Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nap


nap
addikt

Szóval akkor ez nem az Opera utóda, mivel az Opera nem szűnt meg, hanem, egy szellemi oldalhajtás, mert a gyökerek közösek.
Nem értek egyet a szerző felvetésével, hogy minek még egy böngésző. Legyen, majd idővel a helyére kerül.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#2) vigyori78


vigyori78
őstag

Kipróbáljuk.

Neten néztem képeket róla az első ami eszembe jutott róla, kinézetre lehetne akár office 2013 böngésző is :D

(#3) vhw válasza nap (#1) üzenetére


vhw
addikt

Hát igen... elsőre azt hittem ez a régi Opera-ra utalna - aztán:
"A Vivaldi a Chromium (Blink) renderelő motorját használja"

Mégcsak Presto-t sem kapunk... milyen utód ez? :))

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#4) blash válasza vhw (#3) üzenetére


blash
tag

Én sem átszkinezett krómra számítottam, már-már bizakodtam, hogy végre...

(#5) amadeus11


amadeus11
senior tag

Új lap paranccsal nem tudtam lapot nyitni, érdekes módon a bezárás parancs megy egérmozdulatokkal. Nincs benne általános nagyítás (150%-on használom). Bezártam a böngészőt, azóta ha a tálcán rákattintok az ikonra akkor a beállítások ablak jön fel, böngészni ezzel innentől tovább nem lehet. Jó játék. :) . Talán jelenleg a Maxthon hasonlít legjobban a régi Operára, de használat közben az embernek olyan érzése van, ez egy összetákolt valami. Jelenleg jobb híján Opera 28-at használok nyolc kieggel. Legfontosabb talán a teljes szinkronizáció lenne, jelszavakat nem lehet hurcolászni, egy rendszer újratelepítésnél ez nagy szívás. Jah, még mindig nincs benne finom görgetés, a speed dial villog( igaz Chromeban is), torrent letöltéseknél többször kell kattintgatni. Nagyon lassan halad ez a projekt is.

There is a star

(#6) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Na vajon a windows böngészőválasztójába majd ez is be fog kerülni? ;]

Az elég nagy kár hogy chromiumra alapszik. Mi van a régi, sajátjával?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7) Bici válasza Apollyon (#6) üzenetére


Bici
félisten

A régi sajátja olyan jó volt, hogy egyre gyűlt a nem támogatott weboldalak száma.
Szerintem, nem bírták a tempót a Google-lal.
Én személy szerint örülök, hogy nem sajátot fejlesztenek, mert azzal csak a szívás volt a régi Operás időkben.

Ez a project inkább a funkciókra koncentrál, aminek nem sok köze van a megjelenítő motorhoz.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) sowi válasza amadeus11 (#5) üzenetére


sowi
őstag

ha menni fog a mouse gestures es lesz sync akkor engem megvettek

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#9) Nekomajin válasza Apollyon (#6) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

A Presto zárt forrású, és az Opera még mindig licenszeli néhány cégnek.
Egyébként se mennének vele sokra, mert lassan két éve nincs aktívan fejlesztve, és az utolsó verzió is teli volt buggal.

(#10) #41133696


#41133696
törölt tag

Tehát egy újabb Chrome moddolt cucc...

(#11) vhw válasza Nekomajin (#9) üzenetére


vhw
addikt

Na igen, de azt kéne fejlesztenie egy "opera-utódnak". :P

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#12) fene_vad


fene_vad
senior tag

Én sem értek egyet a cikkíróval, a piac telítettsége nem ok arra, hogy ne jelenjen meg új szereplő.
Nálunk telített a falu pékekkel, de nemrég nyílt egy új, nagyon fasza cuccokat árulnak olcsón, örülök neki.

Böngészőknél maradva: amióta a régi Opera felett eljárt az idő, kényszerűségből tucatnyit kipróbáltam, de minddel van valami gebasz... én nagyon remélem, hogy szellemiségében és sebességben is jó lesz az új.

(#13) fatal`


fatal`
titán

Ha hozni fogja legalább egy részét a régi Opera funkcióinak és stabil is lesz, akkor engem megvettek :)

(#14) EnterR


EnterR
veterán

Nekem nagyon tetszik.

PSN ID: marquuard

(#15) PSti


PSti
tag

Akik a régi operát várják, azoknak esetleg érdemes ráneznie az Otter-re: http://otter-browser.org/

Nem annyira csilli-villi mint ez a vivaldi, de tud magyarul, és folyamatosan fejlődik.

