Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Qru


Qru
MODERÁTOR

Sajnos nem volt több időm nyúzni a karikat... :( De azért tanúlságos. :)

#nincsbennetarcsi

(#2) eddie17


eddie17
addikt

Nem is rossz ez a 256bit-es pro, és az ára pedig mégjobb :K

(#3) Qru válasza eddie17 (#2) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, szépen megy, nincs lemaradása a 320-bites GTS-hez képest. Bár játékokban nem tudom mennyire jön elő, de nem hiszem, hogy nagyon. 8800GT is csak 256-bites aztán mégis hülyére veri az összes VGA-t. :)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#4) Remington válasza Qru (#3) üzenetére


Remington
őstag

egy off kérdés: nálad h muzsikálnak a t800-ak? max órajelre gondolok :R

amúgy a teszt jó, nekem is szimpi a 2900pro, csak a hossza (hosszban elég szűkös a 3d aurora, nemtom egyáltalán beférne-e) és a nagy hőtermelése nem tetszik.
vhogy a geforceokat kiforrottabbnak érzem

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#5) gV


gV
őstag

khm...
nem vok ati szakértő de asszem a pro is 512es
az az nvidia drver meg kb most üli 1éves szülinapját :DD

(#6) Qru válasza gV (#5) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A pro 512bit-es de van belőle 256bit-es verzió (ez pedig olyan). Driver kicsit öregecske a 8800GTS-nél, mind a kettőnél a gyári cd-n lévő drivert kellett használnom, mert a teszt helyén nem volt net kapcsolat. :(

mod: viszont igazságos, mert a 8800GTs ennyivel öregebb is kb, tehát kb ugyanannyi idő volt a driver fejlesztésre... :B (sovány vigasz... tudom)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#7) Motion_Blur válasza Qru (#3) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Valós alkalmazásokban (azaz játékokban) nagyon el van verve az ATi. A 2900PRO/XT 3DMark06-ra lett gyártva :D

Mondom ezt egy ATi kártya tulajaként, ami szintén tud 10.000 pon felett 06-ban, de nagy felbontáson, a legtöbb játéknál már vannak kisebb gondok. Volt GTS-em, tudom miről beszélek :B

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8) Qru válasza Remington (#4) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

T800 végét nem néztem még meg teljesen, de kb 1000MHz CL4-ben 2,25V-al BIOS-ból.

#nincsbennetarcsi

(#9) Qru válasza Motion_Blur (#7) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor még szerencse, hogy nem magas felbontásban játszom (TFT). :) :R
Egyébként a 8800GTS nekem is kicsivel szimpibb volt, de drágább is mint a HD2900PRO.

#nincsbennetarcsi

(#10) djtoomi


djtoomi
addikt

ott valami nagyon sandíthatott nálad, nekem anno a 320-as GTS-el volt olyan 12.000 pontom 2gb ram,és 3600-on járatott e6750 mellett. :F
8800GT alapon quadal 14-15ezer,szal valami ott sandíthatott. :F

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#11) Motion_Blur válasza Qru (#9) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Persze, 1280x1024-en szinte minden elmegy fullon ezekkel a karikkal, de 1680x1050 már neccesebb :(

Én úgy 90%-ban rFactorral játszok, ami a GTS-el AKADT (hihetetlen!), HD3850-el 150-200 fps-el fut, minden high, ultra, 8xAA, stb... X1950Pro-val is ment simán. Vannak érdekes dolgok :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12) gV válasza Qru (#6) üzenetére


gV
őstag

rendben :R

(#13) Qru válasza djtoomi (#10) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na de itt fele cache van meg pár száz mhz-el lassabb a proci... Milyen értéken járt a 320-asod?

#nincsbennetarcsi

(#14) Qru válasza Motion_Blur (#11) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztos nem Nvidia szponzérlta a fejlesztést. Most ami miatt rászántam magam a fejlesztésre az a The Witcher volt. Így már azért egész szépen elfut (főleg ha nem esik az esső a játékban, mert az szépne odaver.. :( ).

