Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

A Toshiba AC100 írásom nevezésre került a Logout díj 2010-re, az I. kategóriába, a Legjobb szakmai bemutatónak. Amennyiben tetszett, kérlek szavazz rá itt! Köszönöm.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

2. oldal: "A bal A jobb oldalán találunk egy sima..."

Aki hülye, haljon meg!

(#3) looser


looser
addikt

Jó gép, jó cikk. Magam tabletben gondolkodom, de az Android platform mindenképpen nyerő :)

"Ami kicsit kevés, az talán a touch pad. Kis méretű, és sima felületű, talán egy picit érdesebben jobb tapintású volna."
Ha az az egész, naranccsal határolt terület ott lent a touchpad, akkor az igen nagy, vagy legalábbis bőven elegendőnek tűnik. Másrészt pedig a simaság miatt tud suhanni az ujjad rajta; ha érdes lenne, esetleg akadozna a kurzormozgatás. Vagy nem? :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#4) z0d1AK


z0d1AK
veterán

(#2) L3zl13: Köszönöm, javítottam. :R

(#3) looser: igen, a narancssárgával határolt rész a touch pad. Lehet, hogy az én ujjammal, vagy a monitor felbontásával, kurzor mozgásának a sebességével van a gond, de nálam elég zavaró volt ez a méret. (szerintem a Windemen sem volt nagyobb pedig, ott megfértem)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5) L3zl13 válasza looser (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Recés touchpad miatt még nem kell, hogy akadozzon a kurzor mozgatás.

Ránézésre szerintem sem kicsi. Nem tudom, nem arról van-e szó, hogy túl alacsony az érzékenysége, és ezért túl hamar a szélére érsz.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) z0d1AK válasza L3zl13 (#5) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az érzékenységet pedig nem lehet állítani. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7) stevve


stevve
nagyúr

A DivX 1080p =/= H.264, ergo semmit nem mutat, valóban, ha egy ilyet lejátszik. A DivX-nél is 4 GB+ méretű lenne egyébként egy valódi 1080p film, tehát ez így felejtős. :(

Ezt leszámítva érdekes koncepció (bár tényleg csak a koncepció) és a teszt is jó lett. :R

[ Szerkesztve ]

(#9) z0d1AK válasza stevve (#7) üzenetére


z0d1AK
veterán

Sajnos az mkv meg kiesett, a tesztben leírt okok miatt. Így tehát valószínűleg a minimumra gondolt a Toshiba...

Ha tetszik, lehet szavazni.:))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12) LackoMester válasza z0d1AK (#1) üzenetére


LackoMester
addikt

szó sem lehet róla :K
Jó írás gratula. :R Szavaztam Rád.

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#13) z0d1AK válasza LackoMester (#12) üzenetére


z0d1AK
veterán

:R

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#14) stevve válasza z0d1AK (#9) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, ez a rámondott 1080p kategória. :D

"Ha tetszik, lehet szavazni."
Done.

(#15) bcbeci


bcbeci
csendes tag

Na ebből sem fognak sokat eladni szerintem. :)
- 2.2 froyo-val kellett volna kihozni
- tapipad helyett érintőképernyő
- android market teljes támogatás
HA már Android!
Ja igen akkor érné az árát.

(#16) z0d1AK válasza bcbeci (#15) üzenetére


z0d1AK
veterán

Akkor nem is ennyibe kerülne.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17) harry


harry
veterán

Mennyi kerül/fog kerülni egy ilyen? Átfutva a cikket nem láttam árat. Ha van, azt kiemelhetnéd, illetve egy táblázat a specikkel nem lenne rossz.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#18) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ennyiért kapni egy jobb netbookot, a fennmaradó összegből meg pár hónapig lehet fizetni a mobilnetet... :(

(#19) z0d1AK válasza harry (#17) üzenetére


z0d1AK
veterán

Táblázat tudtommal nem készíthető a Logout alatt. Képet mindjárt csinálok speckóval.
Az ára 123.900 ott, ahonnan ez származik.

