Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Thunderbolt 3.0/USB-c szép dolog, szívesen láttam volna a Latitude-omban is.

#2: Lati 7200-7400 sorozat? Valszleg fél éven belül azokból is lesz USB-c-s/skylake-es változat.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) HThomas


HThomas
senior tag

Miért nincsenek ezek a gépek választható pöcökegérrel? Gondolkodás nélkül hagynám ott a Lenovot...

(#3) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Álomszépek lettek, elfogadnék egyet. De ennyiért... :s :(

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#4) powerup2


powerup2
addikt

Nem rossz gépek jó lenne egy csak drága eléggé majd 1-2 év múlva megvesszük használtam xD nekem a kijelző lenne a lényeg 100% AdobeRGB elég vonzó és még könnyű is , aksi időre lennék még kíváncsi .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#5) satz18


satz18
őstag

A korábbi modellek melegedtek mint az állat. Lehet nem a további vékonyítást helyeztem volna az előtérbe, de hát ők tudják. Végül is az asus és az aorus tud 2 kg-os gémer gépeket gyártani jó hűtéssel, lehet idén a dellnek is sikerül.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#6) gerii


gerii
addikt

a 15-ös gép igen tetszetős, a hűtés a nagy kérdés, bár gyaníthatóan visítani fog ilyen vassal GPU-val még netezés közben is.

(#7) Reggie0


Reggie0
félisten

Azert a 13-as is kaphatott volna dgpu-t.

(#8) t72killer válasza Reggie0 (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

DGPU != ultravékony, ultramobil, megbízható alkalmazás. dGPU-hoz illik egy combosabb hűtés, ami megakadályozza, hogy a vga leolvassza az alaplapot. Nem mellesleg vékonyka hűtés mellett ki se pörög rendesen a cpu+vga. ha dVGA-s változat kell, akkor a legsoványabb értelmes darab az E7450.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Reggie0 válasza t72killer (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

ultravekony, ultramobil != megbizhato.

De egy 950M-et visszafogva meg ugy is lehutok, ha csak fujogatom.

(#10) satz18 válasza t72killer (#8) üzenetére


satz18
őstag

[link]?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#11) t72killer válasza Reggie0 (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha annyira visszafogod, akkor a teljesítménye se lesz sokkal jobb a Skylake IGP-nél.

#10: az, hogy mennyire lesz megbízható azt az idő fogja megválaszolni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Bakker, ez nagyon szép. Egy 13-as gépet megbírnék...
Skálázás rendesen meg van oldva vajon?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13) t72killer válasza TigerCat (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Win3.1-10 alatt nincs:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) TigerCat válasza t72killer (#13) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hát, akkor marad az OS X...

Nagyon bízom benne, hogy gőzerővel dolgoznak a megoldáson és hamarosan a nagy felbontású kijelzők is támogatottak lesznek, már rendszer szinten.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#15) Ixion77


Ixion77
őstag

Hogy lehet egy ilyen szuper 15"-os laptopot tönkretenni ennyire eszetlen billentyűzettel? Mi a ****ért kell kétoldalt 5 cm semmi a billentyűzet körül ahelyett hogy normális méretű kurzorbillentyűk, home-end-pgup-pgdn-ins-del és/vagy numerikus billentyűk lennének?! :W
Pont ennyi az akadálya annak, hogy megvegyem. :((( No meg esetleg az, ha szokás szerint nálunk másfél-kétszer annyiért adják mint a világ boldogabbik részén.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#16) KevinMulder válasza Ixion77 (#15) üzenetére


KevinMulder
tag

Mi tart vissza attól hogy külföldre rendelj ilyen gépet?

