Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Ha tényleg így lett meg nekik akkor tényleg jelentős előnyszerzésről van szó.
Persze a szerződésszegés nem szép dolog, de nem tudom mit várnak. Elfelejti majd a gyerek amit megtanult???
Kíváncsi vagyok az Apple hányszor perelte volna már be ezért a Samsungot.

Ja és jöhetnek a Samsungarénázni ehhez a cikkhez is 4!!!!!4 ;]

[ Szerkesztve ]

(#2) Ribi válasza ctvagyok (#1) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem felejti el, de ha mondjuk pár évig nem adja át a tudást, utána az a tudás már "elavult" lesz.
Ez egy az egyben üzleti titkok ellopása, ami a "nem szép dolog"-nál kicsit több.

Lehet csak a csávót tudják beperelni, mert arról Samu "nem tehet", hogy kapcsolatba kerültek egy nagy tudású emberrel. De példát statuálni még tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#3) Sinesol


Sinesol
veterán

Az mondjuk senkinek sem jutott eszébe, hogy azért is lehet hasonló, mert ugyanarról az emberről van szó?

Például ha én adott területre specializálódnék, valószínűleg ugyanazok az elképzeléseim lennének mindegy közben hányszor váltok munkahelyet. Ezért persze a tervezett dolgaim is hasonlítanának, mivel én vagyok én és a saját elképzeléseimet valósítom meg mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#4) Chrys_ válasza ctvagyok (#1) üzenetére


Chrys_
addikt

Előnyszerzés? Max. felzárkózás.

(#5) ctvagyok válasza Ribi (#2) üzenetére


ctvagyok
őstag

Ez a durva nem a note ceruza ügye. Azt értem, hogy két év alatt elavul a technológia.

Azon mondjuk ez nem változtat, hogy a Samsung előbb dobta piacra. Szóval ha annyira jól álltak a TSMC-nél, hogy előzhette be őket? Gondolom sok pénzel mindent lehet. Nyilván segített, de a Samsung is tett bele pénzt és tudást, hiszen ők dobták piacra előbb nem? Gondolom ezért nehéz perelni.

(#4) Chrys_
A Samsung 14nm-es gyártástechnika miatt tudta a legerősebb rendszerchippet előállítani eddig idén. Ez kicsit több, mint felzárkózás.

[ Szerkesztve ]

(#6) Kasya


Kasya
nagyúr

Ugy erzem valakinek keseru a szolo es probal kopkodni...
Sajnalom az urget (mindentol fuggetlenul).

(#7) Ribi válasza Kasya (#6) üzenetére


Ribi
nagyúr

Jajj na neeee.
Persze ha te szellemi tulajdonod lopná el valaki akkor nem lennél ennyire megértő.
Ürge meg nagyon jól tudta mit csinál. És most a szart is kiperelik belőle, hogy más 3x is meggondolja, hogy ennyire pofátlanul lopja a technológiát. Annyi esze nem volt, hogy nem konkrétan a Samsunghoz a legnyilvánvalóbb versenytárs céghez menjen dolgozni konkrétan? :O

(#8) Chrys_ válasza ctvagyok (#5) üzenetére


Chrys_
addikt

De ha belegondolsz, akkor az ürge csak az akkori tudását tudta a Samsungnak átadni, ami ugyanúgy megvolt megvolt a TSMC-nél is, és ők már elvileg dolgozhattak is a témákon. Ha a TSMC nem a megfelelő tempóban fejleszt és a Samsung beelőzi, az nem a volt alkalmazott sara.

(#9) #24536576 válasza Ribi (#7) üzenetére


#24536576
törölt tag

Szóval ha te egy cégnél mondjuk kávét viszel a főnöködnek, majd kirúgnak, aztán a másik cégnél is kávét kell vinned, akkor lopod az első cég "szellemi tulajdonát"? Ha már olyan nagy eszűnek gondolod maga, gondolkozz is.

Én is ahhoz a táborhoz tartozok inkább akik azt kérdezik: Hol tart most a TSMC? Miért a Samsung a vezető? Ha voltak ezek a fejlesztéseik, miért nem kopogtattak pl az Apple-nél? És ahogy írták, ő egy volt az több 100 mérnökből. Az meg, hogy "egyre jobban hasonlítanak" a gyártási megoldások... Gondolom a Coca és a Pepsi is hasonlít, a ruhaipar is hasonlít, stb stb. :)

(#10) Ribi válasza #24536576 (#9) üzenetére


Ribi
nagyúr

Minden tech cégnél aláiratnak ilyet mindenkivel. Kicsit gondolkozz is.
Nem az éppeni technológia a kérdés, hanem a fejlesztések.

Az meg a cikkben is le volt írva, hogy csodával határos módon hirtelen a kisujjukból szippantották ki az új technológiát, ami egész véletlen még a másik cégéhez rohadtul hasonlít is. Véletlen mi?

Többi hasonlatod meg .... Itt 5-10 évre előre terveznek, nem Gizi gondol egyet és lefirkant valami baromságot.

Samsung egy jóval nagyobb cég. Lenyúlták a tudást, pénzből pedig jóval gyorsabban összehozták a gyártást.

