Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) madgie


madgie
titán

Csak szerintem egyre rondábbak a Nikon vázak? (D800-at is beleértve)

A fix viszont baba.

(#2) FEDman válasza madgie (#1) üzenetére


FEDman
addikt

Nem is értem miért mondasz ilyeneket? :DDD

Az a 28/1,8 viszont tényleg kellemes darabnak tűnik, pláne 700 $-ért.

(#3) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Nikon is belehúzott a videóba, nagyon várom a tesztjét.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#4) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Örülnék egy D5100 összehasonlításnak - jelenleg ilyen gépem van és igen boldog tulajdonosa vagyok.

(#5) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

A 6 MP-s belépőszintű vázak (D40 utód) mikor jönnek, hogy ne kelljen mindig új, exponenciálisan növekvő méretű (és lassan árú) memóriakártyát, háttértárat és backup-tárhelyet is vásárolni az új vázzal együtt?!

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#6) madgie válasza Kotomicuki (#5) üzenetére


madgie
titán

8 ezer forint egy 16 gigás, villámgyors SDHC (átlag Class 6 meg a bő fele), 20-20 ezerből megvan két vinyó (egy sima, egy backup), amire minimum 4 év termése ráfér. Most mit szeretnél tulajdonképpen? Régi 6 MP-s érzékelőt? Hiányzik a moiré, kell a több zaj, jó volna a soványabb dinamikatartomány és használhatóság?

Tudom, mostani technológiával szeretnéd. Mondjuk annak sem látom sok értelmét.

(#7) HThomas válasza FEDman (#2) üzenetére


HThomas
senior tag

Úristen :)

A feketék viszont szerintem nem rondák, csak talán hiányzik a szegmensből a MILC-ekre jellemző retro / megújulás hullám. Vö. EP3, EM5, NEX-ek vs GH2 és G3.

(#8) k1csi


k1csi
senior tag

Canonosként mindig az jut eszembe amikor a Nikon kihoz egy 1.8-as fixet, hogy mikor fog már a Canon is ebben a kategóriában valami hasonlót kihozni (az IS-es f/2.8-as obi nem hozott lázba).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#9) Kotomicuki válasza madgie (#6) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Pedig igen, szeretném a mostani a technológiával, 14+ bit/szinnel...

Az időfaktort kihagytam az előbb, ami a képek mozgatásához kell, nekem még az is számít.
(Minek vegyek 2x MP-s vázat, ha amúgy is átméretezném a képeket emiatt?!)

A részemről még várnék, amíg a 'sok pixel javítja a képminőséget' valóban használható lesz.

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#10) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Csak nem ebbe is a nex7 szenzora került bele?

(#11) Antibazsi válasza Kotomicuki (#5) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Nincs dSLR gépem és nem is vagyok nagy fotós guru, de nem lehet a felbontást lejjebb állítani? :U

Üdv, Balázs

(#12) szecska24 válasza sebgutkopf (#10) üzenetére


szecska24
tag

De bizony az. :)

(#13) Throme


Throme
veterán

Kellemes kis gép lett.
Nekem tetszenek a nikon vázak, csak a mérete lehetne picit nagyobb a belépőknek.

Én is a tesztekre leszek kíváncsi, valamint a D5200-ra, ha valamikor esetleg kijön...

jaa és egy 18-105 VR II f 2.8 obit is szívesen látnék :) természetesen olcsón... :D

[ Szerkesztve ]

(#14) sixpak


sixpak
nagyúr

Hi. Mostanában tervezem egy gép vásárlását. Egy Canon EOS 550d-t nézegetek már régóta. Egy hozzáértô elárulhatná, hogy vajon ezzel jobban járnék? Úgy nézem ez olcsóbb is. És több mint két évvel újabb. Thx.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15) A Zéé válasza Throme (#13) üzenetére


A Zéé
addikt

"jaa és egy 18-105 VR II f 2.8 obit is szívesen látnék természetesen olcsón..."

De még inkább egy Nikon AF-S 1-1000/1.0 VR-t 100k alatt mi? :D
Ha valaha is tervbe lenne egy hasonló obi (amit kétlek), mint amit írsz, az 550-600k alatt biztos nem lenne :)
Egy 17-55/2.8 is 400k VR nélkül...

Just a simple Lineman...

