Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) total90 válasza #20749568 (#1) üzenetére


total90
veterán

Én, hogy átmentem T-hez mobilon is, így mindenem tőlük van és teljes csomagba elég olcsón mérik a gyors netet. Már olcsó alatt értem a T-hez képest, de meg úgy a többi szolgáltatóhoz képest is.
Egyébként ha nagyon nem veszik a jelerősség, akkor nem is kell Powerline.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3) Sdi


Sdi
addikt

Jó cucc, de van ez jó magyar forintért is :)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#5) x_o_n válasza #20749568 (#4) üzenetére


x_o_n
veterán

Ne is mond..soha többet magenta...ritka tetü fos errefelé,esett vagy vihar máris lezuhant már ha nem ment el...nem beszélve hogy 5-6 hét volt mire be kötötték,KabelDeutschland pár nap alatt itt volt a box és már müködött is,esik,vihar megy, bár már vodafone néven fut..gyors,stabil

(#7) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Jók ezek a PowerLine cuccok, nekem ilyen van: [link] és gyönyörűen teszi a dolgát, pedig az egyik nem is fő kábelen van, hanem egy 6-os elosztóban, de így is megy.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#8) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

-Ez a csoda CSMA elven használja az elektromos hálózatot vagy valami idő-/kódosztás van?
-Milyen sebességek érhetőek el, ha mondjuk ketten torrenteznek egyszerre?

?

(#9) x_o_n válasza #20749568 (#6) üzenetére


x_o_n
veterán

Ja ja a BFZ nél divat ez a havi praktikum..amivel nincs gond de a cégeknek nem ártana átgondolni kit hova raknak...

(#8) joysefke

a torrentezés itt elég költséges móka.....igy erre nehéz a válasz
a leirásban amugy ott vannak az infok,nem nézted meg?

[ Szerkesztve ]

(#10) joysefke válasza x_o_n (#9) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

a leirásban amugy ott vannak az infok,nem nézted meg?

Nincs benne róla szó...

(#11) x_o_n válasza joysefke (#10) üzenetére


x_o_n
veterán

Termékleírás..gyartó honlapja.....

(#12) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Nekem pont egy ilyen Tp-link jelerősítőm van ,de nem minden esetben működik folyékonyan a dolog, gyakran dobja el a jelet vagy nem lehet hozzá csatlakozni.

Szerintem érdemesebb egy erősebb routerre beruházni :U

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#13) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Céges ingyenwifi felhozataláról gondolkoztam a szintünkre (2emelet köztünk és a router között), mivel jókora épületről van szó, a powerline nagyon valószínűleg nem játszik a sok fázis miatt. Főnök természetesen hallani se akar az extra router telepítéséről, úgyhogy jól jönne egy megfelelő pontra tett extender, amivel "varázslatos módon" látható lenne a távoli wifi.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) total90 válasza Sdi (#3) üzenetére


total90
veterán

Persze, gondoltam... csak már megszokás, hogy ha itt vagyok az itteni árakat írom :B

(#4) Aweriot és (#5) x_o_n

Amikor kijöttem a volt barátnőmmel, akkor a lakásban (lakás 1) már volt entertain paket és amikor másik lakásba (lakás 2) mentem, akkor onnét lett átjelentve mint új ügyfél, de mint családtag. Ez utóbbi nem pont így volt, azt mondani elég volt ;] Szóval hasonlóan jó feltételeket kaptam. A bekötés 3 nap volt.
Aztán jött a szakítás, jött az új lakás (lakás 3). Az átjelentés 4-5 nap volt.
Most a saját lakás (lakás 4) átjelentése szintén csak eddig tartott és mivel a mobil is náluk van most már, így szerintem elég jó áron van mindenem.

Az mondjuk igaz, hogy a másik szolgáltatóknál ez mind gyorsabban működik, de azt is hozzá kell tenni, hogy egyik sem dolgozik annyi ügyféllel.

Ami az elérhetőséget illeti, az esetek 90%-ban a telekom jobb... ahol nem, ott máshoz kell menni. Választék van, ez nekünk, mint ügyfeleknek jó.

Hotline meg az ügyfélközpont: na itt a pont, ahol tudom őket szidni, nem is kicsit. OK, olcsó munkaerő kell, de bazzeg nekem a marienplatzi üzletben ne kérdezze már meg a török szedett szemöldökű, kisminkelt csávó, hogy was du wollen :W

(#7) S.J.M.

Neten olvastam, dobozán is írja, hogy elosztóba nem megy. Ha nem így van, akkor az jó :K

(#8) joysefke

Most letorrenteztm direkt egy linux.iso-t, hogy megnézzem... egyébként nem szoktam torrentezni.
Szóval, az egyik gépen diekt a fő routerre voltam csatlakozva, a másikon az elosztóra és teljesen egységesen szedte le.
Mint a cikkben is írtam, ezek a kötyük klónozzák a netet, tehát több letöltés esetén azonos sebességre ossza.

(#12) merkucyo

A jelerősítőnél nekem is volt... de ritákn is ki/be dugtam a konnektorba és megint ment. Ennél a Powelinenál még nem jött elő.