[ Szerkesztve ]

(#11) ctvagyok válasza Ribi (#10) üzenetére


ctvagyok
őstag

Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor ez az ember a chipgyártás Wernher von Braun-ja.

A szivárogtatás nem lehet bizonyítani, ha nincsenek róla papírok. A hasonlóság meg azzal megmagyarázható, hogy a szerződés lejártja után osztott meg mindent a Samsunggal.

Azt hittem még az előtt Samsungos lett, mielőtt lejárt a titoktartási szerződése, de a cikk szerint nem.

(#12) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Ez a mostani gyártástechnólógiára is érvényes? Mert akkor a TSMC miért tart 16nm-nél a Samsun meg már a 14nm-nél?

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#13) Ribi válasza ctvagyok (#11) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem tudni mennyire értett hozzá. Lehet hogy pont eléggé. Valakinek csak kellett értenie hozzá.
Persze az is lehet, hogy valakire rá kell verni az egészet és faszi rohadtul nem tehet az egészről.
Cikkben sem a 2 éve utáni Samsungos munkájával támadják. Mert azzal már nem is lehet.
Hanem az előtte másnak átadott tudással. Amit persze megint nehéz lesz bizonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#14) ctvagyok válasza Ribi (#13) üzenetére


ctvagyok
őstag

Csak arra akartam rámutatni, hogy az túlzás, hogy a Samsung nem tett bele semmit, csak az egészet lopta. Legalábbis ennek kicsi az esélye szerintem
Ettől még lehet, hogy tényleg zseni volt a csávó chip tervezésben. Nem ismerem személyesen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) #06658560


#06658560
törölt tag

2009-ben ment kertészkedni- akarom mondani a tudományos életben elmélyülni- 2011-ben lett samus. 2015-ben még mindig nem zárult le a per, közben nem dolgozhat a samunak év végéig. A samu pedig nem 2011-ben kerekedett a TSMC fölé tudásban, technológiában. Tudom, hogy nem fél év ezen a területen fejleszteni, de akkor sem áll össze nekem a kép teljesen.

(#16) joey04 válasza ctvagyok (#5) üzenetére


joey04
titán

Ez a durva nem a note ceruza ügye
ott a pont!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) Quasi_modo válasza ctvagyok (#1) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Kíváncsi vagyok az Apple hányszor perelte volna már be ezért a Samsungot.
Sehányszor. Az Apple épp úgy részesül a technológiából. komoly megrendeléseket kapva az Apple-től

valami

(#18) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Mi a manó, kicsi nano.

(#19) fornettisuti


fornettisuti
veterán

en azert kattintottam a cikkre, mert azt hittem a "Liang Mong-song" egy dal.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#20) Tidzsimon válasza fornettisuti (#19) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Gangnam 'sztájl.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#21) Fejvadi válasza Tidzsimon (#20) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:D

(#22) ctvagyok válasza Quasi_modo (#17) üzenetére


ctvagyok
őstag

Nem konkrétan erre az esetre gondoltam. Hanem arra ha egy apple dolgozó szivárogtatott volna valamit.

(#23) Ribi válasza ctvagyok (#22) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azt hiszem egy párszor már beperelték egymást ezért azért. De ezek szerint te nem sokat olvasol.
De mivel ezzel a résszel Samu foglalkozik Apple meg nem így ebben nincsenek egymással szemben.
Nincs mit ellopjanak. :U

(#24) ctvagyok válasza Ribi (#23) üzenetére


ctvagyok
őstag

Pontosan tudom, hogy perelik egymást. Ezért írtam, hogy ennyivel nem úszta volna meg a Samsung ha az Appletől szivárogtattak volna. Nem tudom ezen mit olyan nehéz ezen megérteni.
Tudom, hogy az Apple nem gyárt SoC-t a Samsung meg igen, de rohadtul nem erre céloztam.

[ Szerkesztve ]

(#25) Ribi válasza ctvagyok (#24) üzenetére


Ribi
nagyúr

De egymástól lopnak folyamatosan, perelik is egymást. Most nem céget, hanem embert perelnek.
Nem értem akkor most mire írod, hogy nem úszta volna meg ennyivel? Pereléseken kívül mit csinálnak?

(#26) janeszgol válasza #24536576 (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

A kávéfőzés nem szellemi tulajdon. Csak akkor, ha titkosítást kötnek a módjához, levédik a technológiát stb. Akkor megütheted a lábad.
Ne hasonlítsd már a cikkben említettel. Itt szellemi tulajdont is lophatott a csóka. A módját, amivel igen gyorsan fejlődött a Samsung. Persze ezt nem úgy kell érteni, hogy 100%-ban azonos chipet gyártott. Nem. Az elvekről (elméletről) van szó.

(#27) Halkow.


Halkow.
senior tag

Ebben az egészben azt sajnálom hogy nem az LG karolta fel az ürgét, szerintem top 1 teló lenne most egy G4 14nm-es soc-al

(#28) Micsurin válasza Sinesol (#3) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Neked nincs jogod magadhoz , hát nem érted ? Te ebben az esetben a Samsung bér krvája vagy , hát na ! Nem lehetnek ötleteid !

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#29) Z10N


Z10N
veterán

"fémvezető" :DDD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.