(#16) Kotomicuki válasza Antibazsi (#11) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

De igen, csakhogy:
- ha ezt a számítógépen csinálom, akkor a fenti "hibákat" csak félig (vagy sehogy sem) sikerült kiküszöbölni :)
- ha a vázban (itt pont 6MP a small), akkor még kérdéses a konverzió során fellépő "minőségvesztés" mértéke (a mostani sokMP-s csodáknál is csak a külső RAW-konverter(PC) tud "csodákat" kihozni a képből a belső CPU/szoftver még nem) és megint ott tartunk, hogy minek fizessek ezért esetleges pluszt, ha ezt nagyon nem kívánom kihasználni (24 MP) és még mindig fenntartásaim vannak a 'sok pixel javítja a képminőséget' "technológiával" szemben

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#17) k1csi válasza sixpak (#14) üzenetére


k1csi
senior tag

http://prohardver.hu/tema/milyen_cserelheto_objektives_gepet/friss.html

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#18) Throme válasza A Zéé (#15) üzenetére


Throme
veterán

Ok, de még visszafogtam magam, mert nem 1.8-at írtam :).
Azért az én verziómnak nagyobb a realitás alapja, mint a tiédnek.
Biztos nem lesz ilyen lencse, de már kezd alakulni, lassan itt a 16-85 VR f 4 , ha minden igaz. Megy ez az f szám lejjebb is szép lassan :).
Hát az ára más kérdés, nem lesznek kíméletesek az biztos.

(#19) arn


arn
félisten

Ez remelem lenyomja az uj mft vazak arait :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) #65675776 válasza Kotomicuki (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

"14+ bit/szinnel"

Ezzel is szépen lehet növelni az elkészült képek helyigényét.

Az a bronz vagy mit tudom én milyen színű váz eléggé olyan, mintha simán lefestették volna jó vastagon.

[ Szerkesztve ]

(#21) Cancer


Cancer
senior tag

Ööö.. jól látom, hogy a Nikon belevágott a MP licitbe? És nem spórol vele...
De azért megnézném, hogy az alap kitobi mennyire rajzolja ki azt a 24 MP-t. Szerintem az ilyen vázakba a 12-14 bőséges...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#22) #65675776 válasza Cancer (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak szép lassan nem gyártanak ilyen kis felbontású érzékelőt.

(#23) t72killer válasza Cancer (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A DXOmark teszteket nézve nincs sok értelme a sok MP-nek, a nex7 szenzor már alatta marad a d7k szenzorának.

A valamivel nagyobbacska (elvileg gyök(24/16)=1.2x jobb) felbontás az egyetlen elméleti előny, de a dolgot agyonvágja a 12bites RAW és a bracketing hiánya - legalábbis a d3200-nál.

Ráadásul nem hiszem, hogy az ilyen induló vázat vásárlók nagy része a pici pixeleket maximálisan kihasználó karcoló fixekkel rohangálna... Apropó váz: tetszik az új szín :DD, de tényleg jöhetne pár retrós változat, pl FM2 vagy FM3A mintájára (ÉS SÚLYÁRA!!)

A D7k utódtól valami komolyabbat várok (pl 18MP és lényegesen megemelt kvantumhatásfokú szenzor).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) madgie válasza t72killer (#23) üzenetére


madgie
titán

Na várjál, almát a körtével? :) A D7000-ben az 5N szenzora van, nem? Nézd csak meg a DxO-t, a Nikon többet/jobbat hozott ki (szerintük) ugyanabból a szenzorból, viszont az 5N-nél jobb a NEX-7 (ergo a Nikon még jobbat is kihozhat belőle).

(#25) t72killer válasza madgie (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehetséges, mert a kiolvasó/képfeldolgozó elektronika zaja is számít. Kiváncsi leszek... Bár a D7k-t ilyesmire tuti nem cserélem (+büdzséileg se aktuális a vázcsere még 2-3 évig).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Ez a D3200 be fog válni. Jó ez. A felbontást le kell sz..ni. Kis felbontást is be lehet állítani a mérettakarékosság miatt. Mégis azt kell lassan belátni, h az mft kezdi az árversenyt megnyerni. Nyűg soxor a belépő-dslr méret is. Tapasztalat. :)

(#27) t72killer válasza PRO-peller (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A mai szenzorok mellett nyugodt szívvel ajánlanék pl pana GX1-et D3100 helyett. Fele súly/helyigény...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) BEE


BEE
addikt

Ez a 24 Mp pont jó lenne egy FF szenzoron. :K
Itt ugyan növeli a felbontást, de ha jól sejtem elveszítjük f8-at,
ami pedig KELL !!!
Nem minden képet készítünk nyitott blendével.
16 Mp-en f11-nél lépjük át a határt, ami még lenyelhető,
ráadásul a 16-os lapka még ma is nagyon jónak számít.

És ha a Nikon 24-es szenzort rak a belépő gépébe,
akkor a Pentax is azt rak majd, mert ezt nyomja a Sony.

Szóval egyik szemem nevet, mert azért jó gép lesz ez,
de a másik sír, mert megint átlépünk egy határt, amit nem kellene. :(

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#29) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ez pont az a váz, amihez egy szobatükör, és kitobi illik. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) madgie válasza BEE (#28) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, én 16 MP 4/3-os méret esetében sem érzem, hogy használhatatlan lenne az f8, vagy f11 :)

(#31) Deadzone41 válasza BEE (#28) üzenetére


Deadzone41
őstag

te miről beszélsz?

