Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Béééla


Béééla
őstag

Buksisimi a javából. Unatkozó romkocsmás jólmegmutatjuk műértelmiség-szagot érzek a pénzlehúzás mellett.

3000 birodalmi váltó környékén vettem anno szolgáltatós nagyon buta telefont kártyástul, ami annyira filléres volt, hogy csak került bele egy kamera meg MP3 mert mégis belefért. Egy baja van, hogy piszok halkan szól, miközben jó hangosan tud csörögni. De a hosszú üzemidő belefért.

Ez színtiszta villogjunk-telefon, csak a másik véglet.

Bélabá

(#2) azbest


azbest
félisten

tuti, hogy átverés a projekt és csak valamelyik kínai telefont akarják magas felárral eladni balekoknak [link]

[ Szerkesztve ]

(#3) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Hát ez nagyon juj

valami

(#4) rudi válasza azbest (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Abszolút! A kínaiak Alibabán 8-13 dolláros árban adják ezeket a cuccokat. Ha odamész egyedi dizájnnal és befizetsz 5-10 000 darabra, szerintem lazán le tudsz menni 5-6 dolláros darabárra, rászámolsz még a csomagolásra, logisztikára és a 30 dolláros cuccon kb. 200%-ot keresel, amit ráadásul a közösség előre ki is fizet. Legjobb üzlet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Ha én csinálnék egy ilyen telefont, akkor az alábbiak lennének az irányelvek:
- strapabíró (bizonyos mértékben)
- szép, letisztult design
- mondjuk e-Ink kijelző, az olyan karaj, bár este érdekes lenne
- benga aksi
- beleraknék egy olyan cuccot, amivel megy a HD hívás
- FM rádió, led, SMS, akár microSD és MP3, BT legfrissebb
- és még én is lefejlesztenék valaki kukadroidos appot, hogy lehessen menőzni

Ha én ezt adnám 100$-ért, még lehet el is szégyenleném magam. Bár ki tudja. Lehet tényleg azt kellene csinálnom, hogy pár millió forintból elmenni Kínába és az első gyárral leülni tárgyalni. Ha befuccsol, buktam pár milliót, ha nem, akkor lesz egy életképes butafon ;] De van egy olyan érzésem nekem is, hogy mondjuk a reklám drágább lenne.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#6) azbest válasza rudi (#4) üzenetére


azbest
félisten

Egyébként maga a profit nem baj, csak a mese, hogy feltalálták a spanyol viaszt. Bárki tud venni ilyet, ha akar és utánakeres. Ők meg talán a tájékozatlanságot szeretnék kihasználni. Egyébként vész telefonnak teljesen jó lehet egy ilyen például (autóba, vagy szimplán telefon nélküli lakásba). Arra jó hogy mentőt hívjon baj esetén :)

És a kemény, hogy kb 1300 darabot el is adtak már 100+ dolcsiért a 20 dolláros telefonból :DDD

Ráadásul az elé tett műanyag lap miatt napfényben valsz nem láthatóak a gombok és a kijelző szövege sem :D

Ja és itt egy régi mobilarénás hír a 3000 ft körüli eldobható telefonról [link]

[ Szerkesztve ]

(#7) rudi válasza azbest (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Számomra ez egy külön kategória a Kickstarteren, az újra feltalált ötleteké. Ezer és egy ilyen van, és ahogy írod, a kevésbé tájékozott emberek meg is veszik azt, ami alapvetően jó, csak ők nem tudják, hogy vótmá. Tény, hogy ez az százdolláros dizájn messze szebb a kínaiaknál, a használhatóság meg hát...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) agi128


agi128
csendes tag

Újra feltalált ötlet ezzel együtt a papír-ceruza számcserélős módszer? :)

(#9) Simi87 válasza azbest (#6) üzenetére


Simi87
senior tag

Nekem van egy 20 dolláros, ami tök jól néz ki, sms kompatibilis, és kb 2 hetet elmegy. De nem használom, mert 3500 forint egy samsung e-1270 ami a legjobb koreai telefon.

(#10) haxiboy


haxiboy
veterán

Az ilyennek 10$ körül kéne hogy legyen az ára, mondjuk feltöltőkártyás sim kártyával túristáknak, kb ennyi az értelme.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#11) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Gratulálok hozzá, biztos sláger termék lesz. :N

Finn the human

(#12) Elpresidente


Elpresidente
tag

A cél megfogalmazása is csodás: Ez a bankkártya méretű telefon arra hivatott, hogy az apró kijelzőkre tapadt emberek újra a valóságban éljenek, ne pedig az interneten.
Ha tényleg erről van szó, akkor már régóta van többféle (ingyenes, vagy sokkal olcsóbb) megoldás:
1. akaratrerő
2. Ha az első hiányzik, akkor adatforgalom és wifi lekapcsolása a meglévő telefonon
3. már piacon lévő buta telefon megvásárlása sokkal olcsóbban

Nagyon kiváncsi lennék rá, hogy aki ezt tényleg meg akarja venni, az mégis miért teszi ezt. Szerintem keserves magyarázkodás lenne a dologból, gyenge érvekkel.

