Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Nagyon jó írás, köszönjük szépen! :R

(#2) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Érdekes írás, köszönjük!

Viszont azt nem tudom értelmezni hogy Texas-ban van az USA 10 legnépesebb városa.
Hol van New York, Los Angeles, Washington? :U

Romani ite domum.

(#3) Psychonaut válasza ZCoyote (#2) üzenetére


Psychonaut
addikt

D.C. nem túl nagy város, de amúgy igazad van.

(#4) varga911


varga911
senior tag

Szia,

Szép cikk. :) Szívesen látnék viszont egy oldalt az árnyoldalakról is, mert biztos vagyok benne hogy texasban sincs kolbászból a kerítés.
Annyit fűznék a cikkhez hogy magyarul a billionaire az milliárdos, és nem billiomos.

Üdv.

(#5) student


student
őstag

2.kedvenc állam Cali után :R

Floridáról is csinálsz majd egy bemutatót? :B

[ Szerkesztve ]

(#6) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Nagyon jó írás, köszönjük szépen. Épp ma gondolkoztam azon milyen jó lenne kijutni Amerikába és felfedezni! :R

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#7) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Ja és kifelejtetted Texas legnagyobb kultúrális exportcikkét:

:DDD

Romani ite domum.

(#8) talmida válasza ZCoyote (#2) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Mindenekelőtt köszönöm szépen a moderátornak a kiemelést! :B

Szia, köszi, hogy kiszúrtad ezt a hibát. :R :R :R Így kell helyesen írni illetve mondani. Az USA legnépessebb városai közül 10 Texasban van. :B Minnyá javítom.

Többieknek is köszönöm a megjegyzéseket! ;)

varga911 Köszi az észrevételt, azt is javítom. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#9) szablya


szablya
tag

Kösz az írást! :C

Ezek után egyszer tuti elmegyek Texasba :K

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#10) ZCoyote válasza szablya (#9) üzenetére


ZCoyote
őstag

Én is szívesen elmennék ha tehetném. Meg vagy még 100 helyre az USA-ban.
Nem vagyok rajongó de azt meg kell hagyni vannak ott érdekes és szép dolgok rogyásig.

Romani ite domum.

(#11) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Rengeteg információ, ragyogó bemutató. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) talmida válasza student (#5) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen, az lesz a következő, ha igaz... :B
gamerkiller, szablya, Vakegérke, nektek is köszönöm szépen a hozzászólásaitokat! Vakegérke: Pedig még mi minden lemaradt! Pl a viasz múzeum is.. :B

IN GOD WE TRUST!

(#13) Duree


Duree
veterán

Hát lenyügözö ez a beszámoló,csak irigyelni tudlak,nem mindekinek adódik ilyen lehetöség.
Köszönjük ezt a remek írást,mindíg örülök ha valaki a külföldi tartózkodásáról ír valamint,mert az egy kicsit mindíg hitelesebb.

duree54

(#14) LJ.


LJ.
tag

Helló! Részletes és alapos írás, tetszik.

Viszont sztem megemlíthetted volna a texasiak étrendjét. Azért az nem kutya amennyi steak-et azok megkajálnak + az átlagon felülien zsíros és egészségtelen többi kaja. huhúú...

(#15) talmida válasza LJ. (#14) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Na, ja, igazad van. Túl sok húst esznek/ettünk/eszünk, mert olcsó, de köztudottan nem egészséges.. :U Viszont nagyon finom a steak! :P Meg a mexikói kaják is! Pl a taco pizza. Ne is beszéljünk róla, mert megéhezem. Télen Dallasban, ha meg voltunk fázva vagy épp kitörőben volt az influenza rajtunk, akkor csak elmentünk egy mexikói étterembe egy taco pizzát enni. Az olyan fenséges, és csípős is, hogy az ember leizzad már evés közben. De érdekes, hogy engem mindig meggyógyított. :K

varga911 Az időjárás nagyon rossz, azt említeném negatív tényezőnek. Hónapokig kibírhatatlan meleg van nyáron egyes helyeken (a tengerpartot kivéve). Télen meg hideg van. Majdnem olyan hideg, mint Magyarországon, csak talán kevesebb a hó és rövidebb ideig tart a tél, --de a legrosszabb a nyár. Kocsi-légkondi nélkül elképzelhetetlen ott a nyári furikázás, mert a saját izzadtságában úszna az ember.

Duree Köszi neked is!

