Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BoB


BoB
veterán

Az komoly, hogy a cs:go cpu intenzív?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2) Mokó


Mokó
aktív tag

Üdv!

Esetleg Far Cry 4-et tudnám javasolni.Mérni pedig FRAPS-el mondjuk?Az készít egy adott idő alatt (variálható természetesen) egy min-max-avg értéket,ez FPS lessz,de lehet framertime értéket is rögzíteni és abból csinálni
Excel táblázatot.Ez kicsit macerás,tudom hogy lehet de nem próbáltam még :B

(#3) #20655360


#20655360
törölt tag

A Wot soha nem volt extrán cpu igényes, csak sok a potato gépes rinyagép. :)

(#4) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Mondanám a Battlefield 4 multiplayerét valami 64 fős conquest large szerveren, de ugye lehetetlen kétszer ugyanazt a kört lejátszani.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5) Mokó válasza #20655360 (#3) üzenetére


Mokó
aktív tag

Mivel tudtommal A WoT csak 1 szálat képes alkalmazni-igy mondjuk kapnánk egy tájékoztató jellegű képet az egyszálas teljesítményről.

@(#4) kovy29;igen-igen lehetetlen 2X produkálni ugyanazt azt eredményt.BF4 scriptelt jelenet alkalmazása lenne inkább ajánlott,mondjuk mikor felrobban a gát,talán.BF4-et nem használtam mérésre csak 1X.

[ Szerkesztve ]

(#6) BoB


BoB
veterán

Ja és ha már javaslatnál tartunk, akkor Arma 3.

Meg lehetne valami stratégia is rengeteg egységgel, nem csak "lövöldözős" játékok.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#7) Mokó


Mokó
aktív tag

Nem tudom szabad ajánlani szintetikus/félszintetikus benchmarkot esetleg,pl Unigine vagy 3Dmark?

(#8) #20655360 válasza Mokó (#5) üzenetére


#20655360
törölt tag

Valóban, de akármelyik frissebb Intel proci körberöhögi. AMD-vel már más a helyzet, a csapnivaló 1 szálas powa miatt. Egy fx8 vs i5 teszt jöhet felőlem. :)

Egyébként a GTA V-t javaslom. Híresen cpu igényes darab. Ideális alany lenne a teszthez. :K

[ Szerkesztve ]

(#9) Mokó válasza #20655360 (#8) üzenetére


Mokó
aktív tag

Valóban,és tisztában vagyok vele igazad van de direkt nem akartam AMD vs Intel 1szálat felhozni nehogy beinduljon a szokásos flame....meg nem reklámoznám magam YT csatornámon GTA V vs C2Q a főtéma most, és ott gyönyörűen látszik mennyire CPU intenziv

(#10) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A Planetside 2 is igen CPU zabáló játék főleg nagy csatákban. 4 magot szépen elfogyaszt (pont miatta kellett lecseréljem az E8400-at a Xeon 5430-ra, a különbség játékteljesítményben ég és föld volt).

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11) Chosen válasza BoB (#1) üzenetére


Chosen
addikt

Nem gondolnád, de CS:GO-ban 4 mag és 4 mag között is tud 100+ FPS különbség létrejönni. ;) Arma 3-nak utánanézek!

Mokó: FC4-et felírtam, köszi! :) A mérés alatt nem program, hanem inkább szituációra gondoltam. Melyik rész ahol a legjobban megizzad a hardver, hogyan ismételhető meg benne ugyanaz a helyzet, stb. Szintetikus tesztek is jöhetnek, ha inkább real-life játékszerű stresszt tudnak produkálni. :)

ayy_lmao: GTA V felírva, köszönöm! :)

Dr. Romano: Planetside 2-nek is utánanézek. :R

kovy29: Valóban, BF4-ben kicsit nehézkes tesztelni, de körbejárom a témát!