Xbox gamertag: goserHU

(#13) Csapoati


Csapoati
nagyúr

So hipster, much innovation! 20 dollart esetleg adnek egy ilyenert, focira vagy bulikba nem lenne rossz. Tudom, most is vannak butafonok, de ez jol is nez ki. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#14) azbest válasza Simi87 (#9) üzenetére


azbest
félisten

na most ez a samsung szöget ütött a fejembe... lehet anyámnak ilyet kéne vennem a mostani helyett, mert az összecsukással védve van a billentyűzet a megnyomástól. Nem használja a lockolást és nem mindig vicces, ha a kosába tett doboz tojás felhív séta közben :)

(#15) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

nekem tetszik, igaz a belinkelt kínaiak is bejönnek, leheth az ótvar 100 éves céges nokiát lecserélem valamelyik kínai csodára, ennyi pénzért ajándék :D

(#16) #43755008


#43755008
törölt tag

Ha tényleg le akarják szoktatni a népet az internetről, akkor kezdjék el újra gyártani a 3310est, mindenki dobná el az okosmobilt :D

(#17) szemy94


szemy94
senior tag

Bevásárlóközpontban/szupermarketben 2000FT lebeszélhetőséggel butatelefon (bluetooth, rádió, kamera, bővíthető memória azért van)

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#18) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Dragan merik a hulyeget...

Lehet nekem is kene vmit feldobni kickstarteerre...

Legyen slimPhone a neve...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Simi87 válasza azbest (#14) üzenetére


Simi87
senior tag

Nagyon jó kis telefon.

(#20) forgonati


forgonati
őstag

Jézus. Azért az emberi leleményesség határtalan, aki ezt kitalálja, megszedi magát. Viszont az emberi hülyeség is határtalan, mert fix hogy megveszik majd csomóan 100$-ért :W

Akkor már inkább valami aliexpresses cucc, mondjuk 20$-ért ez komolyan nem néz ki rosszul:

Nekem mindenképp jobban bejön mit az amelyikről a cikk szól.

Amúgy meg ha butafon kell, Nokia 3210 ebayról, 10€ és még az 5-6 napos üzemidő is megvan.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#21) doooo válasza forgonati (#20) üzenetére


doooo
veterán

3210, 10 euróért??? :Y ha törik, ha szakad, annyit nem ér.. attól függetlenül, hogy használható..

(#22) Graphics válasza doooo (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor el vagy tevedve... :)

Neked lehet, nekem siman, es konkretan nem ennyi hanem dragabbak a gyari allapotuak..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) FazekasOS


FazekasOS
csendes tag

Nekem tetszik. Tényleg jó ötlet, sokszor jól jöhet egy bulin, nekem például vitorlázáshoz ideális lesz, be is fizettem a közösbe. Olvasva a kommenteket nem igazán értetek egyet velem. Megnéztem a belinkelt kínai csodákat, de szerintem 1. Egyik sem néz ki olyan jól, mint ez. 2. Egyik sem ismert, ez pedig most eléggé híres, szóval elő merném venni fogadni egy-két hívást, nem ég le az arcomról a bőr vele. :D Szerintem annak tökéletes, akinek szüksége van egy divatos butatelefonra.

(#24) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Én egy kiegészítő telefont adnék ki vágódeszkákhoz. Párosítani a mobilhoz, és akkor arról menne minden hívás. Ha a tepsi lemerült akkor meg befogadására akár a SIM-et is.
Minőségi anyag semmi cicó. Olcsó legyen de ne ciki.
Esetleg lenne egy nagyobb változat is ami hordozható aksiként tölteni is tudna.

(#25) Graphics válasza ctvagyok (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez már létező dolog :) by Alcatel is pl..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) ctvagyok válasza Graphics (#25) üzenetére


ctvagyok
őstag

Lehetett simet beletenni? minőségi anyagból volt? olcsó volt? Tudott tölteni. Asszem nem.
Nem állítottam, hogy én találtam ki, de attól még én egy ilyet képzelnék el.
Max 20k forintért szálcsiszolt alu hátlappal lenne a dolog. Kijelző full alap lenne, de menne rajta snake 2.

(#27) liquidgold válasza FazekasOS (#23) üzenetére


liquidgold
tag

Szerencsés vagyok hogy olyan embereket között élek akiknek nem státuszszimbólum egy telefon. Felfordult a gyomrom attól amiket leírtál

(#28) Graphics válasza ctvagyok (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elvárások, hordanál két eszközt magaddal? Szerintem senki ..

@FazekasOS: no comment :) Kicsit felszínes világ kozeleben laksz? Itt videken nem jon at.

Forumon nem szokas vagizni :D Csak jelzem

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) ctvagyok válasza Graphics (#28) üzenetére


ctvagyok
őstag

Már volt hogy hordtam 2 eszközt magamnál. Nem viselt meg lelkileg :DDD
Aztán aki töltőt tud magánál hordani, ez a aksitelefon is beférne.

[ Szerkesztve ]

(#30) Graphics válasza ctvagyok (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Probaltam, kis powerbank, kis tolto, kis kabel...

Ezekbol maradt a telefon :D Nem hordok semmit , mert elhagyom... Ma talaltam meg a MiBand-em is... Ugy elraktam. Pedig karkoto ugyebar

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) RazorShark


RazorShark
csendes tag

Nézzétek így: ha elhagyod/vízbe dobod, stb., nem megy vele együtt a sim kártyád is

ettől még persze szépen túlárazták ;]

-by the order of Sithis

(#32) Akidobos74


Akidobos74
aktív tag

Ez volt az első mobilom ( 1998-ban ) és most újra elkezdik feltalálni. Nemsokára elkezdenek jönni az egyre nagyobb butatelefonok, egyre drágábban. Muhaha :D

(#33) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Teljesen jó állapotú, szinte új mobilokat is lehet kapni a francia lekki.fr portálon. Van Nokedli, Motorola StarTAK és Ericsson t28 is. De nemrég volt Siemens is. :C

Természetesen lehet kapni Blackberry-t is. :R

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#34) Gaga válasza liquidgold (#27) üzenetére


Gaga
tag

Szívemből szóltál!

(#35) kelly416


kelly416
veterán

Én jó pár éve vettem egy Samsung B2100-át, asszem oda-vissza veri ezt a "hatalmas ötletet". Nem csak SMS-képes, de még ébresztő és zenelejátszó is van benne, eléggé strapa a kialakítása, volt már több órát egyfolytában vízben és semmi baja, és még telefonkönyve is van.

FazekasOS:
Én alapból elkerülöm az olyan felszínes társaságokat, ahol kinézik az embert mert "nem ismert márkájú" akármit vesz/hord. Ezeknek általában csak és kizárólag a takarítónőjük tud otthon rendet tenni, ha van egyáltalán. Jártam már olyan lakásban, ahol a konyhában egy kévés csészét nem lehetett letenni, pedig nem volt kicsi a konyha, csak ennyire igénytelen a papa-mama, és az akkor fél éves kicsi sem lesz igényesebb, ha felnő...igénytelen egy nép, csak csillogni tud a pénzével (vagy legalábbis igyekszik a pénzes látszatot fenntartani, mert van, akinek már a gatyája is rámegy erre, de még erőlködik, ahelyett, hogy beismerné, egy szinttel lejjebb még élhetne is), lenézi az egész világot (igen, még a "barátait" is, akármit is mond a szemedbe), és közben csak az érdekli, hogy a semmiből még több pénze legyen. Sajnállak, hogy ilyen társaságod van.

[ Szerkesztve ]

(#36) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Ha divatba jön, előkeresem a SONY Z5-öm 2000-ből, az még kisebb is mint ez, és megint én leszek a király a bivalybasznádi diszkóban! :D

(#37) snecy20


snecy20
veterán

Pedig már elgondolkodtam azon, hogy butatelefon kéne nekem, korszerű kinézettel. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#38) mike710 válasza kelly416 (#35) üzenetére


mike710
aktív tag

Te atya úr isten :D Mókás mennyire kinézitek azt akinek pénze van még mit bele fantáziáltok a dologba.Leírta hogy neki tetszik mert jól jönne vitorlázáshoz. Jól jönne? Igen. Akkor neked mi a gondod? Mi közöd hozzá? Tudod vannak helyek,külföldi 5csillagos szállodák (ahova gondolom te és a hozzád hasonló gondolkodásúak soha nem fognak eljutni) ahol gáz ha a pincér jobb telefont húz elő mint pl én aki egy céget képvisel. Vannak voltak és lesznek is elvárások úgy ahogy nálatok a falu végi kocsmában úgy más körökben is ;)

[ Szerkesztve ]

(#39) Quasi_modo válasza mike710 (#38) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az a mókás, hogy csak a lényeget nem értetted.

valami

(#40) mike710 válasza Quasi_modo (#39) üzenetére


mike710
aktív tag

Sajnos de, szeretnétek megmondni kinek mi a jó.

(#41) FazekasOS válasza Quasi_modo (#39) üzenetére


FazekasOS
csendes tag

Az a mókás, hogy csak ő értette meg, mi a lényeg... Szabadidőhöz tényleg kiváló ez a telefon, de az üzleti életben nem rohangálhatok kínai csodákkal.

(#42) kelly416 válasza mike710 (#38) üzenetére


kelly416
veterán

Tévedés, nem az a bajom, hogy Ő vitorlázik. Hogy pontos legyek, egyáltalán semmi bajom nincs. Csak sajnálom, hogy egy noname telefont nem mer elővenni, mert a saját "társasága" kineveti. Ő maga írta, arcpirító egy noname.
Nem nézek ki senkit, akinek pénze van, főleg, ha megdolgozott érte. Az olyanok általában tudják, milyen lent, milyen fent, és azt is, hogy nem egy I6 vagy egy bármi egyéb jelenti a gazdagságot. Akik viszont ez által ítélnek meg, felszínes, kicsinyes semmitérők szerintem.
Nagyon sajnállak, hogy Te is csak a céged által jutsz el ilyen helyekre, ahol "meg kell jelenni, és nem mindegy, hogy", mert egy sima nyaralás esetén engem fikarcnyit sem érdekel, hogy a sarokban lévő csótánynak is jobb telefonja van-e, mint nekem, vagy én rendelkezem az egész környéken a legmenőbb kütyüvel. Ugyanakkora nyugalommal veszem elő a B2100-át is, mint akármi más telefont. Elvégre én vagyok a fizető vendég, nehogy már megkülönböztessenek.
Amúgy meg, ha vitorlázás közben akar telefonozni, vegyen egy Xperia Z-akármit és problem solved. Márkás is, elő is kaphatja, jól is néz ki, nem igazán kell félteni sem.

FazekasOS:
Te is vicces vagy, de ha szabadidőhöz keresel telefont, főleg esetleg vizes időtöltéshez, ne olyant vegyél, amit minden alkalommal el kell dobj a tevékenységed után, hanem vagy vegyél egy igazi strapát akár a buták közül is az okos mellé, vagy vegyél egy Xperia Z szériás akármit minden alkalomra, meló/szabadidő.

(#43) Quasi_modo válasza kelly416 (#42) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Na itt van a lényeg.

valami

(#44) tgbrfv válasza mike710 (#38) üzenetére


tgbrfv
tag

"ahol gáz ha a pincér jobb telefont húz elő mint pl én aki egy céget képvisel. Vannak voltak és lesznek is elvárások úgy ahogy nálatok a falu végi kocsmában úgy más körökben is "

Elég szar neked, ha a telefonod alapján minősítik a céget. Egy kamu MLM-es átverős cégnél dolgozol, mert azoknál ilyen fontosak a külsőségek.

Pont a full csóró prolik azok, akik drágának tűnő telefonnal próbálnak felvágni. Ezek azok, akiknek aztán a bank viszi a kocsiját.

(#45) kelly416 válasza tgbrfv (#44) üzenetére


kelly416
veterán

Oh, köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem, túl is léptem első körben a személyeskedésen. :D Szóval, kedves mike710: Nem tudom, Te honnan veszed a falú végi kocsmát, meg, hogy nekem kilóg a kapanyél a számból, miközben a gumicsizmám trágyaszagú, mert ugye ezt sugallod, de mivel mindenki magából indul ki, így nem veszem sértőnek a mondatodat. Csillogjál csak a telefonoddal, engem nem zavar. Amúgy sem tudom, mi közöd az egészhez, minek kellett beleszólj, amikor nem szólítottunk meg, és főleg nem értem, minek kell személyeskedni. De nem gáz, nem alacsonyodom le a szintedre, mert még legyőzöl a rutinoddal. ;]

(#46) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Gyerekek, erről nekem mindig ez a reklám jut eszembe [link]

Váltsatok ti is Lumia 735-re ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#47) #35193216


#35193216
törölt tag

És ezzel sikerült egyesíteni az okostelefonok és a butatelefonok hátrányait...

(#48) tgbrfv válasza #35193216 (#47) üzenetére


tgbrfv
tag

Miféle hátrány?

Az előnyöket egyesítették: hosszú készenlét, és elég drága ahhoz, hogy a felkapaszkodott prolik ezzel tudjanak felvágni.

(#49) Graphics válasza FazekasOS (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem kínai csodám van, ki nem szarja le, hogy nem más prezstizs fos... Tucatkacat mind, e-hulladek.

Nem en vagyok a telefonert, nem a tarsasagi elet fenntartasahoz kell..

Kreten vilagot elunk...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) arnyekxxx válasza FazekasOS (#23) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szerintem te ezzel a hsz-al definiáltad a sznobságot :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.