IN GOD WE TRUST!

(#16) LJ. válasza talmida (#15) üzenetére


LJ.
tag

Höhö, igen tudom hogy finom a steak! Kár hogy itt Mo.-n nem lehet hozzá megfelelő seasoning-et kapni... :P Kedvencem a Texas Ribey volt... nyammiii....Soft shelled taco is jóféle... Húú, ezekből most kajálnék egyet! =)

(#17) #40731136


#40731136
törölt tag

Remek írás! Csak így tovább, várom a többi államról való írásod is. :R
Ilyenkor mindig eltöprengek azon, hogy vajon eljuthatok-e ilyen helyekre az életemben.
17 éves vagyok, és szeretem (szeretném) Magyarországot, de sajnos a mai "rendszerrel" elűzik innen az embert. :((( Egy-egy ilyen beszámoló után számomra az USA szinte a megtestesült Paradicsomnak tűnik, pedig nem az. De az tény, hogy néhány dologban/szabályban/szokásban fényévekre járnak tőlünk, ámbár közel sem rendelkeznek olyan történelemmel és műemlékekkel mint Magyarország.
Mégegyszer grat az íráshoz és csak így tovább! :) .

(#18) Chosen


Chosen
addikt

Szép bemutató :R Úgy tudom, hogy amerikában a texasiak számítanak a "vidékieknek" :F Az árnyoldalakra én is kíváncsi lennek, vagy ott tényleg minden fenékig tejfel, ahogyan innen látni :F Mennyivel jobb ott élni mint M.o-n?

[ Szerkesztve ]

(#19) talmida válasza Chosen (#18) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi. ;)

gempula: Az öregek szerint itt is minden (erkölcs, gazdaság, stb) romlott "egy kicsit" a hatvanas évekhez képest, --és nem csak a világválság miatt, hanem a rossz politikai döntések miatt is. Pl ez a legutóbbi nagy kormány költekezés is elképesztő! :U Sokan itt is kezdenek elégedetlenkedni a vezetés miatt. Ismerek olyan valakit is, aki túlzásba viszi a politizálást. A nagy többség éli a világát. Még nem olyan nagy a baj, hogy mindenkit megrendítene.

Amit írtam, az a mai nap előtti állapotokról szólt. Nem tudni, hogy holnap mi lesz? Meddig lesz még ilyen jó? :F Mondjuk Texas nagyon konzervatív , jó értelemben véve!!. Könnyebben el tudom képzelni az USA-ból való kiválását, mint az elveinek a föladását. :R Egyébként nagyot bukna az USA Texas nélkül, mert Texas az egyik legnagyobb ipari, katonai, űrkutaási, mezőgazdasági (..meg amiket kihagytam) központ..

Az USA-ban az infláció egyelőre nem olyan szembetűnő, mint Magyarországon volt pár éve ( azt nem tudom, hogy ott mi van most), de itt rendesen zajlik a drágulás, a pénz értéktelenedés, az állásnélküliség, stb..

Nekem jó itt élni. Nem biztos, hogy mindenki így gondolja. Fő ok a szabadság.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#20) #40731136 válasza talmida (#19) üzenetére


#40731136
törölt tag

És munkaerőpiaci szinten mi a helyzet az USA-ban? Ott is zajlanak a nagy elbocsájtások mint itthon, vagy épp ellenkezőleg: munkaerő-hiány van? :U
Küldföldiként van az embernek esélye, hogy pl. szakmájában elhelyezkedjen? :F

(#21) talmida válasza #40731136 (#20) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Az olyan nagy városokban, mint Dallas, nagyon sok a munkalehetőség. Nálunk kevés, ezért mi jobban meg is érezzük a válságot. A nagy városokban mindenre van vevő. ;)

Közkívánatra írtam negatívumokat is. ;) Tizedik oldal alján olvasható.

IN GOD WE TRUST!

(#22) aram01


aram01
nagyúr

Jó írás,köszi :C

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23) perempe válasza talmida (#15) üzenetére


perempe
addikt

Helyi specialitásként én philly cheese steak-et (TNT-n is emlegették a 76ers közvetítése közben), amerikai palacsintát, meg cheesecake-et ettem. Reggelire általában bagel-t ettem. Sokféle ételt megkóstoltam az all-you-can-eat étteremekben (egyik kínai a Bradenton-i Home Depot mellett volt, másik japán, a Fuji Japanese Sushi and Seafood Buffet már North Brunswick-ban, utóbbi már $20). Ezekben mind volt sushi bár.

