Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] EGYÉNI ARCKÉP IGÉNYLÉSE (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-12-17 22:36:47

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Воланд válasza banhammer (#49) üzenetére


Воланд
titán

Persze, elég sokan vannak itt akik "végleges" ban után is újra regisztrálhattak.

Mondjuk a feltételek között szereplő kitiltás szerintem a temp banra vonatkozik, újraregelt felhasználó szvsz nem fog kapni egyéni arcképet. Bár ki tudja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#52) kNG


kNG
senior tag

Köszönjük az írást, nagyon hasznos. Sajnos nekem még jóval odébb van az egyéni avatar kérvényezése a rangom miatt (napok már bőven leteltek)! :P

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#53) föccer válasza Deviance (#15) üzenetére


föccer
nagyúr

Pedig azért vagyunk egy páran :U

És jelentem én is ott vagyok a fejlécben ;] Nem kapok ezért még egy PH!s kulcstartót, vagy valamit?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#54) Agostino válasza jerry311 (#44) üzenetére


Agostino
addikt

Mi lenne az az arckép? Ha nem felel meg a követelményeknek, csak azzá kell tenni.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#55) #65675776 válasza Jim-Y (#50) üzenetére


#65675776
törölt tag

A magasabb hsz szám nem szűri ki a szófosókat.

(#56) Jim-Y válasza #65675776 (#55) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ez igaz, de sajnos a +200 nap sem, viszont a szófosók jellemzően -legalábbis szerintem- nem szakmai topikokban "fossák a szót" hanem logouton, egyéb helyen, ezért a nagyobb rang lehet, hogy jobban megfogná őket.

megj: nyílván szakmai topicban is lehet szemetelni, de szerintem ezekből előbb kiutálják az ilyeneket, mint a logoutról ...

[ Szerkesztve ]

(#57) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

háh fent vagyok a fejlécben, de jó :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#58) koxx


koxx
MODERÁTOR

Nagyon drasztikus változást nem látok a szabályokban (a 800 napos regidőt kivéve). Lesz meló bőven :)

(#59) Chaser válasza kenwood3 (#46) üzenetére


Chaser
titán

Erről az jut eszembe, amikor 50 pontos tesztnél mondja a vizsgabiztos, hogy 25 alatt esélytelen tovább menni. Erre hülyegyerek' visszakérdez, hogy 15 ponttal még belefér-e?:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60) bubi92 válasza Daffchy (#14) üzenetére


bubi92
őstag

mások meg naponta 20 hsz.-t osszeszednek, az ilyen +1, meg "adom" beröffentéseikkel....

[ Szerkesztve ]

(#61) föccer válasza Jim-Y (#56) üzenetére


föccer
nagyúr

Erre lett kitalálva, hogy az off topikokban/blogout-ban, logoutban a hozzászólások 0,25 szorzóval vannak elszámolva a ranggal kapcsolatos hozzászólás számításnál.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#62) 7 válasza Jim-Y (#56) üzenetére


7
addikt

A szakmai topicokban is megy a hozzászólás-harácsolás, nem is akárhogy.

[ Szerkesztve ]

(#63) #65675776 válasza Jim-Y (#56) üzenetére


#65675776
törölt tag

600 nap után már PH! nagyúr lehet az ember, 850 nappal már PH! félisten. Őstag ranghoz 270 nap. Szóval semmit nem jelentene, hogy őstag helyett PH! addikt lenne az elvárás. ~3x annyi időt kell eltölteni itt, mint amennyi a szükséges ranghoz kell. Ezzel a hűséget jutalmazzuk, nem a szófosást, ugyanis az időtényező van szigorítva.

(#64) Jim-Y válasza #65675776 (#63) üzenetére


Jim-Y
veterán

Rendben :) Kár, hogy nincs egy aktivitás számláló a rendszerben, ami naplózná a belépések számát (naponta csak eggyel nőne). És ez lenne valahogy összhangban a mostani követelményekkel.