(#32) t72killer válasza BEE (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ami még jelentős hátrányba kerül, az az iso-teljesítmény. Márpedig ilyen apró pixeleknél ha nem akarjuk berázni a gépet pl 105mm-en, akkor érdemes 1/200 secnél rövidebbeket exponálni, ami ha nincs verőfényes napsütés, igényelheti az iso 4-800-at. És ezzel nem extra-éjszakai fotózást említettem.

Igaz, vannak még tartalékok a szenzorfejlesztés terén, pl a kvantumhatásfokon (nex7 szenzornál max 47%, d7k szenzoránál max 48%) van mit javítani, de akár tetszik, akár nem, a full-well capacity (mobilis elektronok száma pixelenként) a pixel felületével arányos, ergo a MP duplázással felére csökkentjük a jelgenerálásra használható elektronok számát, ahhoz, hogy tartsuk magunkat az eredeti minőséghez, dupláznunk kéne a kvantumhatásfokot vagy felére kéne csökkentenünk az összes zajt (pl hűtéssel, fejlettebb elektronikával). Tény, van ezeken a területeken fejlődés, csak nem vagy épphogy lépést tart a mp-háborúval, ezért nem halad az iso teljesítmény sehová... Szeretném pl látni, mire képes egy 70% kvantumhatásfokú, 1.5 elektronos kiolvasási zajjal megáldott 10MP-es full-frame szenzor... Asszem az iso 256k nem lenne gond neki.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) Mr.Csizmás válasza Deadzone41 (#31) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

diffrakcióról szerintem, gondolom az f11-es korlátból. :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34) Deadzone41 válasza BEE (#28) üzenetére


Deadzone41
őstag

utána olvastam, ezek szerint minél nagyobb a felbontás, annál tágabb rekesznél kezd előjönni a diffrakciós hiba. ezek szerint ezzel a géppel lőtt f5.6-os kép élesebb lesz mint mondjuk egy f8-as vagy f11-es? :F

(#35) t72killer válasza Deadzone41 (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan. Ha nézel mft lencseteszteket, akkor a legjobb obik max felbontása f/2 környékén jön elő, míg DX vázon f/4-5,6 körül szokott a legjobb eredmény kijönni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) FEDman válasza BEE (#28) üzenetére


FEDman
addikt

"Ez a 24 Mp pont jó lenne egy FF szenzoron.
Itt ugyan növeli a felbontást, de ha jól sejtem elveszítjük f8-at,
ami pedig KELL !!!"

Ugyanezzel a szenzorral a NEX-7 24Mp-en f/8 rekesz mellett ilyen képeket köpköd magából, azaz finoman szólva túlzás, hogy elveszítjük az f/8-at! :DDD

Ez az egész diffrakció dolog úgy ahogy van túl van lihegve.
Van tétezik, de messze nem olyan drámai a hatása, mint azt sokan képzelik. Például a limit elérése az nem azt jelenti, hogy onnantól megáll. :N
A limit elérésénél csak egy határt érünk el amitől kezdve a felbontás szép lassan elkezd csökkenni. És itt most a lassan szót hangsúlyoznám, mert hát nem arról van szó, hogy a limit átlépése után hirtelen lekoppanna a képminőség.

Ami meg a 16 kontra 24Mp-elt illeti, lehet 24-en hamarabb beindul ez a folyamat, de ha belegondolsz, hogy mondjuk f/11-en lövünk egy képet akkor a felbontás csökkenés egy lényegesen magasabb kiinduló alapból indul és végeredményben ha ezt a képet leméretezed 16Mp-elre akkor szerintem semmivel se kapsz rosszabb eredményt.

Azaz nem hiszem hogy emiatt kéne aggódni.

[ Módosította: #65675776 ]

(#37) FEDman válasza t72killer (#35) üzenetére


FEDman
addikt

Hát azért.. :U

[ Szerkesztve ]

(#38) FEDman válasza FEDman (#36) üzenetére


FEDman
addikt

De béna vagyok, az első bekezdésről lemaradt az idézőjel.
Kicsit nem figyelek oda és máris plagizálok. :DDD

(#39) BEE válasza madgie (#30) üzenetére


BEE
addikt

Penge fixekkel nem is vészes, de egyszerűbb zúmoknál rátesz a lágyulásra.
Ráadásul szűk blendét jellemzően tájképeknél használunk,
ahol a nagylátó meg a fák lombja könnyen előhozza.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#40) madgie válasza BEE (#39) üzenetére


madgie
titán

És mégis több részleted lesz a képen, mint az egy generációval azelőtti, kisebb felbontású cuccon.