Híresebb helyen is voltam:
[link]
Itt ettem lox-ot is. A Hard Rock Cafe-t épp a Times Square-en láttam először belülről.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#24) talmida válasza perempe (#23) üzenetére


talmida
Közösségépítő

aram01 Köszi! ;)

Én olyan philly (Philadelphia) sajtos stake-et még nem ettem. :Y
Megjegyzem, a cheesecake sem éppen fogyókúrás kaja. :N

North Brunswick (New Jersey) nem olcsó hely.

Mikor voltál kint? Írhatnál beszámolót az élményeidről! :K

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#25) perempe válasza talmida (#24) üzenetére


perempe
addikt

45 napot voltam kinn szeptember 23-tól nagybátyámnál (NJ), onnan 4 nap NY (csak Manhattan). Októbertől 1 hónap Bradenton (FL), majd vissza Jersey-be. Egyedül Phillyben voltam még (nem csak a Rocky szobrot láttam), meg Washingtonban átutazóban.

Legnagyobb élményem két templom volt: ALCC Sarasotában (4x voltam istentiszteleten, Natasha Milhouse volt a szólóénekes, a youtube-on is van róla klipp), ill. a Jersey-ben lévő First Baptist Church.
[link]
[link]
Itthon Pastor Lumpkin levele várt.

Másik nagy élmény Matlacha szigete (Cape Coral mellett), körbementünk motorcsónakkal.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#26) kelekyle


kelekyle
őstag

:R Nagyon jó írás. Látom van ideje. Sok infót tartalmaz és tetszik, hogy majdnem mindent vizuálisan is megjelenített :)

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#27) talmida válasza perempe (#25) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Kerestem a beszámolódat, de nem találtam. :F Miért nem írtál még az utadról? Sok helyen jártál. Kíváncsi lennék a tapasztalataidra is..
Azt hiszem, hogy hallottam már Pastor Lumpkint prédikálni. Nagyon kedves tőle, hogy írt neked. :R

kelekyle Köszi! Nem "tegnap" kezdtem a bemutató írását. :D Kb a californiai írás után estem neki, az meg jó régen volt. Csak a szabadidőmben foglakoztam ezzel. Volt olyan nap, hogy csak egy sort írtam hozzá.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#28) Geller72


Geller72
veterán

Útálom a meleget. Asszem a tehénszart is útálnám. Mega Zolajat is. Te a sunák jók..:D. Ha erre járnak, szóljatok. A cikkért, de főleg az elhatározásért - ami, gondolom, nem volt akkor könnyű - gratula. Más világ. Nekem nem jön be. Hiába, öreg vok..:DDD.
:R.

(#29) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

nagyon jó cikk :)

most már tudom honnan származik a csizmám :DD

taco....vagy burrito? Nyáron Sopronban ettem egy marhahúsosat, erőset kértem, le is égett a nyelvem :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#30) bjay


bjay
tag

Kedves talmida!

nagyon tetszett a cikk, kedvcsinálónak simán tudnám ajánlani bárkinek!
nagyon megfogott az, ahogy leírtad az ottani életet! :R Már régóta vágyódok ki az USA-ba, és részese akarok lenni az amerikai életnek! Persze, most sokan gondolhatják, hogy csak a cikk kapcsán kapott el ez a feeling, de részben van csak igazuk! Nagyon el tudnám viselni, ha csak egy "lepukkadt" Ford pickup-ban járhatnám az utam arrafelé! Mert akkor már OTT vagyok! :) Köszönöm mégegyszer a cikket, nagyon tetszett! :C
Ha lehet, méééééééééééég ilyet! :R :R :R

- Katona! Mit érez, amikor látja hazánk zászlaját lobogni? - Szelet. :D

(#31) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

71% fehér miért van kiemelve? ;]
Én a Belgiumban voltam Six Flagsben marha jó volt. Szép dolog ez a nagy kereszténység, de ezek a bazi nagy hitgyülik nem szimpatikusok nekem. :( Sokkal bensőségesebb egy kisebb templomban szvsz. Mindenesetre nagyom szép kis állam, elmennék szívesen. Mondjuk az nem írtad, de csomó helyen olvastam, hogy mennyire konzervatívak az emberek.