(#13) t72killer

Próba szerencse, nem kell a főnöknek mindenről tudni ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15) t72killer válasza total90 (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Extra routert nem tudok berakni, mert ahhoz kábelezés is kéne, de jelerősítőkkel (min 2db...) lehetne vmit operálni. A powerline cuccosok amúgy automata biztosítékon át tudnak játszani? Lehet adnék egy esélyt neki.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) Stanlee válasza total90 (#14) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem szabad elfelejteni, hogy a Telekom uzletek nagy resze mar itt is alvallalkozonak van kiadva. Innentol kezdve azok abban erdekeltek, hogy a leheto legolcsobb embereket alkalmazzak. Azok meg sajnos olyan minoseguek, mint amit a Musztafatol kaptal.

A segitseg amit egy ilyen T-pont-ban az ember kap majdnem egyenlo a nullaval. Amikor baratnom osszekoltozott a noverevel, 6 hetig nem tudtak elintezni, hogy az egyikojuk meglevo elofizeteset hasznalhassak tovabb. A T-pont a kozpontra, azok meg a helyi T-pontra mutogattak, hogy miert nem megy. Aztan nagy nehezen sikerult, mindketto felmondta a regi lakhelyen levo szolgaltatast es egy ujat vettek, mert maskepp nem volt megoldhato - persze ki kellett fizetniuk a husegido fennmarado reszet. En pont ezert soha nem is valasztottam nagy szolgaltatot, a kicsiknel telefonos ugyfelszolgalat van, ott normalisan nemetul beszelni tudok dolgoznak, legalabbis akikkel en eddig ugyet inteztem normalisak voltak.

Mas: A hertz-nel egyszer olyan torokkel beszeltem, akinek alig ertettem meg a mondandojat. Avis-nal is volt ugyanilyen esetem, mondtam is az ugyintezonek, hogy ha a magyar kozpontbol beszel, akkor valtsunk at az anyanyelvunkre, ugy valoszinuleg hamarabb szabadul tolem - meg is oldodtak a kommunikacios nehezsegek :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#18) total90 válasza t72killer (#15) üzenetére


total90
veterán

Biztositek elvile nem tema. En megprpobalnam... ha esetleg lenne a kornyeken valaki, aki kolcsonadja, az lenne a legjobb, mert kiadni erte a penzt, aztan meg nem hasznalhato... :U

(#16) Stanlee

Tudom, de akkor is, München kopontjaban??? Meg egyebkent is, en megertem a nyelvi nehezsegeket, mert ateltem, de ennek ellenere nem tennek be olyat a pult moge, aki nem beszel rendesen. Angol es nemet kell, ennyi. Aki nem tudom, az irany az iskola.

(#17) Aweriot

De meg mennyire. Csak hat az a baj, hogy a legtobb nemcsoport, mindegy honnet van, a sajatjait keresi. Meg is latszik, aztan 10 ev utan sem tudom valami komolyabb dolgot elintezni, mert nem erti :W
Pl. ceges takaritono... 27 eve van itt es amikor lett neki mondva, hogy valamit kinotottunk, feltakaritjuk mi, csak mondja meg hol van a lapat meg a sepru.
Az elso valasz az volt, hogy a munkaido veget ert, meg mi az a sepru meg lapat :O
A takaritok fonoke mondta, hogy neki google forditoval mindig odaitajk a szavakat egy papirra... de mar tizen eve :W
Sajnalom az ilyen helyzetu embereket, de aki egy keves akaratot sem mutat a beilleszkedesre, annak itt nincs jogosultsaga.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#19) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

És ha bedugod mellette a porszívót, akkor elszívja a sávszélt :D

(#20) total90 válasza KaiotEch (#19) üzenetére


total90
veterán

... vagy nem porszívózok :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22) Stanlee válasza total90 (#18) üzenetére


Stanlee
őstag

Az elso nyelvtanfolyamomon elmagyarazta egy torok no, hogy hogyan is tudott 20 evig elleni annyi tudassal, hogy nemetul csak a szamokat ismerte: mindig olyan varosreszbe koltoztek, ahol tobbsegben voltak a torokok. Ott volt torok bolt, etterem, orvos, egyszoval minden, ami a napi megelheteshez kellett. Az ido naygreszeben otthon volt, csak torok TV adokat nezett. Ha valami inteznivalo volt, akkor azt mindig a ferje vegezte el, aki beszelt nemetul, vagy ha az nem volt otthon, akkor a gyerekek kozul valamelyik ment neki tolmacsolni. Nem tudnam elkepzelni az eletem ugy, hogy egy orszagban ahol elek, ne tanuljam meg legalabb alapszinten a nyelvet.

A google translator jo dolog, en javitottam mar szerbiaban hidraulikat gugli segitseggel, meg kezzel labbal mutogatassal :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#23) t72killer válasza Stanlee (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Működik a kiváló integrációs politika:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) t72killer válasza #20749568 (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meg bizony. Pontosabban ilyenkor a nem kooperáló erőforrást kéne meg, pontosabban ki{b}*ni az EU határain kívülre.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Stanlee válasza t72killer (#23) üzenetére


Stanlee
őstag

Ez volt 2002-ben. Amugy a 2-3. generacios torok fiatalok egy resze sem beszel rendesen nemetul.

Amugy ez a jelenseg nem olyan nagy baj. Ma vegigmentem a kis varosunkon ahol lakom. delutan 1 orakor csak nem feherboru allampolgarokat lattam babakocsival :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#29) bozig


bozig
tag

Ha különböző szinteken kötötted be, akkor feltételezem, hogy egy fázisra, külön kismegszakító körökre építetted be az eszközöket. Ennek ellenére ilyen szépen megy? Sok helyen írták, hogy a kismegszakítón keresztül nagyon lecsökken a jelszint, ilyet nem tapasztaltál?

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.