Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zsom!


Zsom!
tag

Ha nem szabadna éjjel enni, akkor minek van fény a hűtőkben? :DDD

(#2) CsiguszMaxim válasza Zsom! (#1) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Ott a pont :Y

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#3) GabN73


GabN73
addikt

Sör. Az bármikor jó. :DDD

(#4) Chosen válasza GabN73 (#3) üzenetére


Chosen
addikt

Ez igaz, de most szilárd étel a téma, nem a folyékony kenyér :DDD

(#5) Mr X


Mr X
veterán

Én például sokkal jobban alszom jóllakottan. Persze ezt ne úgy értse senki, hogy degeszre zabálom magam.

(#6) No-kia


No-kia
őstag

én akármikor ehetek akármit :D sosem hízok

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#7) sz4blya


sz4blya
csendes tag

akkor eszek, mikor jól esik :D

ha kell, esténként 2* is :DDD

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#8) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ha nem vagy testépítő akkor egyél nyugodtan.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Miért ne szabadna, ha fent maradsz mondjuk hajnal 4-ig? ua. mint ebédelnél és 22-kor feküdnél le. Még ha utána lefekszel aludni, akkor talán oké, mert alvás közbe nem úgy működnek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#10) Chosen válasza aero. (#9) üzenetére


Chosen
addikt

Persze, az más, de úgy értettem, hogy már lefekvés előtt vagy, mintha 4-kor fekszel le, de 3:30-kor megéhezel pl.

(#11) máyköl


máyköl
veterán

Én ebből valahogy sosem csináltam ügyet. Mikor éhes vagyok, eszek, teljesen mindegy hány óra van. :K

(#12) Peter Kiss válasza máyköl (#11) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Pontosan. :K

(#13) D1Rect


D1Rect
félisten

Akkor egyél éjszaka, ha növekedni akarsz.

(#14) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Én sokszor eszem lefekvés előtt, ha sokáig vagyok fent, akkor tényleg mindig olyankor éhezek meg és nem lehet úgy elaludni, hogy korog a gyomrod. Jó-e vagy sem, ez van - ennek ellenére általában jól alszom.

(#15) hoffman_ válasza Zsom! (#1) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Öcsééém, ez király volt, nem hittem volna, hogy így átjön :DDD

D1Rect:

Na jó, de hogy? :D Magasságra, netán vállra, vagy pocakkerületre? Az a nem mindegy :)

Egyébiránt, amíg 20 vagy, addig akkor és annyit zabálsz, mint a disznó, 30-ig is jó vagy még az éjjeli kajával, utána már kicsit azért nem árt figyelni. És ennyi. Én is riogattam magam, hogy jaj megint 2-ig fórum előtt ragadtam, nem kéne enni. Oszt kimentem a konyhába, maradék pörkölt hidegen, és a 153-ik alkalom után úgy voltam vele, hogy oké, akkor ez ilyen egyszerű, nem haltam meg. De még csak egy deka se ugrott fel. És úgy aludtam mint a bunda ofkorsz.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16) SzlobiG válasza No-kia (#6) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ugyan ez, ezért szoktam még éjfélkor is enni.:D

(#17) koxx


koxx
MODERÁTOR

"Nem szabad enni, akármilyen éhes is az ember" nagyon nem mindegy, hogy mit. Csülkös pacal galuskával vagy pl natur joghurt 20dkg túróval.

(#18) D1Rect válasza hoffman_ (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

A felsorolt esetek mindegyikére igaz. ;)

Akkor egyél éjjel, ha növekedni akarsz.

(#19) hoffman_ válasza D1Rect (#18) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem úgy van, hogy álmában szépül az ember? Szépülni és nőni egyszerre nem kis feladat, elfárad a test, akkor most én már többet le se fekszem :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20) vans?


