Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

:))

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Tudom demagógia de tíz év alatt csak ezen a spóroláson (600=>400 euróra) egy nagyon korrekt családi ház árát lehet megspórolni :)
Mármint magyarországi családi házét, kint gondolom nem.

(#3) Goose-T


Goose-T
veterán

Az a hab a húsok természetes összetevője kicsapódva: a fehérje.

Egyébként jó kis leírás, legalább látszik, hogy kint sem olcsóbb az élelmiszer, mint itthon, ahogy sokan mondják. Egyébként én is Lidl-ben vásárolok elég gyakran, és a legtöbb termékük negyon jó minőségű.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4) total90 válasza Krugszvele (#2) üzenetére


total90
veterán

Itt nem vennel hazat, de lakast sem, sot talan egy garazst sem. Orokoltem 2 lakast, az egyik odahaza, vagy is Vajdasagban meg egyet Budapesten, kozpontban, jo helyen, jo allapotban es mindkettot eleg jo aron adtam el.
Azt a penzt egy itteni lakasba fektettem, de az a 2 lakas ara az itteni felet sem tette ki... Szoval ja, itt dragak az ingatlanok. De ez kb. kulonosen igaz Münchenre. Minden teren a legdragabb nemet varos.

(#3) Goose-T

Nekem ne habozzon :P

Amugy vannak dolgok, amik olcsobbak, de mas dragabb es kb. ugyanott vagy.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Le a kallappal, hogy 3 hónapot rá tudtál szánni erre.
Nagyon hasznos kis írás :K

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#6) total90 válasza merkucyo (#5) üzenetére


total90
veterán

Sok ilyesmit csinalok, csak ugy, mert erdekel... lesz majd SIM-es teszt is, vagy is telefon szolgatatos...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) Hieronymus válasza Goose-T (#3) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Van amelyik grillezés közben is habosodik. Nyúlós és ragadós trutyivá áll össze.

A közelünkben van egy nagy Edeka. Kétszer vettünk nyers húst ott. Mind a kétszer megjelentek a konyhába a selymes döglegyek. Látszólag rendben volt a hús. Minket be lehet csapni, de a legyeket nem.
Azóta nem vásárolunk ott húst. Nyilván nem jellemző ez mindegyik üzletükre. De azt jól példázzam hogy az ár és minőség között nincs összefüggés, az élelmiszerek esetében.

Kicsit vitatkoznék total90 fórumtársunkkal. A választék nagysága nem az üzletlánctól függ, hanem az adott üzlet méretétől. Az "olcsó" láncoknak is van néhány hatalmas üzlete, hatalmas választékkal.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

:R

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10) total90 válasza #20749568 (#7) üzenetére


total90
veterán

Edeka meg Tengelmann szint, ismerem, de itt elvetve van, azert nem emlitettem.

(#8) Hieronymus

Az utolso bekezdesedre reagalnek: persze, uzeltnagysagtol is fugg, de altanossgban ertettem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11) Zolaash válasza total90 (#10) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Én a Netto-t favorizáltam elsősorban. Szerintem olcsóbb, mint a Penny. Utóbbiba brötchen-ért, és mirelit krumpliért jártam, mert a Netto-sok nem jöttek be.

Rip and tear

(#12) total90 válasza Zolaash (#11) üzenetére


total90
veterán

Nett meg a Penny ugyanaz a ceg most mar es ami eddig Netto volt, az is at lesz nevezve Pennynek. Egyebkent en nem nagyon veszek mirelit dolgokat, de ha epp igen, akkor a krumpli csak is McCanny 123 marka, az meg csak a rewebe van. A tobbi nem jon be.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#13) Andrew31


Andrew31
senior tag

Nagyon hasznos írás, köszönjük! :)

Nekem is a spórolás mértéke tűnt fel, de már mások is megjegyezték: Elég jó nyaralást meg lehet spórolni és külön jó, hogy nem jelent problémát a dolog. :K

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#14) total90 válasza Andrew31 (#13) üzenetére


total90
veterán

Nagyon sok termek ugyanaz, csak mas a csomagolas es azert dragabb... de aki nem figyel oda, annak draga lesz a kaja szamla (is) :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15) Andrew31 válasza total90 (#14) üzenetére


Andrew31
senior tag

Nincs ez itthon sem másképp, csak ott tényleg vagyonok mehetnek el, tök feleslegesen. Én a fogamhoz verem a garast és még Mo.-on vagyok, de majd, hátha.. :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#16) total90 válasza Andrew31 (#15) üzenetére


total90
veterán

Ki akarsz menni kulfoldre?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#17) Andrew31 válasza total90 (#16) üzenetére


Andrew31
senior tag

Már kinn lennék, csak nem jött össze. A barátom is hazajött (ő már kint dolgozott 1.5-2 hónapot), megszületett a kislánya.
Most csinálom a C + E jogsit, aztán valami kell majd, kint sokszor azonnal adják a kamion kulcsát, csak vigyed. Hátha!

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#18) total90 válasza Andrew31 (#17) üzenetére


total90
veterán

Ertem, minden esetre sok szerencset :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#19) Andrew31 válasza total90 (#18) üzenetére


Andrew31
senior tag

Köszönöm szépen! :)

Azt hallom, hogy a kinti magyarokkal nem nagyon érdemes foglalkozni - tisztelet a kivételnek.. De azért remélem, hogy találkozni majd jó arcokkal is!
De nem rohanok ennyire előre.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#20) total90 válasza Andrew31 (#19) üzenetére


total90
veterán

Nekem eleg negativ a tapasztalat...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#21) Andrew31 válasza total90 (#20) üzenetére


Andrew31
senior tag

Igen, a barátomnak is, furcsa, mondjuk én nem vagyok rászorulva senkire, de azért tök gáz, hogy kijutnak és már meg is hülyülnek. Bár, lehet, hogy előtte is azok voltak már.

