Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Findzs


Findzs
addikt

nem rossz ötlet :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2) Thocy a ZAGY


Thocy a ZAGY
tag

Az ötlet jó, de például én ennél az összegnél valamivel többet költök átlagban könyvekre havonta (nyilván a mai könyvárak mellett ez nem túl nehéz, illetve ezek jó része az utóbbi években már inkább ebook).

Amennyiben korlátlan hozzáférést kapok ennyi pénzért, akkor nem tudom, hogy mi motiválna a tényleges vásárlásra, hiszen bármikor újra elolvashatok bármit, az ebookot pedig egyébként sem tudom kirakni a könyvespolcra. Ettől függetlenül hosszú távon így is megérheti nekik, nem beszélve arról, hogy az is olvashat, akinek a drágább könyvekre nincs pénze (az USA-ban sincs mindenkinél kolbászból a kerítés, az pedig csak hab lenne a tortán, ha az Amazon, vagy akár egy hazai cég ugyanezt meglépné egyszer csak a magyar nyelvű könyvekkel is).

Gyakorlatilag feltalálták újra a könyvtárt, de ez nem baj, mert a könyvtár egyébként jó dolog, és a megvalósítás is kényelmes. :)

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#3) dajkopali válasza Thocy a ZAGY (#2) üzenetére


dajkopali
addikt

egyébként van már egy ilyen szolgáltatásuk - kicsit más, de alig eltérő feltételekkel -, ami még olcsóbb is, az Amazon Prime, évi 100 dollár
ez a mostani szegmentált akció inkább azokat akarja megnyerni, akik nem fizetnek elő egy évre

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kár hogy ezek minket nem érintenek semmilyen mértékben. Ha ilyen kormányunk lesz a jövőben is, akkor esélytelen, hogy az Amazonnak legyen magyar áruháza és magyar tartalomszolgáltatása. Ha bejönnének, az első év után kapnának a nyakukba egy többmilliárdos különadót visszamenőleg. Magyar ember csak akkor fogja élvezni az Amazon szolgáltatásait, ha elköltözik az országból.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) boost


boost
addikt

A Prime az csak havi egy könyvet ad ingyen. Legalábbis év elején még ezt tapasztaltam. Változott ez azóta, vagy az Unlimited is csak havi egy könyvet ad "kikölcsönzésre"?

(#6) UnA válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


UnA
Korrektor

"Ha ilyen kormányunk lesz a jövőben is, akkor esélytelen, hogy az Amazonnak legyen magyar áruháza és magyar tartalomszolgáltatása."

Érdekes elmélet, de az Amazonnál sokkal racionálisabban állnak hozzá: ha van elég vásárlóerő, akkor nyitnak lokalizált site-ot, ha nincs, akkor nem - ennyi. Ezért szerintem nemsokára terjeszkedni fognak Európában, köztük Magyarországra is.

Sőt 2015-től pedig már az ÁFÁ-ra sem lehet fogni, mert minden európai országban a helyi áfa szerint kell majd forgalmazniuk.

(#7) dajkopali válasza boost (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

jogos, ezt pontosítom
nem, az unlimitednél nincs ilyen korlát könyvek esetében

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#8) boost válasza UnA (#6) üzenetére


boost
addikt

Ez azért összetettebb dolog, mint hogy ráfogjuk a magyar államra. Persze kapásból két dolgot tudnék mondani, ahol hátrányban van az ebook a rendes könnyvvel itthon, mint magyar specialitás:

Egyik, hogy amíg a rendes könyvön 5% az ÀFA, addig az ebooké 27%.
A másik, hogy mivel az olvasókban: Kindle, vagy egyéb olvasó, tablet, telefon; ezekben flashtároló van, ezért rájuk jön a "cserébe, hogy lopsz" bünteto"adó.

Èn inkább itt mentalitásbeli különbséget látok. Nálunk teljesen normális, hogy mindenki arra hajt, hogy legyen egy öröklakása, 4 kerék, vidéki birtok, nyaraló, és egyéb ingatlanságok. Nyugaton sokkal természetesebb, hogy pénzt fizetsz a szolgáltatásért,, és nem a birtoklásáért. Nem tartasz fel kocsit, ha nagyvárosban laksz, és van tömegközlekedés. Ha nyaralni készülsz kocsit bérelsz, vagy jó színvonalú vonattársaságokkal utazol. Persze nyaralót se veszel az évi két hétre, hogy aztán elotte utána két hétvégét a gondozásával töltsed. Nyaralni mész, kifizeted, és le van tudva.

