Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

U bazz "fiuk a dosban meloznak"...

Inkabb lojetek le, mint hogy Linuxszal szorakozzak.

(#2) juliabrilke válasza twollah (#1) üzenetére


juliabrilke
addikt

A 2. második áldozat meg én leszek tutira. Nagyon ritán (szerencsére :U ) kell használnom a munkahelyen, de ez minden....

(#3) Infomaker


Infomaker
tag

Na, ha valaki majd kérdezi, ideküldöm, hogy olvassa el, ezért használnak sokat (én is) Windowst. :)

(#4) twollah válasza Infomaker (#3) üzenetére


twollah
nagyúr

Hat igen eleg lelombozo ez a sok gepeles.

(#5) Vladi


Vladi
nagyúr

Tezjó:

gentoo -> lfs -> ubuntu. Butulsz? :DDD

Hmm... nem számoltam. mennyi volt 8 sornyi parancs? Csak?

"Inkabb lojetek le, mint hogy Linuxszal szorakozzak."
No csak vigyázz! Nehogy szavadon fogjanak. :P

Mellesleg ez alternate install.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6) sghc_toma válasza Vladi (#5) üzenetére


sghc_toma
senior tag

gentoo -> lfs -> ubuntu. Butulsz?
kényelmesedek :P
meg annyit hallani erről a disztróról, kíváncsi voltam...

Mellesleg ez alternate install.
a sima install az ugye valami live ubuntut indít, és onnan lehetne telepíteni gombnyomkodva? ha igen, akkor is kéne parancssorozni, mer' az ati driverrel nincs X... (mármint mobility x1600-zal)

többieknek: én imádok pötyögni, csalódtam is volna az Ubiban, ha gomnyomásra felmegy :) ... persze teljes mértékben meg tudom érteni, hogy ha valaki csak használni akar egy számítógépet, az nem fog adott esetben órákat guglizni, csak hogy legyen mondjuk grafikus felülete..


// banyek, közben valamikor senior tag lettem.. király :)

in asm we trust

(#7) r0pi


r0pi
tag

nalam szinten hasonlo a noti nc8430 :D (ez a noti rulez egyebkent).

hasonlo cipovel csak epp forditva.

ubuntut hasznaltam rajta asszem dapper - 6.04 ota. egesz szokhato, bar vannak gyermekbetegsegei, illetve a filozofiajabol adodo betegsegei, pl alapbol nincs gcc csak ha raksz magadnak, regen nem volt csak universe vagy multiverse repoban mc, meg ilyen csacsisagok.
az fglrx driverrel lehetett szivni szep nagyokat. foleg dist upgradenel, mivel edgy-ig mudul forgatassal, hekkelessel es eros balettmozdulatok lejtesevel jart ez a muvelet. aztan jott a mar emlitett 7.04 es lon apt-get, csak az kavart be, hogy a korabban odarohadt modult feszitovassal sem lehetett leoperalni a kernelrol, szal reinstall lett a vege :(.
viszont 7.04nel szinte minden ment elsore hiba nelkul. igaz, hogy mikor egy szerverre raktam fel az 2 het utan erdekes dolgokat es a legrosszabb az, hogy megmagyarazhatatlan dolgokat kezdett csinalni es vegul vegervenyesen megfekudt.

na itt kezdodott a gentoo rulez palyafutasom es azota is aldom az eget erte, hogy ravettem magam, illetve hagytam rabeszelni magam erre a mokara.

a gentoo a perverzek os-e. osszetakolni kicsit idoigenyes es nem keves korultekintest, turelmet igenyel, de ha megy akkor tankkal nem zokkented ki a kerekvagasbol.
gentoo desktop rencertelepites nalam (aztan lehet en vok lamer :F)
- 45 perc base + 2*20 perc kernel ujraforgatas, mert panikolt a szentem
- 110 perc update world, anyam ne sirasson
- 70 perc x
- a kde-meta package osszekotrasat masfel percnel meguntam :D, igy kde-base utan magam pakoltam bele a szokasos vackokat... ez 70perc, marmint a base :DDD

itt untam meg az idok szamolgatasat :D, viszont megy stabil es jo. igaz, hogy pl php-t vagy 5x forgattam ujra, mert folyton vmi lemaradt, dehat mit van mit tenni...
wiki-n az OOo telepitesere azt irjak, hogy aki erez magaban huzatot az forgathat, de szamitson ra, hogy 10-20ora :D, ezert abbol szerencsere van precompiled verzio.

