Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Azok a régi szép idők. A második és harmadik rész örök kedvenc marad. A többi felejtős.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Pedig itthon nem látnám, hogy reneszánszát élné. Most a görkori a menő megint, de soha nem fogom megérteni, hogy miért. A deszkát azért értem egy kicsit...

(#3) vegitossj7


vegitossj7
addikt

Pc-re a legnehezebb fejleszteni ezek szerint. :U

Vagy tudják, hogy fos, és még "demo" lehetőséget sem adnak neki, mert utána kizárt hogy megveszik :D

nlpK: Én láttam görkorisokat tegnap, olyan feneket idén még nem láttam kis szűk shortban :U Jó az, legyen népszerű :D

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#4) waccamár válasza SunMount3r (#2) üzenetére


waccamár
senior tag

Szerintem nem indult be újra a görkoris élet (legalábbi az agresszív kori, mivel THPS topik, ezért gondolom arra gondolsz te is), jó pár éve halott már, nem csak Mo.-n, hanem szerte a világban.

Ami nagyon "menő" lett mostanában itthon, az inkább a BMX.

Én gördeszkázok 13 éve, ezért abba látok bele jobban. Itthon az sem túl népszerű, egyszerűen nincs rá normális hely, nincsenek normális boltok, nincs támogatottsága. Persze vagyunk egy pár ezren, de az még nem elég.

Amerikában töretlenül fejlődik a sport, és nő a népszerűsége.

(#5) fogtunder válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem sokkal inkább az első kettő, már a harmadik se volt az igazi valahogy.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#6) .LnB válasza SunMount3r (#2) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem értem mi bajod az inline-nal. Sajna nem virágzik az annyira mint amennyire megérdemelné. Én nem nagyon tudok dönteni, tisztelek minden hasonló sportolót, ez alol az inline sem kivétel.

Jó az nagyon, tessék csak megnézni: [link] Imádom ezt a vidit! :)
Eisler kanadai videója is durva.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#7) sss válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


sss
senior tag

Nekem is az a két rész volt a kedvencem, talán azért mert csak azokkal játszottam. Meg jó pár évvel később a HD-val, de azzal kapcsolatban már vegyesek az érzelmeim.

(#8) Stunts666 válasza .LnB (#6) üzenetére


Stunts666
őstag

Valahogy ezt a stilust jobban szeretem... Sokkal látványosabb. :D

[link]

(#9) .LnB válasza Stunts666 (#8) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem meg pont a bmx nem jön be annyira. Vagyis a flatland leginkább. De nincs gáz vele, az is jó. Csak nekem valahogy nem.

Ha már gördeszka a játék akkor ezt érdemes még megnézni. Kilian Martin videója. Martin már az új generáció tagja, és elég híres is, ez a videója már négy éves. De elég jó freestyle-t tol.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#10) Stunts666 válasza .LnB (#9) üzenetére


Stunts666
őstag

Ez tényleg jó videó, látványos is. Valahogy a görkori nem fog meg. Talán azért, mert nem elég látványos. Vagy nem tudom.

(#11) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja és ha már benne lesz a játékban Aaron "Jaws" Homoki akkor ezt nézzétek meg: [link]
Friss ropogós videója alig pár napos, de iszonyat, hogy ez a srác miket bevállal. Az ifjú Ryan Sheckler volt ilyen, bár ennyire bevállalós még ő sem.

(#10) Stunts666 Ezt csak neked, görkori. Ugyan az a srác akit előbb linkeltem. Az elejét nézd meg. Nem mellesleg az világrekord[link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#12) Stunts666 válasza .LnB (#11) üzenetére


Stunts666
őstag

Tudom, hogy nem tudok semmit a görkoriról, ezért nekem csak ez jön le: kicsit gurulok előre, kicsit csúszok a csövön és kicsit gurulok hátra. Ez nem a te hibád vagy bárki másé. Te látod benne azt, amit én nem. Nincs annyi "látvány effekt", mint a Flatland-ben/Trial-ban/Deszkában... No offense!!!

szerk.: Ez olyan, mint a haver, aki utálja a Rally-t és szereti az F1-et. Én pont forditva. Nem látom az F1 szépségét...

[ Szerkesztve ]

(#13) .LnB válasza Stunts666 (#12) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ugyan. Semmi, én így vagyok a flatland-del. :) Ízlés kérdése az egész.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#14) Stunts666 válasza .LnB (#13) üzenetére


Stunts666
őstag

Hála isten, hogy a "nem foci" sport más, mint a foci. Rally-n/F1-ben/Bmx-ben/Görkoriban nem található meg azaz ellentét, mint a börbogyó piszkálásban. :D

Két ellendrukker simán leköpi egyik a másikat. Mig a másféle sportszerető együtt iszik piszkálódik és jól érzi magát. Saját bőrön tapasztalva. Anno mindegy volt, hogy Érdi vagy Janika (Rally), mindig jókat ittunk és sátoroztunk és a mai napig igy van. :D

(#15) .LnB válasza Stunts666 (#14) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Utálom a focit, de úgy igazán nagyon. :)
De egyébként rengeteg sport iránt érdeklődök és szeretem őket.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#16) wikings2


wikings2
őstag

Elég menő ez a cucc. Pár év és elérünk oda hogy tényleg csak a bmx esek verik tönkre a parkjainkat? :U

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#17) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Egy olyan légdeszkát elfogadnék otthonra.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#18) .LnB válasza Mister_X (#17) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Minek?! Cipelgetnéd a városban meg minden hol? Ahhoz elég nehéz cucc. :) Nem működik még minden felületen sajnos.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#19) Mister_X válasza .LnB (#18) üzenetére


Mister_X
nagyúr

De menő ;] 5-10 év és ez is ki fog forrni valamennyire.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#20) .LnB válasza Mister_X (#19) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Biztos megoldják hamarosan. És talán kompaktabbra is megcsinálják. Itt nálunk lenne is haszna mert nem lenne gond az a rengeteg kátyú :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#21) fogtunder válasza .LnB (#9) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Kilian Martin egy isten :R

I hate morning people. And mornings. And People.

(#22) .LnB válasza fogtunder (#21) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem, Rodney Mullen az isten. Kilian csak az új nemzedék zászlóvivője :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#23) Plazmacucci válasza .LnB (#22) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez így van. Viszont szerintem ez a streetes dolog lehet hogy látványos, de sokszor bohóckodásnak tűnik. Nézni pl sokkal jobb mikor csúsznak vagy félcsőben tolják.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24) fogtunder válasza .LnB (#22) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem azt írtam, hogy az, hanem hogy egy :)

én Martin stílusát sokkal jobban bírom, mint Mullenét, de persze nem lehet elvitatni tőle, hogy egy valag trükköt ő talált fel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25) .LnB válasza Plazmacucci (#23) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A félcső látványos az tény de nem annyira életszerű. Én azért szeretem a street-et is mert azért csak az utcáról ered ez az egész. Ott kezdődött minden. És nem lehet úton-útfélen félcsőbe botlani. :) A freestyle pedig részben a street style-on alapul, csak sokkal akrobatikusabb.

Kicsit megint elkalandozva a deszkázástól:
Ami engem félcsőben nagyon lenyűgözött mindig is az az Agressive inline (görkori). Leginkább Yasutoko testvérek. Takeshi és Eito. Takeshi 11 évesen volt először X-Games-en, és 15 aranyérme van (nem csak az amerikai X-games versenyekről). Eito-nak az idősebbik testvérnek "csak" 5.
Nem ma volt, ezt a videót találtam, sajnos a minősége nem túl jó: [link] De az jól látszik, hogy eléggé tudtak.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#26) waccamár válasza Plazmacucci (#23) üzenetére


waccamár
senior tag

Parancsolj, egy street-es videó, ahol elég durvákat csúszik Torey Pudwill :)
Valószínű azért írod azt a street-re, hogy bohóckodás, mert nem igazán vagy képben a témával (no offense, tényleg).
Minden pro deszkásnak más és más stílusa van, máshogy mozog, más trükkök állnak neki lábra, más helyeken szeret deszkázni, és vállal be...
Ne abból indulj ki, hogy mondjuk itt Magyarországon amit látsz, az "bohóckodás"-nak tűnik.
Ez olyan, mintha én megnéznék egy középiskolai focimeccset, akik bénák, és akkor azt mondanám, hogy egy Real-Barca meccs bohóckodás...

(#27) waccamár válasza .LnB (#25) üzenetére


waccamár
senior tag

Pont, hogy az utcai deszkázás alakult ki később. Eleinte félcsőben nyomták. Pontosabban medencében.
Egészen pontosan kb. a 60-as években kaliforniai szörfösök megelégelték, hogy csak apálykor és dagálykor tudnak szörfözni, és hiányzott nekik a feeling. Ezért -látva, hogy betonból több van, mint jó hullámból- görkorcsolyákat csaptak a szörfdeszkák alá, és elkezdtek gurulgatni.
Kicsit később, nyáron Kaliforniában a szárazság miatt víztilalom volt, ezért az ottani medencék -amik valamiért íves oldalfalúak- üresen álltak, ami egy tökéletes hullám-utánzat volt a szörfösöknek.

Így kezdődött minden.

A félcső mára nagyjából halott. Vannak még jó riderek, versenyek, stb., de az utca mindig ott van.

(#28) Plazmacucci válasza waccamár (#26) üzenetére


Plazmacucci
félisten

legalább nem áll kézen meg fejen és nem olyan a mint egy cirkuszi előadás :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29) waccamár válasza Plazmacucci (#28) üzenetére


waccamár
senior tag

Hát igen.
Őszintén, nekem a Kilian Martin stílusa egyáltalán nem tetszik. Csinál durvákat, de nekem nem tetszik az a fajta mozgásvilág.
Mullen azért jobbakat nyomott. Meg Deawon Song is elég látványosan deszkázik, de az sem egy core street vonal.

(#30) Plazmacucci válasza waccamár (#29) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én kb 10 éve nem követem ezt. A Jamie Thomas, Eric Koston korszaknál tartok :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#31) waccamár válasza Plazmacucci (#30) üzenetére


waccamár
senior tag

Mind a ketten aktívak még ;)

(#32) .LnB válasza waccamár (#27) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igaz. Én egy Rodney Mullen dokumentum film-ből emlékszem arra, hogy Rodney előtt nem volt trükközés nagyon, legalább is ezt mondják. Próbálkoztak az emberek, de inkább csak gurulgattak. Abban is megemlítik a medencéket.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#33) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Nem hiszem el, hogy pont PC-re nem jön. :W Lehetetlen normálisan irányítani joypaddel a THPS-t. Főleg, hogy mindig keresztbetett kézzel játszottam, jobb kéz nyilakon, felette átrakva balkéz numpaden. Joy-t nem lehet felcserélve fogni.

(#34) waccamár válasza r3dsnake (#33) üzenetére


waccamár
senior tag

nálam jobb kéz nyilakon, az az irányítás, bal kézzel "a" a grind, "s" a grab, "d" a flip, "w" a revert ;)

(#35) r3dsnake válasza waccamár (#34) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nekem nem menne így, mindig 2-4-6-8 gombokkal toltam.

(#36) arc82


arc82
tag

A második résznél abba kellett volna hagyniuk:(

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.