Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hunluki


hunluki
senior tag

Boldog szülinapot!

Anno még a 7.04-el kezdtem, és 9.04-ig használtam is, utána valahogy nekem megtört a varázs. Elkezdett lassulni, felesleges dolgok kerültek bele... elveszett az irány. Illetve szerintük épp hogy megtalálták azt :)

Azóta ha linux, akkor már inkább crunchbang, rozsdás bicajon is szépen elfut, nincs vele gond. Igaz "cseppet" minimalista, de annak most úgy is épp divatját éljük :)

Az meg hogy mit hoz a jövő, az egy nagyon érdekes kérdéskör: Az ubuntu phone-ba van fantázia, dokkolható teló/dekstop kombó nagyot ütne, kérdés hogy tartunk-e már ott technológiában, hogy használhatóan megoldható legyen, ne csak kínszenvedésként (arm procik asztali alkalmazásokhoz... szééépen lassan idővel...talán...).

(#2) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Boldog szülinapot!

A 8.04 óta folyamatosan használom, elégedetten.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3) draco31


draco31
veterán

Oda várhattak volna engem, sosem találtam volna oda. :)
10.04 óta van live cd-m, 2 hónapja használok 14.04-et pendrive-ról élesben laptopon, mert nincs HDD benne. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#4) hallador


hallador
addikt

8.04 óta használom a Fedora mellett, azóta amelyik éppen megjelenik előbb. Most Épp Ubuntu Gnome. Használható rendszer.

Nekem a 8.04 volt a legjobb rendszer, valahogy gyors és stabil volt. A mai Ubuntu valahogy nem az igazi, de még talán az egyik jobban használható rendszerek között van.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#5) #16820480


#16820480
törölt tag

Boldog születésnapot! :)

7.10 óta használtam, egészen a Unity bevezetéséig, azt valahogy nem sikerült megszokni, megemészteni. Azóta volt Kubuntu, és most újabban Manjaro, ez a vonal nekem jobban bejön KDE-vel.

(#6) camillus


camillus
tag

[link]

[link]

:)

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#7) leslieke válasza camillus (#6) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A képre: LOL.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8) hallador válasza camillus (#6) üzenetére


hallador
addikt

Basszus ez a kép jó. Nem egészen igaz, desktopra jobb választás lehet az Ubuntu. Debiant konfigurálni mint az Ubuntut.
A wheezy már használhatóbb, mint az Ubuntu. Gnome esetén konkrétan annyi a különbség, hogy az Ubuntu-ban van pár csomag, ami alapban könnyebb telepíteni (Ubuntu-restricted-extas pl.).

Ubuntu szerver meg gyakorlatilag egy Debian, Ubuntu csomagokkal, szóval a konfigurációjában túl sok különbség nincs.

Ez a kép vicces, de ma már nem igaz. Szerintem.

---------------

Stallman bácsinak sajnos igaza van! Voltam az előadásán, hihetetlen jó előadó, nagyon érdekes volt a mondandója. Bármikor elmennék megint, ha jönne.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#9) VIC20


VIC20
őstag

Akkor most az Ubuntu visszaél a személyes adatainkkal?

(#10) hallador válasza VIC20 (#9) üzenetére


hallador
addikt

Igen. Ez benne van!

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#11) leeate


leeate
senior tag

Én eddig a Debiannál nem találtam stabilabb linuxot. Mára már a Gnome 3 is kiforrta magát úgy-ahogy, ellentétben az Ubuntu Unityjával, ami szvsz igen ronda.
Viszont a Win 8 driverekkel dolgozó laptopomra fel nem tenném egyiket se, legfeljebb virtuális gépen.

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#12) hallador


hallador
addikt

Feltettem az Ubuntu 14.10 Gnome-t jól használható, ha kijön a Debian 8, azért azt is fel fogom tenni, de előtte lassan itt a Fedora 21 is.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#13) cappa72 válasza hallador (#12) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hm. Első Ubuntu a 6.10-es volt a gépemen. Hát nem ma volt.

Hűű... Fedora 21?
Nekem annak idején a Ferdora 7 volt az, ami a legjobban működött egy acer 3102nlm laptopon (életem első laptopja).

Még ugyanerre került fel a 10.04-es Ubuntu, ami azóta már 8 gépre került fel rsync-kel. Még ma is ezt használom.
Bocs a kicsit nosztalgikus hangulatért. ;)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.