(#65) TazLeacher válasza Jim-Y (#56) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pedig pont az a lényege. Ugyanis, ha megvan a 600 nap, akkor belehúz az illető, mert már "csak" a rang hiányzik. Ha mindez mondjuk 1.500 nap lenne, nem kellene belehúzni, hiszen ha aktívan fórumozol, 1.500 nap alatt simán meg lenne az őstagság. Persze az 1.500 nap túlzás, mert akkor alig lennének egyéni képesek, remélem e lényeg átjött...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#66) hoffman_


hoffman_
nagyúr

:R (nekem az is új, hogy ez a lehetőség nem működött :) )

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#67) Drenadar válasza #65675776 (#63) üzenetére


Drenadar
veterán

én már ezer napja vagyok itt, és mivel nincs kényszerem minden fórumba írni valamit még mindig csak fanatikus vagyok...

(#68) unclefucka válasza Deviance (#15) üzenetére


unclefucka
senior tag

Én idősebb vagyok nálad is :DDD
És még mindig tag...
Sosem értem, hogy miért ne lehetne egy-két emberkét külön eljárásban tiszteletbeli "saját-avatar jogosulttá" tenni.
Én pl. örülnék neki, mert nem fogok csak azért mindenféle okoskodásokat írogatni, csakhogy kaphassak saját avatart.
Továbbá a közösségi hsz.-ek nem érnek paripa-pikulát sem, pedig az is PH! (vagy mi).

Ez van...

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#69) unclefucka válasza Drenadar (#67) üzenetére


unclefucka
senior tag

Egyetértek az előttem felszólalóval :K :K

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#70) TazLeacher válasza Psychonaut (#25) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ezt most ugye nem gondoltad komolyan, csak vicc volt, ugye?... :DDD

Tehát úgy gondolod, hogyha az NEM az Android logo-ja, akkor nyugodtan csinálhatok egy céget ezzel a logo-val? :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#71) unclefucka válasza föccer (#61) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ez frankón igazságtalan... :(((

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#72) TazLeacher válasza Drenadar (#67) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha úgysem írsz a fórumba rendszeresen, akkor meg minek az egyéni avatár...pont a a lényege, hogy színesebbé tegye az itt lévőket, kapjanak egy külön kis személyiséget. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy aki csak olvasni jár ide, az kevesebbet érne, de az nem folytat aktív közösségi életet, így neki tök mind1. Ezek a képek arra szolgálnak, hogy megismerjenek...az, hogy 3 naponta bedobsz valahova 1 hsz-t, attól nem fognak megismerni, sem képpel, sem kép nélkül. Értem én, hogy szebben mutat az adatlapon, de pont a közösségi aktivitást díjazzák. Gondolj bele milyen jó lenne a fórum, ha mindenki csak olvasni járna fel..."Én már 4 éve regisztráltam, de csak olvasok"...és? A Fórum attól lesz "élő", hogy az emberek hozzászólnak, nem attól, hogy mindenki olvassa.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#73) PowerBuldog válasza koxx (#58) üzenetére


PowerBuldog
veterán

A 800 napos reg asszem eddig is követelmény volt.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#74) koxx válasza TazLeacher (#72) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jól összefoglaltad a lényeget :K
Nekem cca 6 évbe telt mire őstag lettem, eleinte én sem írogattam a fórumba csak olvastam.

PowerBuldog: 600 nap volt

[ Szerkesztve ]

(#75) 7 válasza unclefucka (#68) üzenetére


7
addikt

Sosem értem, hogy miért ne lehetne egy-két emberkét külön eljárásban tiszteletbeli "saját-avatar jogosulttá" tenni.

Volt már ilyenre precedens, nem is egy. Sőt, voltak már olyanok is, akik egyéni rangot kaptak. De ehhez nem elég az, hogy valaki hamarabb találta meg az oldalt (vagy gondolta úgy, hogy regisztrál rá), hanem ténylegesen alkotni kell valami kiemelkedőt, vagy tenni a közösségért.