(#16) macman507


macman507
aktív tag

Fogja tudni a Youtube 1080p 60fps videókat lejátszani teljes képernyős módban? :P
Ha igen, ami alatt azt értem, hogy legalább úgy, vagy jobban, mint a G. Chrome, akkor jöhet. :))

Egyébként lehet telített a böngésző piac, igen de mivel, FF rakás ..., G. Chrome feleszi a RAM tartalékokat sokszor, Opera egész jó, bár ez az új verzió már kevésbé jön be valahogy, mint a régebbiek és van sok kicsi, amikből mindig valami, vagy több minden hiányzik.

Ott van a Maxthon böngésző, még nincs készen az sem ugyan, sok jó funkciója van, de mivel nem tud 1080p 60fps videókat lejátszani teljes képernyőn, ezért nem azt használom.

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#17) MongolZ


MongolZ
addikt

Csatlakozom azokhoz, akik visszasírják a régi Operát.
Biztos placebo, meg minden, de én azt éreztem a Chromiumra váltásnál, hogy lassult az egész. Továbbá rengeteg funkció kiesett, rengeteg beállítási lehetőség eltűnt, stb. stb.
Nekem ránézésre szimpi a böngésző, lehet kipróbálom. Mindenesetre egy sokkal jobban testreszabható Chromium is már előrelépés lenne...

(#18) Zotya84 válasza Apollyon (#6) üzenetére


Zotya84
őstag

Mibe? Abba, aminek december 17 körül véget ért a léte? (Nem mellesleg, nagyon vártam már ezt a napot, amikor megszűnik a browserchoice...)

VÉGE

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#19) #41133696 válasza Zotya84 (#18) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezzel magam is így voltam.

(#20) Namelesske


Namelesske
addikt

Meglátjuk mire mennek.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#21) nap válasza Zotya84 (#18) üzenetére


nap
addikt

Wow! Miről maradtam le!
Elég nagy baromság volt. :K
Nem kár érte.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#22) dabadab válasza nap (#1) üzenetére


dabadab
titán

"Szóval akkor ez nem az Opera utóda, mivel az Opera nem szűnt meg"

De, megszunt. Az, hogy van egy tok mas program, aminek ugyanaz a neve, az ezen nem valtoztat.

DRM is theft

(#23) sBc válasza dabadab (#22) üzenetére


sBc
aktív tag

http://www.opera.com/hu/about

Opera létezik, táblagépen, telefonon, tv-n, pc-n, Wii-n.
Android-on, Windows-on, Linuxon, iOS-en, OSX-en.

Egyébként tetszik ez az új böngésző. Adattömörítés vajon kerül bele? :)

[ Szerkesztve ]

(#24) nap válasza dabadab (#22) üzenetére


nap
addikt

Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a windows* megszűnt. Ugyanaz a cég, ugyanaz a terméknév, más a beltartalom. Semmivel sem áll közelebb a régi operához, mint a mostani opera.

*Mindenki tudja, hogy a 3.1 volt az igazi. :D

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#25) beef válasza sBc (#23) üzenetére


beef
őstag

Szerintem úgy értette, hogy ez az Opera már csak nevében örököse a réginek, gyakorlatilag egy Chrome 1.01 új skinnel. Mert tudásban a régihez köze nincs.

(#26) sBc válasza sBc (#23) üzenetére


sBc
aktív tag

...okosórán és Tizen-en. :DDD

(#27) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Ha mennek majd a régi operás dolgok akkor királyság lesz! Nagyon hiányzik az a böngésző :( Összekapcsolható fülek, levelezés, speed dial, lap előnézet, minden.

(#28) betyarr


betyarr
veterán

minden böngészőnek megvan a maga hibája és jósága.nálam mindig fenn van több is.jó lenne már egy olyan ami tényleg mindenre használható és gyors és nem erőforrászabáló és ...
most egy ideje a 360 browserrel egész jól elvagyok: [link]

[ Szerkesztve ]

(#29) Taky


Taky
senior tag

Sok-sok éven keresztül azért szerettem az Operát, mert tele volt hasznos funkciókkal, mint pl a levelezés, torrent kliens stb, rengeteg hasznos beállítási lehetőség. Nem olyan régen, chrome alapokra helyezték és kivettek belőle minden olyan hasznos funkciót, amiért szerettem. Most meg újra feltalálják a spanyol viaszt...? :F Aminek persze örülök! :)

[ Szerkesztve ]

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#30) Apollyon válasza Zotya84 (#18) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem olvasok konkurenciát ;]

Amúgy oké, thx .)

