Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Már vártam egy ilyen hírt a zoldektol is :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

...valamint állítólag a jövőben nem lennének One exkluzív belsős fejlesztések, hanem egyből minden alkotás jönne PC-re is.

Bilibe lóg a keze valakinek... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) erahurka


erahurka
félisten

Mi értelme kihozni egy slim verziót, az erősebb kiadás előtt? Nem hiszem hogy sokan megvennék.

Egyébként én egy olyan húzásra várok az MS-től, hogy az Xbox One bootolhasson Windows 10 módba. Ha játszani akar az ember, akkor konzol módban indítja el, ha böngészni, dolgozni, stb., akkor Windows módban.

(#4) [CsuCsu] válasza Cifu (#2) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Arra azert nem vennek merget. Miutan a Sony elhupakolta a Microsoft-ot egyelore ebben a generacioban, valoszerunek tartom, hogy utobbi a PC-s piacon fenntartott pozicioit megprobalja kihasznalni valamilyen modon, hogy erositse az xbox tabort. Ha letrehoznak egy eros szinergiat a Windowst futtato eszkozok kozott, lehet tobben valasztananak boxot.

(#5) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha ezek a pletyik tényleg valósággá válnak akkor a jelenlegi generáció borzasztó nagy kib*szás a mostani tulajokkal szemben. Mondjuk nem kárörvendek de magára vessen aki azokat a kis dobozokat választja a Zisteni PC helyett! ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6) erahurka válasza .LnB (#5) üzenetére


erahurka
félisten

Túl sok a pletyka, hogy ne valósuljon meg. De elvileg megkövetelik a fejlesztőktől a visszafele való kompatibilitást, jó kérdés, hány FPS-sel valósul majd meg.

(#7) oriic válasza erahurka (#6) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az értelmes lépés az lenne, hogy az új gépeken is ugyanúgy fussanak a játékok mint a mostanin.

Live-Die-Respawn

(#8) .LnB válasza oriic (#7) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mi?! Ilyen felbontásban? Korlátozott FPS számmal? Miért? A legnagyobb butaság lenne!

AZ Xbox One és a PS4 is kint van 3 éve. Ha valóban jönnek az új változatok akkor a mostaniak valószínűleg elavultak lesznek. A vak is látja, hogy baromi nagy kapufa lett ez a mostani generáció. Akárhogy védhetik a tulajok, semmi vonzó nincs bennük. Innovatív meg pláne nincs.

És ha most kiadják az új változatokat akkor az az előnye is szertefoszlani kezd a konzoloknak, hogy tartósak.

Én úgy gondolom, hogy az egész konzolos ipar át fog nagy mértékben alakulni. Nem tudom elképzelni milyen irányban, de ami a PS3 és X360-as érában működött az ma már nem. Nem jutnak előrébb. Valószínűleg a Sony és az MS is elmozdul majd valamerre, két nagyon eltérő próbálkozással. Aztán megpróbálnak majd azzal szakítani. Tippre a MS választása lesz meglepőbb mert ők most lépés kényszerben vannak. A Sony helyzete kellemesebb, nekik lehet elég egy erősebb hardver...

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9) tailor74


tailor74
őstag

Várható lépés volt a MS-tól, kérdés, hogy így is érdemes-e konzolt venni, ha 2 évente cserés..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#10) Cifu válasza oriic (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

A fejlesztő meg választhat majd, hogy most lebutított grafika mellett azonos FPS, vagy azonos grafika mellett fele FPS?

Mert azt gondolom te sem várod el, hogy egy generációval frissebb, feltehetően 16 vagy 14nm-en gyártott APU-n, ami feltehetően mind CPU, mint GPU szinten cirka kétszeres teljesítményre lesz képes, majd ugyanazt a grafikai minőség ugyanolyan FPS-el fogja prezentálni?

tailor74: Nem kell cserélni. Futtathatod az új játékokat a régi HW-n is. Csak éppen feltehetően a grafikai részletességet és/vagy az FPS-t be kell áldozni hozzá.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Tehát a Microsoft kiad egy Xbox márkajelzésű Steam Linket és egy Steam Machinet.

/s

(#12) nonsen5e válasza Cifu (#2) üzenetére


nonsen5e
addikt

Sorba jönnek ki az MS címek PC-re.
Denuvo 2.0 játékok már több mint fél éve töretlenek.
Akinek PC helyett konzolja van, az ezután is arra fogja megvenni a játékait, de akinek csak gépe van, annak is lehetősége lesz megvenni egy-egy címet.