A lakáskeresésről is írhatnál cikket vagy történetet.... :U

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#22) Lauda válasza Andrew31 (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

A te dolgod, de amelyik nemet ceg gyakorlat nelkul felvesz, oda nem szabad menni! Inkabb valamelyik tisztessegesebb magyar cegnel szerezz gyakorlatot es akkor mar van eselyed jo helyre nemet teruleten, persze csakis nyelvtudassal.

(#23) Andrew31 válasza Lauda (#22) üzenetére


Andrew31
senior tag

Ez is egy lehetőség és azért élnék főleg ezzel, mert sok tudnivaló van, amit azért anyanyelven könnyebb megtanulni. :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#24) total90 válasza Andrew31 (#21) üzenetére


total90
veterán

OK, majd osszehozom a lakasos cikket az alapjan, amit tudok a temarol :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25) Andrew31 válasza total90 (#24) üzenetére


Andrew31
senior tag

:R

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#26) Zolaash válasza total90 (#24) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Kb 5 mondat erejéig hozzá bírok majd szólni. A saját tapasztalataim alapján... :B

Rip and tear

(#27) Lauda válasza total90 (#4) üzenetére


Lauda
félisten

Neztem berlinben tarsashazi lakast, 50 negyzetmeter atszamolva 40-50 milla? :U

(#28) hoffman_


hoffman_
nagyúr

elég fura, hogy erre csak most találok rá. baromi jó cikk, én a magam részéről nagyon köszönöm. fassza.

megjegyzés: egy ilyet lehetne csinálni ám itthon is, szerintem itt is lenne meglepi. mi 80%-ban auchanban vásárolunk, mert a lakás - egyik munkahely - auchan hármas gyalog egymástól 10-10 perc, szóval minek menjen az ember a 15 percre lévő adliba, lidlbe, vagy tescoba, esetleg a 20 percre lévő sparba.

a tesco - auchan - spar trióból a minőségi viszonyítás tapasztalati úton megvan, bár érdekes lenne viszontlátni papíron is. ami azonban egyre jobban érdekel és fúrja az oldalam, hogy költségeiben és ízvilágában milyen lenne 1 hónap aldi vagy lidl. nekem útba esik sokszor egyik-másik, és az aldiban például többször csalódtam már pozitívan. lehet, hogy most ezzel a lendülettel ráveszem magunkat egy próbára. ha már úgy is új az év :D

megjegyzés2: azért arra lennék talán a legjobban kíváncsi, hogy az itteni aldi/lidl és a te aldi/lidl polcaid között mekkora a különbség. szigorúan nem árban.

kérdés:

kb mennyi idő ment el a "teszt" alatt, illetve volt-e különbség az alap "bolti etap" idejéhez képest? gondolok itt a márkamazsolázásra, címke olvasásra, mi volt benne, ugyanaz-e, ésatöbbi.

egyszerűsítve: mennyi idő egy hétvégi nagybevásárlás (ha csináltál) és mennyi idő egy leszaladok-a-boltba-mert-nincs-pirospaprika-a-vacsiba váráslás?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#29) hoffman_


hoffman_
nagyúr

mondjuk az Edeka kilóra megvett ezzel :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#30) total90 válasza hoffman_ (#28) üzenetére


total90
veterán

Mielott belekezdtem az egeszbe, akkor szedtem ossze az infokat az osszetevokrol a termekekben, meg kb. minden elokeszitettem. 4 honap volt osszesen az egesz tema.

Ez a mennyi ido a vasarlas dolog, attol is fugg mikor mesz bevasarolni. En altalaban 2, max 3x megyek. 1x mindig nagy bevasarlas az egesz hetre, az kb. 1 ora nekem. Ok, tudom mit akarok, tudom mi hol van, nem allok le beszelni mindnekivel...
A beugrok valamiert az egy perc is lehet.

"mondjuk az Edeka kilóra megvett ezzel :DDD"

Ha egy honapi hozzajuk jarsz vasarolni majd nem lesz szimpatikus ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31) hoffman_ válasza total90 (#30) üzenetére


hoffman_
nagyúr

teljesen korrekt. 1 óra nagybevásárlás sem sok szvsz. köszi a válaszokat. bennem most nagyon megérett, hogy átváltunk aldi-ra vagy lidl-re, még meg kéne szüljem, hogy ez, az, vagy vegyes legyen. bár hozzáteszem, hogy az ezek mellett még továbbra sem drágának számító tesco és auchan saját márkás cuccai komoly meglepetéseket tudtak okozni pozitív fronton a nagyobb nevek szarai mellett.

na igen, valamiből fizetni kellett a reklámot :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#32) Andrew31 válasza hoffman_ (#29) üzenetére


Andrew31
senior tag

Ez komoly. Hogy megöregedett(tünk).

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#33) x_o_n


x_o_n
veterán

Teljesen korrekt , ugyanezt tapasztaltam én netto ,aldi, lidl ,penny ,norma ahova járok vásárolni,de van amit csak bizonyos helyeken veszek meg,igy havonta egyedül 150-200eu között jövök ki

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.