Csak úgy rémlik, hogy pont a régi operáék voltak akik kiharcolták ezt a választósdit.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31) dqdb válasza PSti (#15) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Vivaldi már most megelőzte tudásban az Otter Browsert, és innentől csak nyílni fog az olló. Böngészőt manapság már külső böngészőmotort használva sem lehet hobbiprojektként fejleszteni, annál sokkal erőforrásigényesebb, minthogy 2-3 lelkes ember összedobja azt.

amadeus11: a nagyítás még erőteljesen bugos

blash: Én sem átszkinezett krómra számítottam, már-már bizakodtam, hogy végre...
Ha letöltöd és telepíted, akkor azonnal észre fogod venni, hogy messze több, mint egy skin, és más mint a legtöbb Chromium fork. Tele van olyan feature-ökkel, amelyeket a Chromium nem tud (és a mostani Opera sem), de a régi Operában megszokottak voltak (például nem tudok más Chromium alapú böngészőről panelek támogatásával). És az az igazán mókás, hogy ezen feature-ök között van olyan, amelyről azt nyilatkozták Opera fejlesztői, hogy nem igazán megoldhatóak Blink alapokon, vagy rengeteg meló megoldani ...

Impresszív kezdés, ha így folytatják, akkor a mostani Operáról nagyon hamar le fog morzsolódni a régi O15 előtti időkben felépített, feature-öket és testreszabhatóságot váró és elváró userbase.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#32) bistvan1988 válasza MongolZ (#17) üzenetére


bistvan1988
újonc

Pl. be lehetne állítani, hogy ne jegyezze meg az előzményeket? Nem tudom most mi a helyzet, de amikor és Chromeot használtam ez nem volt benne. Értem én, hogy privát mód, de akkor is. Még csak annyi sincs, hogy kilépésnél törli az előzményeket.

(#33) rt06 válasza sBc (#23) üzenetére


rt06
veterán

ami jelenleg opera neven terjed, az egy chrome custom skinnel
arrol volt szo, hogy tesznek ala uj motort a presto helyere, ami jo otlet is lett volna, csak valahol ennek a folyamatnak soran kidobtak mindent, ami miatt az emberek oprat hasznaltak (hiaba vette at ezek jo reszet idovel a konkurencia is), mint pl a:
- mouse gestures
- csoportosithato fulek
- normalis valtas a fulek kozott (ctrl+tab)
- sync
- speed dial
- teljes koru konfigolhatosag (nekem leginkabb a billentyuparancsok hianyoznak)
- mail
- bittorrent
- etc

en igen sokat (a fentiek kb felet, ami szamomra fontos) varok ettol a bongeszotol, remelem sikerul megkapaszkodniuk a piacon

amugy adattomorites alatt mit ertesz? az a szerver dolga
vagy a turbo-ra gondolsz (amit szinten kidobtak)?

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#34) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

ez nem utodja az Operanak, csak egy 'Folk'.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#35) Apollyon válasza Dr.FantastiK (#34) üzenetére


Apollyon
Korrektor

és táncolni is szoktál rá? :Y

Inkább fork ;D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#36) User64476


User64476
őstag

Falat kenyér.

(#37) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A chromium olvasattán kiborzongtam: köszi nem...
(hozzá nem értőként: nem kérek több google-os cuccot, tájékozódott felhasználóként: nem kérek 1-nél több folyamatot a böngészőmhöz)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#38) sBc válasza rt06 (#33) üzenetére


sBc
aktív tag

Turbó van az új Opera-ban, állítólag még fejlesztik is. Nagyrészt az miatt használom még az Operát, mert így a mobilnetet nem szívja annyira. Sokat vagyok távol. Létezik alternatíva Firefox-ra és Chrome-ra is az adattömörítésre csak kisebb hatékonysággal.
Az Opera régi funkciói valóban jók és kényelmesek voltak, de hozzászoktam a nélkülözésükhöz.

(#39) nuke7


nuke7
veterán

ígéretesnek tűnik...

https://youtube.com/user/nuke7

(#40) Cathfaern válasza ledgeri (#37) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Többször is feltűnik ez a topicba, szóval:
Blink =|= Chromium fork
A Blink egy html renderelő motor, olyan, mint a webkit (igazából a blink a webkit forkja). Ahogy a webkitet is sok böngésző használta, használja (pl. Safari is webkites, régen a Chrome is webkites volt), úgy a Blink-et sem csak a Chromium használhatja, teljesen független attól.
Szóval attól, hogy Blink, még nem biztos hogy 1-nél több szálad lesz böngésződben.