Nincs pontos adatom arról, hogy ebben a generációban mennyi profit van magukon a gépeken, de legjobb tudomásom szerint általában a szoftvereladásokból folyik be a legtöbb pénz. Az eddigi tendencia pedig azt mutatja, hogy a Windows Store-os játékok nem éppen PC-s "dobozos" árazást kapnak, hanem szép digitális / konzolos árakkal nyitnak (60 eur). Üzletileg hol a probléma?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#13) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Akik ennyire szidják a konzolokat, azok használták is valaha, vagy csak fröcsögjünk, mert sokan azt csinálják?
Amúgy akárhány événte hoznak ki újat, a konzol játékra mindig is kényelmesebb, egyszerűbb lesz, mint a pc.

(#14) .LnB válasza <Lacy85> (#13) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen használtam, nagyon sokáig volt. De mikor volt, akkor is előnyben részesítettem a PC-t.

"a konzol játékra mindig is kényelmesebb"

Erre csak azt tudom mondani, hogy a nagy büdös francokat...

Nehogy gyere nekem a csak beteszem a lemezt, leülök a fotelba szöveggel. Meg a kontrollerrel. És, hogy tv-n is lehet játszani. Mert mind butaság, mindet meg lehet csinálni PC-n is.

Számomra a konzolozás mindig csak megkötésekkel járt.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15) Cifu


Cifu
nagyúr

Gertrius: Sorba jönnek ki az MS címek PC-re.

Majd ha a GoW4 és a következő Forza is így fog tenni, akkor ezt alá is írom...

Üzletileg hol a probléma?

Ott, hogy ha megszűnnek az XBox One exkluzív címek, akkor mi értelme lesz az XBox One-nak? A mellette szóló egyik komoly indokot ilyen lazán félredobná az M$? Számomra ez picit furcsának tűnik...

EclipseGT: Én especiel nem fikáztam a konzolt, de ettől függetlenül volt/van konzolom, és egyedül a verekedős, illetve az exkluzív játékok miatt voltam mellette. Mióta a DoA5 és a SFV kijött PC-re, maradtak az exkluzív címek, ami a konzolok mellett szólt. A hír pont azt mondja, hogy most ezt is eldobják.

Amúgy akárhány événte hoznak ki újat, a konzol játékra mindig is kényelmesebb, egyszerűbb lesz, mint a pc.

Hát ez az összevetés nem tudom hol állja meg magát. A Steam-en játékot venni és játszani konkrétan legalább annyira egyszerű, mint konzolon...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) oriic válasza Cifu (#15) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Majd ha a GoW4 és a következő Forza is így fog tenni, akkor ezt alá is írom..."

GOW 4 nem hivatalos (MÉG), de a Forza Apex bejelentésekor mondták fejlesztők hogy minden Forza játék jön PC-re is egyszerre.

Live-Die-Respawn

(#17) <Lacy85> válasza .LnB (#14) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Szóval neked kényelmetlen, ezért kapufa az egész generáció. Oké :D
Ezt a nagy fps hisztit sem értem. Rakj össze 98k-ból (ennyi most újan a ps4) egy pc-t, és nézd meg, hogy viszi az új AAA címeket. PC-ből is 200-250 ezernél kezdődik az 1080p ultra.

Nem a generációval van baj, hanem a fejlesztőknek büdös optimalizálni.

(#18) .LnB válasza <Lacy85> (#17) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jah nem lehet 98k-ból olyan pc-t összetenni (olyan olcsó már?) De a pc-men tudok videótszerkeszteni, kényelmesen fórumozni, dolgozni. Teljesen a saját ízlésemre tudom szabni. És mindemellett, szebb, gyorsabb mint egy PS4. A játék pedig ugyan olyan kényelmes. Sőt, választhatok gamepad, egér+bill, kormány, joystick közül. Használhatok több monitort is, több egeret. És vannak cheaterek. Na jó az utolsó pont nem előny.