egy biztos, ami 2
- ubuntu desktop osnek talan az egyik legkenyelmesebb, mindent a se**ed ala tesz, minden megvan csomagban, ami nincs az egy het mulva meglesz, viszont a sok integralt csomag miatt sztem elofordulhatnak ellenorizetlen kosza darabok.
-gentoo-t meg szerverre varazsolni kesz mamor es csodalni az eredmeynet, desktopnak viszont eddig eleg idoigenyesnek tunt es tipikusan nem az a huu most azonnal kell nekem egy mittomen micsoda es akkor 1 perc es legyen is fent hasznalhato allapotban...

kb ennyi, grat a cikkhez

ps: eleg sokaig hasznaltam es hasznalok meg most is windowst, ez van arra vannak jatekok, bar mostanaban ez is kezd megburulni szerencsere, de mondjuk ez alatt a nem keves ido alatt toredeket nem tudtam meg a windows-okrol annak, mint amit mostanra az iment emlitett ido toredeke alatt a unix like cuccokrol tudok. koszonet is erte a megfelelo embereknek a communitykbol, akik eleg pihentek hozza, hogy howtot, wikit miegymast gyartsanak :D

sghc_toma:
na meg vmi: ubuntu livebol telepitve, meg fogsz lepodni, de ati driverestul fittyfenestul felmegy ami, raadasul poccre am :D, gombnyomogatva am... meglepo

(#8) 7 válasza twollah (#1) üzenetére


7
addikt

Szerintem, ha az ember szán rá egy kis időt, megszerethető.
Én egyrészt kíváncsiságból, másrészt Vistához gyenge vas miatt váltottam, XP meg már nem motivált, meguntam. Most Linuxolok, én szeretem.

(#9) Sianis


Sianis
addikt

Az idő relatív. Sőt a telepítési idő akár redukálható is, pl: egy script készítésével. Ezt a sok pötyögést elmented egy fájlba, legközelebb már nem kell vele szívni ( ha esetleg telepítened kell a rendszert újra [ ritka jelenség ] ). Szóval nem tudom miért olyan kiborító az, hogy tudod mi történik a gépedben. :F

Összegezve: Jó cikk! Kell az ilyen! :R

Sianis

(#10) intelfan


intelfan
aktív tag

Na végre egy Ubuntu tesztelő user :)
Teljesen sötét vagyok a Linuxhoz egyenlőre, de valahol el kell kezdjem mert érdekel, és a többéves win használat után már kicsit unalmas az XP, vistam meg sose lesz :)
Szóval ti milyen disztót ajánlotok....
Kritériumok:
-Elsőre kevés szenvedés a beüzemeléshez és a 99% os működéshez Win XP SP2 mellet
-Inkább grafikus inteface mint parancssor, illetve kombináltan még jöhet de a többség grafikusan
-Magyar nyelv előny de nem fontos
-Nem tudom ez disztokon belűl mennyire változik de elég jó kompatibilitás a win emulátorokkal

szóval ti mit ajánlanátok?

ui:jó írás grt hozzá :)
:R :R :R

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#11) 7 válasza intelfan (#10) üzenetére


7
addikt

Jó lesz neked az Ubuntu, látom, te is azt a váltást tervezed, amit én említettem :)

Igazából kell szerezni tapasztalatot, hogy a későbbiekben ne legyenek gondjaid kicsit haladóbb disztrókkal - egyelőre javaslom az Ubuntut tanulásra, aztán jöhetnek a kevésbé böhöm, vékonyabb, testreszabhatóbb disztrók ;)

Windows Linuxban:
Érdemes inkább alternatívákat keresni natív Linuxos/multiplatformos programok között, mint "emulálni" egy Windowst.

Ha ehhez nem fűlik a fogad, erre számíts:
A Wine, mint olyan, csak a Windowsos alkalmazások töredékének futtatására alkalmas.
Ha nem lenne elég, létezik egy Cedega néven futó csoda is Linux alá, de az egyrészt fizetős (havi $5, ha jól tudom), másrészt leginkább a játékokra specializálódott.

Tehát: Ha nagyon nincs valami programra Linuxos alternatíva, Wine/Cedega nem viszi, viszont neked az a program kell, akkor kénytelen leszel Linux mellett Windowst is használni.

(#12) intelfan


intelfan
aktív tag

köszi , akkor szerintem kénytelen vagyok win-léinux páros használni mivel folyamatosan használom az alábbi progikat:
PS CS3, Flash 8 pro, Dreamweaver 8 pro

bár ha ezek elfutnának emulátor alat.....