(#76) Psychonaut válasza TazLeacher (#70) üzenetére


Psychonaut
addikt

Jo kerdes, meg kell nezni, hogy a Google pontosan mire kert torveny altali vedettseget az androidos logoval kapcsolatban. Ha csak arra a kis abrara, akkor elviekben nincs akadalya. Egyebkent komolyan gondoltam, de mint lejjebb is irtam, csak a sajat gondolatmenetem ez, ami nem tukrozi a PH! allaspontjat.

(#77) unclefucka válasza 7 (#75) üzenetére


unclefucka
senior tag

Hát igen, a HŰSÉG önmagában eb-pömpölőt sem ér...
Sebaj, akkor is itt maradok, ha a kénköves ménkű csap belém, akkor is. :DDD

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#78) Fücsök007 válasza 7 (#75) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ezekről az egyéni elbírálásokról a legtöbben alig tudnak valamit, de azt pl. én sem értem, hogy bacsis mester miért nem kapott még saját rangot, amikor fél PH ismeri, és nem keveset tett le az asztalra? :F :U

(#79) hoffman_ válasza unclefucka (#77) üzenetére


hoffman_
nagyúr

"HŰSÉG" - Nem mintha lenne az országban a PH! lapcsaláddal felérő/vetekedő honlap(csoport)... :) Nem egy "hülye" képért kell fórumozni. Ez ajándék, semmit több, ahogy az le is van írva.

Fücsök007:

1. Lehet, hogy nem kért.

2. Egyébiránt van neki ;) (van/volt róla bejegyzése is, azt hiszem, csupán minimálisat szeretett volna változtatni, hogy irl önmagához dukáljon. ez sikerült is neki )

Psychonaut: Mutass már nekem egy másik kék-pulcsis srácot itt a péhán :P

MOD:

Sztornó, elbeszéltünk egymás mellett :) Én azt hittem, hogy avatarró beszélünk. Az tényleg nincs neki :) Ezesetben még mind tartom, hogy az 1. pont is érvényes lehet.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#80) unclefucka válasza Fücsök007 (#78) üzenetére


unclefucka
senior tag

Szvsz. azért nem, mert még nem kérte...

Igazán lehetne ez is szakmai topic, akkor legalább gyűjthettem volna egy két hsz.-t

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#81) Psychonaut válasza hoffman_ (#79) üzenetére


Psychonaut
addikt

Egeyebirant nincs, PH! addikt.

(#82) unclefucka válasza hoffman_ (#79) üzenetére


unclefucka
senior tag

Bacsis Avatar-ja egyéni egyébként csak a rangja nem egyéni.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#83) 7 válasza unclefucka (#77) üzenetére


7
addikt

Tény, hogy egy közösségcentrikus környezetben többet ér az aktivitás és a közösségépítő jelenlét, mint a csatlakozás óta eltelt napok száma.

Azzal viszont a ló túloldalát céloztad meg, hogy kijelentetted, bakfittyet sem jelent a néma hűség -- pusztán azért, mert nem kapsz meg valamit, amit szeretnél. Ráadásul amin most vitatkozunk, az egy olyan kedvezmény, ami a ténylegesen aktív felhasználók körében nyer igazán értelmet; tehát még akkor is kevés eséllyel pályáznál rá, ha a fórumon a jelenleginél nagyobb hangsúlyt kapna a regisztrációtól számított idő.

[ Szerkesztve ]

(#84) #65675776 válasza Fücsök007 (#78) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem Ő az egyetlen, akit a fél, vagy akár az egész PH! ismer, akár IRL, akár csak virtuálisan. Egyéni rangot ennyi miatt nem kapott még senki.

Az avatarja viszont egyedi.