[ Szerkesztve ]

(#12) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

CPU? Starcraft2. Annyi gond van vele, hogy csak 2 szálat használ, azt viszont komolyabb csatáknál nagyon.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Mokó válasza Chosen (#11) üzenetére


Mokó
aktív tag

FC4-ben neten a kezdő részt láttam inkább többször futni mikor Ajah kifut Pagantól és beszállnak a kék dzsipbe onnan egy scripthalmaz az egész.Mondjuk Kyrati Racing-el is szoktam mérni,de az kevésbe akció-orientált,nem elég intenziv.Kyrati Racing előnye hogy könnyen reprodukálható bár vannak variációk.Látom nyitott vagy a szintetikus tesztekre is,szeretném ajánlani inkább a Unigine termékeket.A Valley CPU+GPU,de kb 70%ban GPU orientált-míg a Heaven 90% GPU orientált.Ha érdekel kikeresem pontosan az összefüggést,egy vacak
Core 2 Duo E 6320 ki tudja hajtani a GTX 670-et a Heaven-ben csak pislogtam én is....

(#14) Chosen válasza t72killer (#12) üzenetére


Chosen
addikt

SC2-t felírtam, köszi. :)

Mokó: Valley-vel és Heaven-nel is sokszor teszteltem magam is, de mindig csak GPU-kat. Futok majd egy kört vele alacsony beállításokon, de ez alapján nehéz lesz CPU limitet generálni ott.

[ Szerkesztve ]

(#15) Mokó válasza Chosen (#14) üzenetére


Mokó
aktív tag

Jogos amit irtál,tényleg GPU-hoz valók inkább,teljesen kiment a fejemből :F Akkor ez igy felejtős ebben a formában,biztos jönnek még jobb ötletek,majd ott kialakul :K

szerk;CatZilla egyébként könyörtelenül CPU limites tesztel (CPU Physics) rendelkezik,meg szerintem hangulatos is mikor megzuhan az épület

[ Szerkesztve ]

(#16) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Planetary Annhilation 7 géppel egy 8 metál bolygós rendszerben.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#17) nonsen5e válasza #20655360 (#8) üzenetére


nonsen5e
addikt

GTA V-höz annyit tudok hozzátenni, hogy Los Santos (a nagy város)-ban az i5-3330 100%-on megy, míg az r9 280X sokszor 70-80% között. (igény esetén leírom a jelenlegi beállításaimat), fHD, többség very high, AMD CHS, AA csak FX.

CS:GO CPU igényessége meglepő, egy kenyérpirítón is elfut. Aztán lehet, hogyha valaki 35464965 fps alatt játszhatatlannak találja, akkor értelem szerűen intenzíven fogja használni a gépet, ugyanúgy ahogy a Pong alatt is 100%-on járna a gép ha 6*10^23 fps-t szeretnék benne.

Ha elég 1 szál totális leterhelése, akkor Hearts of Iron 3 (esetleg egyéb Paradox stratégiai játékok). Grafikailag egy nagy semmi, térképen kell bohóckodni kis négyzetekkel (hadtestek), és a játék felét különböző technology vagy production menükben töltöd. Emellett viszont annyi mindent számol a háttérben, hogy az hihetetlen (páratartalom, szélirán, hőmérséklet, stb.. régiónként valós időben az egész világra. Ha max sebesség mellett egyszerre betámadom Csehszlovákiát és a Lengyeleket, akkor gyönyörű kis diavetítés lesz a vége (nem is szükséges a játékhoz feltétlen több), miközben visít a terhelt mag.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18) guftabi96


guftabi96
addikt

Remélem sikerül beletenni az FX-et a tesztbe.
Főleg az Assetto miatt lennék rá kíváncsi.
Nem ment valami fényesen a 8 magos FX, kíváncsi vagyok rá, hogy jobb lett-e a helyzet.