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#13) sh4d0w válasza intelfan (#12) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

www.winehq.com - itt megnézheted, ki és milyen eredményekre jutott alkalmazásokkal.

https://www.coreinfinity.tech

(#14) DiXoN008


DiXoN008
tag

Hali! Lenne egy kérdésem mivel látom hogy a géped 15'4 -es ezért megkérdezem, neked megy-e az 1280x800 -as felbontás, mert én is mostanában próbálkozgatok a lunixal, egyenlőre csak ezzel a logouton is megemlített wubi-s verzióval mert lusta vagyok, meg nem vagyok egy linux guru, sőt egyáltalán nem és ahogy most suliban tanítják szerintem nem is leszek :(
Nekem egy mobility x700-am van (egy Fusi Amilo M1437G-ben) csak de nem sikerül beállítanom az 1280x800-at a kép két széle nem jó valamiért és így widescreenen az 1024x768 nagyon nem néz ki jól túl elmossa vagy nem tudom, próbálkozgattam gondoltam driver hiba, ezért próbálkozgattam az ati driver feltelepítéssel [link] egyenlőre még nem nagy sikerrel, mert csak bemásolgattam őket úgy nem volt jó, most majd próbálom értelmezgetni mi mit csinál, meg azt hogy a te parancsaid mit is csinálnak és remélem majd müködni fog egyszer, esetleg egy jó kis kezdőknek linuxos oldalt ajánlhatna valaki mert konkrétan googleba sem tudom igazán mire is keressek hogy tudjam majd mit miért írok be :DDD

(#15) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

r0pi(#7): ubuntu livebol telepitve, meg fogsz lepodni, de ati driverestul fittyfenestul felmegy ami, raadasul poccre am

hmmm, fura.. live-ból telepítve jó, így meg nem? holnap leszedem a rendes CD-t is, megnézem...

DiXoN008 (#14):
nálam megy natív felbontásban.. telepítéskor megkérdezte, milyen felbontásokat szeretnék az xorg.conf-omba..

fglrx telepítése:
sudo apt-get install xorg-driver-fglrx -ez letölti, és telepíti a drivert
sudo aticonfig --initial --resolution=1280x800 -módosítja az /etc/X11/xorg.conf fájlt annak érdekében, hogy ezentúl az fglrx driver-t használja a rendszer, és hogy a felbontás a megfelelő legyen..
ezután mondjuk restart, és elvileg minden okés...

kezdő linuxos oldalt én nem tudok mondani, guglizgatva szedtem össze az ismereteimet..

in asm we trust

(#16) kovy79 válasza sghc_toma (#6) üzenetére


kovy79
őstag

Én még anno a Dos-szal kezdtem, de ezt a cikket olvasva elég hülyének érzem magam. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17) doc válasza sghc_toma (#6) üzenetére


doc
nagyúr

nekem nx8220-on van fent az ubi, de semmit nem kellett parancssorozni
igaz, az enyemben csak x600-as ati van, de gond nelkul felismerte az 1680x1050-es felbontast is, meg a nyilt forrasu driverrel is

(#18) doc válasza intelfan (#12) üzenetére


doc
nagyúr

én flash cs3-mal csináltam azt, hogy felraktam egy virtualbox-ot a gepre (virtualis gep) arra egy xp-t, ra a flash cs3-at, teljesen korrektul futott!
mondjuk nemi ram nem art hozza :)

(#19) 7 válasza doc (#17) üzenetére


7
addikt

Nekem nx8220-am van szintén, de az csak 1280x800-as felbontást tud hivatalosan (vagy rákötöttél egy monitort?)

(#20) sghc_toma válasza 7 (#19) üzenetére


sghc_toma
senior tag

van WSXGA+ -os nx8220 is..

in asm we trust

(#21) doc válasza 7 (#19) üzenetére


doc
nagyúr

nem, nativan ennyi
a hp-nal adott tipusszamon belul is eleg valtozo tud lenni a hw osszeallitas

(#22) 7 válasza doc (#21) üzenetére


7
addikt

Ó, értem, danke :)

(#23) Raymond válasza sghc_toma (#6) üzenetére


Raymond
félisten

Az MS alkalmazhatna nyugodtan mert kuara el tudod venni az ember kedvet a linux-ozastol :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24) Raymond válasza doc (#18) üzenetére


Raymond
félisten

Erre (virtualis gepben egy-ket program miatt futtatott) jo a TinyXP :) Nem kell a full install ami csak feleslegesen zabalja a HDD-t es a RAM-ot.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25) bambano válasza twollah (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ezen ne múljon... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) bambano válasza r0pi (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Miért jó neked meg a többi gentoosnak, hogy mindenki külön külön újra elvégzi ugyanazokat a munkákat, amelyeket egy is elvégezhetne és mások élvezhetnék a hasznát?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) 3psilon válasza intelfan (#10) üzenetére