vans?
őstag

[link] ;] (persze erre nem vagyok kepes, muszaj ennem lefekves elott is, kulonben nem tudok aludni)

hábm bábm

(#21) zH. válasza No-kia (#6) üzenetére


zH.
senior tag

+1

just be

(#22) Chosen


Chosen
addikt

Hiányolom, hogy az IPM-esek még nem nyilatkoztak a témában :D

(#23) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

4.40 van, de eszem egy naagy adag kaját. Öh. :DDD

(#24) Eastman


Eastman
őstag

Nem szabad enni, akármilyen éhes is az ember, mert nehezebben emésztődik meg az étel, tehát jobban hizlal, ráadásul elaludni is nehezebb és az alvás sem lesz pihentető, inkább forgolódó és nyugtalan lesz.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25) proof88


proof88
addikt

én akkor eszek amikor úgy érzem, hogy éhes vagyok. A baj csak az, hogy 186 centihez 70 kiló vagyok. :D kéne még pár kiló.
Egyébként meg éjfél és 2 között végzi valamikor a szervezet a nagy méregtelenítést, és olyankor jobb lenne ha egyrészt a gyomorban nem lenne sok kaja, másrészt meg aludna is az illető. Régebben sokszor úgy voltam h 2-3 körül feküdtem le aludni, de most már hónapok óta megpróbálok legkésőbb éjfélkor lefeküdni. Sokkal pihentetőbb lesz az alvás. Tehát mondjuk éjféltől 6-ig tartó alvás az pihentetőbb, mint 2-től 8-ig, hiába azonos az időtartam. Én mondjuk ezt kifejezetten a szememen vettem észre, hogy nem lesz másnap sem fáradt. Enni amúgy én is szoktam lefekvés előtt, ha úgy érzem h korog a gyomrom. De ha nagyon fáradt vagyok akkor inkább csak bedőlök és csá.

(#26) Crystalheart válasza Eastman (#24) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Akkor ezek szerint nekem éjjel KELL ennem, hogy hízzak? :DDD

(#27) Eastman válasza Crystalheart (#26) üzenetére


Eastman
őstag

Ha alkatilag vékony vagy akkor max. hasat tudsz növeszteni egy hízókúrával. Esti bekajálás után jönnek a rossz álmok tapasztalataim szerint. Arról nem is beszélve, hogy ha vízszintesen emészt a gyomor a sav iritálhatja a gyomorszájat és a nyelőcső alsó szakaszát.

Néha bekajálok éjjelre, de nem igazán egészséges.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28) Móci válasza GabN73 (#3) üzenetére


Móci
addikt

Pontosan! :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#29) vans? válasza Eastman (#24) üzenetére


vans?
őstag

Ezt miert ugy adod elo, mintha mindenkire igaz lenne?

hábm bábm

(#30) Crystalheart válasza Eastman (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Függőlegesben vagyok a legtöbb éjszaka, a gép előtt a billentyűzetre borulva. :D Az álmaimra meg évek óta nem emlékszem, talán az előzőből kifolyólag. Szerintem naponta tucatszor alszom keveset és teljesen össze-vissza. :DDD

(#31) Jhonny06 válasza Eastman (#24) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mindig jól alszom és baromi vékony vagyok, úgyhogy a hízás pozitív. Ez kevés..

(#32) Chosen válasza Jhonny06 (#31) üzenetére


Chosen
addikt

Becsüld meg ezt, röviden ennyi. :)

(#33) Kassadin válasza Eastman (#24) üzenetére


Kassadin
addikt

Szerintem meg ez:
1:genetika függő hogy hízik-e valaki tőle,
2: nem mindegy, mit eszel.

[ Szerkesztve ]

(#34) Eastman válasza vans? (#29) üzenetére


Eastman
őstag

Mit adok elő? Ha megfigyeled, lényegében bekarikáztam az 1-est.

Crystalheart: Akkor minden OK. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35) koshmar


koshmar
őstag

Fogalmam nincs, melyik igaz.
De legalább hallottam már róluk.

Azt viszont tudom, hogy én 23.00 után ugyanúgy megeszek egy ebédre való ételmennyiséget, mint 18.00-kor...
Nem befolyásolja/ta az alvásom minőségét.
És eddig a súlyomat sem: 185 centi, 68 kiló.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#36) GabN73 válasza Móci (#28) üzenetére


GabN73
addikt

Végre valaki, aki tudja hogy mi a jó! :DD

(#37) Ijk


Ijk
nagyúr

Mondjuk egyél lefekvés előtt 2 órával és kész. Akkor nem leszel éhes és nem is leszel "túltöltve" éjszakára. Ez a 6-7 után nem szabad enni egy baromság, mivel nem mindenki 9-10 órakor tér nyugovóra.
A másik meg, hogy nem kell egy étkezésnél annyit zabálni, hogy már izzadjon az ember. Napi legalább 4-5 étkezésre szépen le kell osztani a kaját.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#38) hoffman_ válasza Ijk (#37) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ennyi. Megmondtad a frankót.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#39) Crystalheart válasza Ijk (#37) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én napi 4-5 étkezéssel is tudok annyit enni egyenként, hogy végem legyen. :DDD

(#40) Gergő_


Gergő_
őstag

Személyes véleményem szerint lehet enni bármikor, amikor éhes az ember, koplalni nem szabad, de ez esetben reggel rá lehet gyorsítani az emésztésre pl 2 tojással és egy nagyobb mennyiségű kávéval.