Szerk.: Ja és sztem a képeket kicsinyítsd le a cikk szélességére. Egyébként jó kis írás. :R

[ Szerkesztve ]

(#32) talmida


talmida
Közösségépítő

Sziasztok srácok, Köszi az elismerést! :B

Geller_1972
Mivel óriási területeken vannak, ezért nem annyira zavaró a szag, mint gondolnád. :DDD

Mr Csizmás
taco....vagy burrito? A taco külseje általában kukoricalisztből készül, lehet soft vagy hard, vagyis puha, vagy kemény, (ha puha, akkor majdhogynem buritto :D , ha kemény, akkor tulajdonképpen tortillas :DDD ) A buritto borítása mindig egy palacsinta-vékonyságú élesztő nélküli kenyér féle. A belseje pedig bab (!), marhahús (vagy bármilyen hús), sajt és zöldségek, plusz a szósz, ami lehet nem csípős, közepesen csípős és "hot" vagyis nagyon csípős.

bjay
A Ford pickup sokat eszik. Aki spórolni akar, az Hondát vesz. ;) ;) Tervezem a folytatást, köszi a bíztatást!! ;)

WonderCSabo
71% fehér miért van kiemelve? , mert pl itt Floridában majdhogynem fordított a helyzet. Lassan elárasztják az egész vidéket ;] Ezért nagy szám az, ha valahol a fehérek vannak többségben. :D Nem politika, csak tény :B

"Én a Belgiumban voltam Six Flagsben marha jó volt." Kíváncsi lennék arra, hogy mi a különbség, vagy a hasonlóság az ittenihez képest....

Szép dolog ez a nagy kereszténység, de ezek a bazi nagy hitgyülik nem szimpatikusok
Előszöris a nagyság nem egyenlő a Hit Gyülivel. ;] Ez nagyon emberi, nagyon "isteni" ;) ..úgy értem, hogy Isten szívéből való szeretet beszéd, olyan, ami mindig fölemel és mindig bátorít, erőt önt beléd stb.

Sokkal bensőségesebb egy kisebb ...Ez igaz ..., a mérte elsőre tényleg taszító lehet, de, ha az ember hallja a mondandót, akkor megenyhül a szíve. ;]

konzervatívak az emberek. Az alapokhoz, az elveikhez hűségesek. Ezt jelenti itt a konzervatívizmus. Semmi rosszra ne gondolj. Ez a szó itt teljesen mást jelent, mint odaát!!

a képeket kicsinyítsd le a cikk szélességére.
A képeket az image shack-ba töltöttem föl, mert túl sok kellett és ott nincs pont ilyen méret, kérlek, bocsássatok meg. :U

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#33) WonderCSabo válasza talmida (#32) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Le tudod csökkenteni bármilyen ingyenes képnézegető/szerkesztő progival. Még Painttel is. :)

Nekem semmi bajom sincs fehér többséggel, de most ezt nem folytatom, mert bant kapok. :) Csak arra utaltam, hogy félkövérrel írtad az a részt. Belgiumot leírom Priviben. Konzervativizmust pozitívan értettem.

Ja azért nagyátlagban USÁban egyelőre még fehérek vannak nagy többségben.

(#34) GabN73


GabN73
addikt

a táncoló nénik :DDD :C

(#35) talmida válasza WonderCSabo (#33) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Az az igazság, hogy nekem pont tetszik ez a kép-méret. :U Szeretem, ha a képek betöltik a teljes teret. :D Légyszi nézd el ezt az ízlést! :B DE a fehérek "feketítését" kiszedem. :DDD Így remélem szent lesz a béke. ;)

IN GOD WE TRUST!

(#36) WonderCSabo válasza talmida (#35) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én arra gondoltam, hogy a képeket egy csuszkával kell jobbra-balra tolni, mert nem férnek el.

(#37) talmida válasza WonderCSabo (#36) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Az a "csúszka" nem azt jelenti. :N Az csak egy új megjelenési forma. :D Próbáld csak ki. :DDD Nem lehet csúsztatni. Az csak egy dísz. Azt is jelentheti, hogy egy film indul a kép alatt, .., bár ez akkor is ott van, ha nincs film a kép alatt. ;]

IN GOD WE TRUST!

(#38) WonderCSabo válasza talmida (#37) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Erre nem gondoltam.

(#39) talmida


talmida
Közösségépítő

Itt egy kis újévi meglepetés.

Fun. :DDD

Érdemes megnézni (a hozzászólásokat is!) :DDD

Kattints a képre!

