopokból, mondjuk szerintem elegendő, tényleg kevesen tudják kihasználni).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.