[ Szerkesztve ]

(#41) Chosen


Chosen
addikt

Ha fizikailag nincs is komolyabb hatása az elalvás előtti evésnek, az álmokra kihathat valamennyire mégis, legalábbis nálam tegnap ez történt. Éjfélre értem haza halál éhesen, mivel 16:30-kor ettem utoljára, muszáj volt bevacsoráznom rendesen, utána lefeküdtem aludni és kb egy teljes szökés évadot végig álmodtam, annyit menekültem zsaruk elől. :DDD szökést meg legalább egy éve néztem utoljára, tehát az nem befolyásolhatta :D

(#42) Thome válasza Chosen (#41) üzenetére


Thome
addikt

Neki kéne állnom zabálni, hogy horrort álmodjak? Basszus, sokszor sikerült már, nem tudtam, hogy a kaja az oka... De most nem vagyok kajás... Inkább csikar... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43) Chosen válasza Thome (#42) üzenetére


Chosen
addikt

Emberenként eltérő a dolog, nálam ez van, de lehet valaki csillámpóniról meg hellokittyről álmodik ha bekajál :DDD

Mr X: az álmomban ártatlan voltam, csak bűnösnek hittek :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44) Mr X válasza Chosen (#41) üzenetére


Mr X
veterán

Ez nem a kaja hibája, a rossz lelkiismeret az oka. :D

(#45) Thome válasza Mr X (#44) üzenetére


Thome
addikt

Húha, akkor nálam baromi nagy gondok lehetnek... :D

(#46) Mr X válasza Thome (#45) üzenetére


Mr X
veterán

Te már a rohamosztag elől menekülsz álmodban? :D

(#47) Thome válasza Mr X (#46) üzenetére


Thome
addikt

Nem, én zombik elől.. Meg éppen ami jön. De soha nem ilyen lájtos, mint a rendőrök, meg a többi csórikámék... :DDD

(#48) Mr X válasza Thome (#47) üzenetére


Mr X
veterán

Akkor neked az ébrenlét a pohenés. :D

(#49) Eastman válasza Gergő_ (#40) üzenetére


Eastman
őstag

Jó 3-4 banán meg egy fél üveg whiskey is.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#50) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Az ember szervezete meglehetősen állandó időbeosztással, ritmussal működik. Amit jórészt a napfény "szabályoz", tehát az nem hatja meg túlzottan a szervezetet, hogy az ember mikor fekszik le ténylegesen. Ennek a ritmusnak a számunka érdekes pontja, hogy éjszakára leáll (minimálisra csökken) az emésztés. Tehát amit este, éjjel megeszel, az lényegében a gyomorban, belekben áll reggelig, emésztetlenül. Ez gondolom egyértelmű, hogy alapból nem tesz jót. A másik probléma, hogy éjszaka beindul a májnak egy olyan funkciója, mellyel amit talál "felesleges" szénhidrátot, azt lepakolja zsírrá. Normális esetben ilyen éjszakára nem sok marad. Viszont ha eszel késő este, akkor nem használódik el ez az energia, így az étel egy jó része rögtön lepakolódik zsírba.
Fogyni vágyóknak mondom, hogy ez lényegében azt jelenti, hogy ha mondjuk 2000 kalóriát próbál bevinni egy nap, de ezt úgy teszi, hogy ebből 500 kalória estére, éjszakára jut, akkor kis túlzással annyira fog éhezni, mint ha csak 1500 kalóriát evett volna egész nap, viszont elméletben hiába használná el bőséggel a 2000 kalóriányi energiát, abból 500 kalóriánya mégis lepakolódik zsírba. Nyilván a matek nem ilyen egyszerű, de a lényeg nem változik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.