Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MineFox54


MineFox54
őstag

102 elég, 120 kevés :F most vagy én olvastam rosszul, vagy te cseszted el.

(#2) kemotox


kemotox
addikt

Inkább egy rendes autót vegyél előbb mert a Smart az maximum matchbox :D

(#3) total90 válasza MineFox54 (#1) üzenetére


total90
veterán

1020 mm-t kellett volna vagyis 1200 mm helyett. Mivel többet vágott, így nekem nem lett elég az anyag.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) total90 válasza kemotox (#2) üzenetére


total90
veterán

Cserébe mindenhol találok parkolóhelyet+teli tankkal el megyek 2x a világ végére :)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5) Lauda


Lauda
félisten

Vagy inkabb te beszelsz ossze vissza, fene se erti meg mit akarsz. :U

;] :P

(#6) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Én meg szarakodhatok a 0,02mm tűrésekkel. Lehet hogy munkahelyet kéne váltanom.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7) MineFox54 válasza total90 (#3) üzenetére


MineFox54
őstag

Ja, értem. Azt hittem 120-at kaptál. :W

(#8) Fr0z3n válasza total90 (#4) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Akkor is, egy normális autót illik beszerezni. A Smart egy Phos (csak stilszerűen) mind praktikumban, szerelhetőségben, alkatrész árakban.

Amúgy ez általános jelenség. Az Obiba nálunk is hallok panaszosokat. Nekem nincs ilyen gond. Haza sétálok a cuccal és magam megoldom. Legközelebb vigyél magaddal colostokot, ceruzát, kézi fűrészt. No problem

[ Szerkesztve ]

(#9) Klaus Duran válasza Fr0z3n (#8) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

És egy normális autót is. :DDD

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10) total90 válasza Lauda (#5) üzenetére


total90
veterán

Be a hazba, kutya ;]

(#8) Fr0z3n

Én is megoldom általában, de a nagy darabokkal nem tudok mit kezdeni :O

Amúgy mindenkinek, le lehet szállni a Smartomról, jóvan' :P Szerintem jo kis verda, a fenntartása olcsó, keveset fogyaszt, parkolni mindenhol lehet vele... szóval ide-oda rohangálós autónak tökéletes szerintem.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11) D1Rect válasza Fr0z3n (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Városon belül a smart baromi jó, messzebbre is, csak nem szeret gyorsan menni(100+).

(#12) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Tanulság: Ha Obiban vágatsz, a kellő méretnél 10%-kal mindig mondj többet. A felesleget meg otthon levágod, visszaviszed, és megkínálod vele a tagot. :D

Egyébként tavaly én is megjártam. Kellett volna 3 darab, egyenként 50 centis lécdarab. Csak egyben találtam lécet, az is 2,5m hosszú volt. Mivel a buszvezető simán feltolta volna a s*ggembe, ha fel akartam volna vele szállni, így vágatni akartam. Odaviszem a formához, megmondom, hogy 3, 50 centis darab kellene. Nézi, nézi, mér egyet, majd elsápad. Itt nagyot hibáztam, és megkérdeztem, mi a gond. Alanyunk nem értette, hogy én egy 2,5 méter hosszú lécből hogy akarok vágatni 3 darab 5 méteres lécet. Itt tudtam meg tőle, hogy nekem általánosban hazudtak, és a deciméter nem létezik, így a centiméter és a méter között 10 a váltószám. Persze. Anyám meg a 160 centijével óriás, mi? :W

Nyugodj békében Integra!

(#13) letepem válasza total90 (#10) üzenetére


letepem
aktív tag

Tetőcsomagtartó! Csak van smartra is :D:D

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#14) Fr0z3n válasza letepem (#13) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Azon nem a Smartot viszik? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Azok mondják, hogy szar autó a smart, akik azt is szokták mondani, hogy 100 kiló alatt nem ember a férfi :D (akire nem illik majd nem sértődik meg)

(#16) kemotox válasza Krugszvele (#15) üzenetére


kemotox
addikt

Én nemtom, hogy szar-e, még kocsit sem vezettem életemben, de azt látom, hogy nagyon ocsmány szegény, még női autónak sem mondanám :D

(#17) Fr0z3n válasza Krugszvele (#15) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Próbáltál már Smartot szerelni? Akár egy önindítót kiszerelni, vagy intercoolert cserélni? A can busos elektronikát ne is említsem. ;)

(#18) Zoja™


Zoja™
őstag

Régi székely mondás:

A sör nem ital, az asszony nem ember, a medve nem játék, a smart nem autó. ;] :P

(#19) Met


Met
nagyúr

Inkább vettél volna egy fűrészlapot és levágod a parkolóban:)

letepem Szerintem nincs de ha az OBI-ban vesz egy normál autóra valót akkor ketté tudja vágatni és lesz tartalék is :D

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20) letepem válasza Met (#19) üzenetére


letepem
aktív tag

Vagy bérel egy utánfutót, ja nem mert a smartnak még vonóhorga sincs :D

Kicsit elterelődött a téma a "Mire is jó a smart?" felé! :K

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#21) Met válasza letepem (#20) üzenetére


Met
nagyúr

Hát igen :DD

Mondjuk nem értem hogy ha már kétszer elkúrták a vágást akkor harmadszorra miért viszi oda? Fűrészlap parkolóba nyisznyisz. Vagy miért otthon kell megmérni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22) erik88


erik88
aktív tag

na de nehogymár szegeny ember azért cserélje le a Smartját egy kombi BMW-re mert a balfaszok nem bírnak számolni...

(#23) peter9228


peter9228
aktív tag

Mi a könyv címe?

(#24) total90 válasza Szatyor95 (#12) üzenetére


total90
veterán

Tanulasag: tanittasak be az embereiket :W

(#13) letepem

Nekem nincs :P

(#14) Fr0z3n

Kabbe :DDD

ja es ha szerelni kell nem en fogom szerelni, hanem a mester. Egyebent meg (kopp-kopp) nem latott nalam egyszer sem szerelot.

(#21) Met

Nem volt mas valasztasom, a masik, hogy nem fogok neki a parkoloban barkacsolni :B

(#22) erik88

Legkozelebb berlek egy teheratot, ha veletlen elkurnak a vagast ;]

(#23) peter9228

Ez.
Magyarul nincs, mivel osztrak a szerzo. Viszont keresgelve sem talaltam hasonlot magyarul (nekem mondjuk mindegy,hogy nemet-e vagy magyar...) es gondoltam mar arra, hogy a szerzot felekeresve lemagyarositani...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25) Met válasza total90 (#24) üzenetére


Met
nagyúr

De hát ez nem barkácsolás, volt hogy mi is megvettük a gk lapot és a parkolóban vágtuk fel szállítható méretre.
Azt azért kicsit macerásabb felvágni mint 4 húzással elvágni egy lécet :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26) Szatyor95 válasza total90 (#24) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Egy klasszikus, átalakítva:

A horgász kifogja az aranyhalat.
-Ha visszadobsz, teljesítem egy kívánságodat!
-Oké, kérek egy tűzpiros LaFerrari-t!
-Esetleg nem tudnál könnyebbet kérni?
-Végül is... Azt kívánom, tanuljanak meg az Obiban pontosan vágni!
-...Mit is mondtál, milyen színű legyen a Ferrari?

;]

Nyugodj békében Integra!

(#27) Met válasza Szatyor95 (#26) üzenetére


Met
nagyúr

:C

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28) Andrew31


Andrew31
senior tag

Az najsz. :D

Itt,Békéscsabán nagyon pontosan csináltak nekem mindent - sajnos csak itt tudtam megvenni az anyagot, nem a legolcsóbb hely, de legalább nem szabták el. :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#29) letepem válasza Andrew31 (#28) üzenetére


letepem
aktív tag

Sajnos az OBI nagy draga lett, mar lassan semmilyen anyagot nem szabad ott venni. Multkor megneztem mennyi lett volna obiban az a gerenda mennyiség, amit egy kis tuzepen vettem... Haromszor annyi....

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#30) Andrew31 válasza letepem (#29) üzenetére


Andrew31
senior tag

Pesten voltam faterral, nővéremék lakását felújítani, kellett 120 db tokrögzítő csavar. Ez, a OBIban 40.000 Ft lett volna - már ha nem 10 db csavar lett volna összesem. :DDD (mert náluk ilyen szépen bedobozolt, márkás csavar van)
Elmentünk egy kisboltba, akol vettünk még fűrészlapot, gipszkartoncsavart, meg nem tudom még mit, a 120 db csavarral együtt ~3000 Ft-ért :C
Amit vágattam bútorlapot, azt a most is használt gép asztalomhoz vágattam, ehhez, egy 50 cm-es csapágyas csúszósín 5-6000 az OBIban, elmentem a szerelékes boltba, 1100 volt a kettő.... :)

Az ilyen minden egbyen áruházak jók, mert egy helyen van "minden", de semmiből nincs olcsó, semmiből sincs nagy választék, aki ért hozzá, inkább a specializálódott boltokba megy.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.