(#85) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

gondolkodtam én is ezen. Kéne egy kicsit újabb arculat. :D
Olyat lehet, hogy a létező avatart kicsit feltupírozni? Van másnak is ilyen.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#86) hemaka


hemaka
nagyúr

2367 napommal meg a bocimmal egész jó vagyok =)

(#87) Fücsök007 válasza 7 (#83) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez abszolút így van, nincs mese: fórumozni kell! Bár nem kell feltétlenül kell sok hsz, hogy adott témában valaki ismertebb legyen, de ezek általában egyéni esetek.
daa-raa: Arra szerintem sokan kíváncsiak lennének, hogy mi alapján lehet egyéni rangot kapni. :K :R

[ Szerkesztve ]

(#88) 7 válasza Vladi (#85) üzenetére


7
addikt

Módosítani biztosan lehet. A legrosszabb esetben új avatarnak minősül, aztán ketyeg a két év. :)

(#89) Vladi válasza 7 (#88) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Már úgy értem, hogy ezt a gyárit. Ebből lehetne egyénit faragtatni?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#90) Alexios válasza Vladi (#89) üzenetére


Alexios
veterán

Lehet, nézd meg mondjuk bacsis avatarját

(#91) hoffman_ válasza Vladi (#89) üzenetére


hoffman_
nagyúr

yetike úgy gondolta, hogy lehet persze, legrosszabb esetben a módosítás után új avatarnak minősítik, és 2 évig használni kell. Ebben benne van az is, hogy nem minősül annak, nincs 2 év korlát :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#92) unclefucka válasza 7 (#83) üzenetére


unclefucka
senior tag

Alapvetően nem ezzel van a baj, hanem, hogy többen is úgy gondolják, hogy nem pálya, hogy a közösségi fórumokon és az apróhirdetésekben tett hsz.-ek ennyire le vannak húzva.

Továbbá az is piszkálja nem egy embernek a csőrét, hogy "szinte kötelező" a megállás nélküli (urambocsá') locsogás, mert különben nyista avatar.

Továbbá az is, hogy ellentétben más oldalakkal (ahogy azt előttem felszólaló kolléga említette) itt különös kegy, ha az ember saját avatart kap.

Iszonyatosan bosszantó volt látni egyszer, hogy egy külföldi RI/OS motorral ellátott oldalon mindenkinek, szó szerint mindenkinek saját avatar-ja volt.

Nem ma kezdtem az "ipart" tudom, hogy miről beszélek és szó nincs itt arról, hogy átesnék bárminek is a túloldalára.

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#93) 7 válasza hoffman_ (#91) üzenetére


7
addikt

Igazából félreértettem Vladit, és adam014 adta meg a választ a valós kérdésre, de köszönöm a jószándékot. :P

(#94) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ok, ok emberek! Végül meglett. Köszi és ok! :DD

Csak pislogok! Mikor léptem rangot? :Y Lehet amikor kijött az f15. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#95) #65675776 válasza Fücsök007 (#87) üzenetére


#65675776
törölt tag

Konkrét kritériumrendszere nincs. Van pár kitüntetett (Arcképgyáros, Ármester, KORREKTOR, PH! technikus (bár ez már igazából nem létezik)), de a többi ad-hoc jellegű.

t|-|om! nemzetközileg is kiemelkedő sporttevékenységéért kapott anno Harcművész rangot. Gradilaci esetén eléggé egyértelmű az egyéni rang eredete. Minden tiszteletem bacsisé, de nem Ő az egyetlen a PH!-n, aki tuningol, akár extrém szinten. Ami az egyéni rangot indokolja, az minden esetben a kiemelkedő egyéni teljesítmény valamilyen témában.

unclefucka: A PH! alapvetően egy szakmai oldal és fórum. Emellett van egy erős közösségi része, és egy hardverapró. De a fő sodorvonal mindig is a szakmai rész volt.

Egyébként nem kötelező a "megállás nélküli (urambocsá') locsogás". Ha az ember folyamatosan jelen van akár csak 5-6 topicban, akkor úgy is nagyon hamar összejöhet napi 10-20 szakmai hsz, hogy az mind érdemi tartalommal bír (akár nap szinten több olyan hsz-sal, amelyek mindegyike akár 700-800 karakterből is áll). Ehhez viszont az kell, hogy az ember ne legyen read only. (Persze sok hsz összejöhet abból is, hogy állandóan kérdez, és abból is, hogy állandóan válaszol a kérdésekre.) Komolyabb szakmai vitáknál nem ritka, hogy egy topicban születik több embertől fejenként ennyi érdemi hsz.