Nekem is nehezemre esne megvenni egy ebook-ot 10€ felett, pedig elvileg a tartalomért fizetek, nem a hordozóért. Magyar áruházban nem is vettem eddig ebookot. Amazonon rendszeresen vásárol a párom kindle-re regényeket, pár dollárért, pedig elo"tte o" volt aki regélt nekem a könyv szagáról, me gjó kézbevenni. Csak amikor dobozokban cipeltük át a regényeit a nagymama hidegszobájába, és két-három hétig nem jutott könyvhöz, nem kapott német nyelvu" könyveket, ami érdekelte volna, meggondolta magát, és megtetszett neki.

Szerintem ezzel a mentalitásbéli különbséggel az Amazon is tisztában van, biztosan végeztek ezirányú piacfelmérést, kutatást.

[ Szerkesztve ]

(#9) Tigerclaw válasza UnA (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, de az ekkora multik stabil és kiszámítható gazdasági és jogi környezetet várnak el, nálunk pedig az instabilitásból és kiszámíthatatlanságból űznek sportot a kormányaink évtizedek óta, de különösen az elmúlt pár évben. Van hogy hetente változnak az adójogszabályok, van hogy ugyanaz többször is, gyakran az aktuális adóévre vonatkozóan, és van hogy még az előző évekre visszamenőleges hatállyal is, sőt már vannak egyedileg cégekre szabott adóink. Arról nem beszélve, hogy a kormány előszeretettel vadászik minden sikeres külföldi multira, hiszen azt lehet megfejni, akinek van pénze. Kötve hiszem, hogy az Amazon, vagy lassan bármilyen külföldi cég merne tőkét hozni hozzánk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) azbest válasza Thocy a ZAGY (#2) üzenetére


azbest
félisten

Valószínűleg az az üzlet benne, hogy a jogtulajdonos a kölcsönzéskor sokkal alacsonyabb jogdíjat kér. Amíg a nagy átlag kevesebb jogdíjnyi könyvet forgat, mint a havidíj, addig ez remek üzlet a számukra.

Valahogy így vagyok a zenével is, van havidíjas előfizetésem, de mégsem szól állandóan, van hogy hetekig alig kapcsolom be. Munka mellett idő / lehetőség sincs midig rá. Persze korábban fiatalabban másnak tűnt minden, mert akkor a nap nagyrészével szabadon redelkeztem :)

(#8) szgergely: a tulajdonlási vágy egy fajta biztonságot is ad. Mivel itt nem rendelkezdnek az emberek pénzbeli tartalékokkal, így sokkal inkább kötődnek a látszólag nehezebben elveszthető, kézzelfogható és saját tulajdonú javakhoz. Az a nyugati, aki hónapkra - évekre elegendő tartalékokkal bír, az nem jön zavarba, amiért bérli a lakást. Simán átköltözik egy másikba, ha úgy alakul. Nameg a jövedelmi viszonyok miatt ott az emberek likviditása is magasabb, több szolgáltatásra jut belőle. Ha van hosszú távú létbiztonságom és tudom, hogy hónapok vagy évek múlva is lesz pénzem az előfizetésre, akkor nem vagyok beljebb azzal, hogy van belőle saját példányom, mert úgyis hozzáférek a havidíjasban is. És akkor már inkább szabadságot ad az előfizetés, mint korlátot.

[ Szerkesztve ]

(#11) Polllen válasza Thocy a ZAGY (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ugye ahogy írták többen, nem te vagy a célközönség. Amúgy én már régóta (mióta van kindle-m) várom, hogy legyen értelmes könyvtár. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12) Male válasza Thocy a ZAGY (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, a gond, hogy nálunk a könyvtár a tizedébe kerül ennek... valahogy ezt kéne közelíteni. ( gondolom arra megy állami támogatás, stb... de a cél ugyan az, szóval itt is kéne akkor ugyan olyan arányban )

(#13) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

"Vagyis az előfizetés birtokában ezek közül bármit, bármikor olvashatnak az előfizetők – olyan üzleti modell ez, mint a streamben filmeket, tévéműsorokat, videókat kínáló Netflixé."

Nem, ez egy olyan üzleti modell mint egy könyvtár. :(((

Nem vagyunk még annyira 21. századiak, hogy ne emlékezzünk ilyenekre, ugye?

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#14) leeate válasza Blindmouse (#13) üzenetére


leeate
senior tag

Ott a pont. Én speciel baromira nem veszek meg semmilyen könyvet már, inkább veszek egy éves belépőt a könyvtárba kb. 2000 forintért, aztán olvasok. És mivel főleg szakkönyveket, ezért az sem érdekel, ha éppen nincs meg a legújabb vámpír-szadi regény.
Digitálisan is ez lesz a jövő.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#15) Male válasza leeate (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Ez lesz, vagy ez lehetne, csak az a nagy különbség, hogy a hagyományos könyvtárak nem profit orientált intézmények, míg az online verzió valószínűleg az marad.