Ja, hogy nincs igazán jó ISO 25600? Üsse kavics, úgyis fényképezek, nem négereket fotózok vaku nélkül az alagútban :DDD

(#41) Throme


Throme
veterán

Páran jó előre lehúzzárok ezt a gépet mert 24 MP és biztos szar lesz a kitobival....
Szerintetek a nikon belerak egy belépő gépbe egy ilyen szenzort csak azért, hogy nagy fos, vagy szarabb képet kapjanak a leendő tulajok, mint a D3100, vagy belépő kategóriás társaik?
Sőt a konkurensek gépeihez viszonyítva?
Én nem hiszem!

Biztos vagyok abban is hogy tudja a gyártó, ez a D3200 egy belépő gép és nem 24-70-eket fognak rápakolni vagy csúcs fix-eket. Kijön a 18-55 kittel és kész.

Nem lehet, hogy az általatok leírt/feltételezett problémákat mondjuk a jelfeldolgozó proci majd korrigálja? Az is már az újabb verzió, és nem a "régi" procit teszik hozzá.

Meg kéne várni mi sül ki ebből, utána lehet fújni a gépre, amennyiben okot ad rá.

(#42) FEDman válasza BEE (#39) üzenetére


FEDman
addikt

Kicsit kifordított a logikád. :)
Egy gyengébb zoom obi nyilván nem hasít akkorát 24Mp-en, ellenben nem is lesz semmivel se rosszabb, mint ugyanez a zoom obi egy 16Mp-en. ;)

(#43) FEDman


FEDman
addikt

Itt egy kép Sony SLT A-65-el ezzel a 24M-es szenzorral, féligáteresztő szűrvel, csak hogy ne legyen olyan könnyű dolga + a buta kit 18-55-ös obival f/8-as rekeszen.
Van még kérdés? :U

(#44) t72killer válasza Throme (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A képfeldolgozó proci nem fogja legyártani a kisebb pixelfelület miatt kieső fotonokat.

Nyilván rosszabb nem lesz a D3100-nál, és speciális körülmények közt (jó obi f/4-5,6-on) nagyobb felbontást fog produkálni. Valahogy összeügyeskedik, hogy az iso teljesítmény ne legyen rosszabb, és a többit a marketingesekre bízzák. Röviden: én minimális előrelépésre számítok a d3100-zal szemben.

Anno a d90-emet lecseréltem d7k-ra, ui lényegesen javult az iso annak ellenére, hogy kisebbek lettek a pixelek ( ok: a kvantumhatásfokot 35-ről 48%-ra tudták növelni) - ezt hívon fejlődésnek. A következő lépcsőben 60+%-os hatásfokra lesz szükség, ha hasonló MP és iso együttes előrelépést akarunk a d7k-hoz képest.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) t72killer válasza FEDman (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Összehasonlító teszt kéne egy D3100-zal, az sem rossz gép.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) FEDman válasza t72killer (#44) üzenetére


FEDman
addikt

"A képfeldolgozó proci nem fogja legyártani a kisebb pixelfelület miatt kieső fotonokat."

Ehh, milyen kieső fotonok?? :)

Látom te se érted a lényeget. Egy szenzor teljesítményéről 1 adott pixel érzékenysége önmagában nem mond el semmit.

Meg kell tanulni adott felületben gondolkodni. Jelen esetben pl. dupla felbontás kisebb pixeleket eredményez, a kisebb pixelek meg nyilván kevésbé érzékenyek, de..

..jelen esetben azonos a felületen ahol a 12 Mp-es lapkánál eddig egy nagyobb pixel volt található ugyanott most a 24-es lapkán már 2 kisebb pixel lesz. Azaz ugyanazt a feladatot egy nagyobb helyett most két kisebb végzi el. Végeredményben pedig a 2 kisebb pixel összességében nagyjából ugyanannyi fényt tud begyűjteni mint ugyanott az egy nagyobb.

Azaz a pixel növelése önmagában nem feltétlen jelenti azt hogy akkor ezzel most a szenzor maga összességében kevesebb fényt tud majd összegyűjteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) t72killer válasza FEDman (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hiába próbálok szenzorfelületben gondolkodni, 4*1 kis pixel binningelve nem lesz olyan jó, mint 1 nagy pixel. Illetve attól függ: a 4*1-es verzió sokkal hamarabb telítődik (gyengébb dinamika) viszont kisebb lesz az eredő zaja (4 db zajkomponensből jó eséllyel vannak ellentétes előjelűek).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) FEDman válasza t72killer (#45) üzenetére


FEDman
addikt

Itt van az előbb általam linkelt kép kicsit feldolgozva leméretezve a Nikon D3100 14Mp-es felbontására és abból egy 100% crop:

Élek a gyanúval, hogy ugyanez D3100-al 18-55-ös kit obival 100%-on nézve nem lesz ugyanilyen. :)

(#49) FEDman válasza t72killer (#47) üzenetére


FEDman
addikt

Még a dinamika se úgy működik ahogy azt elképzeled. Például a 24Mp-es NEX-7-nél alap iso-n több mint 2 EV értékkel jobb dinamikát mértek, mint a 14Mp-es D3100-nál. ;)