(#17) sb válasza Reggie0 (#7) üzenetére


sb
veterán

Én a 15-öst kérném dgpu nélkül. :)

(#18) Ixion77 válasza KevinMulder (#16) üzenetére


Ixion77
őstag

Az, hogy a munkahelyem venné, és az áfa visszaigénylés problémás külföldről.
Valamint hogy (szerintem) rettenetesen el lett b*va a billentyűzet.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#19) powerup2 válasza Ixion77 (#18) üzenetére


powerup2
addikt

szerintem szokás kérdése az egész de abban igazad van hogy lett volna hely bőven .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#20) Chaser válasza HThomas (#2) üzenetére


Chaser
titán

Mert ezek nem munkagépek. Az a Latitude és Workstation széria, azokon van stick. Kérdés minek, sajnos a 3 nagy gyártó közül csak Lenovoéknál használható igazából. HP és Dell megoldása nem az igazi.

Ixion77 Lehet ez a billzet van a 13-as verzióban is. Amennyire csak lehet átjárást szoktak biztosítani egyes modellek között ilyesmiben. Kép alapján úgy látom ugyanaz a billzet mindkét gépben. A 13-asnál is van hely, nagy eséllyel 12-esbe is ez kerül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) Reggie0 válasza t72killer (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

A tamogatasa viszont akkor is sokkal jobb lesz. Bar ketlem, hogy beessne a skylake igp szintjere, eleg szarok az intel igp-k.

No meg a hoelvezetes is jobb, mert ket icrol jobban meg lehet oldani.(helybol nagyobb feluleten adjak at ugyan azt a hoteljesitmenyt).

[ Szerkesztve ]

(#22) t72killer válasza Reggie0 (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet, hogy FPS-ben jobb lenne, de ebben a kategóriában+ilyen hűtéssel mit szeretnél tolni vele? Komolyabb 3D sztem ugyanúgy esélytelen a gyengén hűtött 940M-en (950-ről a maga 50W-jával ebben a laposkategóriában ne is álmodjunk, visszafogva sem) mint az IGP-n, a többi feladatot, mint pl videógyorsítás és hasonlók az igp is kiválóan elvégzi.

Ráadásul ezek a vékony cuccok nagyon erősen a mobilitásra/akkus használatra vannak kihegyezve - hacsak véletlenül is bekapcsol a dGPU, akkor az akksiidőnek reszeltek...

"No meg a hoelvezetes is jobb, mert ket icrol jobban meg lehet oldani.(helybol nagyobb feluleten adjak at ugyan azt a hoteljesitmenyt)." <- ez igaz, ennek az elég komoly előnyét látom az E7450-emben (zéró CPU-throttling kombinált cpu+vga-terhelésnél, pl Starcraft 2 multiban). A használható szinthez viszont kell minimum egy Latitude vagy Alienware mini vastagsága/hűtőrendszere.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) TigerCat válasza Ixion77 (#15) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én kimondottan gyűlölöm a numerikus billentyűzetet. Home, End, PgUp, PgDown viszont jöhetne a szélére. A régi Dell gépemen így volt és nagyon szerettem... Bár mióta Mac-ezem, azóta nem hiányzik. Eszelősen jó így is.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#24) Chaser válasza t72killer (#22) üzenetére


Chaser
titán

Nekem ezzel kapcsolatban vannak kételyeim. 11,6", i7 k_Vad és gt650:) De lelombozó teszteket nem láttam róla.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) t72killer válasza Chaser (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"1.74kg" - ennek valszleg a fele réz, így meg lehet oldani a hűtést +az Ivy procik nem annyira throttlingmatyik, mint az újabbak:K

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) Reggie0 válasza t72killer (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol barmit, pl. egy CS GO siman elfutna rajta.
3D CAD-nel meg ott az elony, hogy csak akkor dolgozik a GPU, ha megmozditod az objektumot es eppen szamolja, tehat impulzusszeru terhelesrol van szo, amit a hokapacitas szepen ki is egyenlit, tehat jobb a helyzet. Szoval rohangalni rajzokkal es 1-2 meretet leolvasni pl. teljesen jo.

Ezert jo, ha nincs optimus meg hasonlo technologiak, majd a juzer eldonti, hogy mikor mire van szuksege.