Inkább ez legyen külön kegy, minthogy pénzbe kerüljön a hsz szerkesztésének lehetősége.

"külföldi RI/OS motorral ellátott oldalon" - Ez konkrétan mi lenne?

De visszatérve az oldal jellegére: az egyéni avatar PH!-n a folyamatos szakmai munka elismerése alapvetően (vagy a még folyamatosabb közösségi munkáé). Nem értem ez miért probléma.

[ Szerkesztve ]

(#96) 7 válasza unclefucka (#92) üzenetére


7
addikt

- A súlyozásnak megvannak a maga okai. Ezek közül az egyik legfontosabb az, hogy a tapasztalatok szerint a szakmai fórumos hozzászólások közelítenek leginkább a fórum fő vonalához, a közösségi beszélgetésben általában sok az off, a piacos egyezkedések pedig lényegében csak az üzletfelekre tartoznak.

- Az az 1750 összesített hozzászólás nem olyan kegyetlenül sok, még napi 2-3 kommenttel is kényelmesen megvan az őstag rang 800 napos korig, aki meg ennél ritkábban szól hozzá, annak úgyis ráér a személyre szabott avatar.

- Igen, itt valamilyen szinten kiváltság az egyéni arckép. Ennek az oldalnak többek között ez is egy sajátossága. Hogy miért, azt lehetne taglalni, de felesleges. Itt így van, mert a vezetőség így döntött.

- A RI/OS saját fejlesztés, aligha láthattad máshol. De ettől függetlenül az, hogy egyéb helyeken mi a szokás, nem feltétlenül jelenti azt, hogy itt is annak kell lennie.

- Én sem ma kezdtem az "ipart", de ennek jelen vitában semmi jelentősége. Rögtön azután, hogy elmondtam, átesni készülsz a ló túloldalára, leírtam azt is, hogy miért látom így.

[ Szerkesztve ]

(#97) TazLeacher válasza unclefucka (#92) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor rakjunk azért tisztába egy pár dolgot:

1. Nem hiszem, hogy az átlagosan napi 2(!) hsz az az állandó locsogás kategóriája.

2. Milyen hűségről beszélsz? Arról, hogy ingyen és díjmentve idejárhatsz olvasni a teszteket, felteheted a kérdéseidet, és ingyenesen adhatsz fel hirdetést?

3. Ki a hasznosabb tagja a közösségnek? Te, aki isten tudja mikor, kb. 9 éve valami miatt regisztráltál, és 214 szakmai hsz-t produkáltál, (ami átlagosan kb. 2 hetente 1), vagy az, aki fél éve itt van az oldalon, és egy topicban mondjuk nap, mint nap segít másoknak? Ha választanom kellene, hogy ki maradjon, inkább ő. Engem ezek az emberek tartottak itt az oldalon, és akkor, amikor Te éppen sehol sem voltál, ezek az aktív fórumozók segítettek, tanítottak, és oldották meg a saját szabadidejükben az én problémámat, és teszik a mai napig ezek a "szófosók".

4. Ha ellentétben más oldalakkal problémát okoz, hogy nem kaphatsz saját avatárt, akkor miért is nem más oldalakon fórumozol? Ja, hogy lehet, hogy nem ez befolyásolja egy fórum/lapcsalád minőségét?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#98) unclefucka válasza 7 (#96) üzenetére


unclefucka
senior tag

No comment. Nem is akarjátok érteni a lényeget.

Na, nem is piszkítok többet ilyen közösségbomlasztó hsz.-ekkel ebbe a fórumba. :N
Mivel úgyis ráérek :K

(én kérek elnézést!) :R

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#99) 7 válasza unclefucka (#98) üzenetére


7
addikt

Én értem, hogy mit akarsz a tudomásunkra hozni, csak nem adok neked igazat. :P

(#100) D1Rect


D1Rect
félisten

+1

;]

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] EGYÉNI ARCKÉP IGÉNYLÉSE (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.