Játék:
Hitman DX12
Doom
Ashes of the Singularity
(ezeknél is elsősorban a procik közötti különbségre lennék kíváncsi (FX vs i5 vs i7)

#KeepFightingMichael

(#19) Mokó válasza nonsen5e (#17) üzenetére


Mokó
aktív tag

GTA V,igen városban a rengeteg NPC,forgalom miatt szeret zabálni-ami szerintem teljesen érthető,meg talán egyértelmű is.A CS:GO valóban kegyetlen sok FPS-t dobna-szokásos dilemma alakulhat ki 200 vs 300 fps,hogy egy példát emlitsék.Tudjuk mindkét esetben gyönyörűen játszható,de lessz aki 500 FPS-re mondja hogy ő ott érzi jobban magát.Biztos rokona Fatal1ty-nek...Nah ez csak egy példa volt.

szerk;@(#18) guftabi96;ezekre én is kiváncsi lennék,de relativ új címekről beszélünk,nem olcsó beszerezni :B A "8 magos" BullDozer kifejezést én igy értelmezem;4 modul.

[ Szerkesztve ]

(#20) guftabi96 válasza Mokó (#19) üzenetére


guftabi96
addikt

nem is várom el, hogy megvegye, bízom abban, hogy a közösség segít elkészíteni a tesztet, és hozzájárul egy-egy steam fiókkal, amin megtalálhatóak a játékok.
(nyilván ehhez bizalom kell stb.)

Nekem nem nagyon bővelkedik a Steam fiókom játékokban, mert nem igazán játszok, én is egy Assetto Corsát és Cs:go-t tudok felajánlani, de gondolom ezekre már nincs szükség.

#KeepFightingMichael

(#21) Mokó válasza guftabi96 (#20) üzenetére


Mokó
aktív tag

Egyetértek Veled,és tényleg remélem a közösség segitségével sikerül elkészíteni a tesztet.

(#22) szupermacs


szupermacs
veterán

Saints Row 2? Elég gyatra az optimalizációja, kíváncsi vagyok rá egy erőművön, hogyan futna. Nálam minimum grafon is gyengélkedik (Intel E5200 2,5 Ghz, ATI HD5750, 4 GB Ram 800 Mhz).

(#23) Mokó válasza szupermacs (#22) üzenetére


Mokó
aktív tag

Ezt a játékot próbáltam anno 3.8Ghzre húzott E7500-al.Nem lehet kis OC-t lehelni a szerkezetbe?

(#24) szupermacs válasza Mokó (#23) üzenetére


szupermacs
veterán

Jó kérdés, nem mertem még húzni. Félek, hogy leégne. 8 éves gép. Nálad jól ment a húzott procival?
Úgy olvastam, hogy nagyon gyors merevlemez is kell hozzá. Talán SSD-vel jobb lenne.

(#25) CJ4567


CJ4567
veterán

GTA5, de nem könnyű ugyan azt a jelenetet lejátszani, benchmark valamennyire közel áll.
Crysis 3, AC Unity, Project Cars, The Culling.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#26) Mokó válasza szupermacs (#24) üzenetére


Mokó
aktív tag

Nézd, SSD-vel minden gyorsabb egy másik világ.Egy gagyi irodai AsRock G31 "valamilyen" deszkában ment annyin a proci gyári hűtéssel.Leégéstől meg nem kell tartani..Vannak fórumok ahol segitenek ebben a témában,de ha átdobsz nekem egy pontos alaplap tipust,meg milyen hűtést használsz,egy kb mérvadó irányt biztos tudok mutatni.1.86 GHz E6320-at felnyomtam 3.5-re nemrég,jó is a core2 tuning :C És egyszerű.

