Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Kis háziteszt, jó olvasgatást! :)

(#2) ^Clown válasza ThaBoss (#1) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi, jó teszt lett, számomra meglepő eredménnyel. Azt hittem, hogy a Mugen 2 lemossa a GeminII-t.

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

Jó kis teszt! :R

(#4) ThaBoss válasza ^Clown (#2) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Én is ezt hittem, el is voltam képedve... :B

D1Rect: köszönöm! :R

(#5) gyiku válasza ThaBoss (#1) üzenetére


gyiku
nagyúr

gratula az elso irasodhoz :K .
szobahomersekleten hogy lehet vmi 16-17°C-os? :F vagy kint teszteltel az udvaron? :DDD

hüllő

(#6) madstunt


madstunt
addikt

ezek mán beteg dolgok:DDD

(#7) ThaBoss válasza gyiku (#5) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Köszönöm! :R
16-17°C-os maghő nem meglepő CnQ alatt (800MHz @ 0,9V) :N , főleg hogy folyamatos szellőzés volt a házban:

madstunt: azok biza :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) zoo8800


zoo8800
veterán

Jó kis teszt:)

Nincs véletlenül fotó arról, hogy néznek ki beszerelve ezek a dögök? (főleg a GeminII)

rip and tear, until it is done

(#9) ThaBoss válasza zoo8800 (#8) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Köszi! :R
Vannak, de sajnos nagyrésze kuka volt a képminőség miatt, viszont vannak régebbről készült képek is:
Még alaplap vásárlás után...
Amikor friss volt a ház...
Ezek a teszt alatt készültek...

(#10) zoo8800 válasza ThaBoss (#9) üzenetére


zoo8800
veterán

A fél alaplapot eltakarja :Y

rip and tear, until it is done

(#11) ThaBoss válasza zoo8800 (#10) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Bizony, nem kicsi... :)

(#12) Dany007


Dany007
veterán

Ezer köszönet! :) Én pont a hetekben szeretnék vásárolni egy Scythe procihűtőt. Brutális.
Ahogy látom akkor csak 2-3 fok eltérés volt a kettő között. Az meg nem annyira lényeges. Maradok a Scythe-nél :)
Már csak azt nem értem, hogy bírja el az alaplap azt a 1,1Kg-ot? :F 4 ponton van hozzáfogatva ez is... Hogy hogy nem szakad ki a lapból? ;]

(#13) Dany007 válasza Dany007 (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Na még egy kérdés... Mekkora a hangja? :)

(#14) ThaBoss válasza Dany007 (#12) üzenetére


ThaBoss
senior tag

A differencia a kettő között elhanyagolható, a Mugen is nagyon jó hűtő. :K
Simán elbírta a deszka mindkét hűtőt a 2 ventivel, még csak meg sem görbült.
Mindkettő 4 ponton rögzül, csavaros megoldással és elég erős hátlapi merevítőjük van. Talán ezért lehet, hogy nem kínozták meg az alaplapot.
A Mugennel igazából ott volt a bajom, hogy a tőle a 3. slotban elhelyezett Kingstont karcolta elég rendesen, és ha véletlenül a dual chanelnek szánt foglalatok nem egymás mellett vannak, akkor már elég problémás lenne a magasbordás memók használata. Alacsony KIT-ekkel viszont sima ügy.

#13: A Mugen Slip Stream-je PWM-es, és elég csendes szerintem. Persze max fordulaton már megszólal, de az is inkább szélzaj.
A két Xigmatek 1100 RPM-en pedig abszolút hangtalan, Coolink szilikonrögzítőkkel van a GeminII sínjére rögzítve, még az is dob rajta kicsit... :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Dany007 válasza ThaBoss (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm! :R
Ez a memóriás dolog kicsit megilyesztett. De majd lemérem a gyári adatok alapján. Szerencsére sima Supertalent ramok vannak. Semmi extra hűtés nincs felettük, csak oldalt.
Nekem elég lesz hozzá egy venti is, PWM az jó dolog :) Akkor bízok benne hogy halk lesz.
Lesz még 4db ilyen a házban:

Scythe Slip Stream, 1200rpm

Ventilátor: 120 x 120 x 25mm
Zajszint: 24.00dBA
Légszállítás: 68.54CFM
Fordulatszám: 1200rpm (±10%)

Ezekhez szabályzó, így 800 / 1000 rpm-en szerintem már ezeknek se lesz hangjuk. Ehhez választottam az említett CPU hűtőt is :)

[ Szerkesztve ]

(#16) ThaBoss válasza Dany007 (#15) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nem hiszem, hogy sok gond lenne vele.
A nomál, borda nélküli RAM PCB-je 3cm magas. A Mugen 2 lamellái 4cm-nél kezdődnek. A ventit is fel lehet tolni addig, de akkor a hőcsövek nem kapnak annyi "szelet". Ja és még nem számoltam, hogy van alatta egy foglalat+proci is, az dob rá pár mm-t. :)
Itt egy kis help: [link]

szerk: a ventikkel sem lesz baj, főleg ha tudod szabályozni őket. :K

[ Szerkesztve ]

(#17) Dany007 válasza ThaBoss (#16) üzenetére


Dany007
veterán

Omg, köszönöm a helpet! Így már lehet tervezni rendesen! :R
Egy 220x45x40cm-es TV-s szekrénybe szeretném beleépíteni a komplett PC-t, azért kell 1-2 jó hűtési megoldás és halk is természetesen! :)

(#18) ThaBoss válasza Dany007 (#17) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nincsmit! ;)
Mikor vettem a Mugen-t, én így terveztem: [link] :DDD (furat-középtől számítva 5cm ventivel szerelve = ennyit lóg a RAM-ok felé AMD-n)
Sok sikert a munkádhoz, remélem készítesz róla kis beszámolót nekünk! :R

(#19) Dany007 válasza ThaBoss (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Oh :D Szép vázlat! Én fogtam az alaplapom fényképét (msi p965 platinum) tudom a méreteit, és Photoshopban ráterveztem a borda méreteivel. Így egyből láttam, hogy mennyire és meddig lóg :D Bár én elnagyolt méretekkel számoltam.
Az a jó ebben a hűtőben egyébként, hogy univerzális. Később ha majd óccsó lesz az i7 1366-os foglalatba is belemegy a hűtő! És azt hiszem egy i7 920-as procinál nem kell több egy HTPC-be még vagy 5-6 évig! :D

(#20) ThaBoss válasza Dany007 (#19) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Könnyű volt számolni a méreteivel, mert szerencsére szimmetrikus. Meg persze a rev. B-hez alapból jár mindenféle lefogató, így nem kell azért se rohangálni.
HTPC-be i7 az elég durva, persze csak most. Majd pár év múlva minimum követelmény lesz... :D

(#21) Dany007 válasza ThaBoss (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Hát igen. Azért gondoltam erre a megoldásra. HTPC méretű termékek jó drágák.
Ezért úgy terveztem, hogy normál ATX is beleférjen a 'házba'.
Most még egy sima C2D lesz ben, ami az adatlapon van. Ez is bőven elég a full hd filmekhez, konvertáláshoz, letöltéshez, divx-hez. Tv-tuner, hardveres kódolás stb...
Aztán ha valami oknál fogva mégse lenne elég, akkor majd veszek bele i7-et ha nagyon óccsó lesz. Az meg szerintem még akár 10 évig is elég lesz HTPC-be. Filmet nézni...
Amúgy cikk róla majd csak 2-3 hónap múlva lesz esedékes. Addigra készül majd el a bútor meg minden egyéb... De lehet majd írok róla valamit.

(#22) ThaBoss válasza Dany007 (#21) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Szuper! Időnk van mint a tenger, várjuk a beszámolót!
Én is egyszer belekezdtem egy HTPC-be, csak sajnos félbemaradt. Nem is igazán bánom, mert már elég komoly médialejátszókat lehet venni egy HTPC árának töredékéért. :)

(#23) menalcas


menalcas
őstag

Pont ilyen tesztet kerestem, sokat segített köszönöm :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#24) ThaBoss válasza menalcas (#23) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Ha bármi egyéb kérdés lenne, keress fel bátran! :R

A többieknek is szól! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.