Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Thome:] Deichmann

Hozzászólások

(#1) Thome


Thome
addikt

Upp :R

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Elkuldik bevizsgalni.

(#3) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Elkezdenek kötekedni, hogy nem úgy használtad, ahogy le van írva, nem olyan szerrel ápoltad, ami elő van írva, rossz a lábad rossz a beton, ez sportcipő, nem utcára való, ezt utcai cipő, nem sportra való, etc. Ezekből készülj fel, kell erőlködni kb. 10 percet, majd ezek után vagy csere vagy utalvány, amit levásárolhatsz. Kp-t is ki lehet sajtolni, de az nehezebb ügy.

@lauda: a deichmann nemigen, tudják, hogy szart árulnak, a bevizsgálás meg pénzbe kerül. Csak akkor küldik el, ha egyértelműen a vásárló a hibás, egyébként megpróbálnak kifogást találni, de aztán előbb utóbb virítják a lóvét.

[ Szerkesztve ]

(#4) EczkE


EczkE
addikt

Menj be és kérdzed meg.

;]

Asszem mindenféleképpen!

(#5) Dany007


Dany007
veterán

Nike... mit vártál? Régóta már itthon is csak "márkabuziságból" felkapott márka, amúgy kukába való.

Legutóbb én is valami hasonló boltban vettem magamnak cipőt. Bár én direkt olcsón. Kemény 6.000 forint volt. Most lesz 2,5 éves a cipő és most kezd szétmenni a talpa. Ez is szomorú, de 6k-ért én még ennyit se vártam tőle.

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

Nekem volt olyan sportcipőm amit a deichmannban vagy 4x vásároltam le. :DDD

Vidd vissza, mond el a gondod. Lehet "javítják".

(#7) DeFranco válasza D1Rect (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igen, a deichmannban olyan cipőt venni, mit a KFC-ben üdítőt - akárhányszor újratölthető :DDD

Bár most már erre rájöttek ők is, és megpróbálják elkerülni...

(#8) Thome


Thome
addikt

Köszi, jó tudni hogy mire számítsak!
Ha bemegyek a boltba, kihez forduljak a bajommal? Egy eladóhoz?

(#5) Dany007: Ezelőtt 4 évvel vettem egy Karl Kani cipőt 10 rongyért (igaz nem itt). Még mindig egyben van, csak kicsit megtöredezett az oldala és a sarka (szerk: a bokarész ahol belebújok) szétkopott. Ebből indultam ki, hogy hátha nem lesz ez szar. Tévedtem.

[ Szerkesztve ]

(#9) homeless09


homeless09
őstag

Én egyetlen egyszer vettem a Deichmanban egy Adidas márkájú cípőt, ami 2 hét normál használat után, igen nem elírás, FOSZLANI!! kezdett. 2 hét után azért nem ezt várja az ember. bevittem nekik, megmutattam és szó nélkül cserélték. (természetesen másik típust kértem)

[ Szerkesztve ]

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#10) D1Rect válasza Thome (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Üzletvezető.

(#7) DeFranco: :DDD

(#11) Thome válasza D1Rect (#10) üzenetére


Thome
addikt

Jó de ahhoz hogy az üzletvezetőt megkeressem, kell az eladóval beszélnem, nem? :D
Bocs de nem volt dolgom még ilyennel, ehhez társul a balfaszságom is. Nekem az ilyen dolog egy kínszenvedés, csak essek túl rajta, úgy vagyok vele.

(#12) proof88


proof88
addikt

Én a Mr XL-ben szoktam vásárolni a Dohány utcában, mert 48-as lábam van. Mivel nagy cipőket nem lehet akárhol kapni, ezért ezeknek kicsit az ára is nagyobb, szóval nekem egy cipő vásárlás minimum 10 rongy, viszont meg vagyok elégedve, mert 5 év után kellett lecserélnem egy ott vásárolt cipőmet, de azt is csak azért mert az egyik talpa felhasadt, szóval szárazon még így is használható, csak esőben kellemetlen hogy beázik alulról. A mostani cipőmet legalább 2 éve vettem és elégedett vagyok vele. Én a márkákat annyira nem vágom, asszem Joseph Siebel ez is meg a másik is. :D