Aztán meg. 98-ért megveszem most a PS4-et. Ami elavult, jön az új PS4, ha tippelnem kell 130k körül. És hát cserélni kell mert az aktuális legjobb minőséget kívánja a májam. Akkor már összegben igencsak 98k felett leszünk, sőt lehet közelítünk is a mostani PC-m árához.

ui: előre bocsánatot kérek, hogy mit fog elindítani megint ez a komment.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#19) #56573440 válasza .LnB (#14) üzenetére


#56573440
törölt tag

Számodra. Az eladásokat, a népszerűségét, és a modell működését elnézve viszont teljesen életképes a történet a világon lakó elég sok ember számára, pont az említett, szerinted büdös francokat besorolású tétel miatt is.

Szerk:

Tudod rajtad kívül marhasok ember van, aki nem ezen akar fórumozni, netezni, azt se tudja hogy kell videót vágni, viszont azzal sincs tisztában hogy kell gépet összerakni, milyen vga kártyát kéne vennie mert fingja nincs milyen felbontáson játszana, mit vár el egyáltalán a géptől, és az egészhez milyen proci mennyi memória kéne. És alapvetően nem is akarja tudni, érteni. Játszani akar. Nekik hiába mondod nem alternatíva a casulakodásra a legtöbb esetben egy pc.

[ Szerkesztve ]

(#20) Narasim válasza <Lacy85> (#17) üzenetére


Narasim
aktív tag

de legalább pc-t össze tudsz rakni olyat, ami 1080p ultra. konzolnál meg ez eleve kilőve. és ez kb látszott előre, hogy így lesz.

amúgy nagyon örülnék ha ez összejönne, mert a halo játokokkal szeretnék játszani, mert nagyon tetszik az az univerzum. de konzolt nem vennék miatta. kontrollert nem tudtam megszokni, meg amúgy is nagy visszalépés érzés nekem bill+egér után. vén vagyok, vagy valami ilyesmi miatt.

kb olyan ez a konzol vs. pc vita, mint a linux vs. windows. a pc-hez kell egy kicsit érteni, de azt akármire tudod használni, testre szabni stb. konzolnál meg ez van, ezt kell szeretni.

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#21) nonsen5e válasza Cifu (#15) üzenetére


nonsen5e
addikt

Mindenki tudja, hogy én abszolút PC párti vagyok, de ebbe a vitába nem óhajtok most belemenni egyik oldalon sem, nem erről van itt most szó, hogy megfelelő "szakértelem" birtokában mennyivel jobb a PC, mert ez evidens.

Átlagos Pisti, akinek a technikai tudása a mobilon való facebook nyomogatásban ki is fúj sokkal egyszerűbbnek találja egy konzol használatát játékra (bekapcsolod, beteszed a lemezt, játszol) és ezzel ellenni pár évig, mint gépet fenntartani. Elmegy a madarasteszkóba, megveszi az első összeállított gépet 4gb ddr3 64 bit GT610-zel meg a legolcsóbb cerkával, aztán összevírusozza amitől sz*rrá lasusl, letörli a system32-t meg 4chan-en azt mondták, hogy attól gyorsabb lesz a gép, stb...

Aztán hivogat engem hetente, hogy ez nem megy, az nem megy, amaz miért nem megy, aztán most azonnal menjek át segíteni, mert én vagyok a rezidens szaki. Hozzátenném, hogy mielőtt megvette volna a sz*r teszkós gépet, én adtam neki tanácsokat, hogy mit vegyen és hogyan, de az nem érdekelte. (true story)
Ilyeneknek ha játékra akarnak gépet venni és ismerem őket, hogy abszolút inkompetensek, alapból konzolt ajánlok, jobb lesz az mindenkinek.

Számunkra nyilván magától értetődő minden, hogy mit és hogyan kell csinálni, de ez nincs mindenkivel így.

----

Az új PS/XO ötletét ilyen hamar meg eléggé elvetem, következő generációval már évente fog jönni a PS 5.1, 5.2 és 5.3?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#22) .LnB válasza #56573440 (#19) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én nem is azt mondtam, hogy a konzol meg fog szűnni létezni. Csak azt, hogy ami előnye volt a PC-vel szemben az szép lassan elkopik ha így folytatódik a tendencia.

Számomra, számodra. Teljesen mindegy, az érvek amiket felhoztam teljesen helytállóak mindenki számára. Csak ízlés kérdése. Szóval nem csak azt kell kiemelni, hogy számomra ezek megkötések. Hanem azt is, hogy számotokra is azok lehetnek maximum nem ismeritek be.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#23) acura válasza Cifu (#10) üzenetére


acura
tag

Én nem hiszem, hogy meg merik lépni a grafikai állíthatóság/eltérés lehetőségét.
Szerintem itt csak az FPS ben lesz különbség, maximum sunyiban 1-1effektet kikapcsolnak majd a gyengébb gépeken. Biztosra venném, hogy kb pont úgy néz majd ki, hogy:

Öreg XBOX ONE a 30frames, ami úgyis elég lesz a nagy átlagnak.
Új XBOX ONE fix 60fps, és VR Ready!