(#50) t72killer válasza FEDman (#48) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most mobilon vagyok, de látatlanban+előre is igazat adok neked. A kép jó megvilágításnál (iso1-400?) kb egyenletes megvilágítású témáról készült.
Mint fentebb írtam, leméretezéssel a zaj jelentősen javul, másrészt a 24mp-es sony AA-szűrőjét is a nagyobb felbontású szenzorhoz méretezték, ergo finomabb részleteket enged át. Ha f/8-nál fényerősebb volt a rekesz, akkor a sűrűbb szenzornak kell nyernie.
viszont megnéznék egy esti képet pl a lánchídról pár géppel (nex7, d3100, d5100), mennyi részlet látszik a lámpákon ill. a sötét részeken?

#49: alapesetben úgy működik, csak van még pár változó, amin csiszolhattak: sötétáram, a mikrolencse hatékonysága, ADC minősége. Ezeket nem lehet a végtelenségig optimalizálni...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#51) Parci válasza t72killer (#50) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Viszont alapvetoen a fejlesztes a kis pixeleknel a legnagyobb, mert annak van a legtobb hozadeka, lasd mobilok, kompaktok. Tehat meg relative hatekonyabb is lehet egy kis pixeles design, akar.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52) t72killer válasza Parci (#51) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, érdekes, hogy a back-illuminated megoldásokat is mobilokra hozták ki először (%-osan ott a legnagyobb a hasznuk). Azért profi vázakban (d800) is lenne már haszna a 80-90%-os kvantumhatásfoknak, amire ezek a chipek képesek (igaz, az ccd volt, amiből ilyet láttam, nem cmos).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53) madgie válasza t72killer (#50) üzenetére


madgie
titán

16 MP-es Micro 4/3 géppel éjszakai fotózom, a leggyengébb láncszem nem a részletezési képessége, hanem az, hogy nem igazán alkalmas magára a relatív hosszú záridőre (30-60 másodperc)

[ Szerkesztve ]

(#54) kriszwells válasza t72killer (#23) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Milyen új szín? Vagy nem láttam valamelyik képet, vagy rosszul láttam :D
De komolyan nekem ugyanolyannak tűnik, mint a D3100 színe. Szerintem itt a PH-n van picit kékes árnyalata a képnek attól olyan. De szóljatok ha valamit rosszul mondok. Annak az obinak meg kifejezetten tetszik a kinézete, az az arany csík ott bejön, igaz az ezüst se rossz. Meg Valamelyik Lumix-nak volt zöldes obi az is tetszett nagyon. :D

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#55) t72killer válasza madgie (#53) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez a sötétáram és a kicsi full-well capacity miatt van (a sötétáram elviszi az öszes elektront a "kútból" - azaz a pixelből). Lőjj pár képet hidegben (ok, elmúltak már a -20 fokok, de egy csípősebb derült hajnal is megteszi), és párat kánikulában. Csodát fogsz látni:)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56) madgie válasza t72killer (#55) üzenetére


madgie
titán

Köszi, ezeken már rég túlvagyok :P (nem véletlenül télen szoktam évek óta hosszúexpózni)

szerk: ez tegnapi, de már érezhető rajta nagyobb méretben, hogy nincsenek mínuszok... jóval zajosabb, mint télen.

[ Szerkesztve ]

(#57) t72killer válasza madgie (#56) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jól eltaláltad a pólust:) Samyang halszem?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58) madgie válasza t72killer (#57) üzenetére


madgie
titán

Jaja, Sami 7.5 + GF1.

(#59) szilagyiv válasza madgie (#56) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Jó ez a kép!
:R

(#60) flash-


flash-
veterán

nikon d3200 on usb 2 vagy usb 3 csatlakozó van?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#61) t72killer válasza flash- (#60) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A dpreview 2.0-t ír. Mivel csak 12-bitesek lesznek a raw fileok, nem lesz ez olyan óriási adatmennyiség, kb 18-20 megás lehet egy nyersképe?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62) flash- válasza t72killer (#61) üzenetére


flash-
veterán

jolvan de azert egy családi alkalmon el lehet lőni annyi képet(főleg jpeg+raw módban)hogy utána kb 6-8 perc mire végez a másolás a pcre.meg hamár van usb3 akkor élhetnének vele...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#63) t72killer válasza flash- (#62) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az SDHC karik sem olvasódnak 30-40MB/sec-nél gyorsabban, úgyhogy nem lenne komoly előny a 3.0-s vezérlő (ennyit tud a 2.0-s is). Majd ha az UHS lesz az alap a 80-100MB/seccel...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#64) k1csi válasza flash- (#62) üzenetére


k1csi
senior tag

Ha sok adatot (elsősorban videó) kell másolni a megoldás külső olvasó.
Pl ez (nekem számlát is küldtek a csomagban): http://www.ebay.de/itm/140708755485

Sandisk UHS-I-es 16GB-os 95MB/s kártyám van hozzá (az off vázamnál csak a kimásolásnál jelent előnyt a sebesség).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#65) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Ezek elég jó képek a D3200-ból. Belő szintet tekintve aztán főleg!