(#27) Chaser válasza t72killer (#25) üzenetére


Chaser
titán

Annyi kb a 2570p-m is, 2 magos i5 van benne+igp. 2,7ghz-es alapjáraton az i5, hűtés felépítése hasonló. Na ott gamenél süvölt a venti de megvan a hűtés:) Ez meg k_Vad, legalább +10W, de inkább 15. És a dedikált sem igp fogyasztásban. Kipróbálnám mit tud. Ilyen cuccokkal sok 15-ös gép is megbukik.

szerk: Reggie0 Optimus elég jól működik és tudtommal kilőhető manual az nvidia vga winből, hogy véletlen se kapcsoljon be ha nincs rá szükség.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) Luck Dragon

Nagyon szépek, csak kár hogy horror áron van.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#29) Kilobeat válasza KevinMulder (#16) üzenetére


Kilobeat
tag

Zarándokoljon a szerzetes!
Külföldre csak ottani, helyi billentyűset visznek.

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#30) Kilobeat


Kilobeat
tag

Na ezek hibátlanok!

Nagyon pici keret, méretek, de mégis sok és csúcskategóriás portok, alu, karbon ház, nem lefolytott CPU.
Kár hogy mások nem tudnak ilyet.
Az extranagy magyar felár miatt viszont elmehet a Dell a ...

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#31) TigerCat válasza Luck Dragon (#28) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem annyira nem vészes. Jól néz ki, komoly tudása van, a név sem utolsó, ezt meg kell fizetni. Apple gépet használok, szóval engem annyira nem vágott mellbe...
:N

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32) Kékes525


Kékes525
félisten

Nagyon jó gépek. Ideje lenne lecserélni a Samsungomat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33) kiiso


kiiso
tag

"Mindezek fényében nagyon kíváncsiak lettünk az új XPS belsejére, hogy ez a sok minden hogyan fér el benne, és vajon milyen lehet a hűtése."
Service manual ;)

(#34) pomorski


pomorski
őstag

Vajon ezen drága gépeket is Kínában gyártják? Vagy esetleg azért ennyi az áruk, mert ők Írországban készülnek, mint a régi strapabíró DELL-ek?

(#35) t72killer válasza pomorski (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Természetesen kínai:( A 7-es sorozatú Latitude-ömet és annak a cseregaris utódját is egyenesen Kínából szállították:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) sb válasza Kékes525 (#32) üzenetére


sb
veterán

Én meg épp azon gondolkodom, hogy marad még a Samsung 5-ös Ultrabook.

Persze gyengébb ennél kissé, főleg anyagminőségben, de dobálni úgysem fogok egy 1.5kg alatti laptopot mert úgysem bírja. Én meg kibírom ha nem vágom le az asztalra.

Azon kívül viszont elég jó. Ami miatt újat kerestem eddig, igazából apróságok: bill világítás, msata a 2.5" hely mellé. Esetleg egy újabb, kicsit erősebb, energiahatékonyabb proci, mint az Ivy. A legnagyobb ezek közül egy IPS panel lenne.

Utóbbi vicc, mert minden szirszar tabletben az figyel. Laptopban viszont ezt a legnehezebb összehozni, aranyáron van, úgyhogy ez kilőve. A proci végül is még jó, az Ivy amúgy is elég takarékos. Igazából msata nélkül is elvagyunk egy már megfizethető 256-os SSD-vel. Inkább 2-3 éve volt ez fejlesztési irány. Plussz legalább könnyebb és az akksi is jobban bírja HDD nélkül. A billvilágításért meg csak nem cserélek önmagában... :D

Szóval oda jutottam, hogy jó kis gép ez még mindig. A cserélhető DC rammal, cserélhető 2.5” meghajtóval, mellette a 24GB SSD cache-el (jelenleg a 24+250 cache nélkül fut), USB3, normál ethernet is van. Méretre, vastagságra, dizájnra, súlyra most sem találok nagyon jobbat. 1-2 kivételtől eltekintve, amik viszont ennek a 220e körüli árára rádupláznának simán. Lásd az XPS-t.