Ugyanez PS4 fronton.
Majd 2019ben jöhet az új generáció, és mindenki nagyon boldog lesz megint, mivel addigra elvárás lesz a 4K. :DD

[ Szerkesztve ]

(#24) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Ma:
18 Millió Xbox1
40 Millió PS4

Holnap:
18 Millió Xbox1 + 57 Millió Windows 10 gamer = 75 Millió Xbox
40 Millió PS4

RIP Sony.

/s

(#25) FuRiONight válasza nonsen5e (#12) üzenetére


FuRiONight
őstag

Ha már Denovu: értem, h nem lehet feltörni a játékot, de ezzel arányosan a csalók száma is kevesebb pc-n? Ha igen megfontolandó..számomra. :U

(#26) nonsen5e válasza FuRiONight (#25) üzenetére


nonsen5e
addikt

Szerintem ezt az adott játékok topikjaiban kérdezd meg, Denuvo-s játékokból csak 1-2 singleplayer cím van meg.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#27) #56573440 válasza .LnB (#22) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Számomra, számodra. Teljesen mindegy, az érvek amiket felhoztam teljesen helytállóak mindenki számára."

:C

aha :DDD látva hogy mennyi r=1 user van a világban, hányan nem tudnak egy pc-t se összerakni, ez akkora csúsztatás, hogy simán a hazai curling válogatottba delegálhatnánk :R

[ Szerkesztve ]

(#28) ldave


ldave
félisten

Talán az utolsó konzol, amire még igaz volt, hogy beteszem a lemezt és játszok, az a Wii. Azóta szerintem ebből csak annyi maradt meg, hogy komplett gépet vesz az ember, ha PS4 vagy X1 mellett dönt, de ezt megteheti egy Zotac vagy Alienware miniPC-vel is.

A Slime draws near! Command?

(#29) nonsen5e válasza ldave (#28) üzenetére


nonsen5e
addikt

Az előre összerakott gépek egy külön állatfaj.
Legvacakabb komponensek masszívan túlárazva.

Codegen / Diablotek tápot még az ördög sem tenne bele gépbe. :DDD
A további belsőkről meg szó se essen. Ismerős múltkor szerzett olcsón i5-ös HP gépet cégtől, aztán utólag jött a meglepetés, hogy teljesen egyedi tápegység és tápcsatlakozó van az alaplapon, így videokártyát nehezen fog tudni belerakni a gépbe.

A félhülye a legrosszabb user. Azt hiszi, hogy ért hozzá, csinál mindent a saját feje után (tanácsokra tesz magasról), aztán végül meg nekem sír, hogy miért nem megy. :D

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#30) .LnB válasza ldave (#28) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Vagy bemegy bármelyik számítógépboltba és megmondja, hogy milyen pc-t szeretne. "A Call of Duty fusson rajta, és legyen még jó 2 évig". Akkor összetesznek neki egy olyan gépet. Ugyan úgy ahogy a Microsoft készre szereli a konzoljait a gyárakban.

(#29) Gertrius Mert az Xbox360 pont a minőségéről és a megbízhatóságáról volt híres... Átlag konzol felhasználó ha PC-t vesz annak mindegy.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#31) #56573440 válasza ldave (#28) üzenetére


#56573440
törölt tag

zotac de melyik? magnus 970 3 kiló körül megy, alien meg onnan nyit és a határ a csillagos.

[ Szerkesztve ]

(#32) <Lacy85> válasza .LnB (#18) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"És hát cserélni kell mert az aktuális legjobb minőséget kívánja a májam"

Nincs ezzel gond. Menj, és vegyél 300-ért gépet, ha ilyen igényeid vannak. De ettől még a konzol nem lesz szar.

Fentebb már leírták amúgy a lényeget, miért kényelmesebb az átlag home usernek.
Én is pc párti voltam, de mióta megvan a ps4, egy percet nem játszottam gépen.
Srácoknak is 100x jobb. Nem cseszi szét az oprendszert, nem tölt le minden hulladék malware-t, stb.
Amúgy kormány van konzolhoz is, nem csak pc-hez.