3psilon
aktív tag

Ajánlom mindenkinek a most megjelent openSUSE 10.3-at. Már arról írom ezt, holnap egy bejegyzésben összefoglalom a tapaszalataimat (ami eddig nagyon pozitív!).

intelfan ez minden kritériumodnak meg fog felelni. Ajánlom a 64 bites verzió letöltését. Az opensuse wikiben ott van minden infó hogyan kell nvidia 3d drivert telepíteni (szó szerint 1 kattintás...) meg windowsos partíciókat írni.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#28) 7 válasza 3psilon (#27) üzenetére


7
addikt

SUSEről szinte mindig azt hallom, hogy a Linuxok Windowsa, és ezt pejoratívan értik - point'n'click rendszer, semmit nem tanulsz meg vele a Linuxokról (állítólag), ráadásul az instabilabbak közé tartozik. De várom a cikked, hátha megcáfolod :)

(#29) 3psilon válasza 7 (#28) üzenetére


3psilon
aktív tag

Ez hülyeség bárki is mondja. :)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#30) bambano válasza 7 (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nagyon instabil nem lehet, ha az az egyik legtöbbet eladott nagyvállalati cucc...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) r0pi válasza sghc_toma (#15) üzenetére


r0pi
tag

restart elott asszem egy "depmod -a" meg eselyes, hogy a kernel modult helyre rakja.

[link] <- az ubunuthoz szep wiki

(#32) r0pi válasza bambano (#26) üzenetére


r0pi
tag

desktopnak, mint irtam pervezitas kell egy gentoo hasznalatahoz, vagy legalabbis nem keves turelem.
viszont egy neten logo szerveren jo tudni, hogy mi merre hany meterre van es a legtobb csomag is relative gyorsan megfordul hozza. ennek kovetkezmenye keppen nem lesz egy halom szemet felpakolva, pl a kedvencem : agp-gart tamogatas :D. a masik, hogy sajnos belefutottam mar olyanba, hogy csomag egyik configon mukodott normalisan, a masikon nem volt tokeletes. a forras meg megiscsak forras es az adott verzioju compiler ott helyben forgatja meg az adott vason, mindennel egyutt, illetve a nem kert felesleg nelkul.

egyebkent nem vagyok gentoo fetisiszta, van olyan terulet amire nagyon jo es van olyan terulet amire nagyon nem. valahogy igy van ez mindennel, nem talaltam meg olyan akarmit, ami minden parametereben maximumot tudott hozni.
szep pelda erre akar az nc8430as noti is, mivel a noteszek jellemzoen 3 kategoriaban merhetoek ossze: hordozhatosag, teljesitmeny, ar. a nevezett hp az elso kategoriaban mikor a piacra kerult igen erosen elmezonyben volt, felette mar csak a mobile workstationok figyeltek, mig mind ar(ervagas, minimum baltaval), mind hordozhatosag (15,4es notikent 3 kg, kb 2,5-3 ora max aksi es akkor minden minimumon csorgedez) teren kompromisszumot kellet kotni.

(#33) redskin


redskin
csendes tag

Úgy látom sok számítástechnikához kicsit jobban értő és főleg Win-t használó hasonló cipőben jár.
Szeretne valami újat, de a Linuxos kirándulások után mindig visszatér a Win-hoz.
Lustaság!? Hmmm. Nem is tudom.
Akárhányszor váltottam annyi szívás volt. Nem is meri fel, nem hibernál, ha hibernál nem ébred fel, nem mennek az ATI kártyák, WiFi, stb...
Szeretnék én is valami mást használni mint win-t csak az a gáz, hogy az eléggé iparági szabvánnyá vált... A szoftvereket főleg win-ra fejlesztik. Linuxos drivereket nem kapsz a hardverhez. Aztán meg megy a howto-rtfm-fórum-google böngészés napokig.

Én szeretném... csak lusta vagyok.

Windózék tudnak valamit... de annyi pénzből...

Voltam A.

Nincs, nem volt, és nem is lesz.

(#34) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Asszem... egyelőre nem fogok kizárólag nyilt forráskódú szoftverek használatára átállni.... :O

(#35) peterszky válasza sghc_toma (#6) üzenetére


peterszky
őstag

Desktop Effects megy? Nekem X1400-assal nem igazán akar elindulni.

What else you gonna do on a Saturday?

(#36) sghc_toma válasza peterszky (#35) üzenetére


sghc_toma
senior tag

gutsy-n ugye elvileg alapból mennie kéne, de nem megy..
nem is próbálkoztam megjavítani, mert Gentoo-n mindig zizegett a videokártya, ha ment a Compiz, és görgettem, ablakot méreteztem át, stb...

in asm we trust

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.