Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) rekop válasza dchard (#3650) üzenetére


rekop
senior tag

Ez csodás. :( Pedig már kezdtem örülni, hogy végre jó lesz. Ha nem fog szakadni, akkor hagyom így, az elmúlt egy héten 10-szer hívtam a hibabejelentőt, már bele untam.
Mindenesetre köszönöm szépen az eddigi segítséget! :R

(#3652) btz válasza rekop (#3649) üzenetére


btz
addikt

Nekem is most volt ~40 óra folyamatos működés, mégis minden változatlan az adataimban, a szembe- és pózna szomszédom már beelőzött, ő már 166 szakadásmentes órát tudhat magáénak, de lehet az is csak azért volt mert kihúzta a HGW-t valamiért. Nála nagyon elenyésző a csillapítási érték is. Az output powerje is alacsony, talán még a 20-as csomag is menne neki adsl2+ üzemmódban, kiváncsi lennék milyen vonala lenne ha vdsl2-re váltana(?)
Én is kb már úgy vagyok az egésszel, hogy megszokom ezt ahogy most van, makd csak lehal megint az egész, majd akkor kihívom őket.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#3653) rekop válasza dchard (#3650) üzenetére


rekop
senior tag

Egyébként az SNR az melyik érték nálam, és mennyinek kellene lennie az én esetemben, ha hibátlan minden?

(#3654) dchard válasza rekop (#3653) üzenetére


dchard
veterán

Erre a tévhittel ellentétben nincs egzakt válasz. Ami az esetek nagy részében igaz, hogy 6dB alatt kezdődnek a problémák, 10dB környékén már átlagban nehéz komoly hibába futni, 13dB felett már igen jó a történet.

De. A te esetedben az látszik, hogy 15dB-s SNR és brutálisan nagy interleaving depth mellett is borzalmasan sok a bithiba, elmondásod alapján a vonal szakad is, miközben a modem a training során 60-70megát becsül a vonaladra, ami 30megán sem működik. ez többször ellentmondás, aminek az feloldása kötés hiba, hibás kötésből eredő áthallás vagy egyéb interferencia, hibás DSLAM port is lehet.

A lényeg, hogy ez egy olyan állapot ami nem normális, lassítgatással nem oldható meg, csak szisztematikus technikusi munkával.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3655) btz válasza btz (#3638) üzenetére


btz
addikt

Pár nap tapasztalata alapján úgy tűnik, hogy csökkent a szakadozási gyakoriság.
Az snr lock (?) is eltűnt, magától fokozatosan visszaált 25-ről 27-re mad végül 30-ra, pedig azt hittem, hogy az ilyesmit emberi beavatkozással állítanak csak vissza. Az interleave depth értékek csökkenése is megfigyelhető. Kár hogy a csillapítási értékek teljesen állandósultak, a 2016.04.13.-ai meghibásodási eset óta.

ⓑⓣⓩ

(#3656) btz válasza btz (#3655) üzenetére


btz
addikt

Mégis csak volt valami "hozama" a házon belüli szakaszrövidítésnek/áthelyezésnek, már 110 óra folyamatos üzemben vagyunk, attól függetlenül, hogy a csillapítási értékek sokat nem változtak.

~5-6 GB adat volt forgalmazva ezalatt a 110 óra alatt ahhoz képest ezek a CRC és FEC értékek soknak számítanak? Elég hosszú, az alsó számsor.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#3657) dchard válasza btz (#3656) üzenetére


dchard
veterán

Ezek az értékek továbbra is borzasztóan rosszak. A látottak alapján csak a szerencse amiért eddig nem szakadt a vonal.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3658) btz válasza dchard (#3657) üzenetére


btz
addikt

Ma reggel már szakadt is. Kellett nekem megdícsérnem. Bár gondoltam, hogy nem fog sokáig tartani az öröm.

ⓑⓣⓩ

(#3659) sajby


sajby
senior tag

Tegnap betelefonáltam a helyi főnöknek és elmondtam,hogy egy hónappal ezelőtt a szerelő már a lépcsőházunkhoz bejövő vonalon látta a hibát és akkor megigérte,megpróbálják átrakni full másik vonalra.Hátha jobb lesz.De azóta nem történt semmi.Igy nagyon szépen kérem,induljanak neki a problémának,mert vicc az 5,3mega(ennyit mérek a gépen) 2016ban.Úgy,hogy éveken keresztül megvolt a 8,5.
Majd ebből lett a mai állapot.
Központtól kb 3-4km.
Jelenlegi vonalam:[link]

[ Szerkesztve ]

(#3660) rekop válasza dchard (#3654) üzenetére


rekop
senior tag

Úgy tűnik visszaállt a sebességem, és a szakadozások is megszűntek. Reggelente általában 5 és 7 óra között újracsatlakozik egyszer pppoe kliens, ez a router logjában látom, de napközben szinkronhiba, megszűnő telefonvonal eddig még nem volt.
Ezek a mai vonal adatok:

(#3661) dchard válasza rekop (#3660) üzenetére


dchard
veterán

Bithiba arány csökkent, ID javult, CRC hiba nincs. 1-2 naponta nézz rá, hogy miként változik a dolog, de ez alapján úgy tűnik, hogy tényleg javult a helyzet.