(#33) .LnB válasza <Lacy85> (#32) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha visszaolvasol láthatod, hogy a mondandóm nem is az volt, hogy szar, csak, hogy lassan elveszti minden előnyét a pc-vel szemben.

(#34) Gertrius Nem is vitatkozni akartam veled, csak megemlítettem hogy az Xbox 360-ak is sorra haltak meg a rossz tervezés és vagy alkatrészek miatt. A rizikó mindkét esetben megvan.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#34) nonsen5e válasza .LnB (#30) üzenetére


nonsen5e
addikt

Az átlag Windows Vista rendszeres PC meg még annyira sem a minőségéről és a megbízhatóságáról volt híres. Ha már a múltat akarjuk emlegetni.
Az X360 már last-gen, most az XO/PS4 a téma.

---

Lehet összeszerelnek neki kérésre egy gépet, csak ne abba is ördögi táp kerüljön egy hangyafing keltette szél által is összedülő házba.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#35) Cifu válasza nonsen5e (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

@Gertrius // #21: Ne aggódj, pontosan ismerem ezt a fajta felhasználót én is, akinek gamer laptop kell, nem lehet rábeszélni Desktop gépre (pedig nem megy a lapitopival sehova) de egy év múlva sír, hogy 4GB RAM miatt nem tud az AC: Unity-val játszani...

De olyanba is botlottam már, ahol az XBox 360 esetében SD felbontásban futott a konzol, mert hiába volt mögötte az FHD TV, de a felhasználó nem értett hozzá hogyan kell összekötni és mit kell beállítani.

Szóval én azért árnyaltabbnak látom ezt a dolgot.

@acura // #23: Akkor miért venné meg a felhasználó az új BOne-t? Az még oké, ha olcsóbb APU lenne benne, és ezért olcsóbb lenne, de hasonló teljesítménnyel. Csak éppen nem hiszem, hogy a felhasználók azért vennék, hogy 60FPS-el játszhassanak. Szóval én arra számítok, hogy az új BOne és a PS4.1 is komolyabb előrelépés lesz HW terén. A fejlesztők meg majd szívják a fogukat, mert ezentúl a HW fragmentációval is meg kell küzdeniük konzol fronton is (no anno is meg kellett, mikor volt XBox360-ból HDD nélküli változat is például).

@Gertrius / .LnB // #29/#30: Nos én pont az XBox360-ast akartam felhozni, mert az első példányom nekem is gyönyörűen be RRoD-ozott...

@.LnB // #36: Mindenben túl akarsz szárnyalni, ebből is látszik, no. :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#36) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Fórumtársunk véleménye egy játékról ami Xbox One-on és Pc-n is megjelent.

"Xbox One-on játszottam vele, de 1440p Ultrán G-sync mellett elbőgtem magam, majdnem a gyönyörtől. Eléggé durván más kategória."

(#35) Cifu Az én 360-am akkor "jobb" volt a tiednél sokkal, 3 RRoD (+1 miután eladtam)! :DDD

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#37) nonsen5e válasza .LnB (#36) üzenetére


nonsen5e
addikt

[link] ;]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#38) .LnB válasza nonsen5e (#37) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igazából lényegtelen, csak kérdezem, hogy és ez valóban 4k felbontáson fut? Vagy csak akkora TV-n?

(#39) Gertrius Már azt hittem lemaradtam valamiről és a Fifa 4K-ban fut PS4-en.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#39) nonsen5e válasza .LnB (#38) üzenetére


nonsen5e
addikt

Természetesen csak akkora TV-n.
Az Xbox One 1440p-re próbáltam ránkontrázni. ;]

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#40) .LnB válasza nonsen5e (#39) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ő játszott Xbox One-on egy játékkal. Aztán játszott PC-n is ugyan azzal 1440-ben Ultra grafikán. Leírta, hogy mennyire más élmény ugyan az a játék konzolon, és PC-n.

Lehet te félreértetted, nem arról van szó, hogy azt hittem X1-on 1440-ben játszott.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#41) boost válasza tailor74 (#9) üzenetére


boost
addikt

Várható lépés volt a MS-tól, kérdés, hogy így is érdemes-e konzolt venni, ha 2 évente cserés..