(#18) eldiablo: ez így van. Egy kikötés: ez esetben vigyázz, hogy meg ne sérüljön a stick.
Mert beépített 3g-vel nem nagyon találsz sokkal olcsóbban netbookot. :N

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#20) z0d1AK válasza harry (#17) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ki is egészítettem az írást egy új, Specifikáció oldallal. Remélem megfelel.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#21) eldiablo válasza z0d1AK (#19) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Bármit belehet építeni az eeePC-be. :DDD

Amúgy igazad van az árban, de egy Atomos netbook sokkal szélesebb feladatkörben használható.
Persze az első eeePC sem volt sokkal multifunkcionálisabb. Majd ez is fejlődik még. :K

(#22) z0d1AK válasza eldiablo (#21) üzenetére


z0d1AK
veterán

Beépítheted. Tudod, hogy mennyi egy ilyen WWAN modul?:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#23) Probber


Probber
őstag

Érdekes gép. Így Android rendszerrel elég szűkös a használati tere, viszont amire kitalálták, arra "tökéletes" lehet. Igaz, hogy flash támogatás nélkül még az is korlátozott. Az árát viszont szerintem bitang magasra helyezték. A címben nagyon találó a "de minek?" kifejezés. :)

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#24) smkb


smkb
őstag

Nemzetközi megjelenése időpontjától kezdve kapható volt nálunk is Acer AC100 néven (most nem látom ugyanott hol eddig elérhető volt). A vas jó, nekem tetszik. Csak rendszer kellene rá ami nem érintőkpernyőre optimalizált ... mert ezzel az Androiddal felejtős.

(#25) z0d1AK válasza smkb (#24) üzenetére


z0d1AK
veterán

Jó alternatíva lehetne egy megfelelően kidolgozott ChromeOS, ami szintén netre van.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó teszt lett, köszönöm! Bejövős kis kütyü, bár érdekes elgondolás. :R

(#27) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Hopsz.. kétszer. :(((

[ Szerkesztve ]

(#28) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a teszt. A gep eleg jo, de lehetne jobb is, foleg ezert az arert :)

"There is nothing permanent except change"

(#29) z0d1AK válasza JanFe (#28) üzenetére


z0d1AK
veterán

Akkor tessék szavazni.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#30) fateless válasza z0d1AK (#19) üzenetére


fateless
veterán

Tudom, hogy más kategória, és nem is összehasonlítani akarom a kettőt, de sikerült kifognom magamnak egy HP 2530p-t ennél olcsóbban WWAN modemmel, értelemszerűen jóval nagyobb teljesítménnyel, még két év garanciával.
Persze ez használt, a súlya is 1,4kg, tehát nem egy kategória, de tényleg az a kérdés, mire kell a gép.

Összességében még mindig nagyo ntetszik nekem ez a készülék. Ha nem lett volna ez a 2530, akkor tovább ácsingóztam volna ez után a gép után, ami utazásokhoz tökéletes, otthon pedig használható egy másik gép. Véleményem szerint egy netbookot teljességgel ki tud váltani a felhasználói igények függvényében. A jelenlegi árral azonban a hazai és más árérzékeny piacokon nem jósolok neki olyan nagy jövőt...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#31) sirzollee


sirzollee
tag

Jó kis cikk :C érdekes lehet a nettopon az android :U érdemes lenne kiprószálni,ha nem jön be még mindig marad a format C és az "Üdvözli a Window telepítője" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32) z0d1AK válasza fateless (#30) üzenetére


z0d1AK
veterán

Sajnos igen, a Toshiba nem biztos, hogy jól árazott.:)

(#31) sirzollee: nem tudsz rá tenni windows, a processzor architektúrája emlékeim szerint nem engedi meg.
Egyébként a nettoppok az asztali atomos gépek, ez a netbook.:)

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#33) ló úr


ló úr
őstag

"gép ajának a melegedése"--aljának. Javítsd,eddig ennyit találtam :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#34) z0d1AK válasza ló úr (#33) üzenetére


z0d1AK
veterán

Köszi.:)
Azt a részt azt talán pont a kis Toshibán írtam, nem volt még teljesen ráállva a kezem.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A helyedben az összes képet kattinthatóvá tenni (nagyobb felbontásúra mutatva), személy szerint hiányoltam egy pár helyen (pl. első desktop screenshot)

DivX fájlokat szerencsére minden gond nélkül támogat. Az 1080p-s avi filmeket szépen lejátszotta, de azért jobb lett volna egy mkv fájlon is kipróbálni

Az AVI, MKV egy konténerformátum. Sokféle, sőt az MKVbe bmilyen szabvánnyal tömörített videót be lehet rakni. A lejátszási teljesítménye szempontjából felesleges, és irreleváns is a konténer formátumról beszélni.

Itt a sebességet a tömörítési szabvány (mondhatjuk kodeknek) határozza meg. Mint ahogy írtad, a DivX is egy ilyen. Az mkv-val te minden bizonnyal a H.264 tömörítési szabványra gondolsz.