(#66) Throme válasza PRO-peller (#65) üzenetére


Throme
veterán

Laikusként ezek a képek nagyon jók.
Hozzáértőbbektől kérdezném, hogy látható valamilyen hiba bennük, ami a 24 MP szenzor számlájára írható?

(#67) PRO-peller válasza Throme (#66) üzenetére


PRO-peller
senior tag

A most tesztelt X pro-1-hez hasonlítgattam személy szerint, ha már kéznél van a szomszéd topikban. Én biztosan nem a fujit választanám, ha csak a képminőségről lenne szó. De lehet,h korai lenne ezt így leírni.

(#68) Mr.Csizmás válasza PRO-peller (#67) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

korai, te hinnél a gyártói sampleképeknek?

btw. pont most volt a fuji teszt, ami enyhén nagyon jó, és össze se hasonlítható a kettő.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#69) PRO-peller válasza Mr.Csizmás (#68) üzenetére


PRO-peller
senior tag

A nikon samplek iso 200ig mennek fel. Így valóban nehéz ennyiből eldönteni. Mégis nehéz lenne kijelenteni a fujiról, h kivételesen jó. Ugyanakkor ez a d3200, mert ez van kéznél, igen becsületesnek és ígéretesnek tűnik. Így első blikkre, még keresni kell a különbségeket, h mitől is kerül a fuji annyiba, amennyibe.

(#70) Mr.Csizmás válasza PRO-peller (#69) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

iso200-on kb. minden egyforma, zajtesztnél az a kérdés, hogy iso3200 vagy 6400nál kezd kukacosodni, ebben pedig a fuji nyerő, az egyedi szenzora miatt.

a fuji azért kerül annyiba, mert nem egy belépő szintű műanyag tömegcikk. pont.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#71) PRO-peller válasza Mr.Csizmás (#70) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Erről a képről vélemény? Iso 1250. Ez akkor most zaj tekintetében ütős? Csak kérdezem. Mielőtt itten most véleményt írnék.

(#72) Throme válasza Mr.Csizmás (#70) üzenetére


Throme
veterán

Ahogy olvastam a fujinak nem lett valami jó az AF-je.
Ha ez tényleg így van, akkor inkább egy műanyag tömegcikk, gyors AF-el, mint fordítva, még ha titánból lenne a váz, akkor is... de ki mit szeret...
Amúgy tényleg bitang a magas iso-n.
Lássuk mit tud a D3200 (persze az ár/érték arányt nem árt figyelni).

(#73) Mr.Csizmás válasza PRO-peller (#71) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem feltűnő, valszeg más vázak is ilyet produkálnának.

ismétlem, az a mérvadó, ahol már kezd kibukni a zaj :))

@Throme: nem lehet összehasonlítani a kettőt. [link]

Rabi Miki tesztje az X100-ról, elég jól leírja, hogy miben különbözik egy sima nikontól a Fujival való fotózás :)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#74) Parci válasza PRO-peller (#67) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos vagyok benne, hogy pazar lesz a d3200 képminősége. végülis a nex-7 szenzora, csak a nikontól és fél évvel később, ez kb. 1 fé-t jelent az eddigi tapasztalatok alapján. tutira nincs lényegesen jobb képminősége a x pro-1-nek, ha egyáltalán. de nem is erről szól már a fáma az aps lapkáknál egy ideje, ugyanaz kerül az olcsó műanyag cuccokba, meg a drága high endbe.

de egyébként, ha a d3200 keresője mondjuk d90 kereső-méretű lenne, megvenném. eddig is szerettem a kis nikonokat, most végképp nincs mit nem szeretni, csak azt a fránya keresőt. ha beletennének egy evf-et, akkor is megvenném. csak azt a kis kukucskát felednék...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#75) flash- válasza PRO-peller (#65) üzenetére


flash-
veterán

nem vagyok szakértő de szerintem ilyen képekhez még Ninkon d3100 sem kell,inkább jó megvilágítás.
azzal szerintem még egy bridge géppel is lehet ilyesmi képeket csinálni.

szerintem csak akkor lehet majd eldönteni hogy milyen a d3200 képminősége ha látjuk majd más képekkel összehasonlítva ,másképp számomra lehetetlen eldönteni.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#76) Throme válasza Mr.Csizmás (#73) üzenetére


Throme
veterán

Én Parci véleményével értek egyet, abból a szempontból, hogy képminőségre nem lesz rosszabb a fujinál a D3200.
A kinézet az ugye szubjektív, kinek ez, kinek az tetszik.

A linkelt tesztből nekem az jött le hogy jó-jó gép a fuji, de azért vannak furcsaságai.
Más jellegű hiányossága biztos van/lesz a D3200-nek is.