A kettő az igazából 4. 2017-re ígérik, az tutti megint csak ősz lesz, és akkor lesz a piacon 4 teljes éve az XBO.

(#42) ldave válasza .LnB (#40) üzenetére


ldave
félisten

Ez egyén kérdése. Én játszottam a Persona 3-mal PS2-n, 40'-es TV-n vagy 80 órát, aztán PSP-n a 272p-s kijelzőn is beletettem hasonló időmennyiséget. Más élmény volt, de nem mondanám, hogy a PS2-n jobb a játék, hiába a nagyobb felbontás vagy magasabb framerate.

Persze, van akinek ez fontos és nagyjából mindent ennek rendel alá, más meg leszarja, hogy 720p vagy 30fps-e, amit épp lát. És szerintem ennek semmi köze az igényességhez, mint azt néhányon hangoztatni szeretik.

De visszatérve a főtémára. Idén karácsonykor lesz három éves a PS4, amiből épp most jött a hír, hogy 40 millió fogyott eddig, idén január óta négy milliót adtak el. Ez időarányosan szerintem eléggé rekordszagú vagy ahhoz közeli. Mindezt tette úgy hogy a megjelenése óta hangoztatja egy réteg, hogy gyenge a gép, de úgy látszik a vásárlókat ez valamiért mégse érdekli annyira, főleg hogy az eladások nem lassulnak.
Szerintem két dolog ami gyökeresen megváltozott a korábbi generációkhoz képest, az a technológiai fejlődés gyorsasága és az azzal kapcsolatos elvárások, plussz a VR megjelenése.

A Slime draws near! Command?

(#43) <Lacy85> válasza ldave (#42) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A felhasználók jelentős része szerintem azt sem tudja, mi az a framerate. Kb. annyi érdekli őket, hogy jól néz ki és nem akad.
Mondjuk az fps számolgatás mindig is a pc-sek hobbija volt :D
Én is kicsit félve vettem meg épp az ilyen kommentek hada miatt,de azt kell mondjam, egyáltalán nem bántam meg. Pedig én is 50"-on játszok.
Lehet dobálózni, hogy dehááá pc-n meg 1440p ultra, de azért nézzük már meg, hány embernek van ilyen vasa + megjelenítője. Az átlag user pc-n is 30-40 fps között játszik, mert nem rohan évente 100k-s vga után.

[ Szerkesztve ]

(#44) lmno válasza .LnB (#18) üzenetére


lmno
őstag

"Jah nem lehet 98k-ból olyan pc-t összetenni (olyan olcsó már?) De a pc-men tudok videótszerkeszteni, kényelmesen fórumozni, dolgozni."
Ez ugyanolyan sz*r szöveg, mint a beteszem a lemezt és beülök a fotelbe játszani :)
Nem tudsz videót szerkeszteni a konzolon, a mikrohullámú sütődön se tudsz, mert nem arra találták ki.

(#45) erahurka


erahurka
félisten

Még egy érdekes hír: az új Xbox közel 2 terrafloppal is erősebb lehet mint a PS4 Neo.

(#46) HKorn


HKorn
addikt

Nah, izgalmas lesz ez az E3, régóta várom már a slim XO-t, valahogy a mostanira nem tudtam magam elszánni.

Az erősebb verzió meg végképp kiváncsivá tesz. Árazáson fog múlni, de úgy érzem eljött az ideje a váltásnak :)

Run&Ride

(#47) Cifu válasza erahurka (#45) üzenetére


Cifu
nagyúr

A fejlesztők meg a seggüket verik a földhöz örömükben, hogy a korábban még úgy-ahogy hasonló teljesítménnyel rendelkező PS4 és XBone esetében nem kellett túl sokat vacakolniuk, hogy hasonló képminőséget és FPS-t tegyenek le az asztalra, majd most bejön melléjük a PS4.1 és az XBOne.1, no meg persze PC. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#48) gantum válasza Cifu (#47) üzenetére


gantum
aktív tag

nem lesz itt probléma, nem kell átállítani semmit, majd nem 20fps-el mennek a játékok, hanem stabil 30-al, örömbódogság lesz legalább. :DDD

(#49) Sirandrish válasza erahurka (#45) üzenetére


Sirandrish
legenda

Tényleg érdekes hír, tekintve hogy még egyik gép sincs bejelentve :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#50) Def26


Def26
félisten

Ilyen hír volt ps4 neo -ra is? :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.