A vonalad továbbra is alkalmasnak tűnik az 50/15-re (IPTV nélkül).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3662) icetheman


icetheman
tag

Sziasztok!
Erre a problémára tudnátok valami megoldást? : VDSL2

(#3663) weiss


weiss
addikt

Nem probléma, csak érdekel: mi lehet annak az oka, hogy eddig működött Annex J-n a szinkronizálás, de hét elejétől már csak B-n megy? /Valamiért régen úgy állítottam be, elfeledkeztem róla, aztán egyszer csak nem volt net/

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3664) dchard válasza weiss (#3663) üzenetére


dchard
veterán

Letiltották az Annex J, mert esetleg van még ISDN vagy analóg előfizetés a törzskábelen.

Hozzáteszem: az általam írt firmware annex J-t sosem támogatott, csak annex M-et, bár annex J módban sosem teszteltem mivel a DSLAM szimulátorom nem támogatja az annex J-t. Tehát akár még működhet is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3665) weiss válasza dchard (#3664) üzenetére


weiss
addikt

Analóg biztos van, de eddig is volt. Amúgy ez nem a te firmware-eddel történt, szóval bocs, hogy "kihasználtam" a topikodat, de nincs általános ADSL topik, a szolgáltató meg nem mo.-i.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3666) dchard válasza weiss (#3665) üzenetére


dchard
veterán

Próbáld meg annex J-ből annex M-be kapcsolni és megnézni hogy úgy működik-e. Az annex M kompatibilis az analóggal de az ISDN-nel nem. Az annex J teljesen digitális, más nem lehet a vonalon csak DSL.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3667) weiss válasza dchard (#3666) üzenetére


weiss
addikt

Csak J és B van a listában. B-n tökéletesen működik.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3668) metaldog


metaldog
aktív tag

Sziasztok
Adsl netem van és volt egy tp link modemem ami wifi router is volt egyben. Tudnátok adsl nethez hasonló modem routert ajánlani amit a media marktban lehet kapni?

(#3669) dchard válasza metaldog (#3668) üzenetére


dchard
veterán

Egybe modem routert csak fritzboxot, de annak az árából simán veszel egy jó modemet meg egy jó routert. a Media markt-ból meg eleve semmit, ott tisztességes hálózati eszközt nem árulnak, ami van az is sokkal drágább mint máshol.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3670) trance89 válasza dchard (#3669) üzenetére


trance89
őstag

+1
a legjobb opció használtam egy dsl-321b (a régebbi modell amire felmegy a dchard fw) és mellé pl egy tplink wdr3600 vagy 1043nd ha stabil internetkapcsolatot akarsz, ha kicsik az igényeid és elég a 100mbit hálózat akkor tökéletesen megfelel egy 841nd is

(#3671) rekop válasza dchard (#3661) üzenetére


rekop
senior tag

Sajnos megint korai volt az öröm, múlthét pénteken csörög a vezetékes felveszem semmit nem hallok. Lerakom, felveszem nincs tárcsahang. Felhívom mobilról, kicseng, de felvéve néma. :F
Ránézek a vonalra, ezt látom: [kép] :W
Hibabejelentő felhív, ok küldik a szerelőt. Másnap jött, megnézte a vonalat a saját eszközével, majd "kábelhiba, ezzel én nem tudok mit kezdeni, szólok a kábeleseknek" kijelentéssel összepakolt és ment.
Még aznap jött az üzenet, hogy elhárították a hibát.
Gyorsan megnéztem a vonalat: [kép], ez jónak tűnt, nem tudom mit csinálhattak, de a pppoe nem szakadt meg közben az biztos.
Ma ránézek a vonalra és majdnem idegösszeomlást kaptam: [kép] :O
Az output power 14.5dBm ről 4.8dBm-re esett vissza egy hét alatt, és már nyomja a CRC hibákat is.
Ez vajon miért, vagy hogy történhet?
Mit kellene csinálnom még, hogy végre kijavítsák a hibát? Megfenyegessem őket életveszélyesen, vagy bemenjek személyesen és pisztolyt fogjak a fejükhöz?
Arra rájöttem, hogy szép szóval nem megyek már semmire erre a tetves cégnél.

(#3672) dchard válasza rekop (#3671) üzenetére


dchard
veterán

Az adásteljesítményt az automatika állítja az előfizetett sebesség és a vonali paraméterek alapján. Mivel csak 30megás csomagod van, így csökkentetett adásteljesítménnyel is kijön a sebesség, viszont így csökken az áthallási zaj, ami a távolság (csillapítás) mellett az egyik legkomolyabb vonalminőséget rontó tényező.

A probléma itt az lehet, hogy továbbra is vonalhibád van amit nem javítottak ki, az automatika meg nem totálisa szar vonalra optimalizál, így fordulhat ez elő.

Ha legközelebb jön a szerelő, fotózd le a műszerének a frekvencia menetre (Hlog) vonatkozó mérését.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3675) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Hello!

Invitel területén szeretném használni, milyen beállításokat kell megadnom az elején ?
A T-s beállításokkal nem működik.

(#3676) weiss válasza RaPiDsHaRe (#3675) üzenetére


weiss
addikt

VPI/VCI-t próbáld meg beállítani ez alapján.

I did nothing, the pavement was his enemy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.