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#40) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

"Így pl a városi könyvtárban nemcsak megtűrik az otthontalanokat, akik a hideg elől odamenekülnek művelődni :), de még tisztálkodni is hagyják őket ott, sőt aludni is a puha bőrfotelokban, vagy akár a szőnyegpadlón a falnak támaszkodva."

Höm? o.O Ez itthon meglehetősen gusztustalanul nézne ki, azt hiszem. :DDD

(#41) Elmör


Elmör
senior tag

Nem kicsit lepődtem meg az írásod elolvasása után, köszönöm! :R
Azaz nem hittem volna, hogy itt ennyire figyelnek az emberekre, illetve ennyire barátságos és vidám a hangulat. Mondjuk így visszagondolva még hollywoodi filmekben sem szerepelt soha egyik nagyvárosa úgy mint a bűn városa, ha jól emlékszem. Lehet emiatt tartják unalmasnak? Végülis fontosabb a béke. :C
Ellátogatnék egyszer ide is, meghozta a kedvemet az írás, 10 pontos! ;)
Az a szélerőműves kép nagyon üt! :Y

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#42) talmida válasza Elmör (#41) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Én is köszönöm, hogy elolvastad, és köszönöm a hozzászólásodat is!! ;)

Crystalheart De, ha lenne módjuk tisztálkodni, ..meg lenne csere-ruhájuk, akkor ott se lennének annyira kitaszítottak. kiközösítettek. :U

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#43) Crystalheart válasza talmida (#42) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Úgy gondolom, erre a hajléktalanszállók valóak, nem a könyvtár, főleg azt tekintve, hogy csak Budapesten több ezren laknak az utcán. Más kérdés, hogy a hajléktalanszállókban szerintem lehetőség szerint szükség volna kisebb könyvtárra, akárcsak a börtönökben, elősegítve az értelmes időtöltést. :) Megint más, hogy ezeknek a szállóknak milyen ma az állapota, alkalmasak-e egyáltalán a tisztálkodásra, alvásra, biztonságos létezésre... :\

(#44) talmida válasza Crystalheart (#43) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hivatalosan ott, Dallasban sem arra való a könyvtár, csak megtűrték a "csellengőket" is, legalábbis 2000-ig nem rakták ki a földön ülő, könnyvvel a kezükben bóbiskoltak. ....valószínű, hogy az embertelenül meleg nyarak miatt ....

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#45) DroneZ


DroneZ
aktív tag

szép kis betekintés a texasi élet színterére. lenyűgöző

azonban egy kisebb hiba szemet szúrt: a vidámpark neve Six Flags.

szép napot.

(#46) talmida válasza DroneZ (#45) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem azt írtam? :Y Mindjárt megkeresem a hibát.

IN GOD WE TRUST!

(#47) talmida válasza DroneZ (#45) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Az elôbb elfelejtettem megköszönni. :B

Köszönöm, hogy elolvastad és azt is, hogy szóltál a hiba láttán!! :R (Elütöttem)

IN GOD WE TRUST!

(#48) DroneZ válasza talmida (#47) üzenetére


DroneZ
aktív tag

Igazán nincs mit, kötelességemnek éreztem egy tökéletes cikket tovább tökéletesíteni :)

Wyoming-hoz pedig no comment :C

(#49) talmida válasza DroneZ (#48) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nagyon kedves vagy ;) , még akkor is, ha mindannyian tudjuk, hogy nincs olyan, hogy tökéletes. Csak fölvillantom az egyes tájak részleteit, ráadásul a saját szemüvegemen keresztül..., de sajnos közel sem teljes a kép. Viszont sokan kiegészítik, amivel kikerekedik az egész. ;) Mégegyszer köszi a segítséget és az elismerést is!! :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#50) DroneZ válasza talmida (#49) üzenetére


DroneZ
aktív tag

Nekem nagy vágyam kijutni az államokba amit úgy kb. 10 éven belül tervezek. Aztán hogy mi lesz belőle majd meglátjuk :)

Ezek az írások viszont csak erősítették bennem azt az érzést, hogy ha egyszer kijutok nem hiába megyek ki. Vinszont Wyoming-ot, Texas-t és Kalifornia-t messzinek tartom, egyelőre csupán a keleti parttal szemezgetek, főként New York-al. Ott akad némi ismerős és talán velük nem lesz annyira idegen a környezet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.