#nincsbennetarcsi

(#15) djtoomi válasza Qru (#13) üzenetére


djtoomi
addikt

Gyári órajeleken,passzlomhogy az mennyi volt.De a proci nem dob plussz 2000-2500 pontot. :F

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#16) CimbiX válasza Qru (#3) üzenetére


CimbiX
aktív tag

Nem 640-es kartya volt tesztelve? :F

(#17) djtoomi válasza CimbiX (#16) üzenetére


djtoomi
addikt

De, 640MB-s de attól még 320bit-es mind a kettő. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#18) BobChemistry válasza djtoomi (#10) üzenetére


BobChemistry
őstag

de az a 3600-on járatott proci sokat segít ám...

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#19) CimbiX válasza djtoomi (#17) üzenetére


CimbiX
aktív tag

Ne ezt jol beneztem, asszem meg nem voltam ebren... :R
De legalabb az ATI kartya 256-os, es nem 320-as, vagy most ujra alaposan mellenyulok? :F
Mindenesetre ha azt nezem, hogy több, mint 100€-val olcsobb a kartya, akkor :R
Alig varom mar, hogy megerkezzen^^

(#20) Qru válasza CimbiX (#19) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

256bit és a 320bit a memóriasávszélességre vonatkozik, minnél nagyobb annál nagyobb a memória sávszél (rgo annál jobb).

#nincsbennetarcsi

(#21) jorden06


jorden06
senior tag

azt honnan tudod, hogy egy VGA mikor hibázik? egyébként érdekes ez a különbség pontokban, ha hozzávesszük a kártyák árait :)

(#22) Qru válasza jorden06 (#21) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha húzott órajelnél (3DMark vagy játék közben) el kezd villózni a kép vagy szines kis kockák jelennek meg, esetleg csíkozódik a kép, stb. Tehát észrevehető ha már nem bírja a kártya húzást.

Azért az a Gefroce nem a legfrisebb drivert kapta meg (sajnos) és HD2900 kicsit jobban 3DMarkra optimalizált az az érzésem. Viszont játékokban előjön a Geforce fölény, ami nem csoda mert kb az összes jelenlegi játék elején bejön az ő logojuk, ami azt jlenti, nem ATi-ra optimalizált játékról van szó. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#23) tkesy válasza Qru (#13) üzenetére


tkesy
őstag

Szerintem se stimmelt valami a GTS-nél...

Nálam
- alap: 9715

- tuning: 11338

és ezeket az eredményeket Vista x64 alatt mértem, 169.25 driverrel...
(a Vista meg köztudottan lassabb 3dmark-ban mint az XP...)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#24) nebali


nebali
tag

mar megbocsass de a PRO 512 bites ringbus, amirol te beszelsz az a 2900GT, az 256os...
udv

Tyan s2692(FS D1809),2x Xeon5310 1.6ghz@2ghz,4GB667FB-Dimm,S3Trio64V+ 1Mbyte +ati 5770,8x36GdiskRAID 0 :) 15k scsi+256m hbaPCI-X 560/560M/s

(#25) Qru válasza tkesy (#23) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Újabb drivert használsz, amiatt jobb nálad szvsz, másrészt egyáltalán nem rendkívül gyenge eredmény. Nézd meg 73. hely az enyém és van mellettem/alattam is jó pár 640-es GTS. Amúgy milyen órjelekkel küldöd a karit?

#nincsbennetarcsi

(#26) Qru válasza nebali (#24) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2900PRO-ból is van 256bit-es. Remélem a GPU-Z-nak hiszel: Kép meg az eladónak. ;)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#27) tkesy válasza Qru (#25) üzenetére


tkesy
őstag

ez azért elég nagy különbség a két driver közöt... alapon majdnem utolérem a te tuningos ederményedet (főként fps értékben, de az SM2, SM3 sincs nagyon lemaradva)

Amúgy: 648 / 1620 / 1000 MHz

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#28) Qru


Qru
MODERÁTOR

Beraktam egy Q6600-os tesztet is. Elég szépen megdobta az eredményt a plusz két mag. :) (meg a hőfokot is :D)

#nincsbennetarcsi

(#29) plexi


plexi
tag

Hihi :) Holnap lesz meg az uj configom. elfogyott az X1950Pro és helyette ezt választottam. remélem nem csalódok a HD2900ban :) Ati 4ver meg Intel :$:$

(szal köszönöm ezt a gyors tesztez :))

[ Szerkesztve ]

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.