(#27) salaud


salaud
aktív tag

Civilization IV. Grafikailag nincs a toppon nem is kell neki csúcskártya, ellenben ha feltolod maxra az ellenfelek számát, a világ méretét, akkor szép nagy meglepetések várhatóak. Főleg körváltásnál. CPU-k közti különbséget úgy lehetne vele mérni, mennyi idő a (maxra felhúzott méretű világ max játékosszámmal) körváltás. 2 magos cpu-val ez akár 2-3 perc is lehet :)

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#28) Mokó válasza CJ4567 (#25) üzenetére


Mokó
aktív tag

GTA 5 alatt ott a Benchmark tool,de nem elég mérvadó VSync on mellett limitál 60 FPS-en,ami 100% kiakad a benchmark alatti tesztek közötti fekete loading képernyőnél.(vsyn OFF melett C2D+Gt440 mellett lehetett 190 FPS-t mérni töltőképernyőn,és a maximum FPS szerintem semmit nem jelent fontosabb a minimum és átlag).
Ott az első küldetés mikor Fraknlin és Lamar megpattintja a két Audi hasonmást a beach-en,eléggé jól szkriptelt jelenet,én ezt ajánlanám,vagy bármelyik egyéb hasonlóan erősen szkriptelt jelenetet.

(#29) Chosen


Chosen
addikt

Minden eddig említett játékkal bővítettem a listát. :R

(#30) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Ha már a HoI3 előkerült, a Civ 5-t is ajánlom megfontolásra - valami nagy pályás lategame mentéssel, de azt hiszem beépített benchmark is van. Illetve nem tudom mennyire adna megbízható eredményt, de az MMO-k között is elég sok CPU-t terhelő játék akad, talán a Wildstar volt mostanában hardver-igényesebb cím.
A sokmagvas nagyvasak mellett én amúgy valami kis Celeron/Pentiumot is megnéznék ;)

(#31) Mokó válasza Chosen (#29) üzenetére


Mokó
aktív tag

Köszönjük :R

@Feketelaszlo;
"A sokmagvas nagyvasak mellett én amúgy valami kis Celeron/Pentiumot is megnéznék ;) "
Szerintem valami ilyesmi lessz a meglepetés,és mindig jó ha van egy szereplő az "alsóbb" házakból is.

(#32) szupermacs válasza Chosen (#29) üzenetére


szupermacs
veterán

Ha jól tudom, SR3/4 jobban fut a második résznél. Egyébként FEAR1-ben is van benchmark program. De nem hiszem, hogy egy erőművet komolyabban megterhelne egyébként. :D

(#33) Mokó válasza szupermacs (#32) üzenetére


Mokó
aktív tag

Instant nosztalgia;F.E.A.R. 1-et 1266 CuMine P III-on beizzitottam radeon 9550 és asszem 512 rammal.800*600 meg közepes és hadd szóljon :D Ment rendesen.Eggyel felsőbb házban,az Athlon XP-k birodalmában 2,300Mhzre túrt 2400+ procival még a F.E.A.R. 2 is ment pikkpakk,igaz oda kellett egy 7600 GS.

[ Szerkesztve ]

(#34) szupermacs válasza Mokó (#33) üzenetére


szupermacs
veterán

PIII-on én ilyen csicsás játékokkal nem toltam, akkoriban csak Baldur's Gate 2 volt a menő és a Blood 2, AvP2. 128 MB RAM és integrált kártya volt benne, talán később ha jól emlékszem kaptam egy 9600-at, de a RAM miatt a Postal 2 is 10 percig töltött egy pályát, aztán kilépett és le is töröltem emiatt. :D
BG2 pedig a CD cserélgetés miatt is töltött nagyon lassan 1024x768 felbontásban. Ja és Tony Hawk 4, de az azért szépen ment. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35) Mokó válasza szupermacs (#34) üzenetére


Mokó
aktív tag

BG2 nemistudom 4(+) lemez volt?Nekem kimaradt én Diablo II-őztem atttttttttttom keményen,napi 3-6 óra + de csak Single mert net még nem volt.Blood 2?Minden évben végigtolom,egyszerűen isteni....AvP 2 is szerzett "kellemes" perceket nekem és a mosógépnek is.Ma már csak nevetnénk azon,amin anno megilyedtünk...