Én inkább ezt nem értem:
"A Vivaldi a Chromium (Blink) renderelő motorját használja, de emellett a modern webes technológiákat is beleépítik (React, Node.js, illetve több Node modul)."
Ezeknek semmi köze a böngészőkhöz, vagy én maradtam le valamiről :F A Node.js segítségével szerver alkalmazásokat lehet csinálni, a React pedig JS framework, tehát kvázi weboldalakat lehet vele csinálni. Mi köze ezekhez a böngészőnek? :F (Esetleg biztosít debug funkciót hozzájuk? Az nem lenne rossz mondjuk)

(#41) dajkopali válasza Cathfaern (#40) üzenetére


dajkopali
addikt

az ismertetőben csak ennyit írnak: "We use JavaScript and React to create the user interface — with the help of Node.js, Browserify and a long list of NPM modules. Vivaldi is the web built with the web."

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#42) Dr.FantastiK válasza Apollyon (#35) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

:DDD

elneztem. :R

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#43) Cathfaern válasza dajkopali (#41) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Áh így már világos. Szóval a grafikus felület nem natív app, hanem úgymond "html5-ben" készült. Azaz maga a "böngésző" csak egy keret, amin belül megjelenít egy "weboldalt", amit mi böngésző felhasználói felületlenk látunk. Mondjuk nem igazán tudom ez miért jó nekik, legfeljebb az egyszerűbb portolást tudom elképzelni :U

(#44) dqdb válasza Cathfaern (#43) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez a legegyszerűbb módja a látványos felhasználói felület létrehozásának, hiszen a HTML motor már úgyis ott van. Csak a mostani gyorshívó látvány- és funkcióvilágát natív kóddal három teljesen különböző operációs rendszerre megírni iszonyatosan nagy meló lenne. De ez nem újdonság, például az új Operában is HTML alapokon van a gyorshívó/könyvjelzőkezelő megvalósítva.

Az Application\1.0.83.38\resources\vivaldi\bundle.js fájl tartalmazza többek között a gyorshívó kódját.

A Node.js-t a fejlesztéshez használhatják (az npm erre utal, valamilyen Grunt/Gulp/pure npm alapú buildfolyamat végén esik ki nekik a vivaldi mappa tartalma), és a React a belső oldalakhoz kell nekik valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Szerintem jó lesz ez gyerekek... A régi opera a legjobb böngésző volt. De aztán jött az új opera, ami egy rakás kaki. A firefox-ra tértem át szerintem most ez a legtöbbet tudó böngésző, de kíváncsian várom, hogy a presto-s opera fejlesztőitől kikerülő új böngésző mit fog tudni...

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#46) domel


domel
tag

Az operában az a legfájóbb, hogy egy ideje már nincs benne chat, pedig mindig azon lógtam. Amúgy még ma is operát használok, de már egy kicsit összetákoltnak érzem.
A chrome a legstabilabb, és jó is lenne ha az utolsó ablak füllel nem záródna be maga a program is, na meg egy normális gyorsindító menü sem ártana.

(#47) Cathfaern válasza dqdb (#44) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tudom, hogy egyszerű, de szerintem nagyon erőforrás zabáló. Ami önmagában nem lenne probléma, de mivel benne további, hasonlóan erőforrás zabáló, oldalak jelenhetnek meg, ezért szerintem sok ez így együtt. De persze csak szerintem, gyakorlatban kiderül majd hogyan muzsikál.

(#48) daczkó válasza Ginkologic (#45) üzenetére


daczkó
aktív tag

Mi az amit tud a Firefox és a Chrome nem? :U

/ignore wwenigma

(#49) ledgeri válasza Cathfaern (#40) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ok-ok... Most utánanéztem a dolgoknak, és rájöttem hogy tájékozottnak hittem magam...

(#48) daczkó Nem Chrome lenni? ;]

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#50) spammer válasza daczkó (#48) üzenetére


spammer
veterán

Pl. azt, hogy "darabokra lehet szedni", van lehetőség átbaszni a felületet, gombokat, akármit. Vagyis a lényeg, hogy testreszabható. A Chrome meg teljesen fapad, még egy nyomorult opciót sem készítettek évek óta arra, hogy ne záródjon be a böngésző az utolsó lappal. Teljesen agyrém... :))

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.