(#37) t72killer válasza sb (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ráadásul az mSATA halvaszületett szabvány, nvme-kompatbilis M.2 a jövő (és lassan már a jelen is, ideje az ACHI-t eltemetni)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) HThomas válasza Chaser (#20) üzenetére


HThomas
senior tag

Latitude-on sem láttam 14 col alatt, bár mostanában nem néztem, szerencsére nem aktuális a vásárlás.
A Dell megoldásával mi a baj?

(#39) sb válasza t72killer (#37) üzenetére


sb
veterán

Ezért írtam, hogy régi vágyam... :)

Egyébként mondjuk sajnos még ma is reális msata-ban gondolkodni, mert még azt is nagyítóval kell keresgélni a laptopokban... és nem azért mert tucatjával jönnének az M.2-esek. :((

Másik vesszőparipám, hogy a munkagép Latitude-omban (ami 3 éves) nézem évente, hogy mikor kerül bele msata port vagy valami... az újakat nem néztem, de az enyémmel együtt legalább 3 szériából kimarad.

Szerencsére mint írtam, otthoni laptopnál már nem érdekes. Oda NAS és egyebek mellett egy 250-essel elvagyunk és a HDD kimaradhat a gépből. Sőt, igazából úgy fogalmaznék, hogy még én is ellennék (akinek NAS-ba kevés a 7TB is), az asszony meg a felét sem használja kb...

(#40) t72killer válasza sb (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én meg mérgelődtem egy sort, hogy az idei E7450-emben csak egy kétes minősítésű 2242-es PCIe m.2 slot van, amibe még nem létezik kompatibilis SSD (vagy talán 1db 64 gigás...), az alapdrive pedig egy mSATA cucc, 2.5" maradt ki belőle. A nejem Elitebook 720-a egy fokkal jobb, ott a wwan slot tutira fogadja az m.2 SSD-ket legyenek azok pcie vagy sata csatolósok és az alap a régi 2.5".

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) Chaser válasza HThomas (#38) üzenetére


Chaser
titán

Ami hp-éval, nem olyan mint TP-ken:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) sb válasza t72killer (#40) üzenetére


sb
veterán

És a 7450 egy félmillás gép tudtommal... :(

Egyébként annyira nem rossz a helyzet más gyártóknál. Sajnos ilyen szempontból a Dell a legalja. :(
Bármennyire is jók minőségileg meg supportra.

(#43) t72killer válasza sb (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony, az enyém dVGA-val jött, a főnökömet ~1.5kEUR-val nyúlták le érte:K A minőségről meg csak annyit, h kb 1 hónap használat után behalt az alaplap, a szervizes pedig zsinórban 3x szar lapot hozott ki, végül cserélték az egész gépet - a cserére meg 3 hetet kellett várni - lévén lassan járnak a repülők Kínából...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) sb válasza t72killer (#43) üzenetére


sb
veterán

:W :(
Na ennyit erről. Marad a Samsung otthonra.
Munkában meg meglátjuk, de oda amúgy sem kell sok extra nekem. A Dell meg ha ilyen akkor a hajára kenheti. :(

(#45) t72killer válasza sb (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos HP-ről és Lenovóról is hallottam már hasonló "jókat", a globalizáció, a minden "as a service" hozzáállás és az igénytelen minőségellenőrzés átka.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) Reggie0 válasza t72killer (#43) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem acer ugyan ezt csinalta 5 eve, akkor fel milkas gepnel. Mar nem lehet bizni semmiben sem.

(#47) sb válasza t72killer (#45) üzenetére


sb
veterán

Ja.

És ha már Acer... azt bottal se. Nekem lassan 10 évvel ezelőtt volt monitorcserém náluk. Minden fázisban ugatás, rábeszélés, hogy ne hajtsanak el, több hetes cseh út és a végén egy másik típusú, de hasonlóan szar monitor.

(#48) KevinMulder válasza Kilobeat (#29) üzenetére


KevinMulder
tag

A fenét. XPS 15-öt rendeltem legutóbb német nyelvterületre, angol nyelvű billentyűzettel.
Azzal küldik, amivel akarod, csak be kell írni a kommentbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.