szerk.: Thome: megkéred az eladót, ha akadékoskodás lenne, hogy hívja az üzletvezetőt oda mert vele akarsz beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#13) homeless09


homeless09
őstag

A "nagyon hiperszuper minőségi" cipőkről még annyit, hogy december közepén vásároltam a Garage Store-ban egy Supra cipőt 30.000 jó magyar forintért. Teljesen normálisan használom, semmi extra körülménynek nem teszem ki (értsd sportok pl.), de januárba azt kezdtem észrevenni, hogy a jobb cipőn, ahol a lábam hajlik a talpnál elkezdett elengedni a ragasztás. Nem mellesleg az anyaga is elég kényes, jó pár helyen berepedt a bőr már rajta. A varrások szerencsére jól tartanak, dupla varrott mindenhol, de ennyi pénzért nagyon nem ezt várná el az ember.

DeFranco: szóval akkor tényleg megéri nyugatabbra ilyen cipőket vásárolni. ausztriába is ilyen silány minőségű cipőket szállítanak, azt nemtudod?

[ Szerkesztve ]

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#14) DeFranco válasza homeless09 (#9) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Rossz hírem van: itthon még a jó is sz*r. Általában ide mindenből a QC-n "B" minősítést kapott cuccokat hozzák, ami régen darába ment, de most már költségoptimalizálnak, és megy fel a Kelet-Európai polcokra. Árra ugyanannyi, mint kint, csak kisebb a piac, nem féltik annyira a jó hírüket, és ez így dupla profit.

Ki lehet fogni egy-egy jó darabot, de 20 modellből 1-2 ami tényleg ér valamit, a többi kuka, ki kell fogni, meg kell nézni, akármilyen márkáról is van szó.

[ Szerkesztve ]

(#15) D1Rect válasza Thome (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

1. bemész a boltba
2. köszönsz napszaknak megfelelően
3. elmondod, hogy garanciális bajod van(előkerül az illetékes)
4. odaadod, megnézi, mond rá valamit(javítás vagy visszaadják az árát)
5. ha visszaadják az árát választhatsz másikat, de a pénzt is elteheted, ha javítják akkor ~2 hét
6. elbúcsúzol
7. elhagyod a boltot

(#16) Dany007 válasza Thome (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Amúgy az egy év gari az tuti? Nekem cipőkre max 6 hónapot szoktak mondani.

(#17) Thome


Thome
addikt

Köszönöm a segítséget! :R
Szerintem holnap be is viszem az egyik üzletükbe, majd írok hogy mi volt! :U

(#18) Thome válasza Dany007 (#16) üzenetére


Thome
addikt

Most néztem meg, elvileg 2 év szavatossági jogom van, vagyis ezen időn belül kell a blokkal befáradnom az egyik üzletükbe. Na most, remélem hogy a szavatossági jog = jótállás.

(#19) darál0w válasza Thome (#18) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem...a szavatosság azt jelenti, hogyha bármi baja van, akkor neked kell bizonyítani, hogy nem a te hibádbol ment szét a cucc...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#20) Thome válasza darál0w (#19) üzenetére


Thome
addikt

Az frankó, mert más idő nincs rajta, úgy rémlik hogy az eladó mondta, hogy 1 év gari van a cuccra. :U

Szerk: Most néztem utána, az az 1 év valójában fél év. Beszoptam, mert ezt hogy bizonyítsam be hogy nem az én hibámból keletkezett... :U

[ Szerkesztve ]

(#21) Dany007 válasza Thome (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Ha 1 év akkor egy év. A blokkon rajta van a dátum amikor vetted az bizonyítja. Szóval abból nem lesz gond.

szerk.: ba***ki mondtam én, hogy csak 6 hónap :S Cipőknél ez az általános. Amúgy fogalmam sincs hogy bizonyítsd. De azért egy próbát megérhet bemenni.