[ Szerkesztve ]

(#36) szupermacs válasza Mokó (#35) üzenetére


szupermacs
veterán

BG2 alap játék 4 lemezes volt, sajnáltam, hogy az összegyűjtött 1-2 részekkel is csak 2 DVD lett belőle, pedig imádtam a lemezeken a grafikákat. :( Icewind Dale ugyan ez volt.
Blood 2-t végigtoltam egyik nap, következő nap kezdtem is elölről. Imádtam, nem volt jobb FPS amit toltam. (HL-ot utáltam, Q3 pedig kicsit más kategória volt nekem.)
Diablo 2 nekem akkoriban annyira nem jött be. Egyik rokonom piszkált mindig, hogy BG2 mennyivel gagyibb a D2-nél. Én meg nem tudtam mire vélni. Mai napig D2-zök, de BG2 valamiért sokkal jobban lekötött. Blizznél nem nagyon tudtak értelmes történeteket írni a játékokhoz, ami lekötött volna.
AvP2-vel meg először egy PC Gurus demó CD-n ismerkedtem meg, aztán később beszereztem a teljeset is. Mennyiszer végigtoltam minimum grafikán. :DDD Mondjuk mit nem minimumon toltam anno?! :D

(#37) Mokó válasza szupermacs (#36) üzenetére


Mokó
aktív tag

Látom megy a nosztalgia dobok PÜ-t

[ Szerkesztve ]

(#38) #20655360 válasza Mokó (#33) üzenetére


#20655360
törölt tag

7600GS. De szerettem! Az egyetlen nvidia karim ami nem ment tönkre idő előtt. :)

(#39) Mokó válasza #20655360 (#38) üzenetére


Mokó
aktív tag

Passzív Asus 7600GS volt nálam,anno használtan volt 7000.400/"nemtommennyi" volt már,de tudom a core vitte az 500-at :D

[ Szerkesztve ]

(#40) Chosen válasza Feketelaszlo (#30) üzenetére


Chosen
addikt

Civ V is hozzáadva a listához. :)

(#41) dogab93


dogab93
tag

Microsoft Flight Simulator X,Total War:Attila,DCS World,Omsi 1-2(az első részét ajánlom inkább mert az ha jól emlékszem csak 1 szálat használ)

[ Szerkesztve ]

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#42) szupermacs


szupermacs
veterán

Elfelejtettem ajánlani még az RE: Operation Raccoon City-t. Annak is meggyűlt a baja a komolyabb gépekkel is, ahogy a hivatalos fórumán olvastam. Érdemes lenne ránézned.

(#43) frem1790


frem1790
tag

Szerintem a Middle-earth: Shadow of Mordor is kiváló tesztalany lenne!

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#44) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

A régi Command & Conquer játékokban, de talán még a Generalsban is volt olyan bug/feature, hogy a játékmenetet legmagasabb sebességre kapcsolva, csak a gép számítási teljesítménye korlátozta, hogy mennyire gyorsul fel a játék. Akkoriban az 50-100MHz-es processzorok idejében ez nem tűnt rossz ötletnek, viszont egy újabb processzoron már nagyon vicces és teljesen játszhatatlan sebességre gyorsul minden. Mondjuk azon kívül, hogy vicces, sok értelme nem lenne a dolognak, de azért kíváncsi volnék, hogy pl: hány másodperc alatt ér át a Mammoth tank a pálya egyik végéből a másikba fastesten, vagy mennyi idő alatt tölt be az Ion cannon ha egy csúcs i7-en van futtatva a játék.
Arról nem is beszélve, hogy maguk a játékok is elképesztően jók. :)

(#45) Chosen


Chosen
addikt

Frissült a lista. :R

(#46) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Részemről szívesen megnézném hogy az öreg Phenom II X4 mire képes egy mai vga-val. Igen olcsón össze lehet hozni ugyanis egy ilyen platformot manapság. :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#47) frem1790 válasza Chosen (#45) üzenetére


frem1790
tag

Hogy halad a tesztelés?

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.