(#16) doc


doc
nagyúr

az otlet nagyon jo, de igazabol csak annak eri meg aki havonta tobb konyvet elolvas (vagy annyira fontos neki a kenyelem hogy hajlando erte sokat fizetni)

(#17) inferno88 válasza doc (#16) üzenetére


inferno88
őstag

Szerintem is. Útközben, békávén olvasok Kindle-n. Mivel igy napi kb. egy órát töltök el, nekem nem éri meg, hiszen egy könyvet több hétig rágok. Ha középiskolás lennék vagy általánosba járnék, akkor hétszáz oldalt két nap alatt ledarálnék, úgy jóféle lenne.

Semper fi!

(#18) leeate válasza inferno88 (#17) üzenetére


leeate
senior tag

"Ha középiskolás lennék vagy általánosba járnék, akkor hétszáz oldalt két nap alatt ledarálnék, úgy jóféle lenne."

Azt hogy csinálnád?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#19) Mahrenburg válasza leeate (#18) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

(link)

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#20) inferno88 válasza leeate (#18) üzenetére


inferno88
őstag

Gond nélkül, pont mint mikor általánosba és középsuliba jártam. Kelés hatkor, fekvés éjfél után. Persze a hétszáz oldal hétköznap kevesebb volt, ha vmiért tanulni is kellet, de elég jól ragadt rám a tudás óra alatt. (BME-VIK-en már más volt a helyzet, oda kellett a szabadidő beáldozása.)
Péntek-szombat gond nélkül lemegy annyi.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#21) Polllen válasza inferno88 (#17) üzenetére


Polllen
nagyúr

Huuu, napi 1 óra olvasással 1 hét 1 könyv lenne nekem kb. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22) Tigerclaw válasza leeate (#14) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Van Kindle-m, de őszintén szólva egyet értek azzal, hogy ha magyar nyelven akarnék sok könyvet olvasni én is inkább a könyvtárat választanám, de ha más nyelven olvasnék a városi könyvtár nem érne semmit. Nem beszélve arról, hogy itt hangoskönyvek is elérhetőek, amik nagyon jól jönnek a nyelvtanuláshoz. Persze az egész csak teoretikus, mert ez US only szolgáltatás.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) Hintalow


Hintalow
senior tag

Jól hangzik (sajnos nem magyar pénztárcákra, és ahogy mások már írták, a jelenlegi gazdasági környezetünk nem nagyon vonzza az effajta próbálkozásokat)
A tömegközlekedésen egyre több embert látok readerrel.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#24) Habib[HUN] válasza Polllen (#21) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Ezt igazából nekem találták ki. Örömmel fizetnék havonta ennyit, hogy korlátlanul hozzáférjek egy szép nagy és friss elektronikus könyvtárhoz. Mondjuk az ideális az lenne, ha hazai fordításban is hozzáférnék a könyvekhez. Megy az angol is, csak még azon a szinten vagyok ahol még küzdök és nem szórakoztat.
Én "ipari" módon fogyasztom a könyveket. A munkahelyem és az otthonom között napi átlagosan 3 óra a menetidő. (oda-vissza) Tehát tipikus vidéki ingázó vagyok Pestre. Csak ebben a hónapban 8 könyvnél járok. (pillanatnyilag ki is fogytam a Warhammer 40k regényekből pont ezért) A helyi könyvtár frissességében erős hiányok vannak. Pl. Az egyetlen Tom Clancy regényüket már hónapokkal ezelőtt levadászta már. Tényleg örömmel fizetnék a kényelemért.

(#25) Hintalow válasza Habib[HUN] (#24) üzenetére


Hintalow
senior tag

Én is most kell, hogy új Warhammer 40k rendelést csináljak mert kiolvastam az eddigieket (szintén munkaba menete közben tolom :) )

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#26) Habib[HUN] válasza Hintalow (#25) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Az a baj Warhammer fronton, hogy ott határozatlan idegi szünetelnek a hazai kiadások. Kénytelen leszek angolul nekiugrani, ha tágítani akarom tudásomat az univerzumról...

(#27) csibe1 válasza Habib[HUN] (#26) üzenetére


csibe1
addikt

Rendesen meghülyültek a GW-nél, nem tudom mi ütött beléjük. :( :(((

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#28) Hintalow válasza Habib[HUN] (#26) üzenetére


Hintalow
senior tag

Hát, ha jól tudom, nem határozatlan ideig, hanem úgy általában elkaszálta a GW a fordítások jogát.
Szerencsére elég jól megy az angol, fogtam egy listát és szépen haladok végig rajta (2003 környékén járok)
Az a vicc, hogy jóval olcsóbb így, mintha magyart vennék 13 eur körül van egy omnibus, ingyenes szállítás, teljesen újonnan.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.