[ Szerkesztve ]

(#22) darál0w válasza Thome (#20) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

fél év van rá elvileg...

a bevizsgálás ára viszont téged terhel, ha az derül ki, hogy nem anyaghiba/"összeszerelési hiba" miatt ment szét, hanem a te hibádbol.

a boltban vesznek fel jegyzőkönyvet és fel is küldik bevizsgáltatni.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23) Chaser válasza Thome (#20) üzenetére


Chaser
titán

Fél év van sztem is. Utoljára akkor vásároltam a D-ben mikor beszopattak:D nekem a sarka kopott ki belül, természetesen azért mert nem rendeltetésszerűen használtam a cipőt..sztük. Elküldték bevizsgálásra, ott is ugyanezt mondták, de! ingyen megvarrták a sarkokat. Kérdem én, ha az én hibámból ment szét mért csinálták ingyen? De hagytam a f@szba időhíján. 1ébként olyan jó anyagból varrták hogy minden zoknit befogott:) D-t azóta véletlen se..Hervis-nél szó nélkül cseréltek cipőt vagy adták vissza az árát, de az ismert multiknál is. Tegyem hozzá Nike volt az enyém is, eddig minddel beszoptam. Már csak a Hervisben veszek cipőt, törzskártyával 2 év gart is adnak.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) Thome


Thome
addikt

Köszi... :R
Szerintem egyelőre hagyom a retekbe a dolgot, a félévből már úgyis kicsúsztam. :U

(#25) DeFranco válasza homeless09 (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor viszont bukod a garit. Ausztria érdekes állatfajta, innen nyugat, nyugatról félbalkán. Ezért nem mennék ki, inkább itthon próbálom kiválogatni, ami jó. Általában 3-4 évig elhordok egy cipőt.

[ Szerkesztve ]

(#26) Jhonny06 válasza homeless09 (#13) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Garage Store is kurva szar minőségű cipőket árul, mostanában kétszer is rendeltem tőlük és látszik, hogy az idei évet se nagyon fogják kihúzni.

(#27) homeless09


homeless09
őstag

Hát én örülök ha ez nyárig kibírja :F :(

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#28) Chaser


Chaser
titán

Nike-t már véletlen se veszek, adidasokkal nem volt bajom még, kanguru is nagyon bejött de azt már sehol nem látok évek óta. Mit érdemes venni?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) homeless09 válasza Chaser (#28) üzenetére


homeless09
őstag

[ Szerkesztve ]

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#30) DeFranco válasza Chaser (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#31) homeless09 válasza DeFranco (#30) üzenetére


homeless09
őstag

Hát ez k*rva nagy :DDD must have ;]

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#32) DeFranco válasza homeless09 (#31) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Most figyelj: Gémerpapucs :DDD

(#33) homeless09 válasza DeFranco (#32) üzenetére


homeless09
őstag

ha ezt felveszed gyorsabban tudod futtatni a játékokat? ;] reccs :DDD

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#34) Gergő_


Gergő_
őstag

egyik nyáron vettem egy #&@#&ar szandált náluk. feltörte a lábam ami be is gyulladt.(nem volt másik cipőm, ebben kellett járnom egy hétig)
visszavittem, adtak egy utalványt amit le lehet vásárolni.
Deichmannban legfeljebb zoknit érdemes venni!

@Chaser
valamilyen komolyabb túracipőt vibram talppal

[ Szerkesztve ]

(#35) psyho85


psyho85
aktív tag

A garancia mit jelent jelen esetben? Adtak egy blokkot, oszt' jó napot, vagy kaptál garancia levelet, amibe bele van írva a cipő modellszáma, színe, mikor vetted, stb.? Ha igen akkor valahol csak le van írva, hogy merre, hogy érvényesül a garancia.

Lábbelikre egyébként 2 év szavatosság van. Fél éven belül az eladónak kell bizonyítania, hogy a vásárló a hibás, a fél éven túl a 2 év lejártáig a vásárlónak, felhasználónak.

Egyébként meg EZ pl. nem olcsó, de túlél téged is. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#36) DeFranco válasza psyho85 (#35) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ja, csak fél-egy éven belül olyan ronda, hogy csak a telekre veszed fel...

ha nem velúr lenne, most ebben a pillanatban venném meg (feltéve, hogy tényleg jó 5+ évig)

Visszavonom: ez marhajó: [link]

Ezek tényleg ennyit bírnak?

[ Szerkesztve ]

(#37) Thome válasza psyho85 (#35) üzenetére


Thome
addikt

Az összes ilyen Stuco (ocuts) munkavédelmi félcipő ilyen brutálsokáig bírja? Mert ez még tetszik is: LINK, és 11 ezer pénz nem sok érte. :K

Na tessék DeFranco, egy az ízlésünk. :D

[ Szerkesztve ]

(#38) DeFranco válasza Thome (#37) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hülyéskedsz? Ha ez bőrből van, és tényleg ennyire frankó, már rendelem is meg.

(#39) Gergő_ válasza DeFranco (#36) üzenetére


Gergő_
őstag

Nekem van velúr cipőm, igaz hogy sötétbarna, de ugyanúgy néz ki mint amikor megvettem.(3 éves) Az impregnáló sprayt sosem sajnáltam rá.
Nemrég vettem egy nubuk bakancsot és egy speckó ápolószert, remélem a legjobbakat.

[ Szerkesztve ]

(#40) DeFranco válasza Gergő_ (#39) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem pont egy sötétbarna velúr cipő orra lett egyik napról a másikra olyan, mintha permanensen sáros lenne. Hiába keféltem nem jött le, egyszerűen megkopott...

(#41) homeless09 válasza DeFranco (#40) üzenetére


homeless09
őstag

súrolni nem próbáltad..? ;]

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#42) DeFranco válasza homeless09 (#41) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sőt pucováltam is 'szt semmi...

(#43) psyho85


psyho85
aktív tag

A velúr az elég kényes valami, alapból gyengébb bőrökből csinálják, érzékenyebb a kikészítésre, ha az nem túl jó, akkor valóban könnyen koszosnak hat minden tisztítás ellenére.

Ezek mind bevizsgált, tanúsított termékek, tapasztalatból mondom, hogy igen szigorú feltételeknek kell megfelelniük. Ha pedig valami reklamáció van, nem járhat el félvállról a cég, mert felügyelik a reklamációkat is, s ha sok a talpleválás teszem azt, korrigálnak a gyártástechnológián. Mivel ezek kő keményen baleset esetén a szintjüknek megfelelő védelmet nyújtó védőeszközök, nem gurigázhatnak kakkanccsal, mert megütik a bokájukat. Nem mellesleg magyar termékek. :) Ja és ha netán rendelnétek, ne felejtsétek el, hogy van bennük acélkapli! :D Nincs érdekeltségem a cégnél, de jó tapasztalatom van, ha nem ezekkel a modellekkel, inkább bakancsokkal.

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#44) DeFranco válasza psyho85 (#43) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az acélkapli az orrot védő aclébetét? A linkelt sportos fazonokban is van?

(#45) psyho85 válasza DeFranco (#44) üzenetére


psyho85
aktív tag

Igen, igen. (Az S1 védelmi szint miatt már van, a P utána pedig az jelenti, hogy a talpa átszúrásbiztos).

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#46) DeFranco válasza psyho85 (#45) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor sajnos kimarad. Volt acélbetétesem, nem kérek még egyet :) Pedig jónak tűnt. :)

(#47) psyho85 válasza DeFranco (#46) üzenetére


psyho85
aktív tag

Te tudod, de ha netán munkavédelmi bót előtt mész el, nézd meg, és ha van lehetőséged, próbáld fel. Nyilván hiába mondom én, hogy szerintem nem is érezni benne, csak ha direkt táncolsz a lábujjaiddal, mert ha kényes vagy erre, akkor mindenképpen jobb felpróbálni, mint vakon rendelni, ezt tény. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#48) baluka26


baluka26
veterán

Nike-t nem szabad venni.

Viszont ami hasonló, és különösen ajánlott, az Adidas Superstar. Drágább, viszont én egy 7 éves párt hordok, de van egy négy éves is, az még újszerűnek mondható.

A 7 éves meg akkor sem ázott be, amikor leesett a 20 centis hó :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#49) homeless09 válasza baluka26 (#48) üzenetére


homeless09
őstag

Na azok tényleg strapabíró darabok :K
Én is koptatok egyet ( igaz már csak otthoni/lótifuti használatban) jó 3 éve már, és kis kopáson kívül jóformán semmibaja.

[ Szerkesztve ]

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#50) baluka26 válasza homeless09 (#49) üzenetére


baluka26
veterán

:K

Jó, azért a 7 évesem már kicsit viseltes, de semmi pénzért nem dobnám el.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Thome:] Deichmann
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.