(#36) z0d1AK válasza WonderCSabo (#35) üzenetére


z0d1AK
veterán

Kevésbé hozzá nem értőként arra gondoltam, hogy adott egy film, ami FullHD-s DivX-be tömörítve 4Gb, míg mkv-ba 4x ekkora.:)

Ha lesz időm, rálinkelek a képekre. Azért nem szeretek nagy képeket megadni, mert nem fullos a minősége sajnos.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#37) ló úr válasza z0d1AK (#34) üzenetére


ló úr
őstag

Szívesen :)

Am. Jó írás,nekem személy szerint a gép is tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#38) WonderCSabo válasza z0d1AK (#36) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, ha az MKV-nak a minősége nem sokkal jobb, mint a Divxé, akkor vagy elcseszték a kódolást, vagy a forrás volt szar.

Ettől függetlenül ez annyira nem jön a felvetésemhez, azaz a konténerformátum - kodek felcseréléséhez. :)

Szerk: A screenshotjaid csak jó minőségűek lehetnek, pláne ha PNGt használsz.

[ Szerkesztve ]

(#39) z0d1AK válasza WonderCSabo (#38) üzenetére


z0d1AK
veterán

A minőségbeli különbségről - az NTFS fájlrendszer kezelésének hiánya miatt - nem tudok nyilatkozni, nem tudtam megnyitni az mkv-t. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#40) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Érdekes bemutató köszönjük, fog ez még fejlődni sztem azért egy pl HDMI csatlakozó elfért volna rá.

Az még érdekelne hogy viszonyúlnak ezek az Android rendszerek a WIFI -s teljes értékű billentyűzetekhez (num pados) és egerekhez. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41) WonderCSabo válasza z0d1AK (#39) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Értem. Mindegy, csak arra akartam utalni már harmadszorra, h. az avit Divx-re, az MKVt meg H.264-re cseréld le. :)

zoltanz: Sztem nem fér rá, mert már van rajta. :U

(#42) Inarus


Inarus
addikt

Köszönet a tesztért! :R
Jó-jó, de a market hiánya zavaró... (A Streak még mindig jobban bejön... :)) )

(#43) #92888064 válasza z0d1AK (#39) üzenetére


#92888064
törölt tag

[NO WAREZ - z0d1AK]
amúgy kellemes kütyü, és a teszt is jó lett.

[ Módosította: z0d1AK ]

(#44) z0d1AK válasza zoltanz (#40) üzenetére


z0d1AK
veterán

Köszönöm, hogy elolvastad a tesztem. :U
Idézek belőle: "A jobb oldalán találunk egy sima, és egy mini USB portot, a töltő csatlakozóját, és a Kensington zár helyét, míg a bal oldalon egy headset csatlakozót, és HDMI portot találhatunk." :DDD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#45) zoltanz válasza WonderCSabo (#41) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Valóban, nem jó a látásom. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#46) idkfaiddqd


idkfaiddqd
tag

érdekes hogy csak 11,3mflops-ot tud...az én spicám agyon moddolva 9.2-öt teljesít,a gyengének számító 800mhz-es procijával :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Hibás-törött PS3,PS2,PS1,PSP,WII,DS,XBOXc,EEEpc-ket veszek reális áron!

(#47) kpal


kpal
veterán

Jó ketyere de ha 5órát nem képes üzemelni akkor nekem nem jó.

(#48) stevve válasza z0d1AK (#36) üzenetére


stevve
nagyúr

"Kevésbé hozzá nem értőként arra gondoltam, hogy adott egy film, ami FullHD-s DivX-be tömörítve 4Gb, míg mkv-ba 4x ekkora"

Ez biztosan nem igaz. A H.264 tömörít a legjobban (x264-gyel), a többi meg utána. Ebből eredően ha DivX-szel tömörítesz, az kisebb nem lehet ugyanolyan minőségi paraméterek mellett. Ha azt mondja valaki egy 4 GB-nál kisebb DivX-es filmre, hogy az 1080p, akkor az jó eséllyel csak egy részlet. :)

[ Szerkesztve ]

(#49) WonderCSabo válasza stevve (#48) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én is csodálkoztam a dolgon, persze ha más a minőség, akkor simán lehetséges. Csak ki az az idióta, aki így kódolna...

(#50) veector


veector
senior tag

Hát a kütyü nem tetszik, de a cikk igen, és szavaztam is rá :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.