Ha azt nézem a D3200-at a dslr-el ismerkedőknek szánják, addig a fuji már egy kicsit feljebb rangsorolható a kategóriájában és az árakat is összehasonlítom, a képminőséggel együtt, akkor nekem a D3200 a győztes.

Méretre a nikon kicsit nagyobb és súlyra hasonlók, Tény, hogy obival a nikon méretesebb és persze nehezebb.

Jól tudom, hogy az említett úriember váltott canon dslr-ről kicsi, cserélhető obis gépre?
Ha így van nem meglepő, hogy áradozik a fujival való fényképezés 'fílingjéről'.

Szóval nem ugyanabban a kategóriában van a két gép, így a kialakítást, illetve anyaghasználatot nem tudom figyelembe venni és ha képminőségben nincs igazán nagy különbség, akkor a nikon jobb vétel lehet akik kompaktról váltanak és annál jobb minőségre vágynak, ami a fotókat illeti, de nem tartják fontosnak. hogy zsebben is elférjen a gépük.

flash: "jó megvilágítás.
azzal szerintem még egy bridge géppel is lehet ilyesmi képeket csinálni." ezzel lehet páran vitatkozni fognak :) .

[ Szerkesztve ]

(#77) t72killer válasza flash- (#75) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most asztali gépen nézve igen, ilyen képeket a 2003-as gyártmányú Pana kompaktom is tudott ekkora méretben/élességben...

Comparometeres képeket érdemes nézegetni (vagy aki vált, tesztelheti fej-fej mellett a két gépet)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#78) Parci válasza Throme (#76) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd, nem kérdés, hogy ár/teljesítményre jobb egy d3200 + 35/1,8 kombó, de ugye a 18/2 már hiányzik a nikonnál (lassan 10 éve...). 60/2 mondjuk van a tokinától és jó is. de azért nem ugyanaz a világ a kettő. hogy saját pénzemből melyiket venném? a nikont (sem).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#79) Mr.Csizmás válasza Throme (#76) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen, az említett úriember váltott, mert megunta a súlyzózást, meg a folytonos kiegészítővásárlást (nem beszélve a 424-es gőzmozdonnyal egyidős technológiáról)

biztos jó lehet a d3200, csak bitangul más a célcsoport :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#80) PRO-peller válasza Parci (#74) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Mivel én kerülöm, tudatosan, az elfogultságot, kvázi a Canont is hozhattam volna ellenpéldának, stb. De azt így néhány hsz. után kezdem felfogni, h miféle kifinomult, hozzáértő fényképezési stílust akar a fuji kiszolgálni. Ugyanakkor világos számomra az is, h a jó képminőséget ma már nem kell nagyítóval keresni. Így szerencsére van miből választani. A megítélés ezért lehet vegyes.

(#81) flash- válasza Throme (#76) üzenetére


flash-
veterán

jó megvilágítás alatt.

és az utánam posztoló is azt támasztotta alá hogy itt
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
ha x képet nézel különböző gyártóktól,mindegyik kép szinte egyforma,amig rá nem nagyítasz.
na azok a d3200 es tesztképek nem voltak valami nagyok...én csak erre értettem hogy azok a tesztképek bármivel készülhettek volna.

de az általam fent linkelt oldalon a d4 sem csinál relevánsan jobb képet mint d 3100.
oké 400% os nagyításban az árnyékos sarkokban picikét zajosabb a d3100...
de nem hiszem hogy van olyan fotós aki fotójának 400% ra nagyított részét akarja publikálni...

Én tényleg nagyítóval keresetem a különbséget dell 2311h monitoromon de nem számottevő.
persze biztos nagy a különbség ám ilyen jól megvilágított témánál nem látszik nagyon.

aztán az is elképzelhető hogy nincs szemem hozzá,vagy rossz a monitorom,vagy nem kalibrálták a monitorm a szemüvegemhez és a rossz szememhez az oázisban.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#82) PRO-peller válasza flash- (#81) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Az egy az egyben hasonlítás alapvető. Magam is ebből indulok ki. Mégis hányszor jártam úgy, h a fgépet akkor ismertem ki amikor kézbe vettem és használtam.Igazából mindegyikkel így jártam. :) Furcsa dolgok történnek ilyenkor jók vagy rosszak. Van a fgépeknek egyfajta karakterisztikájuk. Ezt a tesztfotók alapján még nekem nem sikerült előre feltérképezni 1x sem. Én itt tudnék még zöld utat adni a fujinak (is). Pl. van olyan kompaktom, amelyik kompaktos, de egyszerűen a képeknek sajátos "ízük" van. Vélem én, h ez még a csúcsgépekre is igaz.

(#83) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Mit mondtok az ár kb mennyire fog kijönni? Ha 160-165 max 170 lenne az nem lenne baj. De ha 180 felé megy akkor már inkább D5100 mint D3200 nem?

D3100 vagy D5100-ben gondolkodom, így már lehet D3200 mint D3100 de ha majdnem annyi mint egy D5100 akkor már az ha egyébként az győzne a 5100 3100 közül.
?

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#84) Mr.Csizmás válasza kriszwells (#83) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pentax K-r?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#85) Throme válasza kriszwells (#83) üzenetére


Throme
veterán

ha abból indulunk ki, hogy 700 $ indulásnál az usa-ban, az az euban lehet lesz 800$, amit ugye egy az egyben átváltanak €-ba. Így már 800 €-nál jár, és itt jön be a bűvös Magyaro.-i szorzó (ne kérdezd a képletet) és lesz belőle 1000 €. ;] ;]
-------
Szerintem 180k-200k huf alatt nem fog megállni.
Lassan szoktak lemenni az árak, szóval a D5100-al szerintem jobban jársz.

(#86) kriszwells válasza Throme (#85) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Kösz, hát lehet akkor várok D5100 árcsökkenésre :)
Amúgy nem akarok vitát nyitni, de Nikon-nál maradok. Fujim volt szerettem, Pentax jól néz ki, biztos jó is, de Nikon a nyerő :) már csak a modelt kell kitalálni :)

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#87) Throme válasza kriszwells (#86) üzenetére


Throme
veterán

Először várd meg, míg megjelenik, a D3200. Talán akkor kicsit lejjebb mennek az árak (belépő kategóriában). Aztán meg a forint árfolyam ingadozást kell követni, mert ha romlik a helyzet, akkor nem lesz árcsökkentés. Aztán lehet bejelentik nyáron a D5200-at (ezt most feltételezem, lövésem sincs, hogy lesz egyáltalán ilyen) és elér hozzánk is, akkor megint lehet lejjebb mennek az árak, persze forintárfolyam még beleszólhat..... ez így megy mindaddig mire nagyon jó áron hozzájuthatnál egy új D5100-hoz, mikor is eltűnik a boltok polcairól és kezdődik minden előlről... vársz a D5300 megjelenésére, hogy olcsóbb legyen a D5200....
Ki van ez találva ;]

Amúgy - szvsz - csak akkor buksz egy vázon, ha el akarod adni röviddel a vásárlás után. Amúgy meg használod és az élményt úgy se lehet kifejezni pénzben. Ha meg mindig a legalacsonyabb árra vársz sose lesz géped, mert megjelennek az újabb vázak, amik szintén idővel olcsobbak lesznek....

Az elején kell nagyon végig gondolni, hogy mire van, és a közeljövőben mire lehet szükséged. Ez baromi nehéz, de elkerülhető a 2 - 3 hónapon belüli vázcsere, meg obicsere (18-55-el én nem vennék vázat). Ilyenkor tényleg buksz.

(#88) kriszwells válasza Throme (#87) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Jah igazad van, ki van ez találva. Mire odaér az ár hogy megfelelő van jobb váz :) Nah de az igazság, hogy semmit, úgy ez se hirtelenfelindulásból veszem meg, hanem jól átgondolva, szóval nagyon csak nem fogok mellé fogni :)

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#89) t72killer válasza Throme (#87) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A használtpiac viszont pörög tovább. Jó eséllyel látunk még 100kHUF alatt is D5100-at, másodkézből, garival (pl azokét, akik váltanak 5200-ra/7100-ra)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#90) fifi74 válasza Throme (#41) üzenetére


fifi74
csendes tag

Egyetértek veled!Miért adna ki a Nikon egy "rossz" gépet??Nem az első gépüket készítik,tudják,hogy mit miért csinálnak!Ők is hallottak már az objektívek rajzáról,és a képzajról is.Működni fog ez alapobival is,gondolom ezt ők már tesztelték is,nem véletlenül adják ki alappal a gépet!Szóval szerintem sem kellene előre leírni a D3200-at!!

(#91) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

A dp sampeleket nézve eléggé besikerült ez a d3200. :K

(#92) Throme válasza PRO-peller (#91) üzenetére


Throme
veterán

Én most ezt a bemutatót néztem. Ez a csóka se 100-as :). A körtepumpás "egzakt2 tesztjével egyetemben.
Na meg érdekes látni egymás mellett a D3200-t és a D4-et.
LR nem nyitotta meg nekik a D3200 NEF-jét :), gondolom ezt hamar orvosolták már....

(#93) A Zéé válasza Throme (#92) üzenetére


A Zéé
addikt

Jared Polin nagy arc... :) Szagminta mindig mindenről :D
De az a bolt,amiben ezek a bemutatói készülnek... :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#94) Throme válasza A Zéé (#93) üzenetére


Throme
veterán

Nagyobb piaca van a fotós cuccoknak mint itt nálunk.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy csukott szemmel és érintés nélkül melyik vázra, vagy obira mondaná, hogy gagyi, vagy hogy király... ;] :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.