Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thome


Thome
addikt

Up

(#2) hfrankee válasza Thome (#1) üzenetére


hfrankee
senior tag

Anyajegyes témáról itt van sok hasznos infó.
De a te esetedben ez tuti fizetős,plasztika.Mivel gondolom csak esztétikai probléma és nem szervi.

(#3) hfrankee


hfrankee
senior tag

Most jutott eszembe,hogy van ilyen életminőség javító kezelés,ami ha indokolt tb támogatott.
A részletekről nem tudok sokat,szerintem kérdezd meg a háziorvosodat.
Üdv

(#4) Thome válasza hfrankee (#2) üzenetére


Thome
addikt

Köszi :)
ez már eső után köpönyeg, bejelentkeztem már, a műtét időpontja is megvan. Mikor kell fizetni? Illetve, ettől el lehet állni? Erre most pénzem nincs, a bőrgyógyász meg nem mondta hogy ez pénzes ( ugyanis bőrgyógyászatról lettem átvezényelve oda, konziliummal.
Az a baj hogy ez a korházi dolgok nekem kínaiak, és belecsaptam kérdezés nélkül... :U

(#5) DeFranco válasza Thome (#4) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Állami egészségügyből indítottak? Beutalód van? Igen-Igen esetén ingyenes.

(#6) fero02 válasza Thome (#4) üzenetére


fero02
veterán

Én maszek bőrgyógyásznál kezdtem (nem emiatt), onnan mentem házi orvoshoz, onnan az itthoni sebészetre ahonnan végre utaltak a Békéscsabai kórházba. Ott sebész szakorvossal konzultáltam és azonnal időpontot kaptam.

Most itt tartok és még nincs vége:

Figyelem! A képeket csak azok nyissák meg, akik bírják a friss műtéti sebek, hegek látványát!

Műtét előtt:

[link]

Közvetlen műtét után:

[link]

Három nap múltán:

[link]

----
Képeket linkesítettem, beírtam egy figyelmeztető szöveget.

[ Módosította: 7 ]

(#7) DeFranco válasza fero02 (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Úristen, mi lett veled? :Y

@Thome: ne hülyéskedj, hogy nincs erre neked, vagy a családnak 5 ezre... az egészségedről van szó. Egyébként ingyenes 95%. Ha nem az lenne, szóltak volna. De hívd fel őket, és kérdezd meg.

[ Szerkesztve ]

(#8) Thome válasza DeFranco (#5) üzenetére


Thome
addikt

Magamtól mentem be, kértem bőrgyógyászhoz időpontot, megnézte, mondtam hogy leakarom szedetni mert mindenbe beleakad és félek hogy leszakad, asszisztens irt konziliumot, elvittem sebészetre, kaptam időpontot műtétre. Story vége, nincs semmi beutalóm, csak a konzíliumi papír.

Szal ez nekem pénzes, szóval van lehetőség a műtét lemondására, vagy beszoptam? Nincs 5 ezrem a kivágatásra... :U

fero02: Atya ég... :(

[ Szerkesztve ]

(#9) fero02 válasza DeFranco (#7) üzenetére


fero02
veterán

A jobb oldalon látható nagyobb kiterjedésű bőrelváltozásba sikerült egyszer beletolnia a fodrásznak a hajvágó gép magasság állító műanyag sz@rját. Onnantól indult a burjánzás. Először csak apró, majd ahogyan azok sérültek (leszedtem, véletlen letéptem, stb) folyamatosan egyre nagyobb kinövés keletkeztek rajta. Ez ment eddig, mert már annyira zavaró volt, hogy pl a pólót felvételkor fogni kellett, hogy ne akadjon bele, de pl a baseball sapka fel-levétele is körülményes volt. Arról nem is beszélve, hogy bármikor rossz indulatúvá fordulhatott volna a dolog. Jelen álláspont és 2 orvos véleménye szerint jóindulatú, de a szövettan 2-3 hét múlva lesz meg csak. Maga az anyajegy, pontosabban a kimetszés 6*2 cm volt szilvamag alak formájában.

Thome: ha végig beutalóval mentél (mindenhol kérték a TAJ kártyádat), akkor az nem maszek beavatkozás lesz. Kutya kötelességük leszedni. Azt jól tetted, hogy mondtad, hogy akadályoz a mindennapi dolgaidban. Valóban veszélyessé fordulhat bármikor, lásd az én egyszerű, hétköznapi példámat.

A beavatkozás nem lesz túl kellemes, arra készülj. Gondolom Téged is ambuláns műtétre jegyeztek elő. Vagy menjek a pics@ba? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) hfrankee válasza Thome (#8) üzenetére


hfrankee
senior tag

Ez nem fizetős!
Ha szakorvos megnézett és már a konzíliumért nem kért pénzt,akkor ingyenes lesz!

Vagy ha nem akkor megmondod,hogy nincs lóvéd,oszt kész.Mit csinál visszavarrja?! :D
De a viccet félre rakva,ez indokolt beavatkozás lesz,de könyörgöm kérdezz rá!

(#11) Thome válasza DeFranco (#7) üzenetére


Thome
addikt

Semmi baja nincs, eddig sem volt, csak leszedetni akarom mert engem zavar, s erre a szülők nem adnának most, mert igazából felesleges. Majd délután felhívom őket, bár lehet valamit rákamuzott a bőrgyógyász lehet, majd leírom, mit írtak a papírra. :)

fero02: Szóval ha konzíliumért nem kértek pénzt, akkor ez ingyenes? Mondjuk az lenne a logikus, de rákérdezek aztán kész :R

[ Szerkesztve ]

(#12) DeFranco válasza Thome (#11) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nézd Baja egy város, de ez most senkit sem érdekel. Az az érdekes, hogy az orvos indokoltnak látja-e a beavatkozást. Ha indokoltnak látja, akkor aranyrögök is potyoghatnak belőle, és áraszthat magnóliaillatot, akkor is le fogják szedni. Méghozzá SZTK beutaló alapján SZTK alapon, ingyen. Azt meg azért csak tudod, hogy állami, vagy magán rendelésre mentél. Hálistennek nem kell megvárni, míg rákos lesz, hogy hozzányúljanak.

Az egy másik kérdés, hogy ha lehet, akkor fent kell hagyni, mert nagyobb kockázat, ha leszedik, de ezt az orvos dönti el, nem én.

[ Szerkesztve ]

(#13) Thome válasza DeFranco (#12) üzenetére


Thome
addikt

Államira mentem, bé az esztergomi kórházba. :K
Mondjuk ez meg akkor nyilvánvalóan ingyenes, mivel "megelőző műtét" (gondolom én), illetve az egész cucmuc állami alapon ment, nem magándokin.

(#10) hfrankee: Fogalmam sincs mire jegyeztek be, szóval menj oda.. Vagyis ne, mert okosakat írsz :DDD
Majd ha hazaérek, megnézem, hogy mire idéztek be meg mittudomén, és jól megaszondom nektek. :D

[ Szerkesztve ]

(#14) fero02 válasza Thome (#11) üzenetére


fero02
veterán

No para, nem lesz fizetős. A maszek rendeseknél már maga a vizsgálat is 5k környékén mozog. Tudod, van az a vicc is, hogy bemész az orvoshoz és : Jó napot kívánok, ötezer.

Az egész művelet kb 1/2, max 3/4 óra lesz.

Jó tanácsként mondom, hogy vagy galléros pólót, inget, vagy vmi végig cipzáros felsőt vegyél, hogy a műtét utáni levételkor nehogy legyen bajos a szitu. Bár nem tudom mekkora az anyajegyed (az enyémtől biztos kisebb), így sztem majd csak sebtapaszt kapsz rá.

(#15) Thome válasza fero02 (#14) üzenetére


Thome
addikt

Köszi! :R
Kb 1 borsónyi átmérőjű a mérete, de kb csak 2/5-öd borsónyi részre nyúlik ki, szóval nem olyan nagy.

Tanácsaid megfogadom, oldalt van a derekam föött kb 5 centivel, szóval ingben megyek de amúgy nem parás részen van, simán letudom venni a pólót is úgy, hogy nem ér hozzá.

Köszönöm a segítséget mindannyitoknak! :R

(#16) Thome válasza Thome (#13) üzenetére


Thome
addikt

Ez a rész: "Fogalmam sincs mire jegyeztek be, szóval menj oda.. Vagyis ne, mert okosakat írsz :DDD" - #9 fero02-nek ment.... :DDD

(#17) fero02 válasza Thome (#15) üzenetére


fero02
veterán

Aham. Hát, ott nem a kimetszés nagyságával lesz a "gond", hanem az anyjegy "gyökerének" a mélységével. Esetedben vmi tölcsér szerű lukat kimetszést fognak csinálni és 1 vagy 2 varrat lesz, az is nagyon apró. Nekem 8 van. :DDD

(#18) Thome válasza fero02 (#17) üzenetére


Thome
addikt

Igen, sejtettem hogy lukas leszek... :D
Gondolom majd járkálhatok vissza kontrollra. Mondjuk ha suliidőben lesz az is, nem fogom bánni. :DDD

(#19) fero02 válasza Thome (#18) üzenetére


fero02
veterán

Túl sok kontroll szerintem nem lesz.

Műtét után 2-3 hét múlva szokott lenni a varrat szedés, hacsak nem felszívódót kapsz. Így vagy akkor megnézi, vagy akkor sem. Kötözésre nem kell majd járnod, mert nem fognak akkora kárt csinálni benned. Szövettanra elküldik alapból, annak is kell 2-3 hét, mire megjön az eredmény. Azért vagy bemész, vagy kipostázzák.

(#20) dipeti válasza fero02 (#19) üzenetére


dipeti
senior tag

Csabán ki műtött?

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#21) fero02 válasza dipeti (#20) üzenetére


fero02
veterán

Dr Barabás Lőrincz Mihály

(#22) Zolinho1026


Zolinho1026
tag

Nem szorosan a témához, de az gázos ha kb. november óta nem vittem vissza a szövettani eredményem a bőrgyógyászhoz?:D

Loxone and Loxberry superuser

(#23) fero02 válasza Zolinho1026 (#22) üzenetére


fero02
veterán

Nagyon nagy butaság és kibvszott nagy felelőtlenség.

Ha esetleg probléma van, akkor nem a dokinak lesz rosszabb, hogy esetleg már túl későn kezdik el a kezelést. Saját érdeked lenne.

(#24) Zolinho1026 válasza fero02 (#23) üzenetére


Zolinho1026
tag

Remélem nem lesz, igazából nem voltak nagyok, sőőt. De valószinűleg holnap beviszem őket, ha nem kell hozzá idöpontot kérnem.

Loxone and Loxberry superuser

(#25) Thome válasza fero02 (#19) üzenetére


Thome
addikt

Köszi!

_________________________________

Na szóval, papíron ez áll, lényegtelen dolgokat nem írtam le:

Has jobb oldalán zöldborsónyi naevus Sérülésnek kitéve.
...
Kérem a beteg szíves szakellátását.

De alatta ott van az is hogy:

...
Vizsgálat 750x1
Dermatoscopia 56x1
Összesen: 806
Térítés: 1209ft.
Fizetés: egészségbiztosítási alapból ... bla bla.

Szóval ingyenes valóban, úgy tűnik. :R

(#26) fero02 válasza Zolinho1026 (#24) üzenetére


fero02
veterán

Te tested, Te életed, Te döntésed.

Thome: akkor 1000%, h ez sztk-ra fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#27) DeFranco válasza fero02 (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mennyivel egyszerűbb írni egy logout bejegyzést, mint elolvasni a papírt ;] :U

(#28) Thome válasza DeFranco (#27) üzenetére


Thome
addikt

Reggel jutott eszembe suliban, és hajtott a kíváncsiság, de veszettül (mert ugyebár a papír nem volt nálam).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.