Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Mobilaréna hír címe: Újra felfelé ívelő pályára számít a Samsung. HWSW hír címe ugyanerről: Újabb gyenge negyedévet vár a Samsung

akkor mi is az igazság?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#2) sajo13 válasza gyurkikrisz (#1) üzenetére


sajo13
senior tag

Nyár van, uborkaszezon. Mitől nőne a bevétel hirtelen, mikor nemrég egy újabb konkurencia is megjelent (LG G4).

(#3) Legendd válasza gyurkikrisz (#1) üzenetére


Legendd
senior tag

:D félig tele vagy félig üres a pohár...rosszabb, mint tavaly, jobb, mint az előző félév...szerintem akkor a felívelés most az igaz.

Alea iacta est!

(#4) Bogyó bá' válasza gyurkikrisz (#1) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Fetrengve zokogok, úgy sajnálom őket. :O :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

most elképzelem ahogy sorban kapnak idegösszeomlást a Samsung vezetői.
A Samsung gondolom tudja hogy egyre nagyobb a konkurencia,nem lehet mindig mindenben a csúcson lenni.

(#6) Tomi_Ohl válasza gyurkikrisz (#1) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Csak annyi, hogy hiába jobb negyedév, még mindig sz.rok az eladások a régebbiekhez képest.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#7) razorka777


razorka777
veterán

Nem rohangálhat mindenki Samsung telefonnal. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#8) telemundo


telemundo
tag

Már teljesen kétségbe estem hogy nem lesz Samufon ;]

Kínáé a jövő :)

(#9) janeszgol


janeszgol
félisten

Ugye nem fognak becsődőlni? :U

Lehet hogy elmaradnak az eladások az S3-tól és S4-től, de a mai csúcstelók között még mindig jól szerepel, nem? (M9, G4, S6, i6, Z3.) Az iPhone 6-ot azért emeltem ki, mert annál tuti nem.

(#10) ctvagyok


ctvagyok
őstag

A htc vesztesége meg kb akkora ebben negyed évben mint az előző 3 nyeresége. Legalábbis én ezt olvastam. Ez lenne az igazi flame topic. A trollok is jól éreznék magukat. ;]

(#11) janeszgol válasza ctvagyok (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Azt már a fáradt gőz topicba kéne tenni. :)

(#12) zoo8800 válasza gyurkikrisz (#1) üzenetére


zoo8800
veterán

Szvsz elég sok nagy cég örülne 6 mrd dodó üzemi nyereségnek.

rip and tear, until it is done

(#13) lorinser válasza gyurkikrisz (#1) üzenetére


lorinser
senior tag

Itt is arról van szó, hogy továbbra is lejtmenetben a Samsung.

Én már azt várom, hogy az almáról írják ugyan ezt. Előbb-utóbb ott is kidurran a lufi.

[ Szerkesztve ]

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#14) vicze válasza gyurkikrisz (#1) üzenetére


vicze
félisten

"mi is az igazság?"
Az igazság odaát van...

Az elemzők azt hazudják össze a random számokból, amit csak akarsz. 6 milliárdos nyereség mellett nagy szarban vannak na, nem kell ezt ragozni.

@lorinser: Almáról már többször írták, mikor a várt/becsült 7,5 milliárd helyett vagy 7 milliárd lett. Az is elég katasztrofális na.

[ Szerkesztve ]

(#15) amisis válasza lorinser (#13) üzenetére


amisis
aktív tag

Sajnos egy ideig nem fog ilyen lenni, legalábbis én egyre több ismerősömnél iphonet látok. Bár tudom nem az én ismerőseim teszik ki az egész piaci társadalmat csak ez így érdekes.

Apple iPhone 8 Plus

(#16) janeszgol válasza vicze (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezeket iróniának szántad? :) Ez a 6 milliárt dollár csak a mobilpiacról szól, nem?

amisis: miért lenne jó, ha befuccsolna az Apple? Nekem nem ártott. Mondjuk az USA gazdaságának annál többet (nuku adó).

[ Szerkesztve ]

(#17) batman1235 válasza lorinser (#13) üzenetére


batman1235
csendes tag

nem vagyok apple fan, mindig is szidtam őket az árazás miatt, de amugy a telefonjaik majdnem patentek és azt kell mondjam hogy utólag visszanézve minden tény őket igazolja, és ők azok akik talpon maradnak. ráadásul az emberek többsége iphone-t akar szóval nem hiszem hogy az elkövetkező években kidurrana a lufijuk, főleg ha ennyire drágulnak a droidos telefonok ;) . a Samunál már vártam mikor lesz lejtmenet, sokan elpártoltak tőlük amit nem is csodálok.

(#18) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Erdekes a cim es a cikk is. Negyedeveket mindig az elozo ev negyedevehez hasonlitunk.. A cikk azt irja, hogy a tavalyi ugyanezen idoszakhoz kepest csokkent. Az, hogy az elozonegyedevhez kepest novekedett az itt most nemjatszik, mert a cegek leggyengebb megyedeve pont az.

Erre az oldal egy ilyen cimmel latta el a cikket... Haat erdekes. Allitolag az S6-ok csalodastokoznak, mert nemfogy annyira amennyire szamitottak.

Meglatjukhonap vegen

(#19) Touch-ko válasza lorinser (#13) üzenetére


Touch-ko
őstag

Apple (bar nem ide tartozik) mas helyzetben van. Nincs neki olyan szinten konkurenciaja mint a Samsungnak. Egyszeruen azert mert androidos csucstelefonokbol minden gyarto gyart, Apple-nel meg iOS-es telefont csak iPhone-ban kapsz.
Samsungnak kellene valamit kitalalnia, mert tudomasom szerint a mobil agazat adja a vallalat hasznanak a nagy reszet, es pont ez az agazat van csokkenoben.

(#20) Jeanne d'Arc válasza batman1235 (#17) üzenetére

Azert a 6-os szeria tele van szeria hibaval. Majdnem az osszesnek kattog a kijelzoje.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#21) Cathulhu válasza Legendd (#3) üzenetére


Cathulhu
addikt

Hat egy novekvo piacon nem hozni a tavalyi szamokat, amire akkor azt mondtak, hogy szornyuek, az minden csak nem felfele iveles. Az hogy egy uj flagshippel verik az unnepi szezon utani negyedevet az minimum elvarhato, a forditottja lenne meglepo.

#18: +1

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#22) vicze válasza Touch-ko (#19) üzenetére


vicze
félisten

"mobil agazat adja a vallalat hasznanak a nagy reszet"
Csurran csappan ott a félvezetőgyártásból is egy "kevés"(még mielőtt valaki nem fedezné fel az iróniát :U ), épp most raktak bele 13milliárdot pár új gyárhoz...

Nyilván tankerből kevesebb fogy mint telefonból. ;]

[ Szerkesztve ]

(#23) Beri78


Beri78
őstag

Érdekes lesz megnézni, mi lesz a Samsunggal. Ha nem csinál valamit, eléggé vissza fog esni....
A 6-os már kis előrelépés volt, de még mindig kevésnek érzem, hogy megtartsa a helyét....

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#24) ricinus13


ricinus13
senior tag

Nem kell ezeket félteni, gyártanak ők tankot is, az meg lehet jobban fog fogyni mint az S6 nemsokára :DDD

(#25) falijja


falijja
őstag

Hát ha több s6/edge féle mobilt gyártanak, még sokáig elsők maradnak az tuti... :K

(#26) telemundo válasza falijja (#25) üzenetére


telemundo
tag

Eleve csak az s6 edge-t kellett volna kiadni. A sima felesleges volt szerintem

Kínáé a jövő :)

(#27) kengyel


kengyel
nagyúr

Kicsit még esik az S6.-ára, és, mindenkinek ott lesz a kezében. :)

kengyel

(#28) Touch-ko válasza vicze (#22) üzenetére


Touch-ko
őstag

Igen tudom hogy abbol is hatalmas osszeg folyik be. A gyartol is olvastam meg asszem pont ezrn az oldalon.

Azert irtam mert tudomasom szerint a mobil ag a huzo a Samsungnal.

(#29) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Eddig is arra számítottak nem?

(#30) S@s


S@s
tag

Az S6/edge nagyon jók, de..... nem véletlenül vannak már Apple szinten majdnem az áraik. Kell a nagyobb haszon, ebben az Apple rájuk ver rendesen. Jelen pillanatban jobban " leveszik " a vásárlót. :U

[ Szerkesztve ]

S@s

(#31) Touch-ko válasza S@s (#30) üzenetére


Touch-ko
őstag

Szerintem a Samsungnak nem "wanna be like Apple"-nek kellene lennie, hanem a sajat feje utan menni. Szerintem itt gondolkodasmodot kellene valtani.
Hiszen a vasarlok inkabb "azert szeressenek, aki vagyok es amit gyartok, mint inkabb mert valaki mas vagyok es valami olyat gyartok ami nem en vagyok". Utobbinal lesznek gondok a jovoben, hiszen annal elobb utobb rajonnek, hogy valami nem kerek ott...

(#32) Stanley-B. válasza Touch-ko (#31) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Aki valaki után megy, az sosem lehet az első.
Remekül passzol ez a samsung helyzetére.

Nyereségben nem is voltak azok, de hamarosan darabszámban sem lesznek.

(#33) legiaap válasza Jeanne d'Arc (#20) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na hát ezt a baromságot meg honnan szedted?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#34) S@s válasza Touch-ko (#31) üzenetére


S@s
tag

Igazad van! Sztem. a pénz beszél úgy vannak vele, ha nem megy próbál ötleteket venni a másiktól. Itt nem a formára hanem arra gondolok amit magával a névvel az Apple létrehozott. Pénz pénz pénz és ennyi.

S@s

(#35) vicze válasza Stanley-B. (#32) üzenetére


vicze
félisten

Ha pont úgy ahogy a utánuk ment az Apple a méret növeléssel és tablet méret csökkentéssel? :U
Tehát akkor ők se lehetnek sose elsők, kösz hogy végre kimondat.

Van amikor nem bírom ki... :W

[ Szerkesztve ]

(#36) vicze válasza Stanley-B. (#32) üzenetére


vicze
félisten

..

[ Szerkesztve ]

(#37) S@s válasza Stanley-B. (#32) üzenetére


S@s
tag

Sztem. látják, hogy a másik telefongyártó ( végülis mind1 melyik) ötlete bejön a vásárlóknak és alkalmazkodnak a vásárlói igényekhez. Ez oda vissza így megy. :U

S@s

(#38) Touch-ko válasza S@s (#37) üzenetére


Touch-ko
őstag

Azert valljuk be, hogy az "alkalmazkodnak a vasarloi igenyekhez" es a "konkurencia termekpalettaja felet" kozott oriasi kulonbsegek vannak!

(#39) vicze válasza Touch-ko (#38) üzenetére


vicze
félisten

Mármint az Apple termékpalettájának a fele alkalmazkodott a konkurenciához?

(#40) Stanley-B. válasza vicze (#39) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nem, az Apple termékpalettájának felét másolta le a samesung. Szerintem ez lesz a helyes megfejtés.

Egyébként alapvető különbség a két cég között, hogy az Apple a meglévő és a felhasználó számára eddig ismeretlen igényeket akarja minél magasabb szinten kielégíteni.

A samsung viszont sokkal inkább koncentrál arra, hogy milye van az Apple-nek ami neki nincs vagy nem olyan, nem úgy működik.
Erre gondoltam fentebb. Amíg az Apple-t állítják be az etalonnak azzal, hogy reklámjaikat rájuk hegyezik ki, a termékeiket pedig róluk másolják, soha nem lehetnek elsők.

Legyen bármi is az igazság, gondolom a tények alapján az látható, hogy az idő inkább engem igazol, nem?
Nagyon várom a következő negyedéves eredményt, mindkét részről.

[ Szerkesztve ]

(#41) Kékes525 válasza telemundo (#26) üzenetére


Kékes525
félisten

A sima szebb és sokkal drágább a tudásához képest az edge. Csak az újdonság miatt fogy.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42) amisis válasza janeszgol (#16) üzenetére


amisis
aktív tag

Hát nekem se ártott és nem azt mondom hogy menjen csődbe de jó lenne kicsit megszorongatni őket hogy érezzék nem övék a világ és kicsit vissza vennének magukból de inkább az árakból. Annyira azért nem adnak űr technológiát (és igen tudom a nevet kell megfizetni). :))

Apple iPhone 8 Plus

(#43) vicze válasza Stanley-B. (#40) üzenetére


vicze
félisten

"felhasználó számára eddig ismeretlen igényeket akarja minél magasabb szinten kielégíteni."
Ezek az ismeretlen igény úgy mint a 10" alatti tablet? 4" feletti kijelző? Okosóra? Aha... :U
De mondhatnék olyanokat, hogy értesítési központ, NFC fizetés, vagy olyan forradalmi újítások, mint kamera beállítások. Tényleg soha nem létezett és máshol soha nem használt igényeket elégít ki az Apple és nem a többi gyártó újításait hasznosítja újra. Még szerencse hogy a kutatás fejlesztés között nem 10x-es a különbség a Samsung javára...

"tények alapján az látható, hogy az idő inkább engem igazol, nem?"
Persze hogyne, a te fejedben lévő ""tények"" biztos, csak a valóság nem...

(#44) S@s válasza vicze (#43) üzenetére


S@s
tag

Igen nem gyengén "alkalmazkodnak" másolnak. Melyik gyártó gondolkodik úgy, hogy azt a konkurens gyártó ötletét ami sikeres nem alkalmazza mert nem ő találta ki?? Talán az Apple? Nem hinném. A pénz a lényeg itt is ott is.

Az iPhone többek között azért fogy olyan jól, mert 100 $ amcsiba a szolgáltatónál nem pedig azért mert forradalmi.

S@s

(#45) Touch-ko válasza vicze (#43) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nem, szerintem nem ezekre gondolt. Hanem magara a tabletre. Persze elotte is letezett, valamiert nem lett annyira nepszeru. Aztan a Samsung is kijott vele. A kepernyo meret igazabol nem fontos, hiszen mint nepszeru, modern tablet termeket (nem mint termek kategoriat, mert tablet elotte is volt) az Apple hozta a koztudatba. A meret noveles/csokkentes nem feature, csak egy opcio.

A notificationre meg BB idokbol emlekszem, aztan JB-re elerheto volt iPhone2G-re is, ha jol tudom. Android ekkor meg csak beta verzioban volt elerheto.

Termeszetesen volt, van es lesz is olyan dolog amit az Apple vesz/vesz/fog venni at a konkurens termekekbol, de ezek feature-ok, nem pedig maga a termek, annak kinezete, esetleg olyan funkcio amit az emberek mar megszoktak az Apple termekekben es ezaltal "vedjegy" lett. Olyan feature-ok amik miatt az iPhone nem Androidos telefon (minden fika nelkul irom ezt).

Vegyunk is ketto olyan peldat, amit Te es Mi hoztunk fel:
Kijelzo meretenek novelese Samsung S4-nel es iPhone6-nal , es mondjuk egy Mac Mini es egy Samsung ChromeBox early verzioja.

Az okosorarol pedig olvashatsz ezen az oldalon is. Amikor elindult a pletykaaradat, hogy az Apple mar dolgozik egy okosoran, akkor ezutan a Samsung is elkezdett olyan kijelentesekbe bocsatkozni, hogy Ok is elkezdenek egy okosoran dolgozni hamarosan.
Persze ez nem bizonyit semmit, mint csak erdekessegkent irtam le. A Samsung a pletykak elott semmit sem nyolatkozott errol a termek fejlesztesukrol, olyan mintha nem is lett volna.

Ne erts felre, a Samsung S6. edge nekem nagyon tetszik, foleg kulsore es allitolag eleg gyors is lett. Sot regebben (iPhone elott) nekem is volt Samsung telefonom, szerettem is.

(#46) Touch-ko válasza S@s (#44) üzenetére


Touch-ko
őstag

"Igen nem gyengén "alkalmazkodnak" másolnak. Melyik gyártó gondolkodik úgy, hogy azt a konkurens gyártó ötletét ami sikeres nem alkalmazza mert nem ő találta ki?? Talán az Apple? Nem hinném. A pénz a lényeg itt is ott is."
-megcafolnam. Hany olyan funkciot nem tesznek az iPhone-ba ami evek ota megtalalhato Androidos oldalon : mem kari bovithetoseg, BT file kuldes, IR port, vizallosag, mini USB, stb.. Ezek mind-mind nincsennek. Pedig mint itt a forumon is sokaknak ezek a hianyossagok miatt nem az iPhone-t valasztjak.

"Az iPhone többek között azért fogy olyan jól, mert 100 $ amcsiba a szolgáltatónál nem pedig azért mert forradalmi."
-Rengeteg $100 alatti keszulek gfut US-ben, megis az iPhone-t reszesitik elonyben :)

(#47) vicze válasza Touch-ko (#45) üzenetére


vicze
félisten

Elnézést de ebbe a sok értelmetlenségbe, és összevissza feltételezésbe nem vagyok hajlandó belemenni újra...
Ez a brutális ellenségkép valami hihetetlen, már-már beteges. Mintha más cégek nem gyártanának termékek ezen a sárgolyón.

Igen azok a funkciók mind mind nincsenek, mert a hiányukkal pénzt keres az Apple! Komolyan eddig nem látsz?

[ Szerkesztve ]

(#48) iNfAntRy válasza Touch-ko (#45) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Az okosorarol pedig olvashatsz ezen az oldalon is. Amikor elindult a pletykaaradat, hogy az Apple mar dolgozik egy okosoran, akkor ezutan a Samsung is elkezdett olyan kijelentesekbe bocsatkozni, hogy Ok is elkezdenek egy okosoran dolgozni hamarosan.

Hát ez elég nagy butaság volt :( Amikor az apple még csak pletykálta az okosoráját, a Samsung már piacon volt 2 okosórával, ez elég nagy fail volt. Ráadásul a Samsung későbbi óráinak semmi köze nincs az apple megoldásához. És ilyen kijelentést sem tettek mint amit te irtál

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#49) Touch-ko válasza vicze (#47) üzenetére


Touch-ko
őstag

Oke. Csak a velemenyem irtam le.
Valamiert a Samsung a masolasaival szamomra ertektelenne valt. Teny, hogy nem szeretem oket pontosan amiatt amit tettek az Apple-el valamint ahogy nagyok lettek a tobbi ceg karara is. Tehat nem csak az Apple-nek okoztak problemat a masolassal, hanem a tobbi ceget is hatranyba hoztak meghozza nem teljesen tiszta modon...
Amit a Samsung csinal, csinalt tobb ceggel ( pl: Pioneer) szamomra raszolgaltak az utalatra..
Ezt nem kotelezo elfogadnod, bar igazabol ez erdekel engem a legkevesbe.

A funkciokat amit nem tett bele az Apple azt okkal nem tette bele. Pl a vizallosag hianyan nem keres penzt, a memoriakartya hianya is rengeteg embernek olyan hianyossag ami miatt nem vesz iPhone-t.

(#50) Touch-ko válasza iNfAntRy (#48) üzenetére


Touch-ko
őstag

A Samsung osszedobott valamit, hogy kimondhassak, hogy elsok! Vajon mennyire volt atgondolt? Mennyit is adtak el belole? Ne szamoljuk bele az ajandekba a Note-hoz ingyen adott eszkozorol, mert azokat adta, nem megvasaroltak.

A Samsung tett olyan kijelentest, hogy OK is okosoran dolgoznak, es ha jol emlekszem meg datumot is mondtak anno. Ez sokkal az Apple Watch bemutatasa elott volt.

Nem vitatkozni jottem. Normalis hangsulyban